Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Skype: як створити закриту групу і керувати нею за допомогою команд - Вадим Стеркиной

 1. [+] Сьогодні в програмі
 2. Управління групами Skype
 3. Як запросити людей до групи
 4. Додавання учасників творцем або модератором групи
 5. Відправка посилання контакту
 6. Обмеження доступу до чату
 7. Контроль над історією чату
 8. Правила та персоналізація чату
 9. Статуси і повідомлення
 10. Бонус: секретні команди Skype
 11. дискусія

До недавнього часу я спілкувався з рядом MVP в закритому груповому чаті Windows Live Messenger До недавнього часу я спілкувався з рядом MVP в закритому груповому чаті Windows Live Messenger. Коли в Skype з'явилася можливість входу з обліковим записом Microsoft, багато колег відмовилися від WLM, причому ще до оголошення про його смерть . Альтернатива знайшлася прямо під боком!

У Skype можна створювати групи для спілкування одночасно відразу з декількома друзями, родичами або колегами по роботі. У своїй розповіді я сфокусується на управлінні складом групи і настройками її приватності. Як бонус додаються секретні команди Skype.

[+] Сьогодні в програмі

Можливості груп Skype

У Windows можливість створення груп та управління ними є в традиційному і сучасному додатку Skype. Крім того, групи працюють в додатку Skype для Windows Phone, та й на інших платформах, напевно.

Ви можете:

 • додавати в групу до 300 осіб
 • повністю контролювати склад учасників
 • обмінюватися файлами між усіма учасниками (поки тільки в традиційному додатку)
 • вести спільне голосове спілкування
 • здійснювати доступ з мобільних і веб-клієнтів (наприклад, imo.im )

До недоліків групового спілкування я б відніс неможливість визначити, хто з учасників в даний момент знаходиться в чаті (відображається тільки їх мережевий статус), а також відсутність групових відеоконференцій в безкоштовній версії.

Управління групами Skype

До групи можна додавати тільки контакти, у яких є аккаунт Skype. Власник облікового запису Microsoft повинен зв'язати її з аккаунтом Skype , Інакше поспілкуватися вдасться тільки тет-а-тет.

Багатьма функціями групи можна управляти в графічному інтерфейсі додатків Skype, причому в сучасному додатку не варто забувати про панелі команд .

Але повний набір опцій доступний тільки за допомогою команд, що відправляються у вигляді повідомлень у вікно чату.

Я рекомендую вам прочитати довідку по командам , Про практичне застосування яких піде мова далі.

Як запросити людей до групи

Існує два основних способи створити групу.

Додавання учасників творцем або модератором групи

Для цього люди, яких ви хочете запросити в групу, обов'язково повинні бути у вашому списку контактів, а ви - в їхньому списку.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Ви можете відкрити чат з будь-яким з них, а потім:

 • додати інших людей кнопкою + у вікні чату, як показано на малюнку вище
 • виконати команду / add skypename (нік можна подивитися в профілі контакту)

Крім цього, в традиційному додатку можна створити нову групу в меню «Контакти» і перетягнути людей в чат.

Відправка посилання контакту

Команда / get uri створює посилання, яку можна переслати кому завгодно будь-яким способом. При цьому наявність в списку контактів не має значення. Звичайно, в такому випадку потрібно закрутити гайки, бо якщо посилання витече в мережу, сторонні люди зможуть зайти в чат.

Обмеження доступу до чату

Налаштування приватності чату ви можете задати командою / set options, де «+» (плюс) включає параметр, а «-» (мінус) - вимикає. Регістр параметрів не має значення.

На етапі створення закритого чату логічно встановити такі значення:

/ Set options + JOINING_ENABLED / set options + ADDING_LOCKED_FOR_USERS / set options + JOINERS_BECOME_APPLICANTS

На жаль, Skype ніяк не позначав застосування налаштувань після відправки команди, але ви можете подивитися результат - / get options.

На жаль, Skype ніяк не позначав застосування налаштувань після відправки команди, але ви можете подивитися результат - / get options

Один по одному три наведені вище команди означають:

 1. Запрошення нових людей дозволено (наприклад, творцеві або за посиланням / get uri).
 2. Звичайні користувачі не можуть відправляти повідомлення інших людей.
 3. Творець (Owner) або модератор (Master) вручну схвалюють доступ в чат, додаючи контакти в графічному інтерфейсі або командою / add skypename.

У чаті Skype можна створити білі і чорні списки, але при описаних вище жорстких налаштуваннях приватності вони не мають значення.

Коли склад чату сформується, можна замурувати його, вимкнувши запрошення. В цьому випадку додати нових людей не зможе навіть творець, поки знову не виконає першу команду.

Контроль над історією чату

Ви можете включити автоматичне відображення останніх 400 повідомлень або двох тижнів чату будь-якого входить в нього, щоб люди були в курсі поточної дискусії.

/ Set options + HISTORY_DISCLOSED

Втім, ті хто знає команду / history, зможуть самі подивитися історію чату.

Правила та персоналізація чату

Ви можете встановлювати в чаті будь-які правила командою / set guidelines. Так, у нас заборонені олівчик через рябящей в очах анімації, коли повідомлення друкують відразу кілька людей.

В правила також включена посилання на корисні поради по використанню чату;) Досить повідомити новачкові команду / get guidelines, і справа в капелюсі.

Учасники чату можуть змінювати аватар чату в графічному інтерфейсі, а тему обговорення - командою / topic Створення закритого чату. Втім, в найсуворіших чатах блокують і цю можливість.

Статуси і повідомлення

Командою / me ви можете встановити свій статус в чаті (необов'язково груповому, до речі).

A щоб не відволікатися на дрібниці, можна налаштувати повідомлення про нові повідомлення чату командою / alertson ключові слова. В цьому випадку звуковий сигнал і миготіння вікна спрацюють тільки в тому випадку, коли в чаті будуть згадані ваші ключові слова.

Якщо мені колись базікати, але я готовий відповісти на звернення особисто до мене, я виконую команду

/ Alertson Вад

Таким чином, мене можна покликати в чат просто по імені, причому Skype дбайливо виділить жовтим кольором ключові слова.

Таким чином, мене можна покликати в чат просто по імені, причому Skype дбайливо виділить жовтим кольором ключові слова

Головне, не забувайте потім відключати цю опцію командою / alertson (без ключових слів), інакше всі розмови пройдуть повз вас :)

Бонус: секретні команди Skype

Приховані смайлики Skype давно вже є секретом Полішинеля, хоча для когось із читачів обов'язково стануть одкровенням. Однак про недокументованих і прихованих командах Skype відомо набагато менше.

Я приведу тільки ті команди, призначення яких зрозуміло, а використання - має хоч якийсь сенс.

командаПризначення

/ dbghelp

Виводить список прихованих команд без описів (багато хто не працюють).

/ find текст

Виконує пошук в чаті за ключовим словом. Чомусь не працює в сучасному додатку, де воно потрібніше (в традиційному-то є Ctrl + F).

/ fork

Створює копію групи. При цьому можна відразу вказати людей, які не ввійдуть до нової групи:
/ fork skypename1 skypename2
У традиційному клієнта нова група відображається в списку «Останні» головного вікна програми.

/ showmembers

Перераховує всіх учасників групи поряд з їх ролями.

/ showplaces

Виводить список ПК і клієнтів, куди зараз виконаний вхід з аккаунтом Skype або обліковим записом Microsoft. У список можуть входити класичний клієнт Skype не нижче версії 6, сучасні і мобільні додатки, а також веб-версія Messenger.

[11:48:32 PM] System: You have 3 online endpoints: {174d47b4-fc50-eb9b-0000-0000f85ce91e}) VAD-LAPTOP Windows Skype {0293d7b1-6213-f82c-d7b1-0293ffffffff}) Skype Windows 8 Skype { e692205d-c866-408d-8f31-6e3f1dc21574}) Програма Messenger в Інтернеті Web

/ remotelogout

Виконує вихід з усіх зазначених вище додатків (крім додатка, в якому була введена команда).

Останню команду відразу дізнаються користувачі Windows Live Messenger, де така опція була в графічному інтерфейсі. До речі, недавно Денис Дягілєв питав мене, як відключити веб-версію Messenger. Дійсно, при роботі в веб-поштою Outlook або SkyDrive вона дратує своїми повідомленнями, дублюючи клієнт.

Раптово такого ефекту можна добитися командою / remotelogout з клієнтського застосування Skype.

При цьому команда спрацює тільки в тому випадку, якщо вхід в Skype був виконаний з обліковим записом Microsoft. На жаль, відключення Messenger діє тільки протягом поточного веб-сеансу конкретної вкладки браузера. При наступному вході в Windows Live відбувається автоматична авторизація в Messenger.

Цікаво, що це також єдиний спосіб вийти з програми Skype для Windows Phone 8 (версія для WP7 забезпечена пунктом «Вихід» в меню). Втім, практичної користі з цього не витягти, бо в смартфоні додаток міцно прив'язане до облікового запису Microsoft.

дискусія

Skype - це хороший варіант для групового спілкування, чому грають на руку його популярність, крос-платформенность і достатні можливості настройки закритого чату. Ви пробували групи Skype? Як вони вам?

В цілому ж, Microsoft варто попрацювати над інтерфейсом Skype, зручність використання якого дуже далеко від ідеалу. Той же WLM був більш продуманим в ряді аспектів. З іншого боку, останнім часом мені довелося попрацювати з цілим виводком різних IM-клієнтів - від Yahoo Messenger до Cisco Webex Connect, і на їх фоні Skype виглядає навіть добре;)

А якими програмами для текстового і голосового спілкування користуєтеся ви? Розкажіть в коментарях про переваги ваших улюблених програм і помічених недоліки. Якщо ви використовуєте в них можливості групового спілкування, поділіться досвідом!

Це остання «технічна» запис в цьому році. Ближче до нового року я підведу підсумки велосезону-2012, який поки ще не закритий;)

Обговорення завершено.

Ви пробували групи Skype?
Як вони вам?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика