Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Пристрій персонального комп'ютера для новачків

  1. Ласкаво просимо
  2. Вітаємо!

Коли людина вперше стикається з комп'ютером, йому буває складно розібратися з його основним пристроєм і принципом роботи

Коли людина вперше стикається з комп'ютером, йому буває складно розібратися з його основним пристроєм і принципом роботи. Давай ті спробуємо розібратися з основними інструкціями щодо призначення окремих компонентів комп'ютерної системи.

У пристрої комп'ютера можна виділити наступні основні частини:
Системний блок комп'ютера або на жаргоні «системник»
Системи введення інформації: клавіатура і миша
Системи виведення інформації: монітор і акустична система

У класичному персональному комп'ютері всі ці складові частини є окремими елементами, підключеними один до одного. З'явилися згодом ноутбуки та інші переносні мобільні пристрої застосовують принцип об'єднання всіх цих частин в єдиному корпусі. Модульність і взаємозамінність компонентів приноситься в жертву мобільності і компактності.

Для роботи персонального комп'ютера дійсно необхідним є тільки системний блок, інші частини системи опційні. Вони забезпечують взаємодію користувача з комп'ютером. Дійсно, без монітора комп'ютер буде працювати, але ми не побачимо, результати його роботи. Відсутність колонок зробить його німим, але не порушить роботу. Відсутність клавіатури і миші не дозволить їм управляти, а присутність тільки одного з цих елементів зробить роботу за комп'ютером не комфортною. Як ми бачимо, відсутність всіх цих складових частин не позначається фатально на самому комп'ютері, він продовжує нормально працювати.

Виникає питання, а навіщо такий «інвалід» потрібен, якщо ми не можемо нормально з ним працювати. Цим прикладом, ми хотіли просто показати взаємозв'язок складових частин комп'ютерної системи і їх вплив на працездатність всієї системи в цілому. До того ж, спостерігати, що відбувається на машині і керувати нею можна дистанційно, за допомогою іншого підключеного до неї комп'ютера. Саме в такому режимі експлуатуються сервери.

Давайте тепер коротко ознайомимося з основним пристроєм системного блоку.

Обов'язкові компоненти комп'ютера:

Корпус системного блоку Корпус системного блоку. Призначення, думаю всім і так зрозуміло. Форма, колір, розміри особливого значення не мають. Головне, щоб все комп'ютерні комплектуючі містилися в ньому і була забезпечена нормальна вентиляція всередині корпусу .

Блок живлення комп'ютера Блок живлення комп'ютера. Призначений для перетворення напруги в необхідне для харчування конкретного елемента. Різні комп'ютерні комплектуючі, вимагають різного напруги живлення. Одним треба 12в, іншим 5в, а треті хочуть 3,3в і т.д. Можливе використання відразу двох блоків живлення в одному комп'ютерному корпусі.

Материнська плата, «мати» або «   материнка   »Є серцем комп'ютера, до неї підключаються всі інші компоненти системи Материнська плата, «мати» або « материнка »Є серцем комп'ютера, до неї підключаються всі інші компоненти системи. Вона забезпечує взаємодію всіх елементів між собою.

Процесор служить обчислювальним центром всієї системи Процесор служить обчислювальним центром всієї системи. Недарма на жаргоні його називають «проц» або «мозок». процесор забезпечує основну частину розрахунків в комп'ютері, правда поступившись останнім часом частина роботи відеокарти.

Жорсткий диск або   вінчестер   служить для довготривалого зберігання інформації Жорсткий диск або вінчестер служить для довготривалого зберігання інформації. Всі ваші фотографії, фільми, музика, програми, документи, файли операційної системи і т.д. зберігаються на жорсткому диску в файлової системи . Ця пам'ять енергонезалежна, тому відключення електрики не позначається на збереження даних. Вінчестерів може бути кілька в одному комп'ютері, а так само можуть підключатися зовнішні жорсткі диски.

Оперативна пам'ять використовується для тимчасового розміщення інформації необхідної для роботи в даний момент часу Оперативна пам'ять використовується для тимчасового розміщення інформації необхідної для роботи в даний момент часу. У неї завантажуються дані з жорсткого диска та інших носіїв, тому що вона працює набагато швидше. Коли інформація стає непотрібною, вона видаляється з оперативної пам'яті або вивантажується назад на жорсткий диск комп'ютера і в неї завантажується нова порція потрібної в даний момент інформації. Оперативна пам'ять є енергозалежною, тому при відключенні електрики всі дані губляться.

відеокарта (   відеоадаптер   , Графічна карта, графічний прискорювач) необхідна для формування виведеного на монітор зображення, а так само його додаткової обробки відеокарта ( відеоадаптер , Графічна карта, графічний прискорювач) необхідна для формування виведеного на монітор зображення, а так само його додаткової обробки. Останнім часом їй доручають деякі операції не пов'язані безпосередньо з виведенням зображення, таким чином звільняючи центральний процесор від роботи в деяких випадках. Бувають в двох варіантах виконання. Вбудована (інтегрована) в материнську плату, має відносно слабку продуктивність. Відеокарта, виконана у вигляді плати розширення (дискретна відеокарта) зазвичай набагато могутніше вбудованого варіанту. У сучасних системах одночасно може бути встановлено кілька відеокарт або одночасно вбудована і дискретна.

Опціональні компоненти комп'ютера:

монітор - пристрій для виведення інформації одержуваної від комп'ютера в графічному вигляді. Як вже зазначалося вище, монітор не є обов'язковим компонентом комп'ютерної системи, тому допустимо пошкодивши екран ноутбука він все одно залишиться працездатним, хоча користуватися ним буде складно. Часто сервера і інші спеціалізовані комп'ютери не мають власного монітора, управління ними відбувається віддалено.

Кулер (вентилятор) служить для охолодження гріються компонентів. Опціональний компонент, але практично завжди присутня в сучасних системах. Можна використовувати декілька штук для підтримки температури в прийнятних межах. Є основним джерелом шуму в комп'ютері. Звідси прагнення деяких людей і компаній використовувати по можливості пасивне охолодження.

Оптичний привід. Пристрій призначений для читання і / або запису інформації з оптичних дисків за допомогою лазера. На даний момент приводи бувають наступних основних типів: CD-ROM, DVD-ROM, BD-ROM, а так само їх комбінації в одному пристрої. Зазвичай встановлюються всередині корпусу стаціонарно, проте випускаються зовнішні оптичні приводи з швидким підключенням до системи.

Картрідер - пристрій читання / запису даних з карт флеш-пам'яті. Існує багато форматів таких карт, широко застосовуються мобільній електроніці. Телефони, смартфони, планшети, фотоапарати і в багатьох інших пристроях.

Звукова карта використовується для обробки звуку і виведення його через акустичну систему. Найчастіше інтегрована в материнську плату комп'ютера, але випускають і дискретні варіанти і навіть зовнішні звукові карти.

Мережева карта, яка забезпечує взаємодію комп'ютера з іншими машинами в локальній мережі або інтернет . Зараз зазвичай інтегрована в материнську плату.

Інші дискретні плати розширення у вигляді ТВ тюнера, модема, різних контролерів і прискорювачів, що розширюють функціональність персонального комп'ютера.

Тепер навіть якщо ви новачок, ви уявляєте собі внутрішній устрій персонального комп'ютера і його окремих частин. Так само можете перевірити свої знання комп'ютера, розгадавши кросворд.

У вас відключений Javascript або старий браузер.
Робота кросворду неможлива.

Ласкаво просимо

Натисніть на кросворд для старту.

Вирішити OK Скасування

Вітаємо!

Ви повністю розгадали кросворд.

перевірити відповіді

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика