Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Вибираємо блок живлення MacBook

  1. Що таке MagSafe
  2. Типи роз'ємів MagSafe
  3. Що таке Apple USB-C
  4. Різновиди блоків живлення по потужності

Припустимо, у Вас ноутбук від Apple, і ресурс його блоку живлення вичерпався зі зрозумілих причин - відбулося переломлення дроти всередині обплетення через частого змотування / розмотування або згорів безпосередньо блок від перепаду напруги (не дай Бог, звичайно!). Очевидно, що зарядний пристрій призначений для заміни - потрібен новий адаптер. Який саме? Навряд чи, виробник пропонує універасльній аксесуар. Як вибрати блок живлення для макбуков Вашій моделі? Про це ми поговоримо далі.

Що таке MagSafe

MagSafe - це загальна назва адаптерів живлення для ноутбуків, вироблених Apple до 2015 року. Всі вони складаються з наступних частин: штекер (штепсельна вилка опціонально), кабель живлення, адаптер з магнітним роз'ємом, що включає світлодіоди.

Магніт в роз'ємі запобігає передчасному зносу кабелю - роз'єм легко від'єднується при сильному його натягу.

Світлодіоди сигналізують статус зарядки: помаранчевий означає процес зарядки пристрою, зелений - пристрій заряджено.

Типи роз'ємів MagSafe

Про те, який Вам потрібен блок живлення для ноутбука Apple, скаже його роз'єм. Якщо бути точніше - тип роз'єму:

MagSafe 2 - це новий стандарт роз'єму, придуманого компанією в 2012 році. Базові характеристики роз'єму даного стандарту не відрізняються від базових характеристик T-образного роз'єму MagSafe, проте він тонше і ширше.

Адаптер MagSafe 2 несумісний з комп'ютерами Apple, роз'єм яких призначений для T- і L-подібних роз'ємів MagSafe. Для механічного поєднання старих адаптерів з новими ноутбуками починаючи з 2012 р випуску компанія пропонує конвертер (перехідник) MagSafe - MagSafe 2.

Для механічного поєднання старих адаптерів з новими ноутбуками починаючи з 2012 р випуску компанія пропонує конвертер (перехідник) MagSafe - MagSafe 2

Що таке Apple USB-C

Apple USB-C - це адаптер, який компанія почала виробляти для моделей ноутбуків початку 2015 року та пізніших моделей. Від MagSafe його відрізняє знімний кабель зі штекером USB Type-C і відсутність магніту в роз'ємі.

Перевага даного адаптера в тому, що знімний кабель можна зберігати і транспортувати окремо. Це в значній мірі оптимізує умови користування сімейством Apple - тепер для планшета і ноутбука можна використовувати всього один блок.

+ Якщо кабель вийшов з ладу його простіше і дешевше замінити, ніж цільне ЗУ більш ранніх моделей.

Недоліком є ​​відсутність магнітного роз'єму - штекер даного адаптера приєднується до ноутбука дуже щільно, і якщо натягнути кабель, з'являється високий ризик падіння ноутбука.

Недоліком є ​​відсутність магнітного роз'єму - штекер даного адаптера приєднується до ноутбука дуже щільно, і якщо натягнути кабель, з'являється високий ризик падіння ноутбука

Різновиди блоків живлення по потужності

Блоки живлення для Apple MacBook MagSafe відрізняються потужністю - за цим принципом вони поєднуються або не поєднуються з конкретними моделями ноутбуків.

Виробник пропонує адаптери потужністю 29 (USB-C), 45, 60, 61 (USB-C), 85 і 87 (USB-C) Вт.

Висока потужність адаптера прямо пропорційно вказує на високу потужність комп'ютера, сумісного з ним. Це не означає, що Ви не зможете зарядити за допомогою адаптера потужністю 60 Вт пристрій з більш низькою потужністю, проте прискорити процес зарядки не вдасться. І навпаки адаптер з малою потужністю не забезпечить досить харчування для пристрою високої потужності.

Підводячи підсумок всього вищесказаного і відповідаючи на питання, який же вибрати блок живлення для ноутбука Apple, відзначаємо, що необхідно орієнтуватися на конкретну модель пристрою - а саме на її її рік випуску і потужність.

Як визначити модель ноутбука Apple, яку Ви використовуєте

Якщо у Вас не збереглася коробка або чек від покупки, на яких в обов'язковому порядку подається інформація про конфігурацію моделі, то

За серійним номером

Знайдіть серійний номер ноутбука у вкладці "Про це Mac". Скориставшись в ньому підпунктом "докладніше", ви побачите вікно з відомостями.

Дізнатися модель можна також, перевіривши серійний номер пристрою на сторінці перевірки прав на офіційному сайті Apple. Там буде вказано рік випуску, модель і дозвіл екрана.

Дізнавшись напевно, яку модель Макбук Ви використовуєте, легко зможете знайти сумісний з нею адаптер.

Таблиці сумісності вказані на офіційному сайті виробника.

Який саме?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика