Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Windows 10 - Як Використовувати Економію Заряду Батареї

  1. економія заряду
  2. Використання батареї
  3. Налаштування опції «Економія заряду»
  4. Харчування і сплячий режим
  5. Windows 10 і акумуляторна батарея

Windows 10 має цілий ряд переваг, в порівнянні зі своїми попередниками, однак тривалість автономної роботи акумуляторної батареї не можна віднести до плюсів даної ОС. З іншого боку, в Microsoft виконали масу роботи над економією заряду, що дозволило зробити ваш ноутбук більш економічним і продовжити час його автономності. Головна опція, «Економія заряду», активована за умовчанням, тому, по суті, вам немає необхідності що-небудь включати. Однак в цій замітці я покажу, як можна змінити налаштування батареї в Windows 10, і як оновлення до Windows 10 торкнулося час автономної роботи акумуляторів на тестових ноутбуках.

економія заряду

Перше з чого слід почати - опція «Економія заряду». Це нова функція, і знайти її можна переслідував за наступним шляхом: кнопка «Пуск» - «Параметри» - «Система». Основне призначення даної опції, як випливає з назви, економія заряду батареї шляхом зниження яскравості екрану, зменшення прихованої активності, зупинки показу повідомлень. За замовчуванням функція «Економія заряду» активується після того, як рівень акумуляторної батареї знизився до 20%. Незважаючи на те, що для більшості користувачів значення виставляються за замовчуванням є оптимальними, у вас завжди є можливість самому підкоригувати дані цифри.

Читайте також: Windows 10 або 8.1 і 7: Швидше Завантажується, Використовує Менше Оперативки і Дискового Простору

Натиснувши на опції «Економія заряду» ви потрапите в діалогове віконце її налаштувань. Тут вам буде доступна інформація щодо залишкового заряду батареї вашого ноутбука виражена у відсотках, а також оцінне час до її повного розряду.

Використання батареї

Ви можете клікнути по посиланню «Використання батареї», в діалоговому віконці вам покажуть інформацію про програми «їдять» заряд акумулятора вашого лептопа. У цьому ж віконці ви також можете бачити в процентному співвідношенні використання батареї ноутбука його головними складовими: Система (процесор, жорсткий диск, додатки і т.д.), Дисплей та Wi-Fi. Це дуже корисна інформація, так як ви завжди можете виставити нові параметри, наприклад, для свого монітора, якщо він працює на максимальній яскравості і занадто багато споживає електроенергії.

Це дуже корисна інформація, так як ви завжди можете виставити нові параметри, наприклад, для свого монітора, якщо він працює на максимальній яскравості і занадто багато споживає електроенергії

Використання батареї в Windows 10

Натиснувши на будь-якому з додатків в списку вам відобразиться кнопка «Відомості», натиснувши на яку ви зможете ще більш детально ознайомитися з його роботою, включаючи як багато часу було витрачено на дану програму Системою, Дисплеєм і Wi-Fi. Крім цього, в цьому ж віконці відображаються дані по роботі даного додатка в режимі активного використання і в фоновому режимі. В залежності від програми, ви можете самі вирішувати чи можна програмі працювати у фоновому режимі взагалі, і зокрема, якщо запущена опція «Економія заряду».

Відомості про використання батареї Windows 10

Для швидкого перегляду списку програм, які можуть працювати у фоновому режимі, поверніться назад в віконце «Використання батареї», де клікніть по посиланню «Зміна параметрів додатків, що працюють у фоновому режимі». Тепер ви можете бачити, які програми можуть працювати у фоновому режимі, для того, щоб дозволити / заборонити дану можливість використовуйте повзунок, що знаходиться навпроти кожної програми.

Зміна параметрів додатків працюють у фоновому режимі

Налаштування опції «Економія заряду»

У головному вікні налаштувань опції «Економія заряду» ви можете вручну включати і вимикати цей режим, використовуючи повзунок «Економія заряду зараз». При цьому варто враховувати, що повзунок стає активним лише при відключенні ноутбука від електроживлення. Це дуже корисна опція, однак її використання актуально тільки за умови тривалого використання лептопа без можливості підключення до електромережі. Для більш детальних змін використовуйте посилання «Налаштування економії заряду» розташовану тут же внизу сторінки.

Для більш детальних змін використовуйте посилання «Налаштування економії заряду» розташовану тут же внизу сторінки

Економія заряду Windows 10

У цьому діалоговому вікні ви зможете виставити автоматичне включення опції «Економія заряду» по досягненню критичної позначки розряду акумуляторної батареї. За замовчуванням виставлені на 20%, що має задовольнити більшість власників ноутбуків, однак якщо ваша акумуляторна батарея недостатньо потужна ви можете збільшити цю цифру до 25-30%, в іншому випадку можливо і зменшення до 15-10%.

Читайте також: Що Необхідно Відключити в Windows 10

Налаштування за замовчуванням блокують push-повідомлення додатків (зайве навантаження на процесор), однак ви можете змінити цю опцію, поставивши галочку навпроти «Вирішувати push-повідомлення з усіх програм», хоча ми робити цього категорично не рекомендуємо. Екран вашого монітора є одним з найголовніших марнотратників заряду батареї вашого ноутбука, тому зменшення його яскравості значно збільшить час його автономної роботи. Виходячи з цього, дуже важливо поставити галочку навпроти опції «Зменшувати яскравість екрану в режимі економії заряду», тим самим операційна система буде автоматично знижувати яскравість дисплея під час активації режиму «Економія заряду».

Ну і на завершення тут же ви можете вибрати ті додатки, які будуть завжди працювати у фоновому режимі незалежно від включення / вимикання режиму «Економія заряду». Для цього використовуйте секцію «Завжди дозволено» розташовану внизу вікна. Натисніть кнопку «Додати додаток», щоб побачити список програм, які можна додати в даній секції.

Натисніть кнопку «Додати додаток», щоб побачити список програм, які можна додати в даній секції

Налаштування економії заряду

Харчування і сплячий режим

Поверніться назад в діалогове віконце «Система», де виберіть опцію «Харчування і сплячий режим» для доступу до більш звичним нам способам збереження заряду акумулятора. Тут ви можете вказати в хвилинах час неактивності, після якого буде відключатися екран ноутбука, а також час переходу лептопа в режим сну. Зауважимо, що обидві опції розбиті на два варіанти: з живленням від мережі і від батареї. Для більшості людей, настройки виставлені за замовчуванням повинні підійти, проте якщо ви бачите, що ваш ноутбук дуже швидко витрачає заряд своєї батареї ви можете підігнати їх під свої потреби.

Для більшості людей, настройки виставлені за замовчуванням повинні підійти, проте якщо ви бачите, що ваш ноутбук дуже швидко витрачає заряд своєї батареї ви можете підігнати їх під свої потреби

Харчування і сплячий режим Windows 10

Ви можете клікнути по посиланню «Супутні параметри харчування», щоб перейти до старих-добрих налаштувань харчування «Контрольної панелі». Дані настройки дозволять вам створити або вибрати «схему електроживлення», в яку входить цілий ряд опцій відповідають за роботу ноутбука. «Збалансована» схема є встановленої за замовчуванням, щоб замінити її на іншу клікніть по посиланню «Налаштування схеми електроживлення», де виберіть лінк «Змінити додаткові настройки живлення». Основні настройки тут такі ж, як і в режимі «Харчування і сплячий режим», за винятком того, що тут ви також можете вибрати параметри яскравості екрану. Тут же є посилання «Змінити параметри, які зараз недоступні», яка дає ще більший контроль над поведінкою ноутбука. Наприклад, дана опція дозволяє вам навіть налаштовувати електроживлення процесора. Тому ми настійно рекомендуємо без особливої ​​потреби не чіпати дані настройки.

Розширені можливості пошуку харчування

Windows 10 і акумуляторна батарея

Windows 10 vs Windows 8

Щоб самим переконатися на що здатний режим «Економія заряду» в Windows 10, ми взяли три своїх старих ноутбука і вирішили порівняти час їх автономної роботи до і після оновлення до останньої версії ОС від Microsoft. У двох з трьох випадків ми побачили значний приріст в часі автономної роботи. Наприклад, Acer Aspire E111 додав вражаючі 80 хвилин, а Dell Inspiron 17 був трохи скромніше, але теж показав приріст в автономності на 20 хвилин.

Однак третій учасник тесту, ноутбук Acer Aspire V5, навпаки скоротив час свій автономної роботи на цілих 24 хвилини. Даний тест тільки підтверджує численні суперечки користувачів, частина з яких стверджують, що з Windows 10 час автономної роботи їх ноутбуків скоротилося, тоді як інша половина впевнена, що відновлення не привнесло будь-яких істотних змін. А що думаєте ви з цього приводу? Було б дуже цікаво почитати про ваших домашніх тестах автономності своїх ноутбуків до і після оновлення до Windows 10.

А що думаєте ви з цього приводу?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика