Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Перевірка роботи процесора онлайн. Проводимо тестування процесора

 1. Тестування комп'ютера: цілі перевірки
 2. Онлайн-тест на продуктивність машини
 3. Особливості перевірки на працездатність
 4. Як перевірити оперативну пам'ять комп'ютера
 5. Перевірка продуктивності відеокарти
 6. Як провести стрес-тест процесора ПК
 7. Особливості перевірки жорсткого диска
 8. Як перевірити свій комп'ютер на помилки
 9. Індекс продуктивності Windows
 10. Інші програми для тестування продуктивності комп'ютера
 11. Що потрібно зробити з самого початку
 12. Як перевірити продуктивність процесора
 13. Оцінка продуктивності відеокарти
 14. Як перевірити продуктивність пам'яті
 15. Спосіб 1: AIDA64
 16. Спосіб 2: CPU-Z
 17. Тест продуктивності комп'ютера за допомогою стандартних засобів
 18. Спеціалізовані програми для проведення тестів продуктивності комп'ютера

Досить часто у користувачів ПК або ноутбуків з'являється необхідність перевірити їх на продуктивність. Для цього існують спеціальні програми для тестування. Як провести процедуру перевірки і з якою метою вона здійснюється ви і дізнаєтеся з матеріалу.

Тестування комп'ютера: цілі перевірки

Перевіряють на продуктивність різні компоненти комп'ютерної системи з різних причин, наприклад:

 • щоб дізнатися, наскільки стабільно працює «залізо»;
 • з метою з'ясувати причину несправності ПК;
 • для досягнення максимальної швидкодії машини.

Онлайн-тест на продуктивність машини

Для того щоб протестувати комп'ютер, для початку потрібно зібрати всі відомості про нього Для того щоб протестувати комп'ютер, для початку потрібно зібрати всі відомості про нього. Так, якщо вам мало відомо, які компоненти на ньому встановлені і яке застосовується програмне забезпечення , То тестування на продуктивність вам виконати буде складно. Якщо існує проблема, то виправити її можна буде за допомогою оновлення драйверів або зміни режиму роботи, а для цього виявляється джерело проблеми.

Завантажувати утиліти для збору інформації не потрібно, для початку ви можете протестувати свій комп'ютер в режимі онлайн. Наприклад, можете для цього використовувати сервіс ma-config.com, також з його допомогою можна і продіагностувати ПК.

Щоб запустити тест, скачайте та встановіть програму для браузера. У плані застосування такий сервіс нагадує SiSoft Sandra, який користується широкою популярністю у фахівців.

Звіт про тестування буде містити наступні дані:

 • Модель материнської плати і її виробник;
 • чіпсет і його тип;
 • оперативна пам'ять: її обсяг і робоча чистота;
 • процесор (модель);
 • BIOS -Дані;
 • шина USB і периферія.

Крім того, можна виявити в онлайн-режимі продуктивність комп'ютера, наприклад, його пропускну здатність . Це можна зробити так:

 • відвідайте сайт speedtest.net;
 • виберіть кнопку begin test і натисніть її;
 • в результаті ви отримаєте дані про те, як швидко вивантажуються в мережу дані і завантаження.

Такий тест дозволить перевірити, наскільки реальна швидкість комп'ютера збігається з тією, що заявлена ​​вашим оператором. Якщо вона відрізняється, то можете сміливо вимагати від провайдера підвищити швидкість.

Особливості перевірки на працездатність

Якщо комп'ютер має проблеми з апаратної частини, то це може проявлятися у вигляді збоїв наступного типу:

 • «Синього екрану» на моніторі;
 • мимовільних перезавантажень комп'ютера;
 • зависань;
 • гальмувань.

Природно, що все це негативно впливає на продуктивність роботи машини. Крім апаратних проблем, причиною збоїв може бути вірус. В такому випадку запустіть повну перевірку з метою виявлення загроз.

Але якщо причина поганої роботи криється в апаратній поломки машини, слід з'ясувати, яка деталь зламалася і виявити причину погіршення роботи.

Як перевірити оперативну пам'ять комп'ютера

Варто зазначити, що ця частина ПК ламається дуже рідко. Але якщо систему «розганяти», то вона має властивість дмухнути. Тест на роботу оперативної пам'яті можна виконати спеціальною програмою Memtest + 86 за наступним алгоритмом:

 • завантажте утиліту;
 • підготуйте завантажувальний флешку;
 • запустіть з неї програму і перевірте пам'ять;
 • сам тест буде виконуватися довго. Якщо через кілька прогонів помилки виявлені не будуть, значить, що з цією частиною комп'ютера проблем немає.

Перевірка продуктивності відеокарти

Необхідність проведення тесту для відеокарти найчастіше з'являється з метою з'ясування максимальної потужності Необхідність проведення тесту для відеокарти найчастіше з'являється з метою з'ясування максимальної потужності. Це потрібно, щоб збільшити її показники вище налаштувань, коли ресурсів для нових ігор не вистачає. У деяких випадках подібний розгін провокує поломку комп'ютера, що цілком не дивно.

Також перевірити відеокарту потрібно і тоді, коли ви купуєте її старої. Це дозволить з'ясувати наступне:

 • чи є модель підробкою чи ні;
 • чи є на рівні чіпів приховані збої.

Для виконання тесту для відеокарти в стані навантаження можна застосовувати програму FurMark. Вона здатна підтримувати всі сучасні операційні системи, а також адаптери, дані видаються максимально повно по всіх параметрах. Для початку скачайте утиліту і встановіть. Після запуску у вас з'явиться діалогове вікно, в якому діє таким чином:

 • натискаємо на кнопку CPU - Z, і отримуємо всю інформацію по цій відеокарті, включаючи частоту її роботи, обсяг оперативної пам'яті і відео, а також дату випуску і виробника;
 • відкриється вкладка Sensors, в ній ми бачимо навантаження і температуру карти в даний час, показники фіксують стан машини в момент простою;
 • для тестування адаптера натискаємо Burn in Test, а потім Go;
 • потім ви побачите картинку у вигляді графіка з температурними показниками і крутиться «бублик»;
 • щоб оцінити продуктивність карти, почекайте 15 хвилин. Тест вважається пройденим, якщо за цей час не було перезавантажень комп'ютера і зависання;
 • зверніть увагу, якщо температура вище 80 градусів. Це може бути показником того, що відеокарта буде вести себе нестабільно і може перегоріти в будь-який момент. Проблема несправності може полягати в тому, що вентилятори погано працюють або ж чіпсети функціонують невірно.

Як провести стрес-тест процесора ПК

Для проведення тесту на продуктивність процесора можна застосовувати  спеціальну програму  під назвою CPU Tester Pro Для проведення тесту на продуктивність процесора можна застосовувати спеціальну програму під назвою CPU Tester Pro. Причому з її допомогою можна протестувати не тільки його, а й інші частини комп'ютерної системи. Її використовують як для домашніх ПК, так і для комерційних структур. Включає програма кілька модулів, вони перевіряють такі компоненти, як:

 • чіпсет;
 • пам'ять.

Такий стрес-тест дає велике навантаження на комп'ютер і перевіряє граничну стабільність, а також наявність дефектних ділянок. Тестувати комп'ютер за допомогою даної програми можна протягом 6 годин, якщо всі тести будуть пройдені, то все збої будуть виключені. Однак використовувати такий метод перевірки рекомендується тільки при гострій необхідності, оскільки граничне навантаження для процесора не є нормальною, і може його зламати.

Особливості перевірки жорсткого диска

Жорсткий диск (HDD) є однією з важливих складових комп'ютера. Якщо він зламався, то не врятують жодні утиліти, оскільки машина просто не включиться. До використання програм для перевірки вдаються для проведення тестів старих дисків, а також з метою виявлення причин збоїв в роботі операційної системи.

Найчастіше застосовують таку утиліту, як Victoria HDD. Коли програма запущена, то слід зробити наступне:

 • якщо в ПК жорстких дисків кілька, то в правому вікні виберіть той, що підлягає тестуванню;
 • вибираємо в другій вкладці верхнього меню статус SMART, для цього слід натиснути кнопку Get SMART. Оптимальний результат - слово GOOD. температурний показник жорсткого диска повинен бути в межах 40 градусів;
 • виберіть вкладку Tests, потім вибираємо пункт read в правій частині монітора, ставимо під ним позначку ignore і натискаємо Start;
 • далі зверніть увагу на прямокутники різного кольору. Не допускаються червоні, помаранчевих може бути від 5 до 10, але краще, щоб було менше. Оптимальний варіант - коли всі сектори сірі.

Після того як ви протестували комп'ютер на можливу присутність битих секторів, їх можна замінити, стерти або відновити, щоб система працювала стабільно. Замість пункту Ignore вибираємо такі:

 • restore - відновлення, але успішність не може бути гарантована на 100 відсотків;
 • erase - сектор стирається разом з усіма даними, але це може порушити роботу ряду компонентів системи;
 • remap - заміна сектора. У багатьох дисках існують так звані запасні сектора, ними можна замінити пошкоджені і зберегти при цьому дані.

Як перевірити свій комп'ютер на помилки

Далеко не у всіх випадках користувач може встановити причину збою системи. Рекомендована програма для тестування - SiSoftwareSandra. Легка версія програми доступна безкоштовно, а її функціонал добре підійде, щоб попередньо оцінити ту чи іншу несправність.

Для створення тестового навантаження з метою перевірки стабільності роботи потрібно виконати наступне:

Багато хто з нас стикаються з тими чи іншими проблемами під час роботи з комп'ютером, коли він повільно працює, зависає і т.д. При цьому, щоб з'ясувати причину, не завжди потрібно поспішати звертатися до фахівця, адже перевірити продуктивність машини можна і самостійно за допомогою спеціальних програм.

Продуктивність комп'ютера безпосередньо залежить від компонентів, які використовувалися при його складанні. Тому, навіть майже однакові комп'ютери можуть відчутно відрізнятися по продуктивності. У даній статті ми розповімо про те, як дізнатися продуктивність комп'ютера.

Існує безліч способів вимірювання продуктивності комп'ютера. Найпростішим є - Індекс продуктивності Windows . Починаючи з Windows Vista , Операційна система Windows оцінює продуктивність комп'ютера і виставляє оцінку або так званий Індекс продуктивності.

Індекс продуктивності Windows

Для того щоб дізнатися Індекс продуктивності вашого комп'ютера необхідно відкрити Панель управління і перейти в розділ Система та Безпека -> Система.

У вікні «Система» ви можете дізнатися основні характеристики вашого комп'ютера і операційної системи, а також дізнатися Індекс продуктивності Windows.

На сторінці «Система» вказано загальний індекс продуктивності комп'ютера. Але, насправді індекс вимірюється для кожного з основних компонентів комп'ютера окремо. Ви можете подивитися, які оцінки отримали компоненти, що використовуються в вашому комп'ютері. Для цього клікніть по посиланню «Індекс продуктивності Windows» на сторінці «Система».


Інші програми для тестування продуктивності комп'ютера

Також існують і інші програми, які можуть виставляти різноманітні оцінки продуктивності комп'ютера. Розглянемо кілька таких програм.

Super PI

Super PI - безкоштовна програма для тестування продуктивності центрального. Програма обчислює число Пі з вказаною точністю і заміряє час, який знадобиться для виконання цього завдання. Чим швидше комп'ютер справиться з обробкою обчислень, тим вища продуктивність комп'ютера. Програма Super PI працює виключно в одноядерному режимі і дозволяє обчислювати число Пі з точністю від 16 тисяч знаків після коми до 32 мільйонів знаків після коми.


3DMark - популярна платна програма для тестування продуктивності. Програма 3DMark тестує продуктивність центрального процесора і і виставляє оцінку в балах. Основна орієнтація даної програми - тестування ігрових комп'ютерів. У цій області 3DMark став практично стандартом.


Futuremark PCMark

Futuremark PCMark - платна програма для комплексного тестування комп'ютера від того ж розробника, що і 3DMark. На відміну від 3DMark, яка тестує тільки процесор і відеокарту, дана програма надає користувачеві дані про всі компоненти системи.


На відміну від 3DMark, яка тестує тільки процесор і відеокарту, дана програма надає користувачеві дані про всі компоненти системи

EVEREST

EVEREST - популярна платна програма для отримання інформації про систему. Програма EVEREST включає в себе безліч різноманітних тестів, які дозволяють оцінити продуктивність комп'ютера. Крім цього EVEREST надає користувачеві більше ста сторінок інформації про його операційну систему.

Іноді потрібно об'єктивно оцінити продуктивність компонентів системи windows 7 або windows 8.1 в комп'ютері або ноутбуці.

Ця процедуру можна виконати на рівні апаратних компонентів або програмним забезпеченням.

Це дозволяє з'ясувати, чи всі на комп'ютері (ноутбуці) в порядку - перевірити швидкість жорсткого диска (захист даних) і можливості відеокарти (для нових ігор).

Також це корисно, якщо ви хочете, щоб продати старий комп'ютер, а потенційний покупець намагається дізнатися його продуктивність.

Перевірка продуктивності розповість вам, які елементи працюють погано і куди потрібно інвестувати в першу чергу.

Що потрібно зробити з самого початку

Перед включенням діагностичних програми, які перевіряє продуктивність вашого комп'ютера / ноутбука, ви повинні переконатися, що «під капотом» все працює правильно.

Перегрів комп'ютера не підходить для аналізу. Такі результати будуть сфальсифіковані, а в подальшому може привести до виходу з ладу мат. плати або GPU.

Якщо у вас ноутбук, то батарея при перевірці повинна бути повністю зарядженої, а адаптер змінного струму підключений до електричної розетки.


Тільки так можна ретельно перевірити продуктивність роботи комп'ютера в нормальних умовах.

Також переконайтеся, що програмне забезпечення виндовс 7/8 знаходиться в хорошому стані - не виникає синій екран смерті, не вповільнюється, не зависає і yt починає перезавантаження без видимої причини.


З його допомогою можете оцінити комп'ютер в п'яти категоріях: процесор, пам'ять, графіка, графіка для ігор і жорсткий диск.

Результати відображаються в досить дивною шкалою - від 1,0 до 7,9. Загальний результат не середнє значення всіх компонентів, а число, отримане в найслабшої категорії.

Ця інформація дає вам розуміння того, які компоненти комп'ютера працюють краще, а які гірше.

Варто пам'ятати, що наявність гібридної графічної карти (плюс інтегрована 3D) призведе до недооцінки. У розрахунок буде прийматися ефективність самого слабкого елемента.

Як перевірити продуктивність процесора

Процесор є ключовим елементом комп'ютера і найбільше впливає на загальну продуктивність системи.

Щоб перевірити його параметри можна використовувати програму Sandra. Lite-версії більш ніж достатньо для ваших потреб, і вона повністю безкоштовна, до того ж російською

При запуску програми виберіть зі списку пристроїв процесор, і натисніть на нього.


Вам завантажиться нове вікно з докладною інформацією про процесор. Аналіз продуктивності CPU може зайняти кілька хвилин.

Оцінка продуктивності відеокарти

Гравців повинно зацікавити додаток під назвою - Fraps. Програма є безкоштовною і відрізняється тим, що для визначення продуктивності використовує реальну 3D-графіку.


Програма англійською, але користуватися нею не складно, тільки для перевірки повинна бути запущена гра.

Опція «General» - це налаштування запуску разом з виндовс і розташування вікна програми.

Опція FPS - відображає посекундна кількість кадрів в іграх.

Опція «Movies» - настройка захоплення відео.

Опція «Screenshots» - налаштовує фотографії екрану.

Fraps працює у фоновому режимі, разом з комп'ютерною грою. Результати, отримані в описі програми, можна порівняти з тестами інших: 3DMark і менш відомої - Unigine Heaven.

Вони генерують 3D сцени в повноекранному режимі, імітуючи середу комп'ютерної гри . Обидві програми також мають діагностичні функції.

Як перевірити продуктивність пам'яті

Продуктивність оперативної пам'яті - крім продуктивності процесора - один з ключових елементів, які впливають на загальний комфорт. RAM може легко протестувати програма Sandra.

Ви можете вибрати один з трьох критеріїв. Сандра також дозволяє вимірювати продуктивність жорсткого диска або SSD, оптичні диски, флеш-пам'ять і підключені мобільні пристрої.


Ті, хто зацікавлений в більш професійному інструменті слід розглянути можливість застосування - AIDA64 Extreme Edition.

Вона забезпечує велику кількість інформації про пам'ять - на жаль повна версія доступна тільки на платній основі.


У невеликому вікні, вам будуть представлені дані про читання і швидкості запису HDD / SSD, як в малих, так і у великих блоках даних. Також можете використовувати програму - HD Tune'a

Чергове пропозицію - PCMark 7. Це потужний «комбайн», який може навіть більше, ніж Сандра.

Ви можете перевірити продуктивність процесора, відеокарти, оперативної та дискової пам'яті одночасно.

Зрештою, ви отримаєте число, яке є сумою всіх отриманих результатів.

PCMark 7 - може бути корисний, коли ви продаєте свій комп'ютер і хочете показати його можливості.

Оцінка продуктивності програмою PCMark 7, серед серферів, розглядається як лакмусовий папірець в оцінці ефективності роботи ПК. Успіхів і великої продуктивності.

Тестування продуктивності процесора рекомендується провести перед і після розгону або заміни ЦП. Проведення самого тесту можливо тільки за допомогою спеціалізованих програм. Під час процесу бажано дотримуватися обережності, тому що є ризик перевантажень.

Незалежно від того, якою програмою ви будете користуватися, рекомендується заздалегідь перевірити температуру ядер ЦП. Якщо вона буде занадто високою, то стрес-тест краще проводити, коли вона буде знижена. Для цього можна зменшити потужність ядер, відключити зайві процеси, які працюють у фоновому режимі, поміняти термопасту або систему охолодження.

Обов'язково переконайтеся в тому, що ЦП зможе «пережити» даний тест без особливих проблем. Ось кілька рекомендацій:

 • Перевірте температуру. Если темперу в звичайний режімі ставити понад 60 градусів для ноутбука и 70 для стаціонарного ПК, то краще спробуваті ее знізіті до більш Прийнятних показніків. В ІНШОМУ випадки, во время стрес-тесту, є ризики поломки процесора через перегрів.
 • Уважний поставте до тієї програми, с помощью якої ви будете тестуваті ЦП. Прочитайте опис, вівчіть функціонал.
 • Для більш достовірного результату можна прогнати тест через кілька програм.
 • Якщо під час тестів ядра ЦП занадто сильно нагріваються, то повторне тестування проводите тільки через певний проміжок часу, поки показники температури не прийдуть в норму.

Спосіб 1: AIDA64

- одна з найбільш відповідний програм для даного завдання. Вона платна, але є демонстраційний період. За допомогою неї можна зібрати максимально детальну інформацію стосовно ПК. Крім ЦП, є можливість тестувати відеокарту, жорсткий диск , Оперативну пам'ять.

В якості першого варіанту, можна зробити тестування за допомогою функції GPGPU. Ця функція допомагає переглянути наскільки добре працює графічний процесор в зв'язці з центральним. Під час процесу, на вибрані комплектуючі виявляється певна навантаження, що дозволяє визначити їх поведінку і швидкість роботи в різних ситуаціях. Все це відбувається в фоновому режимі, користувач бачить тільки кінцевий результат. Інструкція виглядає так:


У AIDA64 є ще один варіант тестування, який дозволяє дізнатися швидкість читання і запису даних процесором. Кроки виконання:


Кроки виконання:

Спосіб 2: CPU-Z

Знаменита програма, що дозволяє отримати найактуальнішу інформацію про комплектуючих комп'ютера. Має русифікований інтерфейс і поширюється безкоштовно. Інструкція з тестування процесора виглядає наступним чином.

Порівняти на око продуктивність двох комп'ютерів неможливо. Тому багатьох цікавить, як провести тест продуктивності комп'ютера. Зараз існує безліч різноманітних спеціалізованих додатків для тестування продуктивності. Більш того навіть сама операційна система оснащена вбудованою функцією для проведення тесту на. У даній статті ми розглянемо найпопулярніші програми, які можуть бути корисні при проведенні тесту продуктивності комп'ютера.

Тест продуктивності комп'ютера за допомогою стандартних засобів

Насамперед необхідно розглянути вбудовану в операційну систему функцію для тестування і оцінки комп'ютера. Ця функція називається «Індекс продуктивності Windows» і дозволяє швидко оцінити можливості вашого комп'ютера.

Для того щоб подивитися поточний «Індекс продуктивності Windows» для вашого комп'ютера і запустити повторне тестування комп'ютера необхідно пройти по шляху: Пуск - Панель управління - Система і безпека - Система. Тут ви зможете побачити ваш «Індекс продуктивності Windows». Для перегляду більш детальної інформації необхідно натиснути на посилання.
Для того щоб подивитися поточний «Індекс продуктивності Windows» для вашого комп'ютера і запустити повторне тестування комп'ютера необхідно пройти по шляху: Пуск - Панель управління - Система і безпека - Система

А для запуску повторної перевірки натисніть на лінк «Повторити оцінку».


Незважаючи на свою невигадливість «Індекс продуктивності Windows» дозволяє швидко зорієнтуватися в можливостях комп'ютера. А також дізнатися які компоненти комп'ютера негативно впливають на загальну продуктивність.

До речі, на сайті є матеріал про.

Спеціалізовані програми для проведення тестів продуктивності комп'ютера

Для проведення більш точних тестів продуктивності комп'ютера доведеться використовувати спеціалізовані програми. Однією з таких програм є Super PI. Дана програма виконує обчислення числа ПІ і виводить результат в секундах. На швидкість обчислення в основному впливає швидкість пам'яті і.

Також існує безліч програм, які виконують ретельне тестування всіх компонентів системи. Найбільш популярними програмами такого типу є 3DMark, PCMark і SiSoftware Sandra.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика