Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Відновлення акумуляторів GP 2700 за допомогою зарядника La Crosse BC-900 | obzory-testy-sravneniya | vsyo-o-la-crosse

автор: La-Crosse.ru

Ця стаття присвячена темі відновлення акумуляторів. Ні для кого не секрет що NiMH мають "ефект пам'яті".

До нас в руки потрапили 2 акумулятора GP 2700, власник початківець фотолюбитель був в замещательстве - він купив "найпотужніші" акумулятори АА ємністю 2700mAh, а заряду вистачає буквально на 5-6 фотографій.

До нас в руки потрапили 2 акумулятора GP 2700, власник початківець фотолюбитель був в замещательстве - він купив найпотужніші акумулятори АА ємністю 2700mAh, а заряду вистачає буквально на 5-6 фотографій

Ми вирішили протестувати і відновити дані акумулятори за допомогою інтелектуального зарядного пристрою La Crosse BC-900.

Ми вирішили протестувати і відновити дані акумулятори за допомогою інтелектуального зарядного пристрою La Crosse BC-900

тестування

Перший етап визначення поточної ємності. Для цього в зарядному пристрої є функція TEST. Тестування відбувалося на швидкості заряду 700mA.

Під час тестування пристрій спочатку повністю заряджає акумулятори, потім повністю розряджає і знову заряджає. Після цього на екрані по черзі відображаються цифри з поточної ємністю, часом, напругою, а також напис FULL.

За результатами тестування ми бачимо що ємність нових акумуляторів становить всього 982mAh і 965mAh, це 36% і 35% від заявленої ємності 2700mAh.

відновлення

Далі був запущений процес відновлення, функція REFRESH. Швидкість заряду була також обрана 700mA. Але навіть на цій швидкості процес зайняв тривалий час. Проте ми не рекомендуємо заряджати, а тим більше відновлювати великим струмом, це може перегріти акумулятори, і тим самим зіпсувати їх. Великий час відновлення говорить про те, що у акумуляторів є потенціал, тому що пристрій сам визначає момент коли подальше відновлення не має сенсу. Під час відновлення відбувається кілька циклів заряд / розряд, таким чином акумулятори "розгойдуються", в ідеалі до номінальної ємності. У нашому випадку розгойдування GP 2700 зайняла 78 годин і оновлена ємність склала 1736mAh і 2190mAh, це 64% і 81% від заявленої ємності 2700mAh.

Напруга 1.4 В і 1.41 В

Пристрій повертається підживлювати акумулятори невеликим струмом для запобігання саморазряда. Акумулятори завжди готові до роботи.

висновки:

В результаті експерименту ми отримали подвійну картину. З одного боку ємність акумуляторів збільшилася, але з іншого, вона не дотягує до максимальної, причому у двох абсолютно однакових елементів виявилася різна здатність до відновлення. Це говорить про те, що у виробника GP нестабільна якість продукції, навіть в межах однієї партії.

Однією з можливих причин неповного заряду є те, що акумулятори заряджалися раніше звичайну, не інтелектуальної зарядкою, причому найчастіше час заряду перевищувала рекомендовану. Це могло пошкодити елементи живлення і відповідно ми бачимо результат. Тому не радимо використовувати звичайні зарядні пристрої, які не встановлюють автоматично час закінчення зарядки.

Крім того, варто зауважити, що відновлення проходило на високій потужності заряду 700mA. Цей режим був обраний з метою скорочення часу експерименту. У разі поновлення на швидкості 200mA процес зайняв би тривалий час, близько 10 днів, але і результат був би кращий.

Також звертаємо увагу що ємність 2700mAh є максимальною, а не середньою (дрібними шрифтом написано TYP. 2600mAh). Це просто маркетинговий хід розрахований на неуважних покупців.

Безумовно, функція REFRESH є дуже корисною для нових акумуляторів, а тим більше для давно використовуються, рекомендується запускати її раз в кілька місяців. Але в будь-якому випадку не варто чекати чудес від інтелектуального зарядного пристрою, тому що більшість акумуляторів мають обмежений ресурс, і якщо вони виробили його, ніяка "розгойдування" не допоможе. Ми рекомендуємо купувати ті що мають найбільшу кількість циклів заряд / розряд наприклад SANYO ENELOOP .

Обговорити статтю можна на нашому форумі .

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика