Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Ремонт адаптера живлення ноутбука Apple MagSafe 85W

Адаптер живлення ноутбука Apple MagSafe 85W є високонадійним пристроєм, але тим не менше має вузьке місце, провід підключення і роз'єм. Провід, як і у комп'ютерних мишок , Згодом перетирається, а в роз'ємі порушується контакт. Принесли мені не працюючий блок живлення ноутбука Apple MagSafe 85W для вердикту, підлягає він ремонту або потрібно купувати новий. При включенні в мережу, адаптер не подавав ознак життя. Адаптер живлення ноутбука Apple MagSafe 85W є високонадійним пристроєм, але тим не менше має вузьке місце, провід підключення і роз'єм

Для діагностики потрібно адаптер розібрати, пошук в Інтернеті інформації щодо розкриття корпусу адаптера не увінчалися успіхом. Довелося розбиратися самому.

Перше, що необхідно це зняти вилку - перехідник, докладаючи набольшее зусилля в напрямку, перпендикулярному штирів вилки. Знімна вилка дозволяє легко адаптувати адаптер для підключення до розеток будь-якого стандарту.

Корпус адаптера Apple MagSafe 85W, складається з двох половинок, як виявилося, склеєних міцно між собою. Надія знайти засувки і розібрати корпус, віджавши їх, не виправдалася. Довелося докладати значних зусиль. У розбиранні знадобився спеціальний інструмент, розтискні кліщі для зняття і установки розтискних шайб. Такі шайби часто використовувалися для фіксації роликів на осях в стрічкопротяжних механізмах магнітофонів.

Такі шайби часто використовувалися для фіксації роликів на осях в стрічкопротяжних механізмах магнітофонів

Відрізняються розтискні кліщі від звичайних тим, що, коли стискаєш ручки, губки їх не замикаються, а навпаки, віддаляються один від одного. Завівши кінці розтискних кліщів спочатку в одне поглиблення для куточків намотування дроту, а потім в інше, і стискаючи ручки, вдалося практично, не пошкодивши корпус, розібрати його.

Завівши кінці розтискних кліщів спочатку в одне поглиблення для куточків намотування дроту, а потім в інше, і стискаючи ручки, вдалося практично, не пошкодивши корпус, розібрати його

Як з'ясувалося, в одній половинці корпуса по торця зчленування йшов виступ, а на іншій половинці паз, в який входив виступ. Перед складанням місце зчленування було змазане клеєм, що розчиняють матеріал корпусу.

Перед складанням місце зчленування було змазане клеєм, що розчиняють матеріал корпусу

Для того, щоб вийняти плату з корпусу довелося ще попрацювати викруткою з плоским жалом, отсоединяя приклеєний пластмасовий куточок, до якого пристиковується вилка - перехідник. Друкована плата з радіодеталями екранована двома латунними екранами, один з яких припаяний до загального проводу плати припоєм. Для зняття екрану довелося попрацювати паяльником.

Для зняття екрану довелося попрацювати паяльником

В результаті проведеної роботи адаптер вдалося витягти з корпусу. Щільність монтажу виявилася дуже висока, на додаток елементи залиті компаундом. Судячи з усього, при конструюванні адаптера, можливість його ремонту при експлуатації не передбачалася.

Судячи з усього, при конструюванні адаптера, можливість його ремонту при експлуатації не передбачалася

Але визначити місце, куди запаяні дроти, що йдуть для підключення ноутбука, виявилося, не складно. Провід, пропускався п'ятьма витками через ферритові кільце, запаювався в друковану плату. Ферритові кільце є дроселем для зниження рівня випромінюючих перешкод, що йдуть з адаптера, і водночас не допускає проходження імпульсних перешкод з ноутбука.

Ферритові кільце є дроселем для зниження рівня випромінюючих перешкод, що йдуть з адаптера, і водночас не допускає проходження імпульсних перешкод з ноутбука

Після визначення точок виходу напруги живлення на ноутбук, з'явилася можливість перевірити працездатність адаптера. На фото місця пайок проводів обведені кружечками, синім кольором пайка негативного висновку, а червоним кольором - позитивного.

На фото місця пайок проводів обведені кружечками, синім кольором пайка негативного висновку, а червоним кольором - позитивного

Подав на адаптер напругу живлення і вимірював напругу в місцях пайки проводів. Вольтметр показав 6,5 В, що свідчило про працездатність схеми. Напруга була менше норми 18,5 В, так як адаптер був підключений без навантаження і з цього перебував в режимі обмеження вихідної напруги Отже, причину непрацездатності адаптера слід шукати в проводі, що йде від адаптера до комп'ютера.

При уважному розгляді вилки адаптера, яка вставляється в ноутбук, виявив, що один з 5 контактів трохи почорнів і в відрізни від інших, погано пружної. При натисканні на нього, він утапливался, а назад виходив тільки, якщо його поворухнути. Надійне електричне з'єднання такий контакт забезпечити не міг.

прозвонка омметром проводів показала, що обидва дроти цілі і справа в контактах вилки. Крайні контакти були з'єднані між собою, і з'єднані з негативним висновком адаптера. Почорнілий контакт, продзвонювати з позитивним висновком адаптера, а інші два висіли в повітрі. Нічого не залишалася, як спробувати розібрати вилку і спробувати її відремонтувати.

Затиснув металеву частину вилки в лещата і обережно викруткою зрушив пластмасову частину. На жаль, вилка розібралася зовсім не так, як я очікував, так як її контакти були припаяні до друкованої плати, і легко відірвалися.

Можливість припаяти провідники до контактів вилки залишилася, але було потрібно ще відновити пружні властивості почорнілого контакту. Вирішив розібрати вилку повністю.

Вирішив розібрати вилку повністю

Вибив тонким керном два штифта і вийняв пластмасову частину з контактами. Але це не дало результату, так як рухома частина контакту була завальцована в нерухомою. Замінити ослаблену через перегрів пружинку не виявилося можливим.

В результаті проведеної роботи вдалося з'ясувати причину відмови адаптера живлення ноутбука Apple MagSafe 85W. В результаті значних зусиль до проводу, який виходить зі вилки, один з контактів відірвався від друкованої плати, і напругу живлення подавалося тільки через залишився другий.

Так як струм споживання комп'ютера становить до 4,6 А, то одного контакту було недостатньо і він почав перегріватися. Від нагрівання пружина ослабла, і перестала притискати контакт в відповідної частини, і подача напруги живлення припинилася повністю. Для того, щоб закінчити ремонт, доведеться шукати нову вилку або відмовив адаптер живлення ноутбука Apple MagSafe через вихід з ладу електроніки.

Для того, щоб закінчити ремонт, доведеться шукати нову вилку або відмовив адаптер живлення ноутбука Apple MagSafe через вихід з ладу електроніки

Як я чув, ще часто адаптери харчування ноутбука Apple MagSafe 85W втрачають працездатність унаслідок перетирання дроти в місці виходу з корпусу, і відбувається це унаслідок вигину дроту при намотуванні на відкидні куточки. Хто зіткнувся з такою поломкою вже знають, що потрібно спочатку зробити петлю з дроту в місці виходу з корпусу, щоб виключити його вигин під прямим кутом, а потім вже намотувати.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика