Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Xiaomi Redmi Note 3 PRO. Знайди 10 відмінностей!

Якщо Ви випадково потрапили на цю сторінку, поясню, що мова тут йде про суттєве оновлення одного з найцікавіших фаблет на ринку по співвідношенню ціни, якості і характеристик, однак, швидше за все «випадкових» тут буде не багато! Формально називати огляд «знайди 10 відмінностей» було б дивно, адже новинка, випущена Xiaomi в березні 2016- го має всього 3 офіційних відмінності від моделі зразка осені 2015 року- новий процесор, нова камера і гібридний слот, з можливістю установки замість другої сімки ще і картки пам'яті.

Однак реальних відмінностей між версіями я знайшов більше, і в основному тому, що вже кілька місяців користуюся Redmi Note 3, якщо можна так висловитися, першого покоління.

Для початку, трохи історії: Вперше Xiaomi рвонула у відрив влітку 2015 го, представивши смартфон з екраном 5,5 дюймів і чудовим поєднанням характеристик за смішні гроші - це був Redmi Note 2 і якби не безглуздий дешевий корпус і кілька можна пробачити огріхів це була б справжня бомба, оскільки ніхто нічого подібного на ринку за 200 доларів не пропонував.

Апарат стрімко рвонув вгору, розійшовшись по світу мільйонними тиражами, але в Xiaomi вирішили закріпити успіх провівши першу роботу над помилками і випустивши Redmi Note 3 всього кілька місяців по тому.

Новинка отримала преміальний металевий корпус, сканер відбитка пальця і ​​великий акумулятор приблизно за ті ж гроші, що просять у магазині за 30% самого доступного iPhone 6 і знову гаджет чекав оглушливий успіх у всьому Світі, і, в принципі, в Xiaomi могли б і заспокоїтися як мінімум до літа 2016-го, але не тут то було.

Живильним середовищем для появи ще більш нової версії гаджета, яку самі ж користувачі і журналісти охрестили Redmi note 3 PRO, став ринок Індії. Саме з цим гаджетом Xiaomi вирішила посилити міжнародну експансію за межами Китаю. Але чому не влаштовував їх Redmi Note 3? - запитаєте Ви. Виявляється все набагато складніше і заплутаніше, і виною тому процесори Mediatek!

Справа в тому, що серцем Note 3-го покоління є MTK Helio X10, а патентами на технології 3G, EDGE і ARM, які використовує Mediatek в своїх чіпах володіє на території Індії компанія Ericsson, яка домоглася судової заборони на продажу Xiaomi з MTK на борту по всій Індії! Ось так - ні більше не менше, причому на процесори Qualcomm ці патенти Ericsson не поширюються, а значить смартфони на їх основі можна продавати без будь-яких обмежень.

Ось так - ні більше не менше, причому на процесори Qualcomm ці патенти Ericsson не поширюються, а значить смартфони на їх основі можна продавати без будь-яких обмежень

Погодьтеся, звучить трішечки дико, однак саме цієї «дикості» ми з вами зобов'язані тим, що в Xiaomi вирішили знову перелопатити багатостраждальний Note, випустивши спеціальну версію для Індійського, а заодно і міжнародного ринку. Насамперед роботи позбувся Helio X10, а оскільки лінійка Redmi все-таки середнього рівня, аналог від Qualcomm повинен був бути не дорогим і вельми продуктивним.

Насамперед роботи позбувся Helio X10, а оскільки лінійка Redmi все-таки середнього рівня, аналог від Qualcomm повинен був бути не дорогим і вельми продуктивним

Вибір припав на Snapdragon 650, в «дівоцтві» має номер 618, але до конвеєра добрався з більш солідним номером. Так вийшло, що Xiaomi виявилася першою у роздачі, а новий Redmi Note 3 PRO - перший смартфон в Світі, оснащений цим процесором. У чому ж принципові відмінності його і минулого MTK Helio X10 крім зміни виробника? Перш за все в кількості ядер і їх якості. Формально 8-ми ядерний MTK поступився місцем 6-ти ядерного Snapdragon, але тут виявилося важливо не скільки ядер, а й які!

У MTK всі 8 ядер Cortex A53- 4 потужніший, і 4 слабший - для різної навантаження. У 650-го теж є 4 слабеньких ядра Cortex-A53 для не вимогливих завдань, проте для «марш-кидка» підключається ще і пара нових і дуже бадьорих Cortex A72, яких у MTK X10 не було. Другим важливим доданком є ​​графіка. Раніше в парі з центральним обчислювачем працював чіпсет Power VR G6200, а тепер Adreno 510, і він виявився реально могутніше.

В результаті улюблений ANTUTU, що набирав в Redmi Note 3 49000 папуг, на Note 3 PRO приходить до фінішу c позначкою близько 70000, тобто майже на третину швидше.

Я не полінувався, і «прогнав» обидва гаджета в 3D mark і знову майже 30% приріст у швидкості і в тесті Open GL ES 3.0 і самому навантаженому ES 3.1

У тесті Vellamo відрив в папугу виявився ще більше, і це вже практично виключає випадкову похибку - Snapdragon 650 набагато швидше торішнього флагмана від MediaTek.

В реальності різниця теж є, і якщо знати як, це дуже помітно. Ні, оболонка Miui за багато років майже «ідеально» оптимізована, і не гальмує на набагато більш слабких гаджетах, так що швидкість відгуку меню або прокрутка столів буде ідентична.

А ось швидкість запуску важких додатків вже помітна на око і становить 1-2 секунди. В першу чергу це стосується монструозного додатки від Facebook, який стартує в півтора рази швидше:

Швидкість старту камери також відрізняється на очі - і запускається і фокусується новинка помітно швидше.

Також важливо відзначити, що з розподілом тепла і в тому і в іншому випадку все дуже НЕ погано-при проходженні навантажених тестів і в іграшках корпусу і Note 3 і Note 3 PRO ледь досягають температури людської руки.

Їдемо далі, їдемо далі, і переходимо до другого істотного апгрейду гаджета - основний камері.

Їдемо далі, їдемо далі, і переходимо до другого істотного апгрейду гаджета - основний камері

В принципі Xiomi могли цього і не робити, однак саме 13-ти мегапіксельний модуль Redmi Note 3 був самим «тонким» і спірним моментом вельми зручного і добре збалансованого гаджета, тому, щоб «два рази не бігати» вирішили тюнінгувати і його. Я спеціально навів довідки і з'ясував, що раніше, в залежності від партії гаджетів встановлювалася 13-ти мегапіксельна матриця Samsung S5k3m2 вироблена на заводах O-film і Sunny.

Я спеціально навів довідки і з'ясував, що раніше, в залежності від партії гаджетів встановлювалася 13-ти мегапіксельна матриця Samsung S5k3m2 вироблена на заводах O-film і Sunny

Якість збірки і виробництва цих модулів злегка розрізнялися, тому різні апарати знімали по-різному, і цій темі присвячена величезна гілка обговорення на форумі 4PDA . Думки там розділилися від «досить прийнятно» до «огидно». Особисто я вважаю, що в цілому все не так вже й погано-Redmi Note 3 знімає не гірше флагманів 2-х річної давності.

оригінал знімка
оригінал знімка

Цілком пристойна і деталізація по всьому полю кадру:
Цілком пристойна і деталізація по всьому полю кадру:   оригінал знімка
оригінал знімка

Днем і при наявності яскравих джерел світла картинки виходять добротними, а програмний HDR вміє грамотно витягувати провали і засвітки по кадру, за винятком того що результат часто желтит, але це вирішується програмними фільтрами.

оригінал знімка
оригінал знімка

З погіршенням рівня освітлення ситуація страждала прямо пропорційно і нічні знімки виходили з огидним колірним шумом на темних об'єктах, з яким вже нічого не можна було зробити. Особливо це помітно на тлі неба:

оригінал знімка
оригінал знімка

Експериментальним шляхом я вловив той поріг, коли смартфон для фото можна було вже й не доставити, щоб зайвий раз і не засмучуватися результатами і це сумно, оскільки вже я то знаю на що здатні сучасні смартфони камери у флагманських рішеннях інших виробників, але за зручну оболонку і шикарну автономність доводилося терпіти, і жертва ця була виправдана.

Новинка знову отримала сенсор Samsung, але вже останнього покоління. Його модель Samsung S5K3P3 і крім збільшеного до 16-ти мегапікселів дозволу він оснащується датчиками фазового автофокусу. Ще однією «фішкою» нової матриці стало те, що розмір одного пікселя там зменшили до 1 мікрона, і в цілому модуль став компактніше на 20% і тепер може міститися в надтонких смартфонах.

У нашому випадку, правда, цього не потрібно, а ось зменшений піксель, захоплюючий меншу кількість світла вже трішечки напружує, і для компенсації цього замінили і об'єктив, який прояснився на 2 сходинки - тепер його апертура дорівнює F2.0 і а не F2.2 як раніше. Я не знаю звідки з'явилися чутки про те, що знімає PRO гірше минулої моделі або різниця несуттєва. На мій погляд це спекуляції, оскільки мої тести говорять про зовсім іншому поведінці новинки!

оригінал знімка
оригінал знімка

Вона точно швидше стартує і швидше фокусується на об'єктах. Коли світло і комфортно можна помітити лише велику деталізацію за рахунок збільшеного на 3 мегапікселі дозволу.

оригінал знімка
оригінал знімка

А ось поведінка в темряві змінилося принципово, і це реально круто! Особливо вийгрино проявляється світліша оптика:

оригінал знімка
оригінал знімка

Для порівняння пропоную Вам два знімка зі старого і нового гаджета з рук і на автоматі, розташованих паралельно і зроблених в одну і ту ж секунду. Знову пропоную порівняти опрацювання шумів і тіней, і особливо неба:

Redmi Note 3
Redmi Note 3   оригінал знімка
оригінал знімка

Redmi Note 3 PRO
Redmi Note 3 PRO   оригінал знімка
оригінал знімка

Я не знаю виною тому нові алгоритми обробки або сам сенсор, але кольорова «галаслива» каша пропала зовсім. Темні переходи виглядають дуже пристойно, а світлосильна оптика бачить навіть краще ніж власні очі-наприклад, на цій картинці в реальності землі не було видно зовсім, а PRO примудрився частково «витягнути» і її.

Ви тільки подивіться яку «смачну» картинку малює PRO камера вдень-детальну і м'яку одночасно! Справжній true Пітер)):
Ви тільки подивіться яку «смачну» картинку малює PRO камера вдень-детальну і м'яку одночасно
оригінал знімка

Виходить, що в Xiaomi значно підтягнули якість зйомки і тепер камера тут вже точно не «для галочки», а реально робочий і якісний інструмент, який в умілих руках може замінити фотоапарат на кожен день і для будь-яких ситуацій.

Виходить, що в Xiaomi значно підтягнули якість зйомки і тепер камера тут вже точно не «для галочки», а реально робочий і якісний інструмент, який в умілих руках може замінити фотоапарат на кожен день і для будь-яких ситуацій

3-м пунктом косметичної доопрацювання новинки став гібридний слот для сім карт, і тепер другий лоток може «з'їсти» або нано симкарту, або картку пам'яті об'ємом до 128 гігабайтів. Не можу сказати що рішення ідеальне, і окремий слот пам'яті точно був би зручніше, але «і на тому спасибі» особливо для тих, хто примітив до покупки 16-ти гігагабайтную версію.

Нагадаю, що і Redmi Note 3 і Redmi Note 3 PRO випускається в двох модифікаціях 2/16 і та 3/32, де перша цифра обсяг оперативної, а друга постійної пам'яті.

Іншими словами, ті хто вирішить зекономити пару тисяч рублів і вибере 16-ти гігабайтну версію отримають лише 2 гігабайти оперативної пам'яті, і це не дуже здорово для багатозадачності, запуску великих додатків і важких іграшок, а вже на такому залізі хочеться пограти на «повну котушку» !

Що ж змінилося ще? Чи не очевидно, але Xiaomi випустила міжнародну прошивку для PRO версії на основі Android 5.1.1, хоча новітні збірки для цього ж гаджета на MediaTek задовольняються лише Android 5.0.2. Ну і що? - скажете Ви, не 6-ка ж і будете частково праві, різниця між версіями не велика, але вона є, а з кожним номером самої Google «допілівать» різні нюанси і підвищується безпека системи.

І, нарешті, останній нюанс, про який взагалі ніхто не згадував - в PRO версії змінили вібромоторчик, який став потужнішим і шляхетніше!

І, нарешті, останній нюанс, про який взагалі ніхто не згадував - в PRO версії змінили вібромоторчик, який став потужнішим і шляхетніше

Попрбую сформулювати - тепер при натисканні на сенсорні клавіші під екраном або на клавіатурі гаджет відгукується пружним і чітким сіпанням і не розхлябаним брязкотом як раніше. Цей нюанс завжди відрізняв топові гаджети Apple, Samsung або HTC, і тепер той же ефект з'явився і у Xiaomi, і мені це подобається.

Дуже важливий момент, пов'язаний з автономністю. На етапі підготовки огляду багато просили приділити йому особливу увагу - чи вплинула зростаюча потужність начинки на поведінку вбудованого акумулятора ємністю 4000 Mah? Відповідаю - за 3 дні активної експлуатації нового і майже 2 місяці старого гаджета я не помітив жодних змін в розрахунковій автономності, яка свого часу так сильно підкупила мене на користування цим девайсом.

З помірним сценарієм користування, дзвінками, wi-fi, BT і соцмережами гаджет примудрявся приходити з ранку і до вечора з запасом близько 70% батареї. Якщо почати активніше фотографувати і більше включати екран для читання та інтернет серфінгу - до вечора могло бути 40-50% батареї, а найбільш стресові режими, коли апарат добирався до ліжка вже практично виснаженим були у мене на виставці в Барселоні. Там я носився по стендах цілими днями, постійно використовуючи камеру, соцмережі і нескінченно юзал wi-fi - ідеальний сценарій для смерті будь-якого середньостатистичного смартфона, але Redmi Note 3 примудрявся доживати до самого вечора, і за це я готовий був пробачити йому майже все).

Там я носився по стендах цілими днями, постійно використовуючи камеру, соцмережі і нескінченно юзал wi-fi - ідеальний сценарій для смерті будь-якого середньостатистичного смартфона, але Redmi Note 3 примудрявся доживати до самого вечора, і за це я готовий був пробачити йому майже все)

Що ж у підсумку? Xiaomi знову зробили неймовірний ривок, довівши до пуття Redmi Note 3 і позбавивши його від всіх об'єктивних недоліків.

Підтягнувши камеру і процесор в нашому розпорядженні залишився і так шикарний екран, зручна програмна оболонка, металевий корпус, інфрачервоний порт для управління телевізором, майже забуте всіма аналогове FM радіо і, звичайно, відмінна автономність.

Ніхто з конкурентів до 250 $ не зможе запропонувати зараз можна порівняти за крутизні і збалансованості характеристик смартпед, і єдине засмучення у мене викликає відсутність офіційних поставок Xiaomi в Росію. Ось так «бридке каченя» з великим потенціалом Redmi Note 2, через якихось кілька місяців і два косметичних поновлення перетворився в «прекрасного лебедя» Redmi note 3 PRO, до якого особисто у мене не залишилося абсолютно ніяких претензій)))

Повна відео версія огляд Xiaomi Redmi Note 3 PRO:

купити Xioaomi Redmi Note 3 PRO і не тільки можна в магазині http://cybernetic.pro/

Але чому не влаштовував їх Redmi Note 3?
У чому ж принципові відмінності його і минулого MTK Helio X10 крім зміни виробника?
Що ж змінилося ще?
5.0.2. Ну і що?
На етапі підготовки огляду багато просили приділити йому особливу увагу - чи вплинула зростаюча потужність начинки на поведінку вбудованого акумулятора ємністю 4000 Mah?
Що ж у підсумку?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика