Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Зовнішні жорсткі диски

  1. Переваги і недоліки
  2. Два слова про ціни

Все прагне до збалансованості. У комп'ютерній техніці, будь то настільне виконання, ноутбук або нетбук, оптимальна продуктивність досягається за рахунок збалансованості їх комплектуючих. Вплив на продуктивність кожного окремо взятого елемента ПК різна. Не секрет, що «слабкою ланкою», щодо оперативності обміну інформацією, будь-якої системи є жорсткий диск. Все прагне до збалансованості

Жорсткий диск

Деякі ентузіасти, вважають альтернативою HDD твердотільні накопичувачі SSD , Але вони випускають з поля зору ціну такої альтернативи, на 1 Гбайт обсягу накопичувача. А як-же бути людям, яке займаються монтажем якісного відео матеріалу, люблять дивитися фільми, або просто їм потрібно архівний вінчестер, а потребляение обсяги інформації, не дозволяють обійтися звичайною флешкою ?

проста флешка

Відповідь на це питання проста - використовувати зовнішній жорсткий диск 1 Тб і більше.

Поява такої конструкції накопичувачів, спочатку було охарактеризовано як еволюцією комп'ютерних систем, а й щодня зростаючої загрозою втрати даних . Повсюдний доступ до мережі Інтернет збільшував вірогідність таких загроз , А це і віруси, і троянські коні, і програми-шпигуни, в боротьбі з якими часом програють брандмауери і антивірусні програми.

Ситуація, коли важлива інформація декількох користувачів знаходиться під певною загрозою втрати або зараження, виникає часто. Завдяки зростаючій популярності мультимедійної інформації (фото, відео, mp3), попит на засоби для зберігання росте, так як обсяги, які вона займає на жорсткому диску, дуже великі.

Саме тому, розроблялися зовнішні жорсткі диски з урахуванням всіх перерахованих особливостей і нюансів.

Саме тому, розроблялися зовнішні жорсткі диски з урахуванням всіх перерахованих особливостей і нюансів

Зовнішній жорсткий диск на 1ТБ

До складу зовнішнього або портативного жорсткого диска входить безпосередньо жорсткий диск і корпус, в якому він розташовується. Іноді, для забезпечення стабільності в роботі, зовнішній HDD доповнюється кольором.

Кулер для портативного жорсткого диска

Дана портативна структура дозволила користувачеві зберігати свою інформацію на зовнішньому жорсткому диску.

До комп'ютера, зовнішній HDD диск , Підключається через високошвидкісний порт, часто в режимі «PlugandPlay». Даний інтерфейс дозволяє забезпечити передачу даних з жорсткого диска на комп'ютер і назад. Найпоширенішими різновидами інтерфейсу вважаються USB і FireWire.

Переваги і недоліки

Зовнішній жорсткий диск 2 Тб має цілу низку переваг, яскраво виділяють цей пристрій зберігання із загального ряду накопичувачів інформації. Мабуть, як і випливає з назви, ці пристрої відрізняє портативність. Зовнішній HDD може бути розпізнаний як пристрій зберігання будь-яким комп'ютером з портами USB, SATA або FireWire, тобто доступ до інформації на зовнішньому диску буде абсолютно аналогічний доступу до внутрішнього диску.

Зовнішній HDD може бути розпізнаний як пристрій зберігання будь-яким комп'ютером з портами USB, SATA або FireWire, тобто доступ до інформації на зовнішньому диску буде абсолютно аналогічний доступу до внутрішнього диску

USB-порт

USB-порт

SATA-порти

SATA-порти

FireWire-порт

Не важко буде передати більший обсяг даних з одного на інший ПК (наприклад, з вашого ноутбука на ваш стаціонарний комп'ютер і назад). Все, що потрібно зробити для початку роботи - це підключити інтерфейсний кабель.

Другою перевагою, яким володіє зовнішній жорсткий диск 1 Тб за значимістю, виступає безпеку від зовнішніх Інтернет загроз, адже користувачеві досить просто зберігати або дублювати інформацію за межами внутрішнього жорсткого диска, обмеживши її доступ до третіх осіб.

Наступною перевагою виступає захищеність. Якщо ви не єдиний користувач ПК, зовнішній жорсткий диск забезпечить матеріалами (документами) у вашій системі безпеку. Потрібно лише підключити особистий зовнішній диск, і всі дані і софт будуть доступні тільки вам. Як тільки робота з інформацією буде завершена, відключивши зовнішній жорсткий диск, доступу до даних буде відсутнім.

До переваг зовнішніх HDD також відносяться поділ інформації та відновлення даних . Маючи в наявності кілька таких пристроїв, можна без праці розподілити дані, тобто як у відомій приказці «не складати всі яйця в одну корзину». Чи можливо застосувати зовнішні жорсткі накопичувачі та для зберігання відновленої інформації з пошкодженого внутрішнього HDD.

Необхідно відзначити і міцний корпус, який захищає зовнішній жорсткий диск від зносу і зовнішніх впливів. Не варто пояснювати відмінність між корпусом зовнішнього жорсткого накопичувача і, наприклад флеш або DVD дисків.

Не позбавлені портативні жорсткі диски і недоліків. Так вони схильні до загрози втрати даних, з вини черв'яків, вірусів, зараження даних в силу прямого доступу. Властива їм і схильність до неполадок, часто викликаним неохайним використанням (вигини, подряпини). Зовнішні жорсткі диски пошкоджуються досить легко, власники втрачають їх, і не рідкісні випадки крадіжки, через настільки мініатюрних розмірів і портативності. Щодо сприйнятливі зовнішні жорсткі накопичувачі та до температури навколишнього середовища.

Не варто забувати, при виборі, і про кеш-пам'яті і швидкості обертання шпинделя у портативних жорстких дисків. Прямим чином на швидкість читання і запису даних зовнішнього диска впливає пропускна здатність інтерфейсу, за допомогою якого він підключений до комп'ютера. Проте, диски відрізняються швидкістю обертання шпинделя - від 4 до 10 тисяч об / хв. Для накопичувачів цей параметр не відіграє значної ролі, але найчастіше при великій пропускній спроможності інтерфейсу, відносно мала швидкістю обертання шпинделя знижує продуктивність пристрою.

На продуктивність зовнішнього жорсткого диска впливає і розмір кеш-пам'яті. Як відомо, чим обсяг її більше, тим позитивним буде результат. На сьогоднішній день, портативні жорсткі диски оснащують об'ємом кеш-пам'яті від 8 до 32 Мбайт.

Динаміка розвитку даних зовнішніх накопичувачі значна і відповідає загальному розвитку комп'ютерної техніки.

На сьогоднішній день ринок в повній мірі наповнений моделями зовнішніх жорстких дисків різних виробників. Якщо для прикладу провести невеликий огляд двох виробників зовнішніх жорстких дисків (Seagate, Transcend), то картина виходить наступна.

Seagate FreeAgent GoFlex підтверджує модульність портативних і зовнішніх пристроїв зберігання. Адже гнучко поєднувати форм-фактор з об'ємом, функціями і інтерфейсами дуже приємно. Існує 2 базових форм-фактора - 3,5 і 2,5 дюймів.

Seagate FreeAgent GoFlex

До накопичувача 2,5 "підключається один з 4-х доповнень UpgradeCable.

UpgradeCable

І це для того, щоб даний накопичувач обзавівся одним з 4-х популярних інтерфейсів: USB 2.0 або 3.0, Firewire або eSATA. Варто відзначити і п'ятий бонус - це програма AutoBackup в який вбудована функція резервування даних .

AutoBackup

Накопичувач 3,5 "передбачений для установки в одну з настільних стійок, а точніше використовувати DeskDesktopAdapter з інтерфейсами USB 3.0, Firewire і USB 2.0. Якщо користувач вирішить купувати накопичувач FreeAgent GoFlex, то необхідно придбати один з варіантів інтерфейсу, так як всі моделі будуть продаватися разом з перехідником USB 2.0 .. Розглядаючи накопичувач DeskExternalDrive ємністю 1Тбайт, бачимо, що це базовий накопичувач, тому також він доступний з 2-ма популярними рівнями ємності: зовнішній жорсткий диск 2Тб і зовнішній жорсткий диск 3 Тб.

Базовий накопичувач продається з перехідником настільного виконання на USB 2.0, який також є стійкою для самого накопичувача

0, який також є стійкою для самого накопичувача

Провід USB 2.0

Хоча можливе використання накопичувача в горизонтальному положенні. Інтерфейс настільного перехідника розташований з одного боку, а ось на другому його боці розташовані 5 світлодіодів, 4 з яких індикатори ємності (показують, який обсяг зайнятий), а п'ятий - індикатор активності накопичувача.

Провід USB 3.0

При базовій комплектації, пропускна здатність накопичувача близько 30-35 Мбайт / сек. Сам по собі зовнішній жорсткий диск 1 Тб можна назвати відносно дорогим зовнішнім накопичувачем. Але не варто забувати, що додаткові кошти потребують, наприклад, апгрейд на інтерфейс USB 3.0.

Компанія Transcend Information не втрачає позицій. Так, вона представила мобільний зовнішній жорсткий диск 1 Тб моделі StoreJet 25M2, який відрізняється підвищеною стійкістю до негативних впливів вібрації, ударів, вологи, спеки, пилу і холоду.

Transcend Information заявила, що модель StoreJet 25M2 відповідає вимогам стандарту американських військових, а значить, готовий витримувати падіння з 125 см. Висоти, без нанесення для себе шкоди.

StoreJet 25M2

Засоби захисту зведені в триступеневу систему, оберігаючи накопичувач від ударів і вібрації. Дана система включає тонкий зовнішній шар силікону, який поглинає вібрацію, посилений жорсткий корпус , З розподілом сили удару, і амортизаційну підвіску самого жорсткого диска в пределахп корус.

Спеціальна кнопка OneTouch, реалізує в накопичувачі функцію автоматичного резервного копіювання. Зовнішній жорсткий диск 1 Тб Transcend моделі StoreJet 25M2 побудований на базі структури 2.5 дюйма. Підключення до комп'ютера здійснюється з високошвидкісного каналу Hi-Speed ​​(USB 2.0).

Даний зовнішній диск, дозволить істотно збільшити улюблену колекцію музичних композицій, фотоальбомів і кінематографічних родзинок будь-якого користувача. Ця модель виготовлена, як завжди, в кращих традиціях свого виробника, з надійного і якісного матеріалу. Головний критерій відбору при виборі зовнішнього жорсткого диска це ємність пристрою. У даній моделі вона збільшена в рази і становить 1 Тбайт.

Два слова про ціни

Зовнішній жорсткий диск 1 Тб - ціна на який, як і на інші носії інформації, поступово падає, зберігає лідируючі позиції, хоча ринок насичує більш ємний продукт - зовнішній жорсткий диск 2Тб.

Так, за станом на квітень 2012 року, порядок цін на деякі зовнішні жорсткі диски 2Тб наступний:

HP 2Tb 5400rpm [WDBW2A0020HBK-EESN] 3.5 "USB 3.0 Black - 4 550 рублів
Seagate 2TB Expansion [STAY2000202] 3.5 "USB 3.0 - 4 150 рублів
Seagate 3TB FreeAgent GoFlex Desk [STAC3000200] 3.5 "USB 2.0 - 5 850 рублів
WD 2TB 16MB Elements Desktop [WDBAAU0020HBK] 3.5 "USB 2.0 - 4 350 рублів
WD 2TB 7200rpm 16MB My Book® Live ™ [WDBACG0020HCH] 3.5 ", LAN1000 - 4 990 рублів
WD 3TB 7200rpm My Book Live [WDBACG0030HCH-EESN] 3.5 ", Ethernet 10, 100, 1000Мб, з, DLNA - 6 990 рублів

PS: Порівнюючи і зважуючи всі позитивні і негативні моменти в зовнішніх жорстких дисків, користувач зможете визначитися, чи варто використовувати даний накопичувач.

Читайте також

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика