Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Що таке двохдіапазонний маршрутизатор і для чого він потрібен.

У даній статті автор магазину Network Tools постарається розповісти про дводіапазонних маршрутизаторах. У чому їхня відмінність від звичайних маршрутизаторів, що собою являє Wi-Fi 5GHz і чи є сенс в покупці такого виробу в мережі сьогодні. Актуальність статті підтверджено масою питань від наших покупців, так як діапазон 5GHz вже почав входити в наше повсякденне життя. Тим більше, що всі без винятку нові мобільні пристрої, ноутбуки та планшети обладнані підтримкою 5GHz-ой мережі. Та й кожен з відомих виробників випустив на ринок по кілька роутерів дводіапазонного типу. І з'явилися моделі за вельми доступною ціною.

Двохдіапазонний маршрутизатор є звичайним маршрутизатором, тільки він може створювати дві мережі Wi-Fi. Одну в звичному кожному діапазоні 2,4 ГГц і другу в новому діапазоні на 5 ГГц. Ось і вся відмінність двухдіапазонниого роутера.

Тепер дізнаємося, що таке Wi-Fi 5 ГГц
На сьогоднішній день більшість мереж Wi-Fi працюють в діапазоні 2,4 ГГц. І з кожним днем ​​ця частота стає все більш завантаженої, тому розвиток Wi-Fi технологій привело до розробки підтримки Wi-Fi мереж в діапазоні 5 ГГц. Даная частота крім того, що вільна від перешкод, так ще і в ній швидкість Wi-Fi на багато більше. Та й новий найшвидший стандарт 802.11ac виконує функції в 5-ти ГГц півостровом діапазоні. Частота 5 ГГц в свою чергу підтримує лише стандарти 802.11ac і 802.11n.

11n

Основною перевагою для користувача стане майже повна відсутність перешкод. Через це буде стабільна робота мережі wi-fi і швидкість істотно вище.
Ще важливо розуміти, що при переході на Wi-Fi мережу в 5 ГГц вирішить проблеми обриву зв'язку через наявність великої кількості сусідніх Wi-Fi мереж і зникнуть проблеми з низькою швидкістю.
Недоліком 5 ГГцового діапазону є більш слабка проникність сигналу через перешкоди, за рахунок меншої довжини хвилі, і тим самим зменшується радіус дії. Сигнал WiFi в смузі 5 ГГц гірше проходить крізь стіни, зате даний діапазон дозволив забезпечити прискорення передачі і велику ширину каналу.

Робота дводіапазонного роутера

Свої функції двохдіапазонний маршрутизатор випольняет точно так же, як і звичайний. Він всього лише транслює одночасно дві мережі Wi-Fi. Тому кожен пристрій, що вміє працювати з мережею 5 ГГц, буде бачити 2-е бездротові мережі. І потрібна нам буде на новій частоті. Підключення до неї відразу покаже переваги велику швидкість і стабільне з'єднання. Пристрої, що працюють на 2,4 ГГц бачитимуть лише одну мережу. Ось і вся різниця.

Ось і вся різниця

Відмінність в налаштуванні такого маршрутизатора тільки одне - можливо доведеться власнику задати логін і пароль для обох мереж Wi-Fi. Якщо власникові не потрібна мережа з частотою 2.4 ГГц, тоді її можна відключити в налаштуваннях.

Що необхідно для переходу на Wi- Fi 5 ГГц
Для цього потрібен лише двохдіапазонний роутер і наявність пристрою з підтримкою dual-band Wi-Fi. Тому вивчіть характеристики свого планшета або смартфона. І не хвилюйтеся, якщо у Вашого смартфона або планшета немає підтримки dual-band Wi-Fi. Просто в такому випадку пристрій підключиться до мережі на 2,4 ГГц.

Для ПК або ноутбука можна купити зовнішній приймач wi-fi, що підтримує dual-band Wi-Fi
Для ПК або ноутбука можна купити зовнішній приймач wi-fi, що підтримує dual-band Wi-Fi.

Сьогодні у продажу вже присутній великий вибір дводіапазонних маршрутизаторів. Майже кожен виробник випустив на ринок лінійку таких маршрутизаторів в різної цінової категорії. Наприклад, Tp-Link Archer C20i . Роутер недорогий і сам по собі цікавий. Присутні й дешевші моделі, той же Netis WF2710 . З більш дорогих варіантів це Zyxel Keenetic Extra і TP-Link Archer C50 .

Чи є сенс в покупці дводіапазонного маршрутизатора і переходу на 5 ГГц Wi- Fi?
Однозначно є. Просто замість того, щоб купувати більш дорогий однодіапазонні маршрутизатор краще все ж купити в такому ж ціновому діапазоні двохдіапазонний. Так ви отримаєте більш стабільний сигнал і велику швидкість. Та й в будь-якому випадку вже через деякий час Ви побажаєте перейти на мережу в 5 ГГц. (+ Р)

Тим більше з кожним місяцем з'являються все нові моделі дводіапазонних маршрутизаторів і ціна на них знижується.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика