Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Термінологія - ExpressCard - AlterBit.ru

  1. Інші формати: порівняння
  2. зміна інтерфейсів
  3. Пристрої з ExpressCard
  4. ExpressCard 2.0: як все закінчилося?

ExpressCard (також має назву NEWCARD, воно використовувалося раніше) - інтерфейс для підключення периферійних пристроїв ExpressCard (також має назву NEWCARD, воно використовувалося раніше) - інтерфейс для підключення периферійних пристроїв. Як правило, використовується в ноутбуках. Слоти ExpressCard вбудовані в комп'ютер і дозволяють інтеграцію спеціальних карт, що складаються з електронної схеми і роз'єму для підключення. Формат ExpressCard прийшов на зміну PC Card (PCMCIA і CardBus ). В середині 2000-х цей інтерфейс широко встановлювався на ноутбуки. ExpressCard підтримують жорсткі диски, модеми, бездротові адаптери та інші пристрої. В даний час, даний стандарт витіснений USB 3.0.

Розробником стандарту ExpressCard є асоціація PCMCIA (Personal Computer Memory Card International Association). З'єднання з ExpressCard підтримується через шину PCI Express , Втім це можливо і за допомогою USB 2.0. Обидва режими можуть використовуватися одночасно. Також карта підтримує «гарячу» заміну.

Рік випуску

2003

попередник

PC Card

Кількість пристроїв

1 пристрій на 1 слот

Пропускна спроможність

480 Mbit / s (USB режим) і

2.5 Gbit / s ( PCI Express режим)

випуск

серійний

Гаряче підключення

є

зовнішній інтерфейс

є


Форм-фактори

  • ExpressCard / 34 (34 мм завширшки)
  • ExpressCard / 54 (54 мм завширшки, L-подібної форми)

У стандарті карта має довжину 75 мм. і товщину 5 мм. Але у різних карт товщина може різнитися: в частині, що не вставляється в слот. 34-мм слоти підтримують тільки відповідні 34-мм карти. А ось 54-мм слоти, завдяки вмонтованої в задню частину діагональної направляючої, дозволяють вставляти 34-мм карту, рівно як і «рідну» 54- міліметрову.

Інші формати: порівняння

Колишні карти PC Card володіли 16-бітної шиною, пізніше на ринку з'явилися і 32-бітові карти CardBus . До речі, за допомогою адаптера, ExpressCard можна підключити до слоту CardBus.

Головна перевага ExpressCard перед тим же CardBus полягає в більшої пропускної здатності, домогтися якої вдалося за рахунок прямого підключення до системної шини за допомогою лінії PCI Express x1 (2.5 Gb / s) або USB 2.0 (480 Mb / s). CardBus ж, в свою чергу, підключався до спеціального контроллера, а вже після нього - до системної шини, через спеціальний PCI-інтерфейс (1,06 Gb / s).

Стандарт ExpressCard застосовує напруга в 1.5В або 3.3В. У CardBus приміряється 3.3В або 5В. ExpressCard обходиться користувачеві дешевше, при цьому маючи кращої масштабністю і можливостями інтеграції з технологіями чіпсетів материнських плат.

зміна інтерфейсів

У момент виходу на ринок стандарту PC Card, єдиним варіантом підключення периферійного пристрою до ноутбука був варіант використання послідовного або паралельного порту. Вони, як відомо, були істотно обмежені в швидкості передачі даних. Тому з виходом PC Card, цей інтерфейс отримав велике поширення. Однак з появою стандарту ExpressCard, дні PC Card були полічені. Але при цьому і ExpressCard існував на ринку досить недовго, оскільки на той момент на ринок також вийшов інтерфейс USB 2.0, що серйозно вплинуло на популярність ExpressCard. Під стандарт USB 2.0 випускалося більшість периферійних пристроїв на ринку.

Пристрої з ExpressCard

Як ми вже говорили вище, інтерфейс ExpressCard широко застосовувався в ноутбуках. З 2006 року він був включений в наступні продукти і бренди:

  • Hewlett-Packard почали впроваджувати продукти з інтерфейсом ExpressCard в листопаді 2004.
  • Lenovo інтегрували слот ExpressCard в їх флагманський ThinkPad T43 в травні 2005.
  • Dell Computer представили слот в лінійці моделей Precision, Inspiron, Latitude, Studio, Vostro і XPS.
  • Fujitsu-Siemens почали випускати продукти з ExpressCard в 2005.
  • Apple Inc. оснащували одним ExpressCard / 34 слотом ноутбуки MacBook Pro, які випускалися з січня 2006 по червень 2009. 8 червня 2009, в рамках конференції Apple Worldwide Developers Conference, компанія анонсувала, що 15-ти і 13-ти дюймові MacBook Pro моделі будуть оснащуватися слотом SD замість ExpressCard. Слот ExpressCard осталсялішь на 17-дюймових моделях.
  • ASUS також замінив застарілий PC Card слот новим ExpressCard слотом, на більшості своїх продуктів.
  • Sony стали оснащувати інтерфейсом ExpressCard свої лінійки ноутбуків VGN-C, VGN-SZ, VGN-NS, VPC і FW.
  • Серія ноутбуків Acer Aspire також оснащується одиничним слотом ExpressCard / 54 (більшість ноутбуків).
  • Panasonic впровадили інтерфейс ExpressCard / 54 в продукти свого дочірнього бренду Toughbook.
  • Gateway ноутбуки (ML3109 і більш пізні) також поставлялися з інтерфейсом ExpressCard / 54.
  • Eurocom ноутбуки Panther 3.0, Panther 2.0 досі оснащуються інтерфейсом ExpressCard / 34, а лінійка Leopard 2.0 поставляється з ExpressCard / 34/54 інтерфейсом. Більш старі продукти, як, наприклад, Panther, Leopard, Xcaliber, Montebello, також підтримують ExpressCard.

ExpressCard 2.0: як все закінчилося?

Версія інтерфейсу ExpressCard 2.0 була анонсірвоана в рамках виставки CeBit 4 березня 2009 року. Передбачалося, що нова генерація буде володіти такою ж пропускною здатністю, що і головний її конкурент - USB 3.0 (5 Gb / s), і при цьому мати сумісність роботи з PCI-E 2.0 і USB 3.0, однак стандарт не витримав конкуренції з USB 3.0 , і ніяких серійних пристроїв в ExpressCard 2.0 на ринку випущено не було.

Пізніше асоціація PCMCIA припинила свою роботу. Стандартами PC Card і ExpressCard тепер займається організація USB Implements Forum.

К все закінчилося?
К все закінчилося?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика