Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Все, що ви хотіли знати про Li-Ion акумулятори, але боялися запитати.

Зараз на ринку представлена ​​величезна різноманітність Li-Ion акумуляторів різних марок, як із захистом, так і без. Вибухове зростання їхньої популярності припав на 2008-2010рр., Коли на ринку з'явилася велика кількість потужних світлодіодних ліхтарів в зарубіжних інтернет-магазинах.

, Коли на ринку з'явилася велика кількість потужних світлодіодних ліхтарів в зарубіжних інтернет-магазинах

Але, варто визнати, що, до сих пір, для більшості користувачів, цей тип елементів живлення є досить новим і незнайомим. Щоб не заплутатися у всьому цьому різноманітті ми хочемо вам дати кілька порад, щоб допомогти визначитися, який саме літієвий акумулятор вам необхідний (захищений-незахищений) і як не купити відверто неякісний товар.

Що потрібно знати при використанні Li-Ion акумуляторів.

В силу технології Li-Ion акумулятори мають ряд обмежень, які необхідно дотримуватися в процесі експлуатації.
це:
максимальна напруга (напруга перезарядження) не повинно перевищувати 4,25-4,35В
мінімальна напруга (напруга переразряда) не повинно бути нижче 2,2-2,5В
струм розряду не повинен перевищувати 2-ох-кратне значення ємності (2С): тобто для акумулятора з ємністю 2200мАч максимальний струм розряду не повинен бути вище 4400мА, а володаря ємності в 3100мАч можна сміливо розряджати струмом до 6200мА. Є особливі типи надпотужних Li-Ion акумуляторів, які призначені для роботи з великими розрядними струмами, що перевищують величину їх ємності в 5-10 разів.

          • струм заряду не повинен бути вище половини значення ємності акумулятора (0,5С).
          • За аналогією зі струмом розряду для акумулятора з ємністю 2200мАч максимальний струм заряду не повинен бути вище 1100мА, а акумулятор з ємністю 3100мАч можна зарядити струмом в 1550мА.
          • • Li-Ion акумулятор не заряджається при мінусовій температурі, але досить спокійно ставиться до роботи на морозі з невеликою втратою ємності. Тобто зарядили акумулятор будинку, пішли, - попрацювали на вулиці, потім, знову, принесли заряджати акумулятор додому. Це твердження ви можете перевірити в дії на вашому смартфоні або фотоапараті / відеокамері, - там стоїть такий же літієвий акумулятор, тільки в іншому типорозмірі.
          • • Незахищені акумулятори можна паяти. Якщо ви хочете зібрати з окремих акумуляторів велику батарею,
          • то слід враховувати, що Li-Ion акумулятори дуже не люблять перегріву, а при спробі припаяти дріт до контакту акумулятора ви, швидше за все, його перегріється.

Ось так робити не треба

Тому збирають акумуляторні батареї за допомогою контактного зварювання та спеціальної стрічки.

Якісна зварювання Li-Ion акумуляторної батареї

Знову ж таки, для обслуговування такої батареї вам знадобиться контролер,

Li-Ion акумуляторна батарея з контролером заряду-розряду

який буде стежити за процесами заряду-розряду акумуляторів.

Але, перейдемо від теорії до практики і спробуємо дати відповіді на найпоширеніші питання, які виникають у покупців при виборі Li-Ion акумулятора.

1. Захищений чи ні.

Як ми вже говорили, Li-Ion акумулятори повинні працювати в діапазоні напруг 4,2-2,5В. Для того, щоб в процесі роботи напруга на АКБ не виходило за межі цього діапазону на мінусовій контакт незахищеного Li-Ion АКБ (їх ще називають "осередок") ставлять невелику електронну плату захисту (найчастіше, вона іменується просто «захист»).

Саме ця плата забезпечує роботу осередку в допустимому діапазоні напруг, оберігає від перевантаження по струму і від короткого замикання.

Плата захисту приварюється сталевий стрічкою до контактів акумулятора

Плата захисту приварюється сталевий стрічкою до контактів акумулятора

і весь цей «бутерброд», упаковується в термо-плівку з позначення бренду і ємності (як реальної так і абсолютно божевільною, в деяких випадках).

і весь цей «бутерброд», упаковується в термо-плівку з позначення бренду і ємності (як реальної так і абсолютно божевільною, в деяких випадках)

на синьому акумуляторі (зліва) заявлена ​​ємність не відповідає дійсності

Через плати захищені акумулятори на пару міліметрів довше своїх незахищених родичів і на 0,5 мм товще.

А, так як, якісна Li-Ion осередок має довжину 65мм, то захищений Li-Ion АКБ виростає в довжині до 68-70мм. Такі акумулятори можуть позначатися типорозміром 18700 (де перші дві цифри це діаметр в мм., А другі дві-довжина). Це треба враховувати при виборі акумулятора, - чи зможе такий акумулятор влізти, наприклад, в ваш ліхтар або зарядний пристрій.

PS. На деяких зарядний пристрій для Li-Ion акумулятори виробники заздалегідь вказують, що їх продукт може заряджати акумулятори типорозміру аж до 18700.

зарядні пристрої XTAR дозволяють заряджати Li-Ion акумулятори аж до типорозміру 18700
зарядні пристрої XTAR дозволяють заряджати Li-Ion акумулятори аж до типорозміру 18700

Захищені акумулятори можна застосовувати в будь-яких пристроях, які розраховані на роботу з Li-Ion джерелами живлення і не мають вбудованого контролера заряду-розряду. В даний час основними споживачами захищених АКБ є світлодіодні ліхтарі, так як саме такі акумулятори здатні забезпечити харчуванням потужні світлодіоди протягом тривалого часу.

Так само, захищені акумулятори знаходять все більшого поширення в різноманітної малопотужної побутової електроніки, яка працює від одного-двох АКБ.

При необхідності зібрати більше серйозне джерело живлення вдаються до виготовлення акумуляторних батарей. Тут вже в хід йдуть тільки незахищені акумулятори.

батарея з Li-ion акумуляторів SANYO

Такі батареї коштують в більшості сучасних ноутбуках, в інструменті, фото-відео техніки, електровелосипед і т.д. Управляє такими батареями спеціальний контролер, який стежить за напругою на кожному окремому акумуляторі в батареї і необхідності в індивідуальних платах захисту немає.

контролер батареї з Li-ion акумуляторів

Проміжні підсумки: якщо у вас світлодіодний ліхтар, з імовірністю 99% вам необхідний захищений акумулятор. Якщо ви хочете відремонтувати батарею в ноутбуці або в шуруповерт або просто вам потрібна батарея з LI-Ion акумуляторів, то вам необхідні саме незахищені АКБ.

2. Ємність акумулятора

Ємність акумулятора вказується в мАг (мілі-ампер-годинах).

Ємність акумулятора вказується в мАг (мілі-ампер-годинах)

На момент написання статті найбільш поширеними значеннями ємності є 2600-3500мАч (для Li-Ion АКБ типорозміру 18650). Ємність впливає тільки на час роботи акумулятора. Тобто за інших однакових умовах Li-Ion акумулятор з ємністю 3400мАч буде працювати приблизно в 2 рази довше ніж акумулятор ємністю 1700мАч.

ФАКТ: на даний час Li-Ion акумуляторів типорозміру 18650 ємністю понад 3500мАч НЕ ІСНУЄ. Все Li-Ion акумулятори типорозміру 18650 (а це найбільш поширений типорозмір), що мають позначення 3800-5000мАч ФОТО спочатку продукти сумнівної якості від покупки яких слід відмовитися.

Зазвичай, реальна ємність таких АКБ становить, в кращому випадку, 1500-2200мАч посилання. А про "переваги" плат захистів цих АКБ варто тільки здогадуватися ... Бували випадки коли під упаковкою захищених АКБ типорозміру 18650 з обіцянкою величезної ємності близько 4000мАч переховувався невідомий представник набагато меншого типорозміру, а інший простір було забито матеріалом схожим на звичайний пісок.

3. Виробник акумулятора.

В даний час існує не так вже й багато виробників Li акумуляторів. Технологія їх виготовлення не тривіальна і якісне масштабне виробництво можливо тільки на великих високотехнологічних підприємствах. Серед найвідоміших і відмінно-зарекомендували себе виробників можна виділити такі компанії як: Sanyo, Sony, Panasonic, LG Chem, Samsung SDI, Skme, Moli, BAK, Lishen, ATL, HYB.

Відразу треба відзначити: це фірми які безпосередньо виробляють Li-Ion осередку (незахищені акумулятори). Заводи таких компаній часто розташовуються в Японії, Тайвані або Південній Кореї.

ФАКТ: великі виробники Li-Ion акумуляторів НЕ ВИПУСКАЮТЬ ЗАХИЩЕНИХ АКБ. Вони виробляють тільки незахищені акумулятори. У природі не існує захищених Li-Ion акумуляторів Panasonic або SAMSUNG, які були б випущені безпосередньо "Панасонік прямо в Японії" або "Самсунг" а всі, хто стверджує зворотне, з якоїсь причини намагаються ввести вас в оману.

Захищені акумулятори ЗБИРАЮТЬСЯ з незахищеного Li-Ion акумулятора (осередки) і плати захисту.

І збираються вони теж по-різному: збірка захищених АКБ, в основному, відбувається на заводах в Китаї. Але Китай - від Китаю відрізняється. Є як відверте барахло (з ємностями 3800мАч і вище) так і дуже якісні продукти.

Захищені акумулятори випускаються під абсолютно різними брендами, що не мають відношення до виробника осередків.

Найменування захищеному акумулятора дає вже той виробник, який зібрав і упакував цей акумулятор. Найчастіше, зовнішня термоплівка з нанесеним позначення бренду приховує реального виробника Li-Ion осередку. Хоча, останнім часом спостерігається тенденція до витіснення відверто неякісних товарів акумуляторами, виготовленими на основі якісних Li-Ion осередків і плат захисту, виробниками яких є загальновизнані лідери, такі як SANYO, Panasonic, SAMSUNG, SEIKO ...

Нижче, ми наведемо основні складові "якісного" захищеного Li-Ion акумулятора:

1. Упаковка.

На упаковці явно вказано з яких складових складається акумулятор. До якості упаковки претензій бути не повинно. Наявність «бренду» є хорошим знаком, -Акумулятор без розпізнавальних знаків, за замовчуванням, довіри не викликають.

2. Плюсової контакт

(Виступаючий горбок) повинен бути жорстко зафіксований на акумуляторі.

Простіше кажучи, він повинен бути приварений, а не просто притиснутий картонній шайбою з термоусадкой. Іноді, плюсовій ковпачок приварюють до сталевій стрічці а вже цю стрічку приварюють до плюсового контакту Li-Ioт осередки.

Ключове слово всюди: "приварюють"

3. Плата захисту

повинна бути від відомого виробника і містити 2-3 мосфети забезпечуючи високий розрядний струм.

4. Почитайте відгуки

про цікавить вас акумуляторі на авторитетних інтернет-ресурсах, присвячених цій тематиці. Найчастіше, там можна знайти докладні тести і численні відгуки від кінцевих користувачів.

скріншот сторінки з великим тестом акумуляторів 18650 з форуму cpf
скріншот сторінки з великим тестом акумуляторів 18650 з форуму cpf.com

Серед найвідоміших російськомовних форумів варто виділити:
http://forum.fonarevka.ru/

З англомовних:
http://www.candlepowerforums.com/vb/forum.php
http://lygte-info.dk/

Будемо сподіватися, що дана стаття змогла дати відповіді на більшість питань, які могли виникнути у вас при купівлі та використанні Li-ion акумуляторів і вберегти вас від розчарування придбання неякісних продуктів.

Якщо ж ми упустили будь-які моменти, які ви вважаєте важливими, - залишайте свої коментарі, - ми обов'язково відповімо і, по можливості, внесемо корективи в текст статті.

З повагою, колектив Запас Потужності

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика