Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Завжди на зв'язку!

  1. Qtek S200

Давненько мені не доводилося тестувати комунікатори, останнім був Treo 270 (див. «Мир ПК», №10 / 02, с. 28). Треба зауважити, що з того часу багато що змінилося, а от помітна чи буде різниця сторонньому погляду, перевіримо на прикладі Qtek S200.

До самого апарату S200 додаються кобура, обойма патронів (вибачте, захопився, - акумулятор), зарядний пристрій, USB-кабель, запасний стилус і ще бездротова гарнітура (handsfree). На жаль, її занадто жорсткі дроти, більше схожі на дріт, зовсім не слухалися, а часом викликали відвертий дискомфорт.

Приємним сюрпризом став захисний чохол з кріпленням на пояс. Спочатку було страшнувато його використовувати - згадався сумний досвід з моїм першим стільниковим телефоном, який я благополучно посіяв десь на вулиці. Правда, потім (треба ж, врешті-решт, випробувати) зробив важливе відкриття: дуже зручно. Апарат не бовтається в кишені, а надійно закріплений на ремені. Однак занепокоєння не полишало мене впродовж усього тестування.

Зовні Qtek S200 походить на свого попередника S100, але невеликі зміни зробили його більш продуманим і стильним. Зокрема, мені сподобалося перероблена секція клавіш. Правда, і в її конструкції виявилося кілька огріхів ... По-перше, були відсутні звичні клавіші завдань, такі як календар і адресна книга. Значить, коли потрібно було зробити запис про зустріч, то доводилося лізти в меню Пуск. По-друге, для запуску фотокамери, а також для фотографування призначена окрема кнопка, що знаходиться на лівому торці, в той час як рівно навпаки на правому розташована кнопка виключення пристрою. Через це в той момент, коли збираєшся щось сфотографувати і захоплюєш комунікатор зручніше, часом натискаєш на вимикання. І по-третє, швидше побажання: на лівому торці знаходиться зрушується клавіша, що відповідає за збільшення гучності як дзвінка, так і динаміка під час розмови, яку, на жаль, не можна перепризначити. Адже так хотілося б спокійно читати книгу в громадському транспорті і не тягнутися до джойстика, побоюючись упустити комунікатор, а просто зрушенням тієї самої клавіші перегортати сторінки.

Запускаємо пристрій. Відразу ж впадає в очі довге завантаження. Вона триває набагато довше, ніж на моєму вже морально застарілому iPAQ 2210. Пояснюється це легко - удвічі слабший процесор 195-МГц OMAP850. Звідси і таке значне розходження в швидкості, що дає про себе знати в багатьох додатках, працювати навіть в банальному словнику стає досить нудно ...

Мабуть, розробники встановили такий процесор з метою збільшення часу автономної роботи, чого вони успішно і домоглися, забезпечивши близько 9-10 ч без перезарядки. Якщо користуватися апаратом 2-3 ч в день плюс ще півгодини розмов, то можна обійтися без підзарядки протягом двох днів. Гарний результат.

Особливо потрібно відзначити дисплей. Його розмір всього 2,8 дюйми, роздільна здатність 240Ё320 точок, а ось картинка на ньому виходить чудова, та й підсвічування також хороша. Навіть при мінімальному рівні яскравості її цілком вистачає для роботи практично в будь-яких умовах. Максимальною яскравістю я практично і не користувався: лише на яскравому сонячному світлі та вночі, щоб не спіткнутися в темній кімнаті.

Хоча читати книги на такому екрані значно приємніше, ніж на 3,5-дюймовому дисплеї КПК, але шрифт доводиться робити трохи крупніше, ніж зазвичай, інакше досить важко розгледіти букви. Ще один мінус маленького екрану - складно набирати щось на клавіатурі, особливо в транспорті або на ходу. А чи можна хотіти більшого від такого маленького вироби? Ще кілька слів про 2-Мпікс камері. Вона має можливість макрозйомки, та й знімки виходять на висоті.

Комунікатор крім модуля GSM, підтримує швидкісну передачу даних EDGE, оснащений ІЧ-портом, Bluetooth 2.0 і Wi-Fi 802.11b.

Що можна сказати про функцію стільникового телефону? Все виконано на вищому рівні. Єдине, що бентежить, так це те, яким чином потрібно набирати номер. Діставати стилус? Це не завжди зручно, і тому доводиться набирати пальцем.

Комунікатор поставляється з такими додатками, як ClearVue PDF і Voice Speed ​​Deal. Уже з їх назв зрозуміло, що перша створена для перегляду PDF, друга - для голосового управління пристроєм. Взагалі-то ClearVue PDF нікуди не годиться, воно позбавлене будь-яких можливостей - краще, звичайно, поставити «читалку» компанії Adobe, все одно вона безкоштовна. Друга програма по ідеї повинна полегшити життя користувачеві комунікатора, але фактично прекрасне розпізнавання мови нівелюється недолугим виконанням. Щоб нею користуватися, потрібно викликати програму з меню Пуск. Навіщо ж тоді голосове управління? Може бути, простіше і швидше знайти те, що цікавить, за допомогою стилуса?

Крім того, слід зазначити Transcriber в Windows Mobile 5. Якість розпізнавання тексту порадувало - мій почерк легко розпізнав з мінімальною кількістю помилок. Ось тільки шкода, що немає кирилиці ... Правда, ці комунікатори, що надходять в Росію ( «біла» поставка), повинні бути укомплектовані русифікатором і системою розпізнавання рукописного введення компанії Paragon. Слід зазначити, що якщо дані програми не були прошиті в ПЗУ пристрою, то це є непрямим доказом його нелегальної поставки. Так що будьте уважніше. Огляд PenReader ви зможете подивитися в розділі ПО нашого журналу на с. 58.

Мабуть, треба підвести підсумки. Комунікатор Qtek S200 завдяки своїй функціональності є справжнім цифровим помічником.

Редакція дякує компанії Paragon Software Group (SHDD, www.penreader.com ) За обладнання, надане на тестування.

Qtek S200

Оцінка: рейтинг не визначався
Стильний, зручний і надійний комунікатор фірми Qtek, шкода тільки, що повільний. Але все одно його можна назвати повноцінним претендентом на звання цифрового помічника.
Ціна: 675 дол.
HTC

А чи можна хотіти більшого від такого маленького вироби?
Що можна сказати про функцію стільникового телефону?
Діставати стилус?
Навіщо ж тоді голосове управління?
Може бути, простіше і швидше знайти те, що цікавить, за допомогою стилуса?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика