Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Схема підключення трьохклавішний вимикача

  1. Розберемо монтажну схему підключення вимикача.
  2. Поділитися з друзями:

Привіт, шановні читачі сайту sesaga.ru . Підключення трьохклавішний вимикача мало чим відрізняється від підключення Двоклавішний. Відмінність полягає в тому, що для роботи трьохклавішний вимикача в схему додається четвертий провід, за яким фаза з його третього контакту буде надходити до ламп або який-небудь інший навантаженні. Ось в принципі і все.

Підключення трьохклавішний вимикача

Якщо подивитися на підключення вимикача зі зворотного боку, то на малюнку видно, що до нього підходить чотири дроти. По одному дроту (в даному прикладі синього кольору) фаза L приходить на вимикач, а за трьома іншими (коричневим) L1, L2 і L3 фаза йде на навантаження.

По одному дроту (в даному прикладі синього кольору) фаза L приходить на вимикач, а за трьома іншими (коричневим) L1, L2 і L3 фаза йде на навантаження

З бічних сторін блоку контактів вимикача розташовані клеми для підключення фазних проводів. Вхідний фазний L підключається з боку одиночній клеми, а вихідні фазні L1, L2, L3 з протилежного боку, де таких клем три.

Вхідний фазний L підключається з боку одиночній клеми, а вихідні фазні L1, L2, L3 з протилежного боку, де таких клем три

Розберемо монтажну схему підключення вимикача.

Фаза L заходить в розподільну коробку і в точці 1 з'єднується з проводом кабелю, що йде на вимикач. Приходячи до вимикача, фаза заходить на його нижній вхідний контакт і на цьому контакті знаходиться постійно.

З трьох верхніх вихідних контактів вимикача фазні дроти L1, L2, L3 цим же кабелем йдуть в розподільну коробку, де в точках 2, 3, 4 з'єднуються з проводами кабелю, що йде на стелю. На стелі фазні дроти L1, L2, L3 підключаються до коричневих висновків ламп HL1, HL2, HL3.

На стелі фазні дроти L1, L2, L3 підключаються до коричневих висновків ламп HL1, HL2, HL3

Нуль N заходить в розподільну коробку і в точці 5 з'єднується з проводом кабелю, що йде на стелю. На стелі нуль підключається до синіх висновків ламп, сполученим в одну точку, утворюючи загальний висновок.

При натисканні, наприклад, правої клавіші, правий контакт замикається, і фаза проводом L1 надходить в розподільну коробку, де через точку 2 і стельовий провід потрапляє на коричневий висновок лампи HL1 і лампа загоряється. Нуль N (синій провід) для всіх ламп є загальним.

Запам'ятайте. На верхні контакти вимикача фаза потрапляє тільки при замиканні контакту відповідної клавіші.

Тепер при натисканні середньої клавіші середній контакт замикається, і фаза проводом L2 надходить в розподільну коробку, де через точку 3 і стельовий провід потрапляє на коричневий висновок лампи HL2 і лампа загоряється.

Тепер при натисканні середньої клавіші середній контакт замикається, і фаза проводом L2 надходить в розподільну коробку, де через точку 3 і стельовий провід потрапляє на коричневий висновок лампи HL2 і лампа загоряється

Таким же чином працює і лівий контакт вимикача. А при одночасно натиснутих трьох клавішах будуть горіти всі лампи люстри.

Ну ось, в принципі і все, що хотів сказати. А в доповненні до цієї статті рекомендую прочитати статтю про підключенні люстри на 2, 3, 5 і більше ламп , Де показаний принцип побудови електричної схеми люстри на будь кількістю ламп.
Успіхів!

Поділитися з друзями:

Ще цікаво почитати:

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика