Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Що таке жорсткий диск. Особливості, види, характеристики та як вибрати

ЩО ТАКЕ Жорсткий диск. ОСОБЛИВОСТІ, ВИДИ, характрістікі І ЯК ВИБРАТИ


Добрий день, сьогодні ми дізнаємося, що називається комп'ютерним жорстким диском, вінчестером або запам'ятовуючим девайсом, які різновиди пристроїв існують, який принцип роботи, а також, як правильно вибрати накопичувач, виходячи з технічних характеристик і продуктивності. Крім того, розповімо про те, чим відрізняються вбудовані жорсткі диски від зовнішніх вінчестерів, на що в першу чергу необхідно звертати увагу перед покупкою пристрою, а також, якими перевагами і недоліками володіють електронні накопичувачі. У висновку ми поговоримо про те, з яких компонентів складаються пристрої, що запам'ятовують, а також, якими конструктивними особливостями і параметрами володіють девайси.



Досить часто кожен з нас стикається з такою життєвою ситуацією, коли внутрішня пам'ять ноутбука або персонального комп'ютера, заповнена майже на 100 відсотків, а форматувати або видаляти наявну інформацію ми не горимо бажанням. В цьому випадку у нас залишається лише один грамотний варіант - це покупка нового, більш ємного комп'ютерного накопичувача. Однак здійснити це завдання потрібно таким чином, щоб проблема недостатності вільного місця не нагадувала про себе хоча б найближчі років 5-6.


ЩО ТАКЕ ЗОВНІШНІЙ ПРИСТРІЙ / POWERBANK     ЩО ТАКЕ СМАРТ ГОДИННИК
ЩО ТАКЕ ЗОВНІШНІЙ ПРИСТРІЙ / POWERBANK

ЩО ТАКЕ СМАРТ ГОДИННИК. ОСОБЛИВОСТІ І ЯК ВИБРАТИ

Що з себе являє комп'ютерний жорсткий диск, вінчестер або накопичувач? Накопичувач на жорстких дисках, він же вінчестер - це спеціальне пристрій для зберігання інформації довільного доступу, яке засноване на принципі магнітного запису. Жорсткий диск на сьогоднішній день є основним пристроєм накопичення даних на більшості персональних комп'ютерах і ноутбуках. Вінчестер є продовженням технології гнучкого диска або дискети. Робота накопичувача заснована на записи інформації на жорсткі, як правило, скляні або алюмінієві пластини, які часто покриваються магнітним матеріалом, який іменується, як діоксид хрому. Такі накопичувачі ще називають магнітними дисками. Довідково зауважимо, що в жорстких дисках застосовуються 1 або 2 пластини, які встановлюються на осі пристрою.

1. Обсяг, інтерфейс підключення та швидкість обертання жорсткого диска

Перше на що звертає увагу покупець жорсткого диска перед придбанням пристрою - це ємність накопичувача. Якщо заглянути хоча б на 10 років назад, то обсяг простору внутрішньої пам'яті вінчестера в 50 гігабайт здавалися нам просто нереальними параметрами. Однак сьогодні такі цифри для нас здаються просто смішними, адже не кожна гра здатна буде поміститися на такий накопичувач. Ось тому вкрай важливо підбір жорсткого диска починати саме з обсягу пристрою, щоб наша покупка була вигідною, а найголовніше ефективною.



Як і в будь-якому іншому сегменті комп'ютерних комплектуючих, в класі жорстких дисків простежується цікава тенденція, яка полягає в тому, що преміальні моделі коштують на порядок дорожче конкурентів, незначно поступається їм за параметрами. Платити за девайс в 3 рази дорожче, для того щоб відчути себе буквально на пару днів задоволеним володарем красивої іграшки - це марнотратство. Навпаки необхідно придивлятися до накопичувачів з середнього цінового сегмента. Прикладом ситуації, коли ми просто викидаємо гроші на вітер є життєвий реальність, де вінчестер на 500 Гб буде не сильно відрізнятися за ціною від конкурента на 2 Тб. Грудня навіщо ж економити пару відсотків від вартості і купувати жорсткий диск в 4 рази менший за обсягом, тільки щоб вважатися володарем елітного бренду?



Грудня навіщо ж економити пару відсотків від вартості і купувати жорсткий диск в 4 рази менший за обсягом, тільки щоб вважатися володарем елітного бренду

Відразу відзначимо, що про такі формати шлейфів, як SATA 1 і IDE варто назавжди забути, так як їх вже просто не випускають, а SATA 2 і SATA 3 між собою різняться тільки швидкістю передачі даних. Наприклад SATA 2 передає інформацію на швидкості в 3 гігабайти в секунду, а SATA 3 здійснює перегін файлів на швидкості в 6 гігабайт в секунду і обидва формати на сьогоднішній день є цілком актуальними, тобто доступними в продажу. Крім того, варто знати, що формати шлейфів SATA 2 і SATA 3 є повністю взаємозамінними. У тому випадку, якщо ми підбираємо зовнішній жорсткий диск, то однозначна перевага варто віддавати інтерфейсу з форматом USB версії 3.0.

Відразу відзначимо, що про такі формати шлейфів, як SATA 1 і IDE варто назавжди забути, так як їх вже просто не випускають, а SATA 2 і SATA 3 між собою різняться тільки швидкістю передачі даних

Варто також враховувати деякі нюанси в тому випадку, якщо ми підбираємо жорсткий диск для ігрового комп'ютера. У цьому випадку, як рекомендують фахівці краще зупинити свій погляд на накопичувачах з величиною швидкості шпинделя на рівні 10 000 оборотів в хвилину, а оптимальніше за все стане покупка вінчестера, який зроблений за технологією SSD, тобто твердотільні пристрої високої продуктивності. Довідково зауважимо, що переважна більшість зовнішніх накопичувачів реалізуються з показником швидкості шпинделя на рівні 5 400 оборотів в хвилину і найцікавіше, що працюють вони не гірше, ніж більш швидкісні.



2. Буферна пам'ять, габарити і торгова марка жорсткого диска

Буферноїпам'яттю називається кешований простір, в якому зосереджений певний обсяг інформації. Кешована пам'ять - це інформація, яка вже зчитана з жорсткого диска, але не передана через інтерфейс підключення. Вважається, що чим більший об'єм буферної пам'яті, тим буде краще буде продуктивність і швидкодію системи в цілому. Що стосується зовнішніх накопичувачів, то для них оптимальним параметром буферної пам'яті є 6-8 мегабайт, однак для внутрішнього жорсткого диска цього мало і для оптимальної роботи йому потрібно не менше 32 мегабайт, а краще 64 мегабайта, як то кажуть більше краще, чим менше. На кінцевій вартості девайса цей параметр не сильно відіб'ється, а ось на швидкості роботи комп'ютера однозначно буде помітно.





Також не варто забувати, що після покупки нового жорсткого диска, йому необхідно дати підвищене навантаження, щоб перевірити девайс, так би мовити створити умови наближені до стресових. Робиться це для того, щоб виявити приховані дефекти пристрою і встигнути обміняти його на інший по гарантії. Якщо накопичувач благополучно проходить такий тест, то можна бути майже на 100 відсотків упевненим, що вінчестер прослужить нам вірою і правдою вже точно не тільки гарантійний термін. Також при підборі тієї чи іншої моделі накопичувача, необхідно уточнити інформацію у продавця щодо наявності сервісних центрів в нашому місті, тому що самі по собі пристрої надійні, але завжди є певний відсоток вірогідною поломки.

3. Зовнішній вінчестер, як один з різновидів жорсткого диска

Параметри і функції зовнішнього і внутрішнього жорсткого диска в принципі нічим не відрізняються. Однак, якщо розглядати підбір зовнішнього накопичувача по брендам, то до 2-ум основним виробникам додається ще один - компанія Transcend. Плюси зовнішніх накопичувачів однозначні - не треба оплачувати їх установку в системний блок персонального комп'ютера або в корпус ноутбука. Для установки такого накопичувача, потрібно всього то підключити його за допомогою спеціального кабелю, який йде в комплекті з девайсом до відповідного роз'єму комп'ютера. Довідково зауважимо, що перевагу необхідно віддавати високошвидкісного інтерфейсу USB 3.0. До речі такий інтерфейс повністю сумісний з USB 2.0 і його без проблем можна підключити до будь-якій системі.


0 і його без проблем можна підключити до будь-якій системі

Що стосується габаритів зовнішніх пристроїв, то вони також, як і параметри з функціоналом схожі з внутрішніми накопичувачами. Зауважимо, що якщо ми вибираємо внутрішній вінчестер, то принципі на габарити можна не звертати уваги, то для зовнішнього вони важливі, так як компактний пристрій завжди набагато зручніше брати з собою. Тому зовнішній накопичувач краще купувати розміром в 2.5 дюйма. Швидкість звичайно однозначно буде нижче, ніж якби ми брали з форм-фактором в 3.5 дюйма, але компактність для такого виду гаджета просто безцінна. Також потрібно звернути увагу при покупці на міцність і захищеність пристрою від механічних впливів. Зовнішній накопичувач краще брати в прогумованому корпусі або з чохлом, тому що при частому випадковому падінні незахищеного пристрої з невеликої висоти, наприклад з 5-10 сантиметрів, вони мають властивість ламатися.

4. Твердотільний накопичувач SSD: особливості, габарити, швидкість передачі даних

Новим форматом накопичувачів буквально з недавнього часу стали називатися пристрої SSD або твердотільні запам'ятовують девайси. Такі накопичувачі важко назвати жорсткими дисками, вони більше відносяться до великої за обсягом флешці, що містить в собі різні мікросхеми з платами. Відрізняються SSD накопичувачі від традиційних жорстких дисків HDD формату тим, що в їх складі відсутні механічні деталі. Передача даних в таких пристроях здійснюється на електронному рівні. Підключення накопичувача відбувається за допомогою інтерфейсів SATA 2, SATA 3 або PCI Express. Як рекомендують фахівці в області комп'ютерної техніки краще вибирати SSD накопичувачі з швидкісним інтерфейсом PCI Express, так як параметр передачі даних буде в рази швидше, ніж у "Сатовська".






Відео огляд: "Що таке жорсткий диск. Особливості, види, характеристики та як вибрати"


У висновку відзначимо, що тепер, коли ми знаємо які різновиди накопичувачів для зберігання і передачі інформації існують, варто розуміти, що ті чи інші формати носіїв, які сьогодні реалізуються в комп'ютерних магазинах, оптимально будуть функціонувати тільки з останніми версіями операційних систем. Тому потрібно знати, що всіма улюблена стара і добра ОС Windows XP, на жаль не зможе поєднатися з тими ж SSD накопичувачами. Крім того, не потрібно повністю довіряти продавцям-консультантам, які зацікавлені продати нам той чи інший гаджет. Найкраще перед походом в магазин за покупкою накопичувача, ознайомитися з відгуками та рекомендаціями на великих комп'ютерних форумах і отзовіках.


ДУЖЕ ДЯКУЮ ЗА УВАГУ. ОСТАВЛЯЙТЕ СВОЇ КОМЕНТАРІ, діліться з ДРУЗЬЯМИ.
ЧЕКАЄМО ВАШИХ ВІДГУКІВ ТА ПРОПОЗИЦІЙ.

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ПІДТРИМКИ САЙТУ (ДЯКУЄМО ВАМ ЗА ДОПОМОГУ)
Webmoney:

Z397146189637 (долари), R206902974545 (рублі), E142336847766 (євро), U115329023466 (гривні)
Payeer (в рублях, доларах, євро): P30960360
Perfect Money: U12834290 (долари), E12875044 (євро)
Запрошуємо до співпраці партнерів та рекламодавців. Пишіть на E-mail: [email protected]

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика