Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Установка Windows XP на ноутбук Emachines

 1. Тестування і чистка комп'ютера. огляд програм
 2. Рис.1. Вікно початкових установок BIOS - розділ Main (Основний)
 3. Рис.2. Вікно початкових установок BIOS - розділ Boot (Завантаження)
 4. Рис.3. Вікно управління завантаженням ноутбука Emachines Е-510
 5. Рис.4. Вибір дій при установці Windows XP в автоматичному режимі
 6. Рис.5. Приклад розбивки вінчестера ноутбука Emachines Е-510
 7. Рис.6. Приклад установки пакетів драйверів ноутбука Emachines Е-510

Тестування і чистка комп'ютера. огляд програм

Ноутбук Emachines Е-510. Огляд і установка Windows XP

Влітку 2008 року в Росії з'явилися в продажу ноутбуки фірми Acer з логотипом Emachines (Модель Е-510-301G08MI) за дуже смачною ціною близько 10 000 рублів. Маючи звичайну бюджетну конфігурацію, вони оснащені досить спритним процесором Intel Celeron 560 з робочою частотою 2,13 ГГц, вінчестером 80 Гбайт і оперативною пам'яттю DDR-2 1 Гбайт. Дисплей широкоекранний 15,4 дюйма з роздільною здатністю 1280х800. Привід пише DVD Super-multi, що дозволяє працювати з двошаровими дисками. Ноутбук Emachines Е-510 має три роз'єми USB 2.0, роз'єми для підключення живлення, зовнішнього монітора і мережі Ethernet 10/100 Мбіт / сек.

В даний час асортимент ноутбуків Emachines значно розширився, але рекомендації, написані два роки тому для моделі Е-510, можуть бути корисні і при установці ОС Windows ХP на інші ноутбуки, так як алгоритм самого процесу залишився колишній (див. Статтю " Установка Windows XP на ноутбуки Asus і ін . ")

Зазвичай ноутбук Emachines Е-510 комплектується одним модулем ОЗУ ємністю 1 Гбайт частотою 533 Мгц, і має сенс наростити пам'ять до 2 Гбайт, встановивши ще одну планку 1 Гбайт в вільний слот. Можна використовувати модулі SODIMM DDR-2 частотою 667 або 800 МГц, так як модулі на 533 Мгц вже не випускаються. Природно, встановлений модуль ОЗП все одно буде працювати тільки на частоті 533 МГц.

Ноутбук Emachines Е-510 поставляється з попередньо встановленою операційною системою (ОС) Windows Vista Home Basic. Після невеликого періоду роботи з нею виникає природне бажання скоріше від неї позбутися і повернутися до старої доброї Windows ХP. Але тут виникають деякі проблеми, пов'язані з тим, що компанія Microsoft проводить агресивну політику щодо впровадження своєї Vista в усі ноутбуки, і знести цю операційну систему буває досить складно. Аналіз інформації, розкиданої по різні форуми в Інтернеті, показує, що багато користувачів стикаються з труднощами при заміні ОС на ноутбуці Emachines Е-510. До речі, аналогічні проблеми часто виникають і на ноутбуках інших фірм при встановленні на них Windows ХP замість Vista. Описані нижче рекомендації, природно, підходять і для інших моделей ноутбуків. Однак через відмінності встановлених BIOS картинки, показані на рис.1 - рис.3, будуть відрізнятися, але принцип залишається один і той же. Варіанти "меню" BIOS для деяких моделей ноутбуків розглянуті в статті " Особливості установки Windows XP на ноутбуки Asus і ін. "

Зауваження: якщо ви перед заміною операційної системи створите завантажувальні диски Windows Vista Home Basic, як рекомендується в інструкції до ноутбука, то завжди зможете відновити первісний стан ОС. Раптом вас замучить ностальгія по Vista?! Нагадаю, що при першому включенні ноутбука Emachines Е-510 система пропонує записати комплект відновлювальних дисків, для чого необхідно запастися трьома болванками DVD. Також відновлювальні диски можна створити і пізніше за допомогою утиліти eRecovery, але, звичайно, не після того, як ви видалите Vista.

Ну, а тепер розглянемо, як же провести операцію по трансплантації ОС найбільш безболісно для ноутбука Emachines Е-510.

Спочатку необхідно змінити початкове завантаження ноутбука з DVD-приводу. Для цього потрібно відразу після включення комп'ютера натиснути клавішу F2. У вікні установок BIOS перейти на вкладку Main (Основні) (рис.1) і клавішами вперед / назад, вгору / вниз і Enter (Введення) змінити для жорсткого диска параметр Sata Mode: [IDE Mode].


Рис.1. Вікно початкових установок BIOS - розділ Main (Основний)

Потім переходимо на вкладку Boot (Завантаження) і клавішами F5 / F6 перемещаем вгору пункт завантаження з DVD-приводу (рис.2).


Рис.2. Вікно початкових установок BIOS - розділ Boot (Завантаження)

Перевизначити пристрій, з якого буде запускатися Windows, можна також при включенні комп'ютера, натиснувши F10 і в вікні, Boot Manager (Управління завантаженням) перемістивши на перше місце в списку HL-DT-ST DVDRAM (рис.3). Цим способом зручно повернути ноутбук до завантаження з жорсткого диска після завершення установки Windows.


Рис.3. Вікно управління завантаженням ноутбука Emachines Е-510

Потім вставляємо в дисковод інсталяційний диск Windows XP і виходимо з меню установок BIOS, натиснувши F10 - Enter. Через деякий час на екрані має з'явитися вікно вибору режиму завантаження операційної системи - рис.4. Однак найчастіше з'являється чудова напис "CD boot error 0x73"! Тиснете Enter і почнеться установка Windows. Іноді, правда, установку системи запустити не вдається, але все легко можна виправити!

З цього моменту, як то кажуть, докладніше ... Пошук в інтернеті за запитом "CD boot error 0x73" видає такі страшилки, що краще відразу забути про перевстановлення Windows Vista! Прокоментую деякі, найбільш характерні.

 • "У вас несправний дисковод" - ймовірність майже нульова, так як до цього моменту він чудово працював.
 • "У вас бракований інсталяційний диск" - ймовірність ще менше, тим більше, що з цього диска ви напевно вже не раз встановлювали Windows ХP.
 • "Необхідний інсталяційний диск CD, а не DVD" - повна маячня!
 • "У вас неліцензійна Windows ХP. Необхідно придбати ліцензію (зазвичай із зазначенням конкретної торгує фірми)" - найчистіший розлучення і абсурд.
 • "Необхідно зберегти прихований розділ eRecovery" (розміром 10 Гбайт, між іншим) - і далі йде така зубодробильна інструкція, що стає шкода піддавати таким витонченим тортурам новенький ноутбук.

Все значно простіше. BIOS іноді не сприймає Мультизавантажувальний диски, що містять відразу кілька варіантів установки ОС, наприклад, Windows ХP Professional і Windows ХP Home. Необхідний інсталяційний диск з якоїсь однієї ОС, причому на ньому може бути і інше програмне забезпечення - воно не заважає установці. А щодо ліцензійності ОС і пропозиції звернутися в сервіс-центр скромно промовчу ...

Однак, продовжимо. Вставляєте в привід інсталяційний диск з ОДНІЄЇ операційною системою, і далі процес йде звичайним шляхом, не маючи будь-яких особливостей. Виконуйте вказівки, і все буде ОК!

Кілька зауважень:
1. Щоб не поспішати, натискайте клавішу Pause (Пауза), коли вам пропонується робити якийсь вибір, і при цьому включається лічильник-секундомір. Наприклад, на самому початку установки при виборі пункту "Установка Microsoft Windows XP в автоматичному режимі" - рис.4.


Рис.4. Вибір дій при установці Windows XP в автоматичному режимі

2. Найпростіший спосіб - установка Windows ХP Service Pack 3, так як вам не треба буде шукати драйвери пристроїв - вони, зазвичай, вже є в установчому пакеті. (Звичайно, мова не йде про ліцензійної версії Windows!) Рекомендую інсталяційний диск відомої компанії Zver.

3. При розмітці вінчестера сміливо видаляйте всі розділи і форматуйте його під свої потреби. Особливо можете не хвилюватися, так як в подальшому ви завжди зможете перерозподілити дисковий простір вінчестера, наприклад, за допомогою програм компанії Paragon Software . Приклад розмітки вінчестера ноутбука Emachines Е-510 наведено на рис.5.


Рис.5. Приклад розбивки вінчестера ноутбука Emachines Е-510

4. На сторінці, де пропонується вибрати встановлювані пакети драйверів пристроїв, можете, не мудруючи, вибрати все або залишити тільки необхідні, зазначивши відповідні пункти - рис.6.


Рис.6. Приклад установки пакетів драйверів ноутбука Emachines Е-510

5. Якщо на вашому установчому диску з Windows XP немає драйверів, то ви можете завантажити їх на офіційному сайті компанії Emachines на сторінці завантаження драйверів - Центр Завантаження (Всі продукти) , Вибравши саме вашу модель ноутбука.

Після установки Windows ХP на ноутбук Emachines Е-510 завантажте драйвери. Для цього розпакуйте їх і запустіть установку, вибравши файл Setup.exe в соответствущего папці. Так як драйвери можуть знадобитися в подальшому, то є сенс зберегти їх на CD або флешці.

Якщо у вас ноутбук іншої моделі, які не Emachines Е-510, і ви захочете видалити з нього операційну систему Vista (що просто необхідно зробити якомога швидше), то докладні рекомендації з пошуку і заміні драйверів можна знайти в статті " Пошук і установка драйверів ".

Після закінчення установки Windows можна повернути в меню BIOS початкове завантаження ноутбука з жорсткого диска - закладка BOOT або F10, як було описано вище.

Корисна порада: якщо ви встановили на комп'ютер »не дуже ліцензійну" операційну систему Windows і регулярно завантажуєте всі оновлення, то в кінці кінців вам пощастить встановити оновлення КВ905474. В результаті при кожному включенні комп'ютера ви будете бачити привабливу пропозицію перевірити справжність вашої системи. Звичайно, можна просто натискати кожен раз кнопку Скасування, але краще відхилити раз і назавжди це настирливе пропозицію взаємної любові від Microsoft. Для цього достатньо видалити папку C: \ WINDOWS \ system32 \ КВ905474, після чого повідомлення про перевірку справжності вашої копії Windows зникне і не буде викликати у вас неприємних думок про боротьбу з піратством. Так само, сподіваюся, у вас зникне погана звичка автоматично завантажувати оновлення Windows.
Для того, щоб вас люб'язно запитували, які оновлення ви хочете завантажити, а які ні, встановіть галку в "автоматичному оновленні Windows" проти пункту "Повідомляти, але не завантажувати і не встановлювати їх автоматично".

Ось, власне, і все. Успіхів!

21.12.2008 р,
оновлено 15.02.2011 р

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика