Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Windows 10 в S-режимі: підвищена обмеженість і безпеку

 1. Що являє собою S Mode
 2. Чи обов'язково встановлювати Windows 10 в S-режимі?
 3. Перевірка використання нового режиму
 4. У яких пристроях відразу встановлений S Mode
 5. Як відключити S Mode
 6. Відмінності Windows 10 S і S Mode
 7. Кому знадобиться даний режим
 8. переваги:
 9. висновок

Після не зовсім вдалою Windows 10 S корпорація Microsoft пропонує користувачам абсолютно новий режим під назвою S Mode. Вперше його анонсували навесні 2018 року. Розробники вже спочатку покладали чималі надії після провальної «десятки» у версії S. Але чи вдалося американському гігантові виправити всі помилки, а також привнести дійсно щось цікаве і нове в свою операційну систему? Для цього ми розповімо про всі основні можливості Windows 10 в S-режимі.

Для цього ми розповімо про всі основні можливості Windows 10 в S-режимі

Що являє собою S Mode

Відразу варто відзначити, що новий режим робить Windows 10 не тільки безпечною, але і максимально обмеженою платформою. Користувач може завантажувати та встановлювати виключно ті програми, які присутні в цифровому магазині Microsoft. З браузерів повноцінно використовувати можна лише Edge (колишній Explorer), щоб відкривати різноманітні сайти. На жаль, в Microsoft Store до сих пір не так вже й багато корисних додатків. Тому такі обмеження серйозно обмежують можливості користувача.

З іншого боку, Windows 10 в S-режимі забезпечує найвищий рівень безпеки. При цьому гарантується не тільки стабільна, але і гранично швидка робота ОС. Все через неможливість встановити софт від сторонніх ресурсів. З цієї причини шкідливе ПО просто не в змозі потрапити до електронної пошти користувача, уповільнивши його функціонування. В даному режимі активно просувається і пошуковик Bing. Саме він є стандартною пошуковою системою за умовчанням, а змінити це ніяк не можна.

Також користувачі не зможуть активувати різні оболонки для командного рядка. Тут все зроблено так, щоб сторонні програми і утиліти не змогли зашкодити вашому комп'ютеру. Саме тому Windows 10 в S-режимі буде цікавий саме новачкам і людям, які досить рідко використовують ПК або ноутбук. Зараз його активно застосовують і в американських школах, дозволяючи дітям без неприємних наслідків користуватися своїми пристроями для конкретних освітніх завдань. Що стосується порівнянь, то Windows 10 в S-режимі в плані глобальної концепції нагадує iOS від Apple.

Чи обов'язково встановлювати Windows 10 в S-режимі?

Напевно зараз знайдуться люди, які навряд чи захочуть використовувати цей режим. Але для них є і хороша новина, адже ніхто не змушує встановлювати S Mode на свою систему. Більш того, навіть якщо ви купили ноутбук або комп'ютер з передвстановленою Windows 10 в S-режимі, то в будь-який момент можна вийти з цього режиму без будь-яких істотних наслідків і матеріальних витрат. Так ви отримаєте стандартну «десятку» з можливістю запуску сторонніх додатків. Ось тільки повернутися назад вже не вийде. Так що грунтовно подумайте, приймаючи відповідальне рішення.

Перевірка використання нового режиму

Якщо ви з різних причин не знаєте, чи активний режим S Mode в операційній системі, то це можна легко перевірити. Для цього відкриваємо меню, а потім вибираємо глобальні параметри. Знаходимо розділи «Система» і «Про систему». Саме тут будуть відображатися поточні характеристики Windows 10. Так можна наочно переконатися, встановлений новий режим чи ні.

У яких пристроях відразу встановлений S Mode

На даний момент у продажу можна знайти не так багато комп'ютерів з встановленою ОС Windows 10 в S-режимі. Одним з таких апаратів є Surface Laptop, в якому цей режим активований вже з коробки. Анонсовано вихід і деяких інших приладів з цією версією операційної системи. Як уже зазначалося, в будь-якому випадку існує можливість відмовитися від режиму, причому абсолютно безкоштовно.

Як відключити S Mode

Ми вже досить багато говорили про можливість відключити такий режим. Тепер настала пора покроково розповісти про вихід з нього. Для початку потрібно зайти в цифровий магазин Microsoft. Там слід в пошуку відкрити «вимкнути з режиму S». Після цього буде запропоновано завантажити програму, яка видаляє S Mode з системи. Тепер залишається дочекатися закінчення процесу з декількома перезавантаженнями ОС. Важливо розуміти, що назад «хильнути» дане оновлення не можна.

Відмінності Windows 10 S і S Mode

Важливо розуміти, що Windows 10 S була окремою версією операційної системи. А ось S Mode є спеціальний режим. Тут і криється їх фундаментальна відмінність. При цьому оновлення «десятки» за квітень 2018 року повністю замінює Windows 10 S на Windows 10 в S-режимі. В іншому це максимально схожі за своїми можливостями «вінди», що роблять основний упор на безпеку. Тільки ось будь-яка підтримка 10 S вже офіційно припинена, а випуск даної версії ОС повністю згорнуто.

Кому знадобиться даний режим

На перший погляд S Mode виглядає дуже обмежено і дивно. Навряд чи просунутий користувач знайде в ньому якісь переваги. Але такий режим з самого початку не був розрахований на професіоналів. Він стане відмінною підмогою для зовсім молодого покоління, яке ще тільки вивчає можливості Windows. Також S Mode може сподобатися студентам і корпоративним працівникам, які використовують для навчання або роботи лише базовий набір програм.

У виграші залишаться і володарі малопотужних комп'ютерних пристроїв. Такі бюджетні або застарілі апарати отримають ковток свіжого повітря у вигляді більш оптимізованого, а також прискореного функціонування. Однозначно режим не підійде тим, хто звик використовувати різні додатки зі сторонніх джерел.

переваги:

 • Дуже високий рівень безпеки
 • Прискорена робота операційної системи
 • Повна відсутність шкідливого ПО
 • «Друге життя» для старих і технічно слабких гаджетів
 • Безкоштовна можливість «відкотитися» до Windows 10 Pro або Home

недоліки:

 • Встановлення програм тільки з Microsoft Store
 • Сильно обмежений функціонал
 • Режим не можна відновити після «відкату»
 • Поки мало пристроїв з передвстановленим режимом

висновок

За допомогою S Mode компанія Microsoft хоче зробити Windows 10 гранично закритою системою, яка буде нагадувати iOS і деякі інші платформи. Уже зараз це бачиться досить спірним рішенням, яке напевно насторожено буде сприйматися користувачами.

Поки ж придбати ноутбуки або ПК з S Mode практично неможливо, так як їх банально немає у вільному продажу. Люди з Microsoft обіцяють виправити ситуацію в 2019 році. Саме тоді варто очікувати появу на певних пристроях цього додаткового режиму, який напевно можна буде отримати і через оновлення.

Але чи вдалося американському гігантові виправити всі помилки, а також привнести дійсно щось цікаве і нове в свою операційну систему?
Чи обов'язково встановлювати Windows 10 в S-режимі?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика