Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


При включенні комп'ютера або ноутбука з'являється чорний екран

  1. Повідомлення про помилку
  2. Можливі причини
  3. Робота в безпечному режимі
  4. апаратні несправності

Якщо при включенні комп'ютера чорний екран заповнює весь простір дисплея, то насамперед потрібно перевірити всі контакти. Переконайтеся, що монітор включений в розетку, і у нього горить індикатор. Перевірте кабель, що з'єднує відеокарту і монітор. Якщо ж чорний екран з'являється при включенні ноутбука, переходите відразу до наступного етапу діагностики - перевірки програмного і апаратного стану пристрою.

Повідомлення про помилку

Якщо з'являється чорний екран з написами, то вам потрібно переписати або запам'ятати ту інформацію, що комп'ютер намагається передати. Зазвичай вказується конкретна причина неполадки - наприклад, «Bootmgr is missing». Комп'ютер повідомив, в чому проблема, вам залишається тільки подивитися, що робити в конкретній ситуації.
Якщо з'являється чорний екран з написами, то вам потрібно переписати або запам'ятати ту інформацію, що комп'ютер намагається передати

Чорний (синій) екран з білими літерами з'являється також при запуску програми перевірки диска. Якщо робота системи була завершена аварійно, то при включенні комп'ютера буде запущена перевірка на помилки. Чорний (синій) екран з білими літерами з'являється також при запуску програми перевірки диска

Не завершуйте операцію - дочекайтеся її закінчення, тоді при запуску системи в наступний раз вона більше не включиться. Якщо ж скасувати перевірку, то екран з білими літерами буде з'являтися при кожному старті комп'ютера.

Можливі причини

Перш ніж ми почнемо розбиратися, чому після включення замість звичної завантаження Windows ви бачите чорний екран і курсор, подивимося можливі причини цієї проблеми:

  • Установка неліцензійної копії системи.
  • Пошкодження системних файлів або реєстру.
  • Вірусне зараження.
  • Проблеми з драйверами відеокарти.
  • Апаратні несправності.

Якщо чорний екран з'являється не відразу, а при запуску Windows, спробуйте завантажити останню вдалу конфігурацію. Користувачам з Windows 7 потрібно:

  1. Перезавантажити комп'ютер (ноутбук).
  2. При запуску натискати F8 до появи меню.
  3. Виберіть завантаження останньої вдалої конфігурації.

Виберіть завантаження останньої вдалої конфігурації

На Windows 8 ця зручна опція, на жаль, відсутня. Тому доведеться перевіряти систему через безпечний режим (якщо остання вдала конфігурація на Windows 7 не допомогла, також використовуйте безпечний режим).

Робота в безпечному режимі

Запустіть безпечний режим з підтримкою мережі, використовуючи клавішу F8 або інсталяційний носій з Windows 8. Якщо система запускається коректно, то вам потрібно перевірити, що в кутку немає напису про те, що ви використовуєте копію, яка не є справжньою.

Якщо напис є, то прибрати чорний екран можна за допомогою правильної активації Windows або покупки ліцензійного ключа. Крім того, спробуйте виконати відновлення системи, відкотившись до дати, коли чорний екран не заважав вам працювати.

Обов'язково варто перевірити драйвери відеокарти:

  1. Відкрийте диспетчер пристроїв.
  2. Знайдіть відеоадаптер.
  3. Відкрийте властивості і перейдіть в розділ «Драйвер».
  4. Виберіть пункт «Відкинути».

Виберіть пункт «Відкинути»

Якщо відкат драйверів не допомагає, спробуйте виконати протилежну дію - поновіть програмне забезпечення відеокарти.

  • Натисніть Win + R і виконайте «dxdiag».
  • На вкладці «Екран» подивіться ім'я пристрою і версію драйвера.
  • Знайдіть в інтернеті програмне забезпечення для вашої моделі відеокарти і обновіть драйвери.

Знайдіть в інтернеті програмне забезпечення для вашої моделі відеокарти і обновіть драйвери

Ще один момент - перевірка комп'ютера на віруси. Використовуйте антивірус і чистячі утиліти (Dr. Web CureIt, Kaspersky Virus Removal Tool), щоб збільшити ефективність сканування. Видаліть всі шкідливі програми, перш ніж намагатися знову завантажити систему в звичайному режимі.

апаратні несправності

З апаратними несправностями впоратися важче. Добре, якщо на екрані висить напис немає сигналу - найімовірніше, просто відійшов кабель, що з'єднує монітор і відеокарту. Якщо екран без нічого з'являється відразу після старту комп'ютера, і немає можливості завантажитися в безпечному режимі, то ви зіткнулися з апаратної несправністю.

  1. Огляньте всі порти і зовнішні кабелі - вони повинні бути цілими.
  2. Зніміть кришку системного блоку і уважно огляньте компоненти системи, а також шлейфи. Особливу увагу приділіть відеокарти - на неї не повинно бути ніяких пошкоджень або бруду.
  3. Вийміть по черзі всі модулі оперативної пам'яті, протріть контакти, потім встановіть планки назад.
  4. Почистіть системний блок (ноутбук) від пилу.

Визначити апаратну несправність допоможе писк, що лунає з динаміка материнської плати. Знайдіть в інтернеті карту несправностей, що дозволяє по звукових сигналів BIOS визначити суть помилки. Визначити апаратну несправність допоможе писк, що лунає з динаміка материнської плати

Якщо комп'ютер не пищить, то пошкодженої може виявитися сама материнська плата. Це, напевно, найнеприємніша неполадка, з якою можна зіткнутися. Якщо ви вже зробили все можливе, і ніякої реакції від комп'ютера не було, то слід звернутися в сервісний центр - методи домашньої діагностики вичерпані.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика