Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Переваги і недоліки зовнішніх приводів DVD

Переваги і недоліки зовнішніх приводів DVD Переваги і недоліки зовнішніх приводів DVD   Користувач стаціонарного персонального комп'ютера навряд чи задумається про можливість придбання зовнішнього DVD-приводу

Користувач стаціонарного персонального комп'ютера навряд чи задумається про можливість придбання зовнішнього DVD-приводу. Причин тому кілька. По-перше, стандартний внутрішній привід, чіпляються через інтерфейс IDE або SATA, як правило, відрізняється більш високою швидкістю роботи. По-друге, пристроювати до «нерухомого» ПК мобільний пристрій має сенс тільки в тому випадку, якщо зовнішній привід один, а комп'ютерів - кілька. По-третє, навіть при рівних характеристиках зовнішній привід буде коштувати відчутно дорожче.

Питається, кому тоді зовнішні приводи можуть знадобитися? Відповідь лежить на поверхні - власникам ноутбуків і нетбуків. Вся справа в тому, що фірмові дисководи DVD, якими ноутбук комплектує (або не комплектує зовсім) сам виробник, далеко не завжди влаштовують користувачів. Вони можуть бути повільними, гучними або просто глючная. І відремонтувати даний елемент аж ніяк не простіше, ніж замінити. І те й інше обійдеться вам в кругленьку суму, часто прямо пропорційну вартості самого ноутбука. Тому покупка зовнішнього DVD-приводу в деяких випадках є необхідністю, а зовсім не способом виділитися на тлі оточуючих. Хоча стильний дизайн, безумовно, увагу привертає.

Хоча стильний дизайн, безумовно, увагу привертає

Вертикальний зовнішній DVD-привід від ASUS

Почнемо з функцій, загальних як для внутрішніх, так і зовнішніх дисків. Втім, функцій-то якраз небагато: читання і запис на всілякі типи цифрових носіїв, починаючи від одноразових або CD-RW типу CD-R і CD-RW і закінчуючи двошаровими болванками DVD-R DL і просунутими DVD-RAM, здатними одночасно вбирати і віддавати інформацію. Природно, має сенс купувати пристрій, який однозначно працює з усіма перерахованими вище форматами дисків, благо що таких моделей вже досить багато навіть в середньому ціновому діапазоні.

Першим і основним відмінністю зовнішніх оптичних приводів є спосіб підключення. Найпримітивнішим, і тому поширеним, варіантом є підключення через інтерфейс USB. Як завжди, перед покупкою не тільки поцікавтеся тим, яку саме версію USB підтримує привід, але і уточніть можливості власного комп'ютера. Кращою є версія 2.0, бо більш ранні 1.1 серйозним чином будуть гальмувати взаємодія приводу і комп'ютера.

1 серйозним чином будуть гальмувати взаємодія приводу і комп'ютера

Зовнішній DVD-привід виробництва Samsung

Можна знайти привід, який підключається через роз'єм FireWire (IEEE1394). Або комбіновану модель. У будь-якому випадку зовнішні приводи поки що не можуть змагатися за швидкістю передачі даних (читання і запис) з внутрішніми аналогами. Максимальна швидкодія моделей через USB становить 480 Мбіт / с, через FireWire - 400 Мбіт / с.

Очевидним плюсом зовнішнього девайса є також простота підключення, тісно пов'язана з мобільністю пристрою. Щоб встановити звичайний внутрішній привід, потрібно, як мінімум, зняти бічну панель системного блоку і лицьову панельку, «вкотити» за спеціальними санчатах привід, міцно зафіксувати за допомогою гвинтів, після чого повернути системнику колишній вигляд. При наявності декількох пристроїв, з якої-небудь причини неукомплектованих приводами DVD, дану операцію доведеться проводити кожен раз, що, погодьтеся, до зручності має віддалене відношення.

При наявності декількох пристроїв, з якої-небудь причини неукомплектованих приводами DVD, дану операцію доведеться проводити кожен раз, що, погодьтеся, до зручності має віддалене відношення

Безумовно, що важливим конкурентною перевагою зовнішнього приводу є дизайн. Будь-яка, навіть найскромніша по грошах, зовнішня модель в цьому плані вигідно відрізняється від невибагливою коробки, що вставляється в 5,25-дюймовий відсік системного блоку. Виробники намагаються не тільки притягнути покупців округлими, плавними формами корпусу і ультратонкими (slim) або вертикальними виконаннями, але і максимально зменшити розмір і вага даних пристроїв. Головний плюс ноутбука - в його мобільності і компактності, тому будь-який додаток до нього, в тому числі зовнішній DVD-привід, має відповідати, інакше втрачається весь сенс покупки. Правда, прагнення миниатюризировать цей девайс часто позначається на його швидкісні характеристики, але не завжди швидкість має перевагу над комфортом.

Харчування зовнішні приводи отримують з тих же джерел (USB, FireWire). Це в першу чергу стосується малопотужних, низькошвидкісних моделей, яким цієї енергії цілком вистачає для здійснення процесів читання і запису. Якщо ж пристрій прагне конкурувати за параметрами з внутрішніми аналогами, то подібного електроживлення йому буде недостатньо, доведеться підключатися до мережі. Тому якщо ваше робоче місце обмежене в кількості вільних розеток, підбирайте модель грамотно.

Вертикальний зовнішній DVD-привід від ASUS

Сучасні моделі зовнішніх приводів намагаються в усьому відповідати споживчим запитам. Як відомо, крім простого читання або якісного запису, користувачі часто користуються можливостями технології LightScribe, що дозволяє, при наявності просунутого DVD-приводу і відповідного програмного забезпечення, наносити на диски монохромні і кольорові зображення. Вельми зручна річ, яка компенсує недоліки вашого «каліграфічного» почерку, яким ви раніше старанно прикрашали диски, намагаючись хоч якось упорядкувати вашу фоно або кінотеку.

У самих останніх версіях приводів також реалізована (завдяки технології SecurDisk від Nero) функція захисту ваших даних від несанкціонованого доступу. Ця ж технологія дозволяє не тільки зберігати ваші файли від чужих очей, але і стежити за їх станом (цілісність і час останньої зміни), а також, за допомогою цифрового підпису, гарантувати ваше «авторське право» на диск і його вміст.

При бажанні можна зробити «хід конем» і зібрати зовнішній DVD-привід самостійно, хоча при цьому однозначно доведеться принести в жертву оригінальний дизайн, компактність і легкість. Для цього буде потрібно спеціальний бокс або корпус, укомплектований контролером-перехідником ATA-USB, слабеньким вентилятором, шлейфом, роз'ємом живлення, роз'ємом USB і вимикачем. В якості начинки використовується стандартний внутрішній DVD-привід, правда, якщо не хочете неабияк попітніти, укладаючи дроти в обмежений простір корпусу, краще для цих цілей використовувати скорочену модель. У підсумку отримуємо цілком чинне і мобільний пристрій, здатний виконувати всі функції внутрішнього приводу, правда, при підвищеному вазі (привід плюс корпус).

DVD-привід SuperMulti від LG

Виробництвом зовнішніх DVD-приводів щільно займається лише частина компаній, тому, на відміну від внутрішніх апаратів, вибір в даному сегменті ринку не такий широкий, як хотілося б. Нижня цінова планка для таких пристроїв становить 1000 рублів, однак тут, окрім продукції 3Q і Lite-On, і поглянути нема на що. Більш-менш імениті торгові марки починають попадатися за межами двох тисяч - це моделі від Sony, Samsung, Asus, причому як в горизонтальному, так і вертикальному виконанні. Однак найпопулярнішими, судячи з численних відгуків користувачів в Інтернеті, є вироби південнокорейської фірми LG, які зуміли поєднати якість з максимальною функціональністю. І при досить демократичною ціною в районі 1250-1350 рублів.

Зовнішній DVD-привід виробництва Hewlett-Packard

Найдорожчими традиційно вважаються зовнішні DVD-приводи виробництва американців ( Dell , Apple , Hewlett-Packard) і японської корпорації Plextor , Давно спеціалізується на випуску оптичних приводів. Тут ціни можуть плавати від трьох до шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в залежності від комплектації, заявлених швидкісних характеристик і витонченості дизайну. Ці пристрої вже знаходяться в одній ціновій категорії з DVD-приводами для ноутбуків.

Підведемо підсумки. Основними споживачами зовнішніх DVD-приводів будуть власники ноутбуків і нетбуків. Головні переваги, порівняно з внутрішніми пристроями, полягають в компактності, мобільності і відносній легкості, а також простоті підключення. Вагомі недоліки - середні швидкісні характеристики, особливо під час запису, і вартість.

Питається, кому тоді зовнішні приводи можуть знадобитися?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика