Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Вести.Ru: Чи не ультра. Огляд ноутбука Sony VAIO E14P

Читаючи комп'ютерну пресу, можна подумати, що ринок портативних ПК буквально заполонили ультрабуки . Однак насправді це не так, ноутбуки з менш струнким профілем (але і більш функціональні по ряду параметрів) як і раніше виробляють і купують в значно більших кількостях. При цьому виробники прагнуть надати деяким своїм лінійок особливий, стильний імідж - щоб, зрозуміло, продати подорожче. Чи варто купувати подібний ноутбук, Вести.Ru з'ясовували в ході тесту Sony VAIO серії E14P (індекс конкретної моделі - SVE 14 A 1 S 1 R).

ВнешностьХотя перед нами і не намагається бути схожим на MacBook Air ультрабук, в VAIO E 14P головне - зовнішність. Модель випускається в декількох колірних рішеннях, включаючи чорний, білий і рожевий. Мені привезли якраз рожеву модель, такі напевно будуть купуватися в основному дівчатами (або для дівчат). Незважаючи на "гламурний" колір, з моєї точки зору це колірне рішення найменш виграшне з трьох - чи то відтінок матового пластика кришки і корпусу підкачав, чи то контраст з яскраво-рожевими вставками по периметру недостатньо яскравий, виглядає в загальному як-то дешево. Мені здається, білий варіант буде виглядати куди нарядно, до того ж він більш унісексовий. Чорний з червоними вставками теж дуже і дуже хороший, по крайней мере, на офіційних прес-фото:

Що стосується форм, то це типовий ноутбук, з особливостей дизайну можна виділити лише виступаючу з-під кришки передню кромку корпусу, виглядає стильно. Чи не стильно виглядає товщина пристрою. У специфікаціях йдеться про 2,2 см, але, якщо моя лінійка не бреше, над столом верхній край кришки височить на 3 з гаком сантиметра:

Мабуть, виступи на дні ноутбука (і я не маю на увазі ніжки, вони додають максимум міліметра три) вирішили не брати до уваги. Важить апарат 2,3 кг (з батареєю, без адаптера живлення).

Якість збірки і матеріали комп'ютера - на четвірку. Права частина клавіатури при натисканні прогинається, кришка також злегка гнеться, але до спотворення зображення на екрані справа не доходить. В іншому зібрано якісно, а ось пластик кришки легко подряпати, на моєму тестовому зразку їх було вже кілька.

клавіатура
Клавіатури з отдельностоящимі клавішами (т.зв. "острівної" типу) пару років тому були відмінною рисою преміумних пристроїв, зараз же їх використовують досить широко. Клавіатура у Sony E 14P дійсно зручна, набирати текст легко, і помилок мало. Любителям працювати в темряві або напівтемряві допоможе ще одна корисна особливість клавіш - вбудоване підсвічування. Це серйозний плюс моделі.

Над основною клавіатурою розташовані додаткові клавіші, функцію однієї з них - з написом VAIO - можна вибирати, наприклад, призначивши на неї вимикання звуку або запуск певної програми. Кнопка WEB запускає браузер, а ASSIST - "помічника" VAIO Care. C його допомогою можна обслуговувати ПК - дефрагментировать диск, наприклад, а також витратити 300 рублів за рік користування "преміумного" функціями - "прискорювачем" Інтернету, оптимізатором пам'яті і прискорювачем запуску додатків.

З моєї точки зору витрачати на це гроші і ресурси комп'ютера не варто. І так часто дублюють штатні засоби Windows "фірмові" програми Sony (всякі VAIO Gate, VAIO Shell, VAIO Smart Network, різні інші сумнівної корисності утиліти) і займають після завантаження в оперативній пам'яті в сумі за 100 мегабайт. Неспроста Microsoft недавно стала боротися за чистоту Windows від різного bloatware - давно пора.

управління жестами
Навіть більше клавіатури в ноутбуці мені сподобався тачпад - просторий і цілісний, без окремих кнопок, і підтримує мультитач. Для натискання кнопки потрібно втиснути відповідний кут тачпада, натискається він легко, легше, ніж на ноутбуках Apple. Жестів драйвер тачпада розпізнає не так багато, як OS X, але прокрутку двома пальцями і огляд інтернет-сторінок вперед-назад трьома виконує на відмінно. У деяких додатках працює також збільшення / зменшення щипком і обертання.

У прес-матеріалах для ноутбука особливо підкреслюється, що їм можна управляти і за допомогою звичайних жестів - помахів руки. Функція працює в штатному фотопріложеніе, Windows Media Player, Power DVD, а також Internet Explorer. Стверджується, що, провівши рукою перед вебкамерой на відстані 40-130 см можна пересуватися назад-вперед по інтернет-сайтам або списку Параметри, жест вниз зупиняє відтворення, а круговий рух по або проти годинникової стрілки дозволяє регулювати гучність.

Якось функція, звичайно, працює, але поки годиться лише як фокуса, щоб здивувати необізнаних гостей - жести "вперед-назад" реєструються через раз, а інші два зробити правильно мені взагалі ні разу не вдалося. Якщо ж гості будуть обізнаними, вони розкажуть вам про справляється з такими завданнями на ура Kinect від Microsoft, а якщо ще більш обізнаними - то про уделивает Kinect за всіма параметрами, включаючи ціну, Leap Motion .

МультімедіаУви, з перших хвилин тесту стало зрозуміло - екран в ноутбуці VAIO E 14P не дивує уяви. Дозвіл звичайне для недорогих 14-дюймових машин - 1366 на 768 точок, кути огляду середні, а з відстані менше півметра стає помітна сітка матриці. На дисплеї тут явно вирішили заощадити. Не виключено, що в майбутньому з'явиться варіант цієї моделі з більш якісним дисплеєм 1600 x 900 точок. Принаймні, для австралійського ринку такі комп'ютери вже анонсовані . І, до речі, в них вже ставляться нові процесори Intel Core з архітектурою Ivy Bridge.

Звук вбудованих "пискавок", незважаючи на застосування Sony потужних маркетингових заклинань: "Dolby Home Theater 4", "xLOUD", "Clear Phase", залишається звуком вбудованих пискавок, втім, досить гучним.

Продуктивність, комунікації даний час ця модель поставляється до нас з процесором Intel Core i3-2350M (частота 2,3 ГГц, 3 Мб кеша, інтегрована графіка Intel HD 3000). Це друге покоління Core від Intel, Sandy Bridge. Даний чіп - другий по продуктивності серед мобільних Core i3, і дасть фору низькочастотних Core i5, використовуваним в ультрабуки. Для більшості мультимедійних завдань, Інтернету, відео, в тому числі з високою роздільною здатністю, офісних додатків потужності процесора VAIO E 14P більш ніж достатньо. Для ігор це, звичайно, не найоптимальніше рішення. Швидше за все, в найближчі місяці ми побачимо цю ж модель з сучаснішими чіпами Ivy Bridge від Intel , І можливо це буде Core i5 або навіть i7. Правда, через це напевно виросте ціна.

Поки ж злегка виправити становище в іграх може дискретна графіка Radeon HD 7670M, але в сучасні 3D-шутери навіть на середніх настройках комфортно пограти не вдасться, хіба що виставите всі на мінімум. А ось в який-небудь Fallout 3 або Starcraft II на середніх настройках - це запросто. Є в цьому відеоадаптер і апаратне декодування HD-відео в найбільш популярних форматах.

Вбудована в Windows 7 (до речі, ноутбук поставляється з 64-бітної версією "Домашня розширена") програма оцінки продуктивності ставить VAIO E 14P невисокі 5,1 бала:

За це відповідальна інтегрована графіка Intel. Якби можна було примусово включити дискретний відеоадаптер AMD, результат був би вищим - 5,9 по восьмибального шкалою. Нагадаю, ця утиліта оцінює ПК в цілому по продуктивності самої повільної підсистеми, в даному випадку оцінку 5,9 отримують інтерфейс обміну даними з оперативною пам'яттю і дискова підсистема. До речі, на моєму тестовому зразку відмовлялася запускатися утиліта відеокарти ATI, Catalyst Control Center, так що міняти налаштування адптера я не міг. При запуску гри система автоматично переключалася на дискретну графіку.

Що VAIO E 14P робить швидко, так це виходить з режиму сну. Точно не заміряв, але для ноутбуків без твердотільних накопичувачів результат відмінний, за відчуттям усього пара секунд. Причому в такому "сні" ноутбук може пробути до 10 днів, зберігаючи заряд батареї. При перегляді відео на максимальній яскравості батареї вистачить години на 3-4. Якщо ж яскравість зменшити, і займатися справою (Word, Excel, PowerPoint, Facebook, ВКонтакте, ICQ), то може протягнути на пару годин довше. Заявлені в специфікаціях 7 годин роботи від батареї, мені здається, недосяжний ідеал.

Важливим параметром для будь-якого ноутбука залишається кількість портів USB. Тут їх чотири, причому два з них сучасного стандарту 3.0, що дозволяє обмінюватися даними з сумісними пристроями в рази швидше. Причому від USB можна заряджати інші пристрої - смартфони або плеєри - навіть коли сам ноутбук вимкнений. Для підключення зовнішніх моніторів є DVI або HDMI, є і традиційний Ethernet-port. Позитивною відмінністю від мінімалістичний ультрабуків для когось стане і наявність пише DVD-приводу. З бездротовими інтерфейсами - Wi-Fi і Bluetooth - проблем виявлено не було. До речі, підтримується і Wi-Fi Direct, що дозволяє з'єднуватися двом сумісних пристроїв безпосередньо, без використання точки доступу.

Купівля, висновки
За все вищеописане в столичних інтернет-магазинах зараз просять близько 28 500 - 29 000 рублей. Варіант VAIO E 14P з більш багатою комплектацією, що включає відповідну по стилю миша і гумову накладку на клавіатуру, обійдеться в пару тисяч дорожче. Конкурентами в секторі 14-дюймових лептопів з дискретною графікою до 30 000 р виступають, зокрема, новинки Lenovo U400 і Y470. При бажанні заощадити, пожертвувавши стильним дизайном і клавіатурою з підсвічуванням, можна купити Dell INSPIRON N4050 з тим же процесором і трохи менш продуктивною графікою істотно дешевше - за 20 000 рублів. Є аналогічні пристрої і у інших виробників.

Виникає, правда, питання - навіщо платити стільки грошей за пластикового "товстуни", якщо за 30 000 і навіть трохи дешевше вже цілком реально купити ультрабук від Acer (Aspire S3), Samsung (530U3B) або навіть тієї ж Sony ( 13-дюймовий новий VAIO T , Він зовсім недавно з'явився в продажу). Якщо ПК потрібен тільки для офісу, пошти, інтернету і відео, то явно нема чого, з усім цим чудово впорається куди більш компактний і стильний ультрабук. Якщо ж хочеться іноді пограти в 3D-ігри, важлива (наприклад для монтажу відео) більш висока частота процесора, наявність DVD-дисковода, ну або просто дуже захотілося рожевий ноутбук - тоді, звичайно, можна брати і VAIO E 14P. Зрештою, магія бренду Sony нікуди не поділася, хоч блиск і потьмянів в останні роки.

Підведемо підсумки.

плюси:
Цікавий дизайн (особливо стильно виглядають чорний і білий варіанти)
Зручна клавіатура з підсвічуванням
Дуже зручний тачпад з "мультитач"

Мінуси (з урахуванням високої ціни):
товщина
Дешева матриця екрану
Бюджетний (хоча і майже найпотужніший з бюджетних) процесор
Нестійкий до подряпин пластик кришки
Бліц-опитування показало, що непоказний рожевий корпус залишає байдужими навіть дівчат

Детальні характеристики VAIO E 14P на сайті виробника

Ще про ноутбуках:
Lenovo представила "карбоновий" ультрабук на Ivy Bridge
Майже доросла. Огляд ноутбука MacBook Air з процесором Core i5
Парад "ультрабуків". Новий клас портативних ПК виходить на ринок
HP представила "ультрабук", не схожий на MacBook Air
Sony випускає свої перші ультрабуки

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика