Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Перевернути зображення екрану на 90 градусів. Компьютрние підказки. Поворот екрану і корисні комбінації клавіш.

 1. причини
 2. дії
 3. як перевернути
 4. Налаштування в відеокарті
 5. "Гарячі клавіші"
 6. Як перевернути екран в Windows 8
 7. Перевернути екран на ноутбуці Windows 7
 8. Перевернути екран - комбінації клавіш (гарячі клавіші)
 9. Перевернути екран на комп'ютері за допомогою драйверів відеокарти
 10. Перевертаємо екран за допомогою спеціальних програм
 11. Windows 7
 12. Windows XP і нижче
 13. Використовуємо настройки відеокарти
 14. Як виправити переворот екрану на ноутбуці
 15. Як відключити випадковий поворот екрану в лептопах
 16. висновок
 17. Переворот зображення за допомогою «гарячих клавіш»
 18. Перевернути екран ноутбука або комп'ютера стандартними засобами Windows
 19. Windows 7, Windows 8
 20. Переворот зображення комп'ютера в програмному забезпеченні відеокарті
 21. Переворот екрану в відкритих AMD

Трапляється так, що на ноутбуці перекинувся екран. Як повернути назад і чи складно це зробити? Такими питаннями найчастіше задаються користувачі лептопів. Але в цьому явищі немає нічого страшного. Якщо це сталося, не поспішайте телефонувати майстру і не впадайте в паніку. Спробуйте власними силами виправити це непорозуміння. Рекомендації в цій статті актуальні для Windows 7, 8 і 10.

причини

Операційна система Windows має безліч налаштувань, про які користувач навіть не здогадується. Що робити, якщо раптово перекинувся екран на ноутбуці? Як повернути назад і чому це сталося? Справа в тому, що однією з "прихованих" налаштувань системи є поворот зображення до 270 градусів. Перевернути картинку можна самостійно, але буває так, що Windows дає збій і виводить зображення на монітор в перекрученому вигляді. Існують кілька причин, чому все-таки перекинувся екран на пристрої.

Таке трапляється через неуважність користувача. Включення "гарячих клавіш", що відповідають за поворот екрану (Ctrl + Alt + стрілка), випадково призводить до подібних наслідків. Проблеми з програмним забезпеченням також стають причиною перевороту екрану. Якщо це трапляється, то, можливо, потрібна діагностика ноутбука, яка допоможе усунути причину перевернутого зображення. Ще причиною цього явища стають віруси. Орієнтація з альбомної на книжкову змінюється, якщо ноутбук вражений. Що робити, якщо через вірусів на ноутбуці перекинувся екран? Як повернути назад зображення? По-перше, необхідно перевірити комп'ютер антивірусною програмою ; по-друге, відновити систему; по-третє, перевстановити Windows.

дії

Якщо перекинувся екран на ноутбуці, як повернути назад зображення? Існують способи, як виправити неполадку. Картинку можна перевернути назад за допомогою "гарячих клавіш", звичайними настройками встановленої ОС і переворотом в програмному забезпеченні відеокарти. Всі ці методи є ефективними і вирішують проблему швидко і без допомоги фахівця.
Якщо перекинувся екран на ноутбуці, як повернути назад зображення

як перевернути

Що робити, якщо перекинувся екран на ноутбуці? Як повернути назад зображення? Крім "гарячих клавіш" переворот картинки можливий за допомогою налаштувань ОС. Для Windows 7 і 8 актуальні наступні рішення проблеми.

Користувачеві на порожньому полі робочого столу слід натиснути правою кнопкою миші і вибрати рядок "Дозвіл екрану". Повинно відкритися меню з різними параметрами. Знайдіть графу "Орієнтація". Виберіть альбомну орієнтацію або іншу, в разі нестандартних налаштувань, і збережіть зміни.

для операційної системи Windows 10 існує кілька способів зміни орієнтації. На значок "Пуск" натисніть другий кнопкою миші і виберіть "Панель інструментів" і "Налаштування дозволу екрану". Встановіть режим пейзажу і натисніть "Застосувати" і "Зберегти зміни". Ще один спосіб, який актуальний для десятої версії операційної системи . На робочому столі слід натиснути другий кнопкою миші, знайти рядок "Параметри екрану". У який з'явився системному меню встановіть режим пейзажу, яка є стандартною для всіх версій, і збережіть зміни.
для операційної  системи Windows  10 існує кілька способів зміни орієнтації

Тепер користувачі знають, що робити, якщо на ноутбуці перекинувся екран. Як повернути назад з Windows 10, якщо дана ОС встановлюється на ноутбуки, які поєднують у собі функції планшета і комп'ютера? У цьому випадку переконайтеся, що пристрій має акселерометр. Він відповідає за автоповорот екрану в залежності від того, в якому становищі знаходиться ноутбук. Така функція є в сучасних смартфонах і планшетах.

Налаштування в відеокарті

Що робити, якщо на ноутбуці перекинувся екран? Як повернути назад? Windows 7 і пізніші версії операційної системи передбачають можливість налаштувань екрану за допомогою відеокарти. Якщо в ноутбуці встановлена ​​виробником дискретна відеокарта, значить, вона має власне програмне забезпечення. Саме відеокарта відповідає за виведення зображення на екран пристрою, тому якщо він перекинувся, слід подивитися її налаштування. Якщо відеокарта від виробника AMD, на поле робочого столу натисніть 2-й кнопкою миші і виберіть AMD, знайдіть рядок "Загальні завдання дисплея" - "Повернути робочий стіл". Застосуйте зміни і збережіть. Якщо відеокарта встановлена ​​від виробника NVIDIA, натисніть, як вже було описано, викличте настроювання, виберіть "Дисплей" - "Поворот дисплея". Далі встановіть необхідну орієнтацію. Як бачите, проблему перевороту екрану легко вирішити самостійно і без допомоги з боку.
Що робити, якщо на ноутбуці перекинувся екран

"Гарячі клавіші"

Що робити, якщо перекинувся екран на ноутбуці? Як повернути назад правильну орієнтацію зображення швидко? Для цього існує простий спосіб "гарячих клавіш". Цей варіант підійде для сучасних операційних систем Windows 7,8,10 . Натисніть комбінацію клавіш Ctrl + Alt + стрілка вліво, вниз, вправо, вгору в залежності від напрямку. Така комбінація може не спрацювати на деяких ноутбуках через те, що відсутні відповідні налаштування.

Сучасні ноутбуки мають вбудований функціонал, що дозволяє перевертати картинку на дисплеї. Однак переважна більшість користувачів це не потрібно. Нерідкі випадки, коли всупереч бажанню користувача зображення перевертається на 90 або 180 градусів, що робить роботу на комп'ютері практично неможливою. У таких випадках користувачі задаються питанням - що робити, якщо екран на ноутбуці перекинувся? Повернути зображення в класичне положення на дисплеї досить просто, якщо чітко слідувати інструкції.

У цій статті ми дамо вичерпну інформацію про всі доступні способи повороту картинки на моніторі на різних ноутбуках і операційних системах.

На деяких сучасних ноутбуках зі встановленою ОС Windows працює гаряча комбінація клавіш, але про те, як привернути екран на ноутбуці за допомогою клавіатури ми розповімо трохи пізніше. Якщо поворот екрану стався під час перенесення або нахилу комп'ютера, то, можливо, в нього вбудований акселерометр і активна функція автоматичного повороту картинки. В такому випадку необхідно ще раз повернути ноутбук на 180 градусів, потім повернути в нормальний стан - зображення повинне автоматично прийняти оптимальну орієнтацію.

Поміняти орієнтацію дисплея можна в меню налаштувань дозволу екрану, вийти на яке можна в вікні «Всі параметри» - «Система» - «Екран». Потрапити в це меню можна за допомогою вбудованого пошуку в меню «Пуск» або через контекстне меню безпосереднього з робочого столу. У списку «Орієнтація» необхідно вибрати «Альбомна» - це поверне дисплей до класичного вигляду.


Як перевернути екран в Windows 8

Операційна система Windows 8 має схожий інтерфейс з Windows 10. Змінити орієнтацію зображення можна у вікні налаштувань екрану. Якщо інтерфейс налаштований в режимі відображення робочого столу, то потрапити на сторінку параметром дисплея можна шляхом виклику контекстного меню - правий клік мишкою на вільної області робочого столу.

Перевернути екран на ноутбуці Windows 7

Щоб потрапити на сторінку налаштувань дисплея на робочому столі необхідно в контекстному меню вибрати пункт «Дозвіл екрану», після чого змінити параметр «Орієнтація» в положення «Альбомна».

Перевернути екран - комбінації клавіш (гарячі клавіші)

У операційної системи часто активні комбінації гарячих клавіш, за допомогою яких можна швидко змінити орієнтацію зображення на дисплеї. Відразу попередимо, що даний спосіб підходить не для всіх ноутбуків. Якщо цей спосіб не чинив ніякого ефекту, то вам необхідно спробувати інші способи з описаних в статті.

Щоб надати зображенню потрібну орієнтацію необхідно натиснути комбінацію клавіш Ctrl + Alt + стрілка потрібного напрямку повороту, в нашому випадку - вниз. Відкривати вікна налаштувань не потрібно.


Відкривати вікна налаштувань не потрібно

Перевернути екран на комп'ютері за допомогою драйверів відеокарти

Відкрите ATI і nVidia мають власні драйвера від виробника і спеціальну утиліту для тонкої корекції налаштувань режиму роботи відеоадаптера. Відкрити утиліту можна з панелі управління або «Параметрів» (для ОС Windows 8, 10). Також відкрити вікно налаштувань можна через контекстне меню програми з прихованих значків в треї. Але якщо утиліта не знаходиться в автозавантаження, то на панелі завдань її значка не буде. У вікні панелі управління nVidia або ATI потрібно перейти в розділ «Дисплей» - «Поворот дисплея», де можна вибрати потрібну орієнтацію картинки на екрані (альбомна).

Перевертаємо екран за допомогою спеціальних програм

Існують спеціальні утиліти, що дозволяють здійснювати швидку ротацію зображення на дисплеї, наприклад - iRotate. Після установки даної програми шляхом виклику контекстного меню програми з трея можна швидко змінити орієнтацію картинки на потрібну. Однак в стандартній комплектації Windows таких додатків немає, а поворот дисплея можна здійснювати за допомогою панелі управління, вікна налаштувань відеокарти або навіть за допомогою комбінації клавіш.

Подібні утиліти будуть корисні тим, хто часто міняє орієнтацію екрану, наприклад, під час презентацій з використанням проектора або для використання ноутбука в якості читалки електронних книг.

EEERotate - простенька утиліта, за допомогою якої можна здійснювати швидкий поворот картинки на екрані, також є компонент для зміни орієнтації тачпада на бічне управління. Ще однією зручною утилітою є програма Pivot Pro, яка дозволяє налаштовувати параметри монітора - орієнтацію картинки, глибину кольору, дозвіл і т.д. Є підтримка гарячих клавіш. Програма здатна повертати картинку на кількох підключених моніторах і автоматично коригувати розмір вікна запускаються.

Ми розглянули всі можливі способи , Тепер у вас не повинно виникати питань - як перевернути екран на комп'ютері. Спочатку спробуйте здійснити зміну орієнтації дисплея за допомогою комбінації гарячих клавіш, якщо це не допомогло, доведеться відкривати параметри дисплея або програму настройки відеокарти.

Чесно кажучи, я сильно сумніваюся, що багато хто з вас відчувають велику потребу в тому, що б привернути екран на своєму ПК або ноутбуці (хоча в даному випадку правильно говорити не про екран, а про робочий стіл). Проте, коли ця функція буває дуже навіть корисною. Про неї і піде наша розмова.

Існує кілька способів. За традицією, я почну з одного з найпростіших і зручних.

Windows 7

Якщо ви є користувачем операційної системи Windows 7 (а також Vista або 8), ви можете скористатися стандартним ПО даної платформи.

Насамперед зайдіть на свій робочий стіл і натисніть на праву кнопку миші в довільному місці, що б перед вами відкрилося меню:


Насамперед зайдіть на свій робочий стіл і натисніть на праву кнопку миші в довільному місці, що б перед вами відкрилося меню:

Тут багато пунктів. Нас цікавить «Дозвіл екрану». Натиснули? Чудово, тепер відкриється нове вікно з настройками. Тут ви можете знайти або визначити свою модель монітора, змінити дозвіл або ж поміняти орієнтацію робочого столу. Нам цікавий останній пункт:


Нам цікавий останній пункт:

Як ви вже могли помітити, в меню орієнтації існує відразу 4 пункту. Ось вони:

 • Альбомна. Дана орієнтація використовується за замовчуванням.
 • Альбомна (перевернута). Горизонтальна орієнтація, перевернута на 180 градусів.
 • Портретна. Вертикальна орієнтація екрану.
 • Портретна (перевернута). Вертикальна орієнтація, перевернута на 180 градусів.

Якщо вам потрібно перевернути робочий стіл на 180 градусів, значить, використовуйте альбомну перевернуту орієнтацію. Потім не забудьте повернути її до нормального стану - про всяк випадок.

Windows XP і нижче

Для операційних систем Windopws XP і більш старих версій ОС Windows існує можливість використання. Відразу попереджаю, що випробувати цей спосіб я не зміг через те, що доступу до Windows XP зараз просто немає. Тому доводиться вірити на слово людям, які мені підказали про цей метод.

Список гарячих клавіш такий:

 • CTRL + ALT + стрілка вгору
 • CTRL + ALT + стрілка вниз
 • CTRL + ALT + стрілка вправо
 • CTRL + ALT + стрілка вліво

Натискаючи на поєднання цих клавіш, ви зможете без будь-яких проблем міняти орієнтацію свого екрану.

Використовуємо настройки відеокарти

Коли ви встановлюєте драйвера для своєї відеокарти, разом з ними зазвичай встановлюється програма, яка містить параметри для настройки її конфігурацііи. Після установки в треї з'являється невеликий значок програми, за допомогою якого ви в тому числі можете швидко налаштувати свій відеоадаптер.

Скажу відразу, що в даному випадку не так важливо, яку відеокарту ви використовуйте - хоч NVidia, хоча AMD, оскільки самі програми працюють абсолютно аналогічним чином. Я покажу приклад на основі AMD.

Отже, в треї знаходимо іконку програми і натискаємо на неї правою кнопкою миші. З'являється такого виду меню:


Наведіть стрілку на пункт 1. AMD Radeon (назва вашої карти), після чого спливе додаткове меню . У ньому виберіть «Перевернути дисплей», а вже після - орієнтацію.


Зміна орієнтації екрану можлива безпосередньо з меню програми. Для цього відкрийте її і виберіть у меню «Управління робочим столом» - «Властивості робочого столу». Тут ви побачите налаштування поточного робочого столу і зможете їх змінити, включаючи навіть частоту оновлення та орієнтацію екрану.


Свої запитання можете задавати за допомогою коментарів.

В процесі роботи користувача з ноутбуком можуть виникнути ситуації, коли зображення на екрані виявляється поверненим на 90 або 180 градусів. Чому так сталося користувач не знає, і як повернути зображення в нормальний стан теж не представляє. У цьому матеріалі я розповім, що робити якщо перекинувся екран на ноутбуці, перерахую причини даного явища і окреслю варіанти вирішення проблеми.

Отже, чому екран ноутбука перекинувся? Це явище може мати наступні причини:


Це явище може мати наступні причини:

Як виправити переворот екрану на ноутбуці

Після того, як ми визначилися з тим, які причини викликають переворот екрану на ноутбуці, визначимося із засобами того, як повернути екран на ноутбуці назад. Я пропоную зробити наступне:


Я пропоную зробити наступне:

Як відключити випадковий поворот екрану в лептопах

Також можна прибрати можливість повороту екрану, якщо вона задіяна через гарячі клавіші.

 1. Зайдіть в «графічні характеристики» налаштувань відеокарти;
 2. Знайдіть налаштування активації згаданих гарячих клавіш і зніміть галочку з відповідного опцій (останні можуть звучати як як «Використання гарячих клавіш», «Функції клавіш швидкого запуску " і так далі).
 3. Після зняття даної галочки ймовірність випадкового натискання гарячих клавіш буде виключена.

висновок

В даному матеріалі я описав специфіку проблеми, якщо перекинувся екран на ноутбуці, перерахував причини виникнення даної неприємності і описав варіанти її вирішення. У більшості випадків буде достатньо скористатися функціоналом гарячих клавіш, або зайти в налаштування екрану лептопа і вибрати альбомну орієнтацію екрану. Якщо ж ви виконали всі поради і нічого не спрацювало, тоді необхідно звернутися в найближчий сервісний центр - цілком можливо, що у вашого ноутбука намітилися проблеми з роботою графічної карти.

Вконтакте

Операційна система Windows працює на самих різних пристроях, і вона має сотні налаштувань, які звичайним користувачам ні до чого. Однією з «прихованих» можливостей Windows є переворот виведеного на монітор або будь-який інший екран зображення на 90, 180 або 270 градусів. Повернути зображення можна свідомо, але що робити, якщо екран на ноутбуці перекинувся або подібна проблема сталася на стаціонарному комп'ютері проти вашої волі? Є кілька способів, як повернути звичну картинку на моніторі.

Переворот зображення за допомогою «гарячих клавіш»

В деяких версіях Windows 7, 8 і 10 перевернути екран можна за допомогою натискання комбінації «гарячих клавіш». Для того щоб нижня частина зображення, що виводиться виявилася з тієї сторони, яка вам необхідна, слід натиснути на клавіатурі: Ctrl + Alt + стрілка (в залежності від напрямку).

Важливо: робота «гарячих клавіш» налаштована не у всіх збірках Windows, і настільки просте рішення проблеми з поворотом екрану спрацює на малій кількості комп'ютерів.

Якщо вирішити проблему і повернути екран в звичне положення не вдалося, слід скористатися настройками Windows або відеокарти.

Перевернути екран ноутбука або комп'ютера стандартними засобами Windows

Залежно від версії операційної системи Windows, слід вибрати один із способів вирішення проблеми.

Windows 7, Windows 8


Windows 10

На Windows 10 є кілька способів привернути екран засобами операційної системи.

Перший спосіб:


Другий спосіб:


Другий спосіб:

Важливо: Операційна система Windows 10 часто встановлюється на ноутбуки-трансформери, які поєднують в собі функції настільного комп'ютера і планшета. У подібних пристроях використовуються акселерометри, які відповідають за автоматичний поворот екрану в залежності від його положення в просторі. Відключити переворот зображення в них можна засобами операційної системи Windows 10 в пункті «Параметри екрану».

Переворот зображення комп'ютера в програмному забезпеченні відеокарті

Если в комп'ютері встановлен дискретна відеокарта, вона з великою частко ймовірності поставляється з власним програмне забезпечення. Оскількі за Виведення зображення на екран монітора (в тому числі и на ноутбуці) відповідає відеокарта, та патенти, перевіріті задані для неї налаштування. Залежно від виробника відеокарти, програмне забезпечення може відрізнятися.

Переворот екрану в відкритих AMD


Переворот екрану в відкритих NVIDIA


Чому перекинувся екран на ноутбуці або комп'ютері?


Чому перекинувся екран на ноутбуці або комп'ютері

Причин, за якими зображення на моніторі перевернулося, може бути кілька, і далеко не всі вони усуваються одним із способів, описаних вище.

неуважність

Якщо в комп'ютері включені «гарячі клавіші» на переворот екрану, то проста неуважність може призвести до перевороту екрану. Дитина або ви самі можете випадково натиснути на клавіатурі клавіші Ctrl + Alt + стрілка і екран перевернеться. В такому випадку повернути зображення в належну площину досить просто, використовуючи «гарячі клавіші» за призначенням.

Проблеми з програмним забезпеченням

«Залізо» комп'ютера може конфліктувати один з одним, що виливається в збої при роботі програмного забезпечення . Помилки можуть призвести до того, що зображення на екрані перевернеться, і в подібній ситуації слід насторожитися. Можливо, вам знадобляться послуги з діагностики, щоб визначити точну причину автоматичного повороту зображення на комп'ютері.

Як повернути назад і чи складно це зробити?
Що робити, якщо раптово перекинувся екран на ноутбуці?
Як повернути назад і чому це сталося?
Що робити, якщо через вірусів на ноутбуці перекинувся екран?
Як повернути назад зображення?
Як повернути назад зображення?
Як повернути назад з Windows 10, якщо дана ОС встановлюється на ноутбуки, які поєднують у собі функції планшета і комп'ютера?
Як повернути назад?
Як повернути назад правильну орієнтацію зображення швидко?
У таких випадках користувачі задаються питанням - що робити, якщо екран на ноутбуці перекинувся?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика