Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Заміна Ni-MH на LiFePO4

Заміна Ni-MH акумуляторів.

Я користуюся фотоапаратом, в якому застосовуються пальчикові (AA)   Нікель металлогидрідниє акумулятори (Ni-MH) Я користуюся фотоапаратом, в якому застосовуються "пальчикові" (AA) Нікель металлогидрідниє акумулятори (Ni-MH) . Ці акумулятори мене грунтовно дістали.

По-перше, у таких акумуляторів великий струм саморозряду. Варто фотоапарату полежати без діла пару тижнів і саме в той момент, коли він потрібен, батареї виявляються вбраними.

По-друге, такі акумулятори довго заряджати. При цьому Ni-MH акумулятори небажано заряджати. Перед зарядкою їх рекомендують розрядити, щоб уникнути "ефекту пам'яті". Вся процедура може зайняти до 18 годин. Тобто якщо завтра Вам робити важливу зйомку і вкрай бажано мати повністю заряджену батарею, а сьогодні ви їх злегка підсадили, то доведеться їх розряджати і заряджати знову. Доводиться мати кілька комплектів батарей, але і це не завжди рятує.

По-третє, жоден комплект Ni-MH акумуляторів не виробив обіцяних циклів.

По-четверте, Ni-MH акумулятори мають номінальну напругу 1.2 В. Фотоапарати розраховані на батарейки напругою 1.5 В. Тому, лише злегка підсів, не вичерпуючи і половини своєї ємності, вони стають причиною повідомлення "Замініть батарейки".

Коли "здохли" чергові акумулятори стало питання: "що робити?". Нові фотоапарати комплектуються літій-іонними (Li-ion) або літій-полімерними (Li-Po) акумуляторами. При цьому їх можна заряджати коли зручно. Час повної зарядки 3-4 години. У них зовсім маленький саморазряд і більше обіцяних циклів заряду-розряду. Я теж так хочу, але купувати новий фотоапарат при відмінно працює старому - це не мій шлях.

Просто так взяти і вставити літієві акумулятори вийде. У Li-Po аккамулятора середня напруга 3,7 В. це менше, ніж необхідно (4 батарейки по 1,5 В = 6В). Якщо поставити дві банки, 7,4В - багато. Обійти цю ситуацію можна зробивши схему стабілізації. Але і тут не все гладко. Потрібно цю схему включати і вимикати. Для цього доведеться відкривати, закривати кришку фотоапарата.

Випадково натрапив на комплект з пальчикових Літій-залізо-фосфатний акумулятор (LiFePO4) акумуляторів. Вірніше, одна батарейка - це акумулятор, а друга - просто перемичка. Це те, що потрібно! Адже у LiFePO4 робоча напруга 3,2 В. Це як раз заміна двох пальчикових батарейок або Ni-MH акумуляторів. LiFePO4 - це ще крутіше ніж LiPo або Li-Io. На відміну від LiPo і Li-Io, LiFePO4 працюють в мороз до -20! Циклів заряду-розряду як мінімум в 5 разів більше, ніж у LiPo! Чи не вибухонебезпечні. Існують комплекти формату АА і ААА. З зарядним пристроєм і без. Я купував без зарядного, вже маю спеціальне розумне зарядний пристрій, тому, про зарядний пристрій нічого сказати не можу. Для акумуляторів LiFePO4 потрібно спеціальний зарядний пристрій. Зарядний для Ni-MH акумуляторів ні в якому разі не використовуйте!

На упаковці зазначений виробник:
http://www.ronda-battery.com/
Зрозуміло, Китай.
Купував в Україні за 56 грн. (Приблизно 5 євро) один комплект.
Вдалих придбань.

Коли "здохли" чергові акумулятори стало питання: "що робити?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика