Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Зовнішній накопичувач Verbatim USB 3.0 External SSD

 1. Технічні характеристики і дизайн
 2. Методика тестування
 3. Результати тестування
 4. висновки

Технічні характеристики і дизайн

Методика тестування

Результати тестування

висновки

Компанія Verbatim представила на російському ринку зовнішній SSD-накопичувач з інтерфейсом USB 3.0 і ємністю 32, 64 і 128 Гбайт.

Технічні характеристики і дизайн

Зовнішній накопичувач Verbatim USB 3.0 External SSD випускається компанією в трьох варіантах - з ємністю 32, 64 і 128 Гбайт. До нас на тестування поступив накопичувач Verbatim USB 3.0 External SSD ємністю 32 Гбайт.

На жаль, компанія Verbatim не приводить практично ніяких технічних даних щодо цього диска, за винятком того, що він має високошвидкісний інтерфейс USB 3.0 і що максимальна швидкість послідовного читання складає 150 Мбайт / с, а максимальна швидкість послідовного запису - 60 Мбайт / с. Звичайно, максимальна швидкість запису і читання - це дуже важлива (мабуть, найважливіша) характеристика SSD-накопичувача, але аж ніяк не єдина. На жаль, немає ніяких даних щодо того, які використовуються контролер і чіпи пам'яті. Накопичувач Verbatim випускається в нерозбірному корпусі, тому отримати інформацію про контроллер і чіпах пам'яті, не зламавши накопичувач, не представляється можливим.

Габарити накопичувача Verbatim USB 3.0 External SSD складають 90x44x9 мм, а вага - 42 г. Як бачите, за розміром Verbatim USB 3.0 External SSD більше схожий на флешку, ніж на зовнішній SSD-накопичувач. Ну а якщо врахувати невисоку ємність, то стає зовсім не зрозуміло, чому Verbatim USB 3.0 External SSD відноситься до SSD-накопичувачів, а не до флешкам. Дійсно, адже вже сьогодні є флешки USB 3.0 ємністю 32, 64 і навіть 128 Гбайт. І у флешках, і в SSD-накопичувачах використовується флешпамять типу NAND з багаторівневими осередками пам'яті (MLC) (якщо мова йде про недорогих SSD-накопичувачах).

Однак різниця між SSD-накопичувачами і флешками все ж є. З точки зору користувача, вона виражається в швидкісних показниках: флешки просто повільніше, ніж зовнішні SSD-накопичувачі з аналогічним інтерфейсом. Справа в тому, що в SSD-накопичувачах реалізується багатоканальний доступ до пам'яті, та й сам контролер, керуючий роботою накопичувача, досить складний. Він використовує власну оперативну пам'ять для роботи і, до речі, може перепрошивати. У флешках все набагато простіше і дешевше, а тому і швидкості читання і запису в них істотно нижче, ніж в SSD-накопичувачах. Питання лише в тому, чи варто різниця в швидкості між SSD-накопичувачем і флешкою ​​тих грошей, які за це просять.

До речі, про гроші. На російському ринку ці накопичувачі в продаж поки не надійшли, а на Заході накопичувач ємністю 32 Гбайт коштує близько 110-150 дол. Флешка USB 3.0 з об'ємом 32 Гбайт обійдеться приблизно в 50-70 дол. Тобто SSD-накопичувач приблизно вдвічі дорожче флешки. Залишається подивитися, яка різниця по швидкості.

Методика тестування

Для тестування накопичувача ми використовували стандартну методику оцінки швидкісних характеристик жорстких дисків із застосуванням програмного пакету IOmeter (версія 2008.06.28). Тестування проходило на стенді під управлінням операційної системи Windows 7 Ultimate x86, конфігурація якого була наступною:

 • системна плата - ASRock Fatal1ty Z68 Professional Gen3;
 • чіпсет - Intel Z68 Express;
 • процесор - Intel Core i7-2600K;
 • оперативна пам'ять - DDR3-1333 Corsair Dominator;
 • обсяг пам'яті - 2 Гбайт (два модулі по 1 Гбайт);
 • режим роботи пам'яті - DDR3-1333, двоканальний режим;
 • жорсткий диск - Western Digital WD1002FBYS-01A6B0 (обсяг 1 Тбайт);
 • контролер USB 3.0 на платі - ASMedia ASM1042.

В ході тестування досліджувалася залежність швидкості виконання операцій послідовного і випадкового читання, а також послідовної і випадкового запису від розміру блоку запиту на передачу даних. У всіх сценаріях завантаження застосовувалися запити на передачу даних блоками наступних розмірів: 512 байт, 1, 2, 4, 8, 16, 32, 64, 128, 256, 512 Кбайт і 1 Мбайт. Час тесту з кожним запитом на передачу блоку даних становило 5 хв. Також відзначимо, що у всіх перерахованих тестах глибина черги завдання (# of Outstanding I / Os) задавалася рівної 4, що типово для призначених для користувача додатків.

При тестуванні на SSD-накопичувачі використовувався логічний розділ c файлової структурою NTFS. Накопичувач підключався по інтерфейсу USB 3.0.

Результати тестування

За результатами нашого тестування за допомогою програмного пакета IOmeter максимальна швидкість послідовного читання накопичувача Verbatim USB 3.0 External SSD 32 GB становить 161 Мбайт / с при підключенні по інтерфейсу USB 3.0 (рис. 1). Відзначимо, що максимальна швидкість досягається при розмірі блоку 64 Кбайт.

Відзначимо, що максимальна швидкість досягається при розмірі блоку 64 Кбайт

Мал. 1. Залежність швидкості послідовного
читання і записи від розміру блоку даних

Максимальна швидкість послідовного запису накопичувача Verbatim USB 3.0 External SSD 32 GB становить 62 Мбайт / с. Причому насичення по швидкості запису починається при розмірі блоку 8 Кбайт.

Залежність швидкості випадкового читання і запису (рис. 2) від розміру блоку даних цілком типова. При цьому потрібно зазначити, що швидкість випадкового запису виявляється досить високою, що нехарактерно для багатьох SSD-накопичувачів.

Мал. 2. Залежність швидкості випадкового читання
і записи від розміру блоку даних

висновки

Щодо результатів тестування накопичувача Verbatim USB 3.0 External SSD 32 GB можна дати наступні коментарі. Коштує цей накопичувач дорожче USB 3.0-флешки аналогічного розміру, а ось переваги в швидкості аж ніяк не очевидні. Ми бачили набагато більш швидкісні SSD-накопичувачі. Більш того, багато USB 3.0-флешки перевершують за своїми швидкісними показниками SSD-накопичувач Verbatim USB 3.0 External SSD 32 GB. Тобто, в принципі, можна купити більш швидкісну флешку, причому значно дешевше, ніж Verbatim USB 3.0 External SSD 32 GB.

КомпьютерПресс 11'2011


Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика