Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Вибираємо зовнішній жорсткий диск: 7 найкращих пристроїв з USB 3.0

Допомогти користувачеві зберегти, а головне - легко перенести великі обсяги мультимедійного контенту покликані сучасні переносні жорсткі диски

Інтерфейс USB 3.0 стає все більш актуальною з кожним днем. Допомагають йому в цьому мультимедійні файли, розміри яких постійно збільшуються. Нова фотокамера або смартфон? Знімки, як правило, займають ще більше місця, не кажучи вже про все більшому поширенні RAW-формату. Не відстає і відеоконтент: наприклад, на початку квітня на російському ринку з'явився перший Quad-HD Ultra High Definition-телевізор з роздільною здатністю 3840 x 2160 пікселів. Допомогти користувачеві зберегти, а головне - легко перенести великі обсяги мультимедійного контенту покликані сучасні переносні жорсткі диски.

Те, що інтерфейс USB 2.0 вже двома ногами в технологічній могилі, ніким сумніву не піддається. Пристроїв з USB 3.0 виходить все більше і більше, а порти, що підтримують цю версію інтерфейсу, з'являються навіть в недорогих ноутбуках і материнських платах. І з технічної точки зору це цілком виправдано. Як показало наше тестування, USB 2.0 вже давно обмежував швидкість передачі даних у портативних HDD. Найчастіше накопичувачі працювали в 3-4 рази повільніше, ніж могли б. Історія з USB-флеш-дисками трохи інша, адже там швидкість запису або читання дуже рідко досягає порогу в 20 Мбайт / с, тому флешки не поспішають переводити на нову версію USB. Ну і нарешті, USB 3.0 вирішив одну з застарілих проблем зовнішніх дисків, яка часто нівелювала всі зручність від їх використання, - тепер ніяке зовнішнє живлення не потрібно, адже максимальний струм, який може забезпечити один роз'єм USB 3.0, дорівнює 900 мА, чого для роботи механіки накопичувача вистачає з запасом. Однак для чистоти експерименту ми все ж перевіряли кожен диск в режимі роботи USB 2.0, адже ніхто не хоче опинитися в ситуації, коли порти USB 3.0 у ноутбука дворічної давності немає, а зовнішній диск з новим портом не може розкрутитися або зовсім не визначається.

Накопичувачі порівнювалися нами за трьома параметрами:

· Продуктивність;

· Зручність і функціональність;

· Виправданість ціни.

продуктивність

Продуктивність зовнішнього диска на відміну від флеш-драйву сильно залежить від того, з якої області пластини відбувається читання / запис. Одним з найбільш показових параметрів тут є випадкове читання і випадковий запис. За великим рахунком, це усереднений показник швидкості, яку буде показувати в реальному житті диск. Як ми неодноразово писали, швидкість інтерфейсу USB 2.0 давно є обмежуючим фактором для накопичувачів на жорстких дисках, а USB 3.0 - це реальний спосіб якщо не використовувати власне швидкодію жорстких дисків на всі 100%, то хоча б наблизитися до цього. Крім швидкості запису і читання ми також заміряли в цих режимах середній час доступу: чим менше останній показник був у «драйву», тим вищий бал він отримував. В якості тестової утиліти ми користувалися популярною програмою AIDA64 Extreme Edition версії 2.30.1900. Всі диски тестувалися вбудованої утилітою, розмір тестового блоку дорівнював 32 Кбайт.

Зручність і функціональність

Ця характеристика актуальна для зовнішніх дисків, так як порівняно великі габарити даних пристроїв дають можливість інтегрувати більше різних функцій. Найкориснішими фичами ми порахували протиударний корпус, комплектний чохол і можливість додаткового харчування. Тепер пояснимо по порядку. Протиударний корпус - це навіть не додаткова функція. Адже якщо ви активно пересуваєтеся і берете з собою такий накопичувач, то захист від падінь - практично обов'язковий атрибут. Механіка диска як і раніше вимагає дуже дбайливого поводження, особливо з огляду на те, що в деякі моделі встановлюються диски з частотою обертання 7200 об / хв. Це значно збільшує ризик пошкодження при падінні пристрою, що знаходиться в робочому стані. Нарешті, додаткове харчування буде не зайвим, так як допомагає уникнути ситуації, коли ви далеко від свого комп'ютера, а доступний ноутбук / нетбук не може розкрутити диск. Чохол же стане в нагоді для збереження пристойного зовнішнього вигляду корпусу: обшарпаний драйв виглядає неохайно. До того ж чохол здатний поглинути частину енергії удару при падінні. Не були забуті і інші можливості, наприклад шифрування. Втім, щодо зовнішніх дисків це часто додаткова, а не необхідна функція, адже такі накопичувачі зазвичай використовуються для зберігання фотографій і мультимедійних файлів, які представляють цінність тільки для власника диска.

Втім, щодо зовнішніх дисків це часто додаткова, а не необхідна функція, адже такі накопичувачі зазвичай використовуються для зберігання фотографій і мультимедійних файлів, які представляють цінність тільки для власника диска

Виправданість ціни і оцінка Hard'n'Soft

Виправданість ціни обчислювалася з урахуванням оцінок «Продуктивність» (ваговий коефіцієнт 50%), «Зручність і функціональність» (20%), і «Вартість 1 Гбайт простору» (30%). Остання введена в розрахунки для того, щоб виділити ті диски, які не володіють зайвим функціоналом, але тим не менше пропонують великий обсяг при невисокій вартості. Також ця характеристика допомагає побачити найдорожчі диски в розрахунку на 1 Гбайт і перед покупкою подумати, чи потрібен вам такий диск і за що насправді ви платите.

Загальна оцінка Hard'n'Soft традиційно обчислювалася як середнє арифметичне оцінок за продуктивність, зручність і функціональність, виправданість ціни. Пристрій, яке набрало максимальний підсумковий бал, отримало нагороду «Вибір редакції».

Попередження. Орієнтуючись на наші оцінки, потрібно пам'ятати, що вони відносні. Низька оцінка не говорить про незадовільні якостях пристрою, а лише показує його місце щодо інших моделей тестування. Оскільки наші підсумкові шкали не прив'язані до абсолютними показниками, вони не можуть служити для оцінки моделей, що не увійшли до тестування. Наведені нами ціни були актуальні на момент тестування і дані в основному для зіставлення.

Сьогодні мало залишилося настільки ж заслужених старожилів на ринку жорстких дисків, як Western Digital. «Однокласники» цієї компанії вже або почили в бозі (як, наприклад, Quantum і Maxtor, розчинилися в надрах Seagate, або Hitachi Global Storage Technologies, що об'єдналася тільки що з WD), або зайнялися зовсім іншим бізнесом, як IBM. Треба зауважити, що особистий досвід автора статті по роботі на ПК починався саме з конфігурації, в яку входив диск Western Digital з божевільним (тоді) обсягом 850 Мбайт. Цей HDD прослужив без найменшого збою шість років, після чого був відправлений на пенсію.

Цей HDD прослужив без найменшого збою шість років, після чого був відправлений на пенсію

При тестуванні накопичувача WD не хотілося розчаровуватися, тим більше що, на перший погляд, WD My Passport Essential нічим особливим не виділився з інших учасників. Чи не виділився він і на другий погляд. Як виявилося, перед нами зовсім типовий, добротний накопичувач без будь-яких особливих функцій або аксесуарів. Пластиковий глянсовий корпус з плавними обводами (випускається в п'яти кольорах), скромний світлодіод на бічній грані, який, до речі, не дуже добре видно, а спочатку і зовсім непомітний. У комплекті з диском йдуть інструкція та кабель для з'єднання з комп'ютером - нічого зайвого.

Поки опис диска від WD схоже на опис самого скромного учасника тесту, і так би воно й було, якби не одна деталь - це найдоступніший накопичувач тесту. При розрахунку питомої вартості обсягу, виявилося, що WD My Passport Essential - абсолютний рекордсмен. 1 Гбайт простору вам обійдеться всього в 5,4 руб. Так, швидкість роботи і функціонал WD My Passport Essential залишають бажати кращого, але в будь-якому випадку за швидкістю обміну даними WD My Passport Essential знаходиться на сучасному рівні (38,7 Мбайт / с в середньому при читанні і 27,9 Мбайт / с при записі ). Тому його неквапливість буде помітна лише при порівнянні з більш дорогими і швидкими конкурентами. Підсумовуючи, можна сказати, що WD My Passport Essential - це просто якісний зовнішній накопичувач, у випадку з яким ви платите в основному за сам диск і ще трохи за софт для резервного копіювання та інтерфейсний кабель.

Продукти Buffalo довго добиралися до нашого ринку. По суті, продаватися в Ріс ці вони почали лише з середини 2011 р На перший погляд може здатися, що ще один постачальник пристроїв зберігання даних і бездротового обладнання лише ускладнить процес вибору. Але пристрою Buffalo мають цілий ряд переваг перед іншими учасниками ринку, і ми розглянемо їх докладніше.

Але пристрою Buffalo мають цілий ряд переваг перед іншими учасниками ринку, і ми розглянемо їх докладніше

Перше з них відноситься скоріше до іміджу компанії і безпосередньо на характеристики обладнання не впливає: велика частина пристроїв Buffalo проводиться в Японії. Це означає, що вони не просто розробляються і потім відправляються на складання в Китай, а проходять весь цикл виробництва на території Японії, що, звичайно, позитивно позначається на загальній якості виробу. У компанії є заводи і в інших країнах, зокрема в Східній Європі, однак все преміальні моделі збираються в Японії.

Друга перевага Buffalo - продуманий до дрібниць дизайн та висока функціональність. Останнє проявляється як у функціях самих пристроїв, так і в якості ПО. Buffalo - лідер ринку Японії і США, а в цих країнах споживачі дуже вимогливі.

Нарешті, третя перевага - доступність: в основному пристрої Buffalo знаходяться в тій же ціновій категорії, що і конкуренти, а значить, вибір для покупця очевидна. Але від загальних слів перейдемо до нашого зразком.

Buffalo MiniStation Extreme можна віднести до класу накопичувачів для тих, хто багато пересувається і переважно не на лімузинах і без персональних носіїв. Накопичувач упакований в протиударний корпус, який захистить від пошкодження нутрощів при падінні з висоти до 2 м (звичайно ж, мова йде про непрацюючий диску). Дизайн накопичувача тільки підкреслює цю особливість: краю Buffalo MiniStation Extreme оброблені міцним матовим пластиком, на якому не залишаються подряпини, лицьова частина корпусу теж створює враження добротності.

Друга особливість даного накопичувача (на перший погляд, не настільки важлива) - гнучкий інтерфейсний кабель, який забирається в корпус так, що не заважає при перенесенні. Ті, хто активно використовує зовнішні диски, зрозуміють наш захват: поширена проблема таких накопичувачів в тому, що кабелям немає місця в чохлах, якщо такі є (насправді основна проблема зовнішніх дисків в тому, що вони часто б'ються, але з цим у Buffalo MiniStation Extreme все в порядку). Їх доводиться зберігати в кишенях і кишеньках, і дай бог, щоб цей кабель ви не забули перед поїздкою (для USB 3.0 він знайдеться далеко не в кожному магазині).

Ну і нарешті, Buffalo MiniStation Extreme комплектується добротним і зрозумілим софтом для бекапу, сумісний з фірмовою технологією Apple Time Machine і володіє апаратним шифруванням з довжиною ключа 256 біт за стандартом AES. Продуктивність цього диска виявилася на дуже хорошому рівні, в рейтингу накопичувач посів третє місце, після Freecom і Transcend (середня швидкість читання - 44,5 Мбайт / с, середня швидкість запису - 37,9 Мбайт / с). З огляду на вищесказане, Buffalo MiniStation Extreme - хороший вибір для тих, хто не женеться за малою товщиною корпуса або строгим діловим дизайном.

Ще один новий гравець на нашому ринку - компанія Freecom. На цей раз учасник заявляє на сайті про німецькому походження, хоча технічно бренд належить японському гігантові Mitsubishi. Якщо бути точним, то, за офіційною інформацією, дизайн і розробка диску відбувався саме в Німеччині, а ось збірка лягла на плечі заводу, розташованого в Китаї.

Якщо бути точним, то, за офіційною інформацією, дизайн і розробка диску відбувався саме в Німеччині, а ось збірка лягла на плечі заводу, розташованого в Китаї

Ключова особливість цього накопичувача в незнімному чохлі, який виготовлений з товстої спеціально обробленої шкіри. Рішення рідкісне для зовнішнього диска, але від цього ще більш цікаве. Ми не проводили тестів на знос чохла: очевидно, що якщо переносити такий диск разом з ключами або пластиковими предметами з гострими кутами, то зовнішній лиск дуже швидко пропаде. Але навряд чи таку долю виробник підготував свого дітища. Freecom XXS Leather можна назвати ідеальним кандидатом на роль зовнішнього диска для спокійного ділової людини, який любить дотримуватися стиль аж до дрібниць.

Як і у інших учасників, Freecom XXS Leather володіє тільки одним роз'ємом - власне USB 3.0, і так само, як у більшості інших учасників, інтерфейсний кабель нікуди не прибирається, його доводиться носити окремо, що завжди може призвести до втрати. З інших особливостей можна відзначити, що в комплекті поставляється дуже корисна програма Nero BackItUp and Burn.

На наш подив, зовнішній накопичувач Freecom XXS Leather виявився не тільки найоригінальнішим на вигляд, але і найшвидшим, адже часто виробник фокусується або на дизайні, або на характеристиках. Середня швидкість читання диска становила 46,6 Мбайт / с, а максимальна - 110,7 Мбайт / с (лінійне читання, початок диска). Важливий параметр - випадкове читання, тут диск показав результат 94,5 Мбайт / с. За швидкістю запису даних він посів третє місце з невеликим відставанням від Kingmax і Buffalo, показавши результат 37,2 Мбайт / с (випадковий запис).

Резюмуючи, можна сказати, що Freecom XXS Leather не розчарує. Це той випадок, коли в житті пристрій виглядає як мінімум не гірше, ніж на прес-релізних фотознімках.

Компанія Kingmax відома більшості російських споживачів по флеш-драйву з хорошими характеристиками і невисокою ціною (а також по картах і модулів пам'яті). Асортимент зовнішніх жорстких дисків цієї компанії невеликий і, по всій видимості, покликаний покрити потреби тих споживачів, яким потрібна велика ємність, нехай і на шкоду компактності.

Асортимент зовнішніх жорстких дисків цієї компанії невеликий і, по всій видимості, покликаний покрити потреби тих споживачів, яким потрібна велика ємність, нехай і на шкоду компактності

За великим рахунком, Kingmax KE-71 крім дизайну мало чим відрізняється від інших типових накопичувачів. У нього немає особливих функцій або аксесуарів в комплекті, хіба що чохол зі шкірозамінника середньої якості. Зате в зовнішньому вигляді можна помітити оригінальність. Чорний глянсовий корпус має незвичайну форму: по центру лицьової грані вмонтований металевий полірований коло, що нагадує велику кнопку. Однак ніякої функції, крім декоративної, цей елемент не несе.

У комплекті з диском поставляється також інтерфейсний кабель, який, до речі, вигідно відрізняється від всіх інших, представлених в тесті. На кінці, призначеному для з'єднання з комп'ютером, змонтовано два коннектора. Один - з пластиком характерного синього кольору відповідає за передачу інформації і основне живлення, другий же - тільки за додаткове харчування. І хоча виглядає такий кабель менш естетично, ніж, скажімо, у Buffalo, подібна запасливість може зіграти у великій пригоді, якщо ваш нетбук раптом відмовиться давати достатній струм харчування по основного роз'єму. І остання особливість, яку істотною вже складно назвати, - досить великий світлодіод, розташований на лицьовій стороні накопичувача. Його колір сигналізує про те, в якому режимі працює диск. Блакитне світло означає повну швидкість інтерфейсу USB 3.0, червоне - USB 2.0.

Наостанок скажемо про ще двох рисах диска, позитивної і негативної. Позитивна - у нього одна з найнижчих вартостей 1 Гбайт простору (за цим параметром його обходять лише диски від Verbatim і WD). Простіше кажучи, цей диск об'ємом 500 Гбайт вам обійдеться приблизно в 2,9 тис. Руб. Негативна - невпечатляющая продуктивність в тесті. Але тут, як то кажуть, доведеться вирішувати покупцеві: «шашечки» чи їхати ».

Про нову серії накопичувачів Seagate GoFlex ми вже писали. Їх відмінна риса в тому, що, по суті, такі диски дозволяють без будь-яких ускладнень самостійно замінювати інтерфейсний роз'єм. Реалізовано це зразок конструктора Lego. Та частина корпусу, де знаходиться коннектор, від'єднувана. Відповідно, купивши аналогічний інтерфейсний модуль, але з роз'ємом FireWire або eSATA, можна за секунди «проапгрейдить» ваш Seagate GoFlex. Безумовно, на папері це виглядає привабливо, але при тестуванні ми зіткнулися з кількома проблемами, які ставлять під сумнів високу затребуваність такого підходу. По-перше, через те що модуль з інтерфейсом відокремлюємий і ніяким особливим способом не кріпиться, з часом може утворитися люфт. Підтверджується це банальною механікою: поперечний розмір модуля досить великий, в той час як площа кріплення маленька, і створюється важіль гратиме явно не на користь надійності всієї конструкції.

Другий недолік накопичувача випливає з першого, а точніше - з якої складності конструкції. Очевидно, що рішення зі знімними модулями позначилося не кращим чином на ціні девайсів, в результаті ми маємо найвищу вартість в перерахунку на 1 Гбайт простору. Для порівняння: у більшій частині інших учасників вона близько 6 руб. за 1 Гбайт, в той час як у Seagate GoFlex Slim - близько 10 руб. Так, виробник на сайті заявляє, що в накопичувачі використаний диск зі швидкістю обертання 7200 об / хв, але, знову-таки, конкурентної переваги в тесті на продуктивність це не дало: набраний бал - другий знизу.

І Нарешті, у нас є сумніві в велику затребуваність від'єднується модулів. Купуючі Зовнішній диск, навряд чи хтось заміслюється над тім, чи можна буде его модернізуваті. І навряд чи багато будуть стурбовані пошуком потрібного модуля, навіть якщо необхідність в ньому з'явиться. Вони, швидше за все, просто куплять новий накопичувач - не секрет, що при постійно знижується вартості дисків в перерахунку на 1 Гбайт даний тип носіїв сьогодні вже практично перейшов в ранг витратних матеріалів. І все ж, незважаючи на перераховане вище і не найвищі оцінки, Seagate GoFlex Slim нам сподобався. Це без застережень іміджева річ. Дизайн у нього суворий і лаконічний, а завдяки металевому корпусу приємно навіть просто тримати в руках. Для кого-то буде помітним плюсом і надмалих товщина накопичувача -9 мм (зробити тонше вже неможливо через габарити самого HDD).

Seagate GoFlex Slim може стати відмінним подарунком людині, що розбирається в техніці. Логотип найбільшого виробника дисків гарантує якість і надійність, а оригінальна функція зміни модулів зацікавить того, хто все ще задивляється на конструктори.

Transcend - один з брендів, які у деяких користувачів в основному асоціюються з продукцією, заснованої на флеш-пам'яті. Однак цей виробник уже давно (більше 9 років) випускає зовнішні накопичувачі з HDD. Дизайн пристрою абсолютно типовий: пластиковий корпус складається з нижньої матовою і верхньої глянсової частин чорного кольору, ніяких надмірностей або особливих зовнішніх ознак. Вид девайса оживляє тільки двухрежимний світлодіод. При з'єднанні з шиною третьої версії він загоряється синім, а червоний колір сигналізує про роботу з портом USB 2.0.

При з'єднанні з шиною третьої версії він загоряється синім, а червоний колір сигналізує про роботу з портом USB 2

Корпус досить мазкий, відбитки на глянцевому кришці залишаються відразу ж. Головна його відмінність від більшості інших учасників - спеціальна конструкція, що оберігає диск від пошкоджень. Але зауважимо, що цілком покладатися на такого роду захист все ж не варто і диск краще не упускати. Ще одна особливість Transcend StoreJet 25D3 - в тесті це єдиний зовнішній диск роз'єму для додаткового живлення. Не секрет, що USB 2.0 далеко не завжди може забезпечити потрібну для розкрутки диска величину струму, особливо якщо пластини обертаються зі швидкістю 7200 об. / Хв.

Найбільш часто подібні проблеми виникали з нетбуками і недорогими ноутбуками попередніх поколінь. Причина в тому, що навіть якщо USB-портів у пристрої було кілька, підведене харчування виявлялося достатнім лише для одного пристрою; якщо ж підключався кілька, ток поділявся між ними. Але під час нашого тесту все диски, під'єднуються до порту USB 2.0, додаткового харчування не отримували, і подібної проблеми жодного разу не виникло. Проте можливість додатково живити диск не завадить. До слова, в комплекті накопичувача є необхідний кабель, якраз для підключення до другого роз'єму USB.

На закінчення про продуктивність. За швидкістю роботи даний накопичувач посів друге місце в тесті. Середня швидкість читання диска була на рівні 38,7 Мбайт / с (в режимі USB 3.0), швидкість випадкового запису - 31,5 Мбайт / с при часу доступу всього 8 мс. По зручності і функціональності цей диск виявився кращим, і все завдяки можливості додаткового харчування, протиударному корпусу і чохла в комплекті. За сумою набраних балів Transcend StoreJet 25D3 отримав нагороду «Вибір редакції».

У нашій країні компанія Verbatim дуже добре відома як виробник всіляких носіїв інформації. Вона заробила популярність ще півтора десятиліття тому, випускаючи найякісніші з доступних тоді записуваних компакт-дисків характерного золотого кольору. Вони користувалися стабільним попитом як у «піратів», так і у пересічних користувачів, щасливих володарів рідкісних тоді записуючих приводів. Але ось зовнішні жорсткі диски під цією маркою відшукати виявилося не так-то просто, хоча з цим видом продукції компанія вийшла на вітчизняний ринок не вчора.

За винятком цього моменту причепитися більше ні до чого, в нашому тесті Verbatim Store'n'Go Executive HDD продемонстрував себе з кращих сторін. Це хоча і не найпоширеніший «драйв», але цілком доступний за вартістю. Ніяких сумнівів в якості його виготовлення у нас не виникло. Крім того, дана модель має ряд переваг, про які розповімо докладніше.

Звичайно ж, відразу на себе звертає увагу «сенсорна панель», про яку заявлено і на сайті, і на упаковці виробу. Виконана вона у вигляді великої, трохи втопленою в верхню панель накопичувача круглої кнопки.

Суть полягає в тому, що при дотику до неї активується заздалегідь задану дію, а на вибір пропонуються наступні варіанти:

· Виконати 256-бітове AES-шифр-вання;

· Запустити автоматичне резервне копіювання;

· Запустити синхронізацію;

· Відкрити обраний веб-сайт.

Будь-яка з перерахованих функцій може виявитися затребуваною, тому сенсорна панель - нововведення досить корисне.

За швидкістю роботи накопичувач Verbatim - «середнячок»: середня швидкість читання дорівнює 43,9 Мбайт / с, випадкове читання проходить на швидкості 84,6 Мбайт / с, а запис - 29 Мбайт / с. Одним словом, цей диск не розчарує якістю, а швидкості для повсякденних цілей буде досить.

Натисніть для збільшення
Натисніть для збільшення

Натисніть для збільшення
Натисніть для збільшення

За результатами випробувань і обчислення оцінок ми виявили три пристрої, гідні отримання нагород. Найвищу продуктивність серед портативних дисків показав учасник від досі маловідомої компанії Freecom. Без перебільшення шикарний зовнішній вигляд Freecom XXS Leather, якого домоглися за рахунок якісного шкіряного чохла, не завадив накопичувача показати найвищий швидкісний результат і отримати нагороду «Краща продуктивність».

Нагорода «Виправданість ціни» дісталася накопичувача Buffalo MiniStation Extreme, який був досить швидкий, добре оснащений функціонально і доступний за порівнянною з іншими учасниками ціною.

Нарешті, по сумі підсумкових балів нагороду «Вибір редакції» отримав непримітний, на перший погляд, диск виробництва Transcend Technology, який на перевірку виявився збалансованим за всіма характеристиками.

На завершення повторимо думку про те, що будь-який з учасників даного тесту в силу оснащеності швидким інтерфейсом USB 3.0 здатний забезпечити власнику відчутний приріст за швидкістю обміну часто переносяться даними. Правда, і використовувані комп'ютери повинні бути відповідними - у них теж повинен бути USB-інтерфейс третьої версії.

джерело: Hard'n'Soft

Автор: Денис Сівічев

Нова фотокамера або смартфон?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика