Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Powermark: бенчмарк для оцінки автономності від Futuremark

Компанія Futuremark, відома в першу чергу тестовими пакетами для оцінки рівня загальносистемної (PCMark) і графічної (3DMark) продуктивності, вирішила розширити своє портфоліо бенчмарком, які надають дані про автономність мобільних пристроїв, що працюють під управлінням Microsoft Windows 7

Компанія Futuremark, відома в першу чергу тестовими пакетами для оцінки рівня загальносистемної (PCMark) і графічної (3DMark) продуктивності, вирішила розширити своє портфоліо бенчмарком, які надають дані про автономність мобільних пристроїв, що працюють під управлінням Microsoft Windows 7. Новий пакет з типовим для даної компанії назвою Powermark позиціонується як інструмент для професійних тестових лабораторій і дозволяє вибрати програму тестування самостійно або скористатися трьома стандартними пресетами.


На даний момент Powermark орієнтований виключно на професійних користувачів, на що прямо вказує наявність всього двох версій пакету: Professional і Enterprise. Безкоштовної і обмеженою по функціональності версії Basic у цього бенчмарка поки немає, так що звичайний користувач не зможете навіть скачати його для вивчення.

Мінімальні системні вимоги:

  • ОС: Microsoft Windows 7
  • Графіка: DirectX 9 сумісна
  • Дисплей: 1024 на 600 точок
  • Диск: 2 ГБ дискового простору
  • Харчування: наявність акумулятора

ОС: Microsoft Windows 7   Графіка: DirectX 9 сумісна   Дисплей: 1024 на 600 точок   Диск: 2 ГБ дискового простору   Харчування: наявність акумулятора

Купивши за $ 200 Powermark Professional Edition ви отримуєте секретну посилання і пароль на завантаження інсталятора вагою в 500 МБ (!). Після установки ПО на тестоване пристрій (ноутбук або планшет на Windows 7) необхідно провести його онлайн-активацію за допомогою ключа, після чого бенчмарк можна буде запускати скільки завгодно раз, але тільки на цьому конкретному екземплярі. Відзначимо, що підключення до Інтернет необхідно тільки в момент реєстрації, саме тестування може проходити в офлайн-режимі - саме цим і пояснюється солідний розмір інсталятора, який містить весь необхідний контент.

При необхідності протестувати на автономність інший пристрій, вам доведеться активувати бенчмарк ще раз і так всього 10 разів - таким чином тест кожного пристрою обійдеться вам в $ 20, що не так вже й мало. Так що, якщо потік ноутбуків через вашу тестову лабораторію становить хоча б пару моделей в тиждень, то має сенс придбати Powermark Enterprise Edition з необмеженою кількістю оффлайн-активацій.

Головне вікно Powermark минималистично, тут пропонується лише попередньо відрегулювати яскравість екрану і вибрати один з трьох пресетів навантаження. Натиснувши на кнопку Brightness Calibration ви отримаєте заливку білим кольором на якій за допомогою яркомера можна буде відрегулювати необхідну яскравість. Тести ноутбуків на автономність ми проводимо при рівні в 110 кд / м2 - це ж значення рекомендує і Futuremark в супровідній документації.

Пресети навантаження представляють собою типові варіанти використання ноутбука або планшета і включають варіанти:

  • Balanced - поєднання таких двох джерел;
  • Productivity - браузінг (JavaScript, XML, шифрування, фільтрація даних, сортування рядків, скролінг) і робота з текстом (симуляція набору в форматі RichText);
  • Entertainment - гри (DirectX 9 Shader Model 2.0, cascaded shadow maps, high-resolution shadow mapped point lights) і перегляд відео (кодек H.264, дозвіл 1280 на 720, 25 кадрів в секунду, бітрейт 5000 кб / с).

264, дозвіл 1280 на 720, 25 кадрів в секунду, бітрейт 5000 кб / с)

У наступній закладці Custom ви можете скласти свою власну програму тестування, вибравши критичний рівень заряду акумулятора і тривалість кожного виду навантаження. При необхідності виключити один з них досить вказати нульовий період.

При необхідності виключити один з них досить вказати нульовий період

Вибравши необхідний сценарій тестування ви натискаєте кнопку Start Benchmark і йдіть пити чай - Powermark циклічно проганяє цикл заданих навантажень аж до моменту, поки батарея пристрою не розрядиться до рівня 15%. Після цього система розраховує час з урахуванням даного залишку і видає результат у годинах і хвилинах.

У двох останніх закладках відображаються логи проведення тестування та довідкова інформація. До речі, кнопка Unregister НЕ відкочується лічильник активацій тому, як можна було б подумати - вона використовується лише для того, щоб хтось ще не скористався вашою копією Powermark.

І наостанок трохи практики. при написанні огляду ультрабука Lenovo IdeaPad U300s ми використовували відразу два інструменти для тестування рівня автономності. Розглянутий бенчмарк Powermark показав наступні результати:

  • 3 годині 22 хвилини - збалансований режим;
  • 4 години 56 хвилин - офісний режим;
  • 2 годині 38 хвилин - режим розваг.

При тих же налаштуваннях енергоспоживання безкоштовний пакет Battery Eater видав такі дані:

  • 1 годину 59 хвилин - режим максимального навантаження;
  • 6 годині 05 хвилин - режим читання.

Хоча прямого відповідності між даними пресетами і немає, все ж можна відзначити, що Battery Eater сильніше навантажує пристрій в режимі максимального навантаження (39 хвилин різниці), але більш економно ставиться до батареї при роботі в офісі (1 година 9 хвилин різниці).

Таким чином, на сьогоднішній день Powermark від Futuremark орієнтований виключно на професійних оглядачів і виробників мобільної техніки, які зможуть вказати стандартизовані дані про автономність в своїх оглядах і прес-релізах. Звичайному користувачеві немає ніякого сенсу платити гроші за дані, які можна отримати за допомогою безкоштовних утиліт. Ситуація зміниться лише з виходом Basic-версії бенчмарка, ну а поки цього не сталося ми для повноти картини будемо приводити в своїх оглядах відразу дві оцінки автономності - за версією Battery Eater і за версією Powermark.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика