Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Qtek S200 - функціональний комунікатор з хорошою камерою

На тест до нас надійшов цікавий комунікатор Qtek S200, який при своїх невеликих розмірах володіє завидною функціональністю. Він є нащадком досить популярної моделі S110, і можна прогнозувати йому непоганий рівень продажів, коли модель перестане бути гарячою новинкою. А тепер поглянемо на комунікатор більш пильно.

А тепер поглянемо на комунікатор більш пильно

Комплектація

У досить компактної красивій коробці ми виявили сам пристрій, акумулятор, дата-кабель, зарядний пристрій, чохол "кобуру", запасний стилус, провідну стереогарнитуру, два керівництва по експлуатації (деталізоване і короткий, обидва російською мовою), ліцензійна угода використання ПЗ Microsoft (англійською мовою), а також три компакт-диска з програмним забезпеченням від Microsoft і драйверами, з програмним забезпеченням від Qtek і збірник Nash Soft демо-версій ПЗ для PocketPC. Загалом, комплектація стандартна. Власнику можна радіти, що є запасний стилус: цей аксесуар дуже важливий для часто використовуваного комунікатора.

Дизайн

Корпус комунікатора зроблений з чорного матового шорсткого пластика, який дуже приємно тримати в руках. На відміну від глянцевих "родичів" здається, що апарат ніколи не вислизне з рук, хоча, звичайно, ми розуміємо, що це ілюзія. Та й виробник не збирався спеціально збільшувати силу тертя, просто тактильні відчуття пластика дуже важливі для споживача - іноді саме цей момент змушує вже майже зробив вибір користувача відмовитися від покупки. Чорний колір дуже йде "малюкові", і тут, напевно, лапки варто було б прибрати. Адже Qtek S200 має дуже невеликі розміри для свого класу пристроїв: 108х58х18 мм. Власники телефонів, звичайно, до таких габаритах апаратів не звикли, але більшість комунікаторів мають великі розміри. А от вага Qtek S200 - 148 г - знаходиться в звичних рамках для подібних пристроїв. Апарат в кишеню не покладеш, але в кобурі відчуватися не буде.

Чорний корпус добре поєднується з трьома хромованими кнопками, які знаходяться внизу, і окантовкою отвору динаміка, що знаходиться у верхній частині передньої панелі. Вони підсилюють строгість апарату і надають його зовнішнім виглядом характерну закінченість дизайнерської думки. Треба відзначити, що хромовані деталі є і на задній поверхні - це смужка з гордим написом "2.0 Mega Pixels", кільце навколо об'єктиву і поруч знаходиться дзеркальце для автопортрета. Інші деталі зроблені в колір корпусу і практично не виділяються. На правій бічній панелі є клавіші виклику камери і активації комунікаційних інтерфейсів (і диктофона). Там же розташовуються повзунок регулювання гучності і вушко для під'єднання шнурка. На протилежному боці знаходяться кнопка включення апарату, інфрачервоний порт і стилус. Слот для SD / SDIO / MMC-карт розташовується вгорі, а порт для підключення дата-кабелю і 3,5-мм аудіовихід - внизу.
Ну, і який же апарат без миготливих вогників? Тут їх два, і обидва вони розташовуються усередині отвори для динаміка на передній панелі. Верхній, зелений, свідчить про роботу GSM-модуля. Нижній може блимати блакитним або зеленим кольором залежно від роботи бездротових інтерфейсів Bluetooth або Wi-Fi.

Навігація

Як ми вже сказали, на передній панелі є дві клавіші здійснення та відбою виклику. Поруч з ними є дві софт-клавіші і дві кнопки з фіксованими функціями (виклик меню, підтвердження / скасування дії), а також навігаційний круглий джойстик з хромованою кнопкою підтвердження. До речі, якщо джойстик ще якось виділяється, то інші елементи управління практично зливаються з передньою панеллю, і про їхню наявність можна здогадатися лише по білим піктограм.
До речі, навігація дуже зручна: за допомогою кнопок можна виконати практично будь-яка дія. Спочатку це може бути незвичним, зате потім оціните перевага нової платформи. Стилус легкий, з хорошою балансуванням. До речі, він має довгу ручку, за яку його цілком зручно витягувати з гнізда.

дисплей

2,8-дюймовий екран пристрою має роздільну здатність 320х240 пікселів і здатний відображати 65536 кольорів. Яскравість його достатня для роботи навіть в умовах сонячного світла, але замало регулювань (всього п'ять, при цьому крайня просто вимикає підсвічування). Можливо, це особливість операційної системи Windows Mobile 5.0, яка управляє цим пристроєм, однак особливість не настільки приємна. На старих апаратах з ОС Windows Mobile 2003 Second Edition можливості регулювання яскравості набагато більше.

Камера

Перше, на що звертаєш увагу в цьому апараті, - це камера пристрою. Вона має 2-мегапіксельну матрицю і дозволяє робити знімки з роздільною здатністю 160х180, 320х240, 640х480, 1280х1024 і 1600х1200 пікселів. Є можливість відеозйомки з максимальною роздільною здатністю 176х144 пікселів. Фотографії виходять непоганими, особливо якщо знімати на вулиці. Барвистість знімків, правда, не порівняти з тими, які виходять навіть звичайними цифровими "мильницями", однак цей недолік властивий практично всім камерофонам. Відзначимо наявність двох цікавих режимів: спорт, що дозволяє робити до 30 кадрів в VGA-дозволі "і безперервної зйомки, яка знімає в VGA-якості, поки ви тримаєте кнопку спуску затвора. А ще в цій моделі з'явився макрорежим. Він включається переміщенням поворотного кільця, яке знаходиться навколо об'єктива. Рішення, треба сказати, вкрай незручне, оскільки чіпляти отвір на кільці доводиться нігтем, і є ризик подряпати скляний об'єктив. Якість макрорежиму дуже непогане, з відстань 5-15 см можна фотографувати квіти, текст на сторінці та інші об'єкти. Загалом, камера в цій моделі зробила суттєвий крок вперед у порівнянні з попередниками, однак поступається моделям Samsung і Sony Ericsson.

функціональність

Апарат має процесор Texas Instruments OMAP 850 з тактовою частотою 200 МГц, 64 Мб ОЗУ і 128 Мб ПЗУ. Після установки комплекту ПЗ і русифікації користувачеві доступно 41,4 Мб пам'яті для даних і 21 Мб для програм. Показники не видатні, але для більшості користувачів адресного простору вистачить, особливо якщо буде по суті використовуватися SD / MMC-слот. Набору комунікаційних інтерфейсів (ІК-порт, Bluetooth, Wi-Fi) вистачить, щоб підключитися до будь-якого пристрою, будь то локальна мережа, ПК або телефон. А підтримка GPRS і EDGE важлива для тих користувачів, які люблять за допомогою мобільного пристрою дивитися інформацію в Мережі. До речі, Bluetooth-адаптер підтримує специфікацію A2DP - це означає, що у комунікатора є можливість передавати через Bluetooth стереосигнал, наприклад, на бездротову гарнітуру.

Телефонна книга автоматично завантажує інформацію з SIM-карти. Однак стандартними засобами неможливо вибрати мелодію конкретному абоненту - використовується тільки одна на весь контакт-лист. Та й гучність динаміка невелика: сигнал йде через отвір поряд з вічком для автопортрета на задній поверхні. Рятує хіба що можливість активації струси, причому паралельно з акустичним викликом. Зате є плюс: система дозволяє створити контакт не тільки в пам'яті телефону, але і в пам'яті SIM-карти - це сподобається користувачам, що змінює апарати, як рукавички.
Повідомлення набирати зручно, а при введенні номера при дзвінку система автоматично показує можливі імена в телефонній книзі, відповідні натиснутих клавіш.
Диктофон може записувати не тільки звуки із зовнішнього середовища, а й розмову. Правда, в останньому випадку зберігається тільки ваш голос, голос абонента чути ледь-ледь - мабуть, вібрації передаються через корпус і частково уловлюються мікрофоном. Цей недолік може бути критичний для деяких користувачів.

продуктивність

Для оцінки продуктивності ми запустили тест VOBenchmark 2.12. Він показав нам дуже цікаві результати. Ми порівняли Qtek S200 з КПК HP iPAQ rz1710 і Dell Axim X51V (в економічному режимі, коли процесор працює на частоті 208 МГц). Таким чином, ми бачимо відразу достоїнства і недоліки трьох платформ на базі TI, Intel і Samsung.

Результати дуже цікаві. З точки зору продуктивності процесорів, переміг HP iPAQ rz1710, в якому стоїть 200-МГц чіп Samsung S3C2410. У графіку і роботі з текстом вимальовується явна перевага Qtek S200, правда, при цьому пам'ятаємо, що Dell показав вкрай малі результати для наявності графічного чіпа від Intel. А ось в роботі з пам'яттю спостерігається явна перевага архітектури Intel.

Другий тест - Spb benchmark - підтверджує результати першого. Там ми зіштовхнули на рингу двох претендентів Qtek S200 і HP iPAQ rz1710. В результаті отримали перевагу першого в графіку, а другого - з усіма тестами, пов'язаними з швидкодією процесора і пам'яті. Причому в більшості параметрів різниця виявляється істотна як в ту, так і в іншу сторону.

Чутливість і якість передачі мови

Чутливість телефону непогана, для міста її цілком достатньо, а от для екстремальних умов її може і не вистачити. Якість передачі мови залишило двояке враження: з одного боку, голос абонента трохи зміщений в область низьких частот, з іншого - не подобається динамік, яка не передає всієї повноти частот. А його гучності цілком достатньо навіть для галасливої ​​середовища.

акумулятор

Апарат оснащений акумулятором, виконаним за Li-Ion технології, ємністю 1200 мАг. Його ємності цілком достатньо для 3-4 діб роботи в якості телефону і періодичного використання функцій КПК. Однак якщо ви часто буваєте у відрядженнях і використовуєте апарат «в хвіст і гриву», другий акумулятор вам не завадить.

резюме

Qtek S200 - дуже непоганий апарат з гідною функціональністю, проте з досить високою ціною. На момент написання статті вона становила 20500 руб., Однак фахівці компанії "Центр-Дон" запевнили, що поступово вона буде знижуватися. Тому з плином часу привабливість апарату буде істотно зростати.

Віктор Сергєєв

Дякуємо компанії "Центр-Дон" за наданий на тест апарат.


весь номер

Новини партнерів:


Ну, і який же апарат без миготливих вогників?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика