Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Вибираємо ігровий ноутбук: поради, практика та актуальні моделі 2017 року

Пристрасті навколо ігрових ноутбуків не вщухають: відкрийте будь-який огляд геймерского лептопа на нашому сайті, і ви прочитаєте масу коментарів, які стосуються як технічних характеристик пристрою, так і його зовнішнього вигляду. Особливо сильно дістається дорогим моделям, а критика, як правило, зводиться до єдиного аргументу: «Д а я за такі гроші зберу набагато більш продуктивний системний блок! »Звичайно, зберете, особисто я не сумніваюся в здібностях наших читачів (не просто ж так 3DNews 20 років в ефірі). Ось тільки до кінця підходить 2017 рік, а нічого кращого ноутбука, коли мова заходить про повноцінний мобільний комп'ютер, людство так і не придумало.

А ще в коментарях до оглядам геймерських лептопів досить часто пишуть, що поняття «ігровий ноутбук» не існує. Можна довго сперечатися з цього приводу, приводячи різні доводи, але я пропоную відразу перейти до суті. Давайте визначимося: у цій статті під словосполученням «ігровий ноутбук» маються на увазі сучасні моделі з розміром екрану Full HD і вище, які видають комфортне кількість кадрів в секунду в сучасних проектах ААА-класу. Нехай деякі пристрої не завжди «потягнуть» максимальні налаштування якості графіки, але з середнім якістю вони впораються вже точно. У цьому матеріалі ви знайдете все, що потрібно знати при виборі ігрового ноутбука в 2017 році. У першій частині я розгляну основні особливості сучасних мобільних ПК. У другій частині познайомлю вас з оптимальними, на мій погляд, моделями, які в належній кількості присутні на російському ринку.

# Головні параметри: відеокарта, процесор, оперативна пам'ять, охолодження

Так, в ігровому ноутбуці головне - швидкодія, але і про інших параметрах мобільних ПК забувати не варто. І все ж дуже часто в коментарях звучить прохання: «Допоможіть підібрати модель, яка потягне% назву гри% на максимальних налаштуваннях». Отже, при виборі ігрового ноутбука слід відштовхуватися від швидкодії зв'язки GPU і CPU і тільки потім визначатися з іншими параметрами лептопа. Саме тому основні характеристики будь-якої ігрової системи я розділив на три категорії: головні, важливі і додаткові.

Так вийшло, що зараз на ринку ігрових ноутбуків панують дві компанії: NVIDIA і Intel. Рішень на базі сучасних процесорів AMD і графіки Radeon пропонується дуже мало, і багато моделей не підходять під визначення «ігрового ноутбука», яке я дав на самому початку статті. Можливо, ситуація зміниться з появою чіпів Ryzen (перші ластівки вже представлені, наприклад ROG STRIX GL702ZC ), Але поки на ринку спостерігається засилля процесорів Intel і відеокарт NVIDIA.

Intel Core i5-7300HQ, 4 ядра, 2,5 (3,5) ГГц, 45 ВтIntel Core i7-7700HQ, 4/8 ядра / потоків, 2,8 (3,8) ГГц, 45 ВтIntel Core i7- 7820HK, 4/8 ядра / потоків, 2,9 (3,9) ГГц, 45 ВтПриріст (в порівнянні з i7-7700HQ),%Intel Core i7-7820HK @ 4,5 ГГцПриріст (в порівнянні з i7-7820HK ),%SunSpider, мс (менше - краще)

178,3 152,8 152,7 0 127,1 17 Corona 1.3, с (менше - краще) 491 275 267 3 225 16 WinRAR 5.40, з (менше - краще) 793 516 442 14 380 14 Blender 2.76, з (менше - краще) 500 314 304 3 276 9 x265 HD Benchmark, FPS (більше - краще) 12 15,9 16,4 3 17,9 9 CINEBENCH R15, бали (більше - краще ) 510 741 768 4 920 20

Вибрати центральний процесор, мабуть, найпростіше. Тому що в актуальні геймерские машини ставлять в основному три моделі, причому всі - чотириядерні. Найбільш поширені варіанти - це Core i5-7300HQ і Core i7-7700HQ. У дорогущих лептопах можна зустріти процесор Core i7-7820HQ, який відрізняється розблокованим множником. Деякі ноутбуки мають можливість розгону чіпа через BIOS або за допомогою фірмового ПЗ. Є ще Core i7-7920HQ, але, наскільки мені відомо, він встановлений тільки в двох ноутбуках MSI: GT83VR Titan SLI і GT83VR 7RF. Загалом, це скоріше екзотика.

Різниця у швидкодії між двома найбільш поширеними чіпами - Core i5-7300HQ і Core i7-7700HQ - колосальна. Особливо яскраво вона проявляється в багатопотокових застосуваннях. Core i7-7700HQ не тільки підтримує Hyper-Threading, а й на додачу до цього при завантаженні всіх чотирьох ядер працює на більш високій частоті: 3,4 ГГц проти 3,1 ГГц. Цим чіпом комплектуються навіть ноутбуки з графікою початкового рівня, так що, якщо вам необхідний лептоп не тільки для ігор, але і для створення контенту, то, природно, є сенс взяти, наприклад, в пару до GeForce GTX 1050 Ti саме Core i7. У дорогих ігрових моделях разом з GeForce GTX 1070 і GeForce GTX 1080 встановлюють в основному Core i7-7700HQ.

У дорогих ігрових моделях разом з GeForce GTX 1070 і GeForce GTX 1080 встановлюють в основному Core i7-7700HQ

Система охолодження «здорового» ноутбука

Ми не просто так записали систему охолодження в список головних параметрів ігрових ноутбуків. Від її ефективності залежить частота, на якій будуть працювати CPU і GPU. Троттлінг в ігрових лептопах - явище буденне, але, думаю, всім користувачам хочеться, щоб в їх системі і процесор, і графічний чіп працювали на своєму максимумі. На жаль, з яких-небудь зовнішніми ознаками визначити, наскільки ефективно функціонує система охолодження тієї чи іншої моделі, не можна. У цій справі вам допоможуть огляди, огляди і ще раз огляди .

Система охолодження ноутбука- «курця»

І ще один важливий момент: я ще не зустрічав ігрових ноутбуків, які під навантаженням працювали б досить тихо. У тестовій лабораторії побувало безліч моделей, але всі вони помітно шумлять в іграх. Це стосується як недорогих лептопів з процесором Core i5-7300HQ, так і далеко не бюджетних ігробуков з Core i7-7700HQ і GeForce GTX 1080. Якщо рівень шуму для вас критичний, то рекомендую відразу ж обзавестися хорошими навушниками.

Повернемося до комплектуючих. Як бачите, визначитися з центральним процесором досить просто, так як в більшості випадків або доведеться вибирати з двох моделей, або вибору не буде зовсім. А ось видів мобільного графіки дещо більше. AMD знову ж все ніяк не може нав'язати конкуренцію NVIDIA в цьому сегменті, тому на ринку ігрових ноутбуків ми спостерігаємо тотальну перевагу «зелених» над «червоними». Зокрема, вибирати лептоп пропоную серед моделей, оснащених GPU покоління Pascal. Саме з появою цих рішень грань між ноутбучной графікою і графікою, використовуваної в настільних ПК, остаточно стерлася.

Саме з появою цих рішень грань між ноутбучной графікою і графікою, використовуваної в настільних ПК, остаточно стерлася

Виробники навіть можуть вмістити в ноутбук відразу два потужних GPU NVIDIA Pascal

Сьогодні у продажу доступні вісім версій мобільного графіки: GeForce GTX 1050 , GeForce GTX 1050 Ti , GeForce GTX 1060 3 Гбайт, GeForce GTX 1060 6 Гбайт , GeForce GTX 1070 , GeForce GTX 1070 дизайні Max-Q, GeForce GTX 1080 і GeForce GTX 1080 в дизайні Max-Q - гіперпосилання ведуть на огляди ноутбуків, оснащених цими GPU. Для повного щастя не вистачає хіба що мобільної версії GeForce GTX 1080 Ti. З огляду на це відсутньої ланки геймерские десктопи все ще тримають пальму першості як найпродуктивніші системи.

Нещодавно NVIDIA показала мобільну графіку GeForce MX150 , Яка представляє собою ноутбучную версію GeForce GT 1030. Рівня швидкодії цього чіпа недостатньо для сучасних ігор в дозволі Full HD. Те ж саме можна сказати про графіку покоління Maxwell - GeForce GTX 950M і GeForce GTX 960M. Лептопів з цими GPU знаходиться ще дуже багато на прилавках комп'ютерних магазинів.

Серед перерахованих GPU сімейства Pascal з приставкою GTX тільки GeForce GTX 1050 не "тягне" AAA-проекти на високих, дуже високих і максимальних налаштуваннях якості графіки, проте цього рішення досить для віртуальних розваг на середніх налаштуваннях якості графіки. І все ж краще за все цей чіп підходить для ігор рівня Dota 2, WOW, WOT, Diablo III, Overwatch, League of Legends і інших нересурсоємних багатокористувацьких проектів. Для них досить 2 Гбайт відеопам'яті.

GeForce GTX 1050 2 Гбайт, ігри, Full HD, FPS

World of Tanks 0.9.19.1, HD-текстури, Макс. якість, карта "Рудники" Dota 2, Макс. якість, 8x AA Diablo III, Макс. якість min avg min avg min avg 35 70 30 60 57 80

Графіки рівня GeForce GTX 1050 Ti досить на високих і в тому числі максимальних налаштуваннях якості графіки. Тільки запасу міцності у цього GPU немає, так що через пару років доведеться задовольнятися низькими або в кращому випадку середніми настройками якості графіки. До того ж брати варто модель з 4 Гбайт відеопам'яті - навіть такого обсягу часто недостатньо для сучасних проектів , Але це все ж краще варіанту з 2 Гбайт GDDR5 SDRAM.

Саме тому, до речі, я б не розглядав варіанти ноутбуків з 3-гігабайтної версією GeForce GTX 1060 - у цієї мобільної графіки відмінний і продуктивний GPU, але ось нестача відеопам'яті явно псує всю картину.

Ноутбуки з GeForce GTX 1060 6 Гбайт, GeForce GTX 1070 і GeForce GTX 1080 (топові рішення NVIDIA йдуть виключно з 8 Гбайт SDRAM) відмінно підходять для ігор в дозволі Full HD на максимальних або близьких до них налаштуваннях якості графіки. Природно, чим продуктивніше виявляється GPU - тим дорожче коштує лептоп, але і «вистачить» його надовго. Думаю, найближчі пару років ці графічні рішення точно не розчарують геймерів. Це важливо, тому що в ноутбуці, на відміну від десктопів, замінити відеокарту не вийде. Доведеться або брати нову модель, або миритися з тим, що твій ноутбук остаточно і безповоротно застарів.

Як я вже сказав, ноутбуки з графікою GeForce GTX 1050, GeForce GTX 1050 Ti і GeForce GTX 1060 комплектуються як процесором Core i5-7300HQ, так і Core i7-7700HQ. У моделях з GeForce GTX 1070 і GeForce GTX 1080 в основному застосовується більш продуктивний CPU. Але в деяких випадках все ж може виникнути питання: а є сенс брати Core i7 для ігор? Відповідь проста - немає, не варто.

Не так давно я порівняв в 10 іграх модель ASUS ROG Strix GL502VM , В якій встановлений Core i7-7700HQ, з HP Omen 17 , В якому стоїть Core i5-7300HQ. В обох ноутбуках використовується версія GeForce GTX 1060 з 6 Гбайт відеопам'яті. В результаті пристрої продемонстрували практично однакові результати. Отже, якщо ви берете ноутбук для ігор, то в зв'язці з GeForce GTX 1050, GeForce GTX 1050 Ti і GeForce GTX 1060 немає сенсу використовувати Core i7. У більш продуктивних моделях з GeForce GTX 1070 і GeForce GTX 1080 сенс використовувати Core i7-7700HQ безумовно є, але, швидше за все, він там і так буде.

Не завадить ігровому ноутбука і 16 Гбайт оперативної пам'яті. У 2017 році в більшості випадків саме продаються моделі з 8 або 16 Гбайт ОЗУ, рідше - з 24 Гбайт, 32 Гбайт і навіть 64 Гбайт. Недавній експеримент показав : Використання в системі всього 8 Гбайт може привести при певних обставинах до лагам під час гри, так як багато сучасних проекти вимагають на високих настройках якості графіки більше 8 Гбайт ОЗУ. Дані, які не вмістилися в відеопам'ять, записуються в комірки оперативної пам'яті ноутбука. А вже при нестачі ОЗУ задіюється файл підкачки - саме він використовується для зберігання сторінок віртуальної пам'яті. Використання Swap-файлу на жорсткому диску призведе до помітних осіданням FPS. Грати буде некомфортно, хоча середня кількість кадрів в секунду, що демонструється в тій чи іншій грі, може бути цілком прийнятним. Ось і виходить, що ідеальний обсяг на сьогоднішній день - 16 Гбайт, такої кількості ОЗУ досить для всіх ігор. Економити і брати ноутбук з 8 Гбайт можна в одному випадку: якщо він дозволяє самостійно з часом додати ще системної пам'яті. У сучасних системах з процесорами Kaby Lake використовуються модулі DDR4-2400, що працюють із затримками 17-17-17-39.

# Важливі параметри: дисплей, накопичувачі, пристрої введення

З параметрами, які впливають на продуктивність ноутбуків в іграх, розібралися. Тепер розглянемо характеристики, які визначають зручність користування лептопом. Особисто для мене на першому місці стоїть твердотільний накопичувач. Він помітно прискорює завантаження операційної системи і всіх записаних в осередку пам'яті SSD програм. У тому числі й ігор.

На графіку вище приведена швидкість завантаження ігор на ноутбуці ASUS ROG Strix GL553VE до апгрейда і після нього. Спочатку в лептопі стояв один 2,5-дюймовий жорсткий диск з частотою обертання шпинделя 5400 об / хв. Потім я встановив у цей ноутбук SATA-накопичувач Kingston SM2280S3G2 / 480G.

Спостереження показують, що в недорогі ігрові ноутбуки з графікою рівня GeForce GTX 1050, GeForce GTX 1050 Ti і GeForce GTX 1060 встановлюють далеко не найпродуктивніші OEM-твердотільні накопичувачі. На жаль, відстежити цей момент при покупці дуже важко, так як зазвичай в технічних характеристиках просто вказують, що в системі є SSD такого-то обсягу. Як правило, моделі на 128 і 256 Гбайт володіють низькими швидкостями запису. Використовуються переважно пристрої з інтерфейсом SATA. Однак ноутбуки з чіпами Skylake і Kaby Lake підтримують установку SSD з інтерфейсом PCI Express x4 3.0 - такі накопичувачі використовуються в основному в топових пристроях за 100+ тисяч рублів. Хоча є і винятки з правил - наприклад, Lenovo Legion Y520 .

Хоча є і винятки з правил - наприклад,   Lenovo Legion Y520

Приклад продуктивності нешвидкого твердотільного накопичувача об'ємом 128 Гбайт

При виборі ноутбука рада у мене простий: беріть модель, яка з часом дозволить вам самостійно замінити накопичувач більш ємним і швидшим аналогом. Зараз багато ігор важать по 50, 60 і навіть 70 Гбайт, тому накопичувача на 128 Гбайт вистачить тільки на розміщення операційної системи, драйверів і однієї-єдиної (максимум - двох) гри.

TN-матриці в дешевих ігрових ноутбуках зазвичай дуже поганенькі (колірний обхват Dell Inspiron 7567)

TN-матриці в дешевих ігрових ноутбуках зазвичай дуже поганенькі (колірний обхват Dell Inspiron 7567)

Правда, IPS-матриці не завжди бувають сильно краще (колірний обхват Lenovo Legion Y520)

З діагоналлю ноутбука все ясно. Якщо ігровий лептоп необхідно постійно переносити з одного місця в інше, то краще взяти модель з діагоналлю 15,6 дюйма. Зараз ігрові пристрої важать близько 2,2-2,5 кг (плюс блок живлення на півкіло), що не для чоловіка в самому розквіті сил не повинно б стати непідйомним вантажем. Якщо ж ноутбук буде використовуватися в основному як стаціонарний ПК, то є сенс взяти 17,3-дюймову модель. Все ж грати на великому екрані кілька зручніше. У більшості випадків в геймерських моделях використовують матові дисплеї з покриттям антивідблиску.

Про ноутбуки з матрицею роздільною здатністю 1366 × 768 точок взяли і дружно забули - тільки Full HD, тільки ... хардкор? Якраз в хардкорі (читай - Ultra HD) ігрові ноутбуки, на мій погляд, не потребують. Тому що продуктивності графіки рівня GeForce GTX 1070 і GeForce GTX 1 080 недостатньо для того, щоб грати в 4K-дозволі на максимальних або близьких до них налаштуваннях якості графіки. До того ж рішення NVIDIA підтримують технологію DSR, якщо хтось все ж хоче на 15- або 17-дюймові дисплеї отримати більш чітку картинку. Цікаво, що дозвіл WQHD в геймерських лептопах практично не використовується: або Full HD, або Ultra HD.

Що стосується вибору матриці в ноутбуці, то краще шукати модель з IPS. У недорогих лептопах, як правило, використовуються дуже дешеві TN-дисплеї. Жити і грати з таким екраном, звичайно, можна, але не потрібно. У IPS найчастіше вище рівень яскравості, більше контрастність, краще кути огляду і точніше перенесення кольорів. Як правило, виробник вказує в характеристиках лише тип матриці, а якість екрану можна дізнатися тільки в оглядах або при особистому знайомстві з пристроєм. Існує підступ - іноді одна і та ж модель лептопа оснащується матрицями одного типу, але від різних виробників. Тому вибрати ноутбук з дійсно якісним дисплеєм не завжди представляється можливим. Навіть ціна лептопа не гарантує наявність по-справжньому якісної матриці. Доказ - в огляді MSI GT73VR 7RE Titan SLI .

підтримка частоти розгортки 120 Гц і G-SYNC - «фішки» в ігровому ноутбуці досить приємні, але я б не назвав ці технології речами першої необхідності. Бюджетні лептопи цілком нормально себе почувають і без них.

Бюджетні лептопи цілком нормально себе почувають і без них

Клавіатура ASUS ROG ZEPHYRUS (GX501)

В оглядах ноутбуків найважче писати про клавіатуру, тому що доводиться ділитися з читачем чисто суб'єктивною думкою. Ви можете прочитати сотні оглядів, в яких автори вам розкажуть, що хід клавіш у клавіатури того чи іншого ноутбука плавний, чіткий, швидкий, чуйний, тугий, гучний, тихий, приємний і так далі, але немає кращого способу, ніж самому спробувати клавіатуру на «смак». Тому рекомендую сходити в який-небудь умовний «Ельдорадо». Навіть якщо моделі, яку ви взяли на замітку, на стенді не виявиться, то завжди можна вивчити клавіатуру іншої моделі того ж виробника. Як правило, вони постачають лептопи схожими пристроями введення. Наприклад, MSI вже давно співпрацює з компанією SteelSeries. В результаті і в моделі MSI GP62M 7RDX вартістю 80 000 рублей, і в моделі MSI GT73VR 7RE Titan SLI вартістю 250 000 рублів застосовуються однакові клавіатури, навіть незважаючи на те, що порівнюються ноутбуки з 15,6 і 17,3-дюймовими екранами.

На тачпад звертати увагу взагалі не бачу сенсу. На додаток до ігрового ноутбука необхідно купити хорошу миша.

# Розширені можливості пошуку: акумулятор, інтерфейси, звук

Чи не Варто очікуваті від ігрового ноутбука рекордних показніків роботи від акумулятора, хоча деякі моделі здатні функціонуваті без Підключення до електромережі 4 години и даже более в режімі перегляду відео або ж во время веб-серфінгу. Если вам необхідна геймерская система з можлівістю довгої роботи від батареї, то Шукайте модель з ємнім акумулятором - від 60 Вт · год. Тільки врахуйте, що в автономному режимі продуктивність GPU знижується динамічно, обмежуючи рендеринг 30 кадрами в секунду. У такому режимі грати не завжди комфортно, але і в будь-якому випадку недовго - годину-півтори від сили.

Інші параметри ігрового ноутбука - звук, бездротове підключення, інтерфейси - я сміливо називаю другорядними. Якщо з боків лептопа є кілька USB-портів А-типу, HDMI-вихід, Ethernet-роз'єм і 3,5-мм міні-джеки для підключення гарнітури, то цього цілком достатньо для комфортного проведення часу за пристроєм. Наявність новомодних USB 3.1 Type-C і Thunderbolt 3 - це виключно приємні додаткові опції, але точно не інтерфейси першої необхідності. Якість звучання у більшості ноутбуків зазвичай знаходиться на рівні нижче середнього. Просто тому, що для гарної аудіосоставляющей потрібен просторий корпус.

# Можливості апгрейда і вибір конфігурації

Окремо згадаю про можливість самостійно апгрейдити ігровий ноутбук. Цій темі присвячена окрема грунтовна стаття . Як правило, ми можемо встановити в ноутбук додаткову кількість оперативної пам'яті, а також замінити наявні накопичувачі швидшими і ємними аналоги. Такого апгрейда цілком достатньо, щоб помітно прискорити роботу лептопа. До того ж покупка ноутбука в мінімальній конфігурації з наступною «доопрацюванням» є вельми вигідним заняттям. Наприклад, початкова комплектація ASUS ROG Strix GL553VE з процесором Core i7-7700HQ, 8 Гбайт DDR4-2400, 1 Тбайт HDD і GeForce GTX 1050 Ti 4 Гбайт коштує в середньому 79 000 рублів. А варіант з точно таким же залізом, але з 12 Гбайт ОЗУ і 128 Гбайт SSD (SATA 6 Гбіт / с) - 92 000 рублей. Однак за цю суму ми можемо самостійно поліпшити початкову комплектацію ASUS ROG Strix GL553VE додатковими 8 Гбайт оперативної пам'яті (+4 000 рублів) і твердотілим накопичувачем на 250 Гбайт (NVMe, PCI Express x4 3.0, +9 000 рублів). Погодьтеся, така версія лептопа виглядає набагато цікавіше.

З урахуванням усього вищесказаного краще купити ноутбук, який вийде без будь-яких проблем модернізувати згодом. Особливо якщо ви берете не найбільшу прокачану модифікацію. Наприклад, систему без SSD або всього з 8 Гбайт оперативної пам'яті.

Если Ви помітілі помилки - віділіть необхідній текст и натісніть CTRL + ENTER.

Але в деяких випадках все ж може виникнути питання: а є сенс брати Core i7 для ігор?
Ардкор?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика