Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Перегрів ноутбука - способи очищення від пилу і нанесення термопасти

  1. Ознаки перегріву ноутбука
  2. причини перегріву
  3. Що зробити, щоб ноутбук не перегрівався
  4. Способи очищення від пилу
  5. Перегрів ноутбука - заміна термопасти

Сильний шум вентилятора, періодичні вимикання і підвисання техніки - привід задуматися про візит в сервісний центр. Ці явища - типові ознаки перегріву ноутбука. У разі, коли гріється ноутбук, дуже важливо своєчасно провести очищення від пилу і заміну термопасти, оскільки без профілактики пристрій вийде з ладу дуже швидко.

Ознаки перегріву ноутбука

Визначити, що ноутбук перегрівається, можна за допомогою спеціальних програм, які реєструють температуру найбільш важливих вузлів, або на око, орієнтуючись на поширені симптоми. Гріється ноутбук переважно знизу, але при сильному перегріві ви відчуєте надлишкове тепло і на верхній панелі.

Занадто гарячий ноутбук зазвичай сильно шумить, оскільки система охолодження працює на максимальній швидкості, так що вентилятор (кулер) практично не вимикається. У більш серйозних випадках спрацьовує система самозахисту ноута, і ваш пристрій просто вимикається через кілька хвилин після початку роботи. А якщо перегрів зачіпає відеочіп, можна побачити ще одну ознаку надмірного підвищення температури: поява на екрані різноманітних артефактів і спотворення картинки.

Сильний шум вентилятора, періодичні вимикання і підвисання техніки - привід задуматися про візит в сервісний центр

причини перегріву

Зрозуміти, чому гріється ноутбук, нескладно. До певної межі нагріваються практично будь-які деталі, які споживають електрику, оскільки частина електроенергії перетворюється на теплову. Але якщо в корпусі стаціонарного комп'ютера досить місця для установки двох або більше кольорів, в компактному цифровому пристрої всі деталі розташовані гранично щільно. Це сприяє накопиченню невеликих ворсинок, порошинок та інших дрібних частинок, з часом утворюють «повсть». Для кожної моделі і марки існують власні значення максимальної температури, при перевищенні яких можна говорити про перегрів. Надмірне підвищення температури найчастіше виникає через скупчення пилу, яка порушує нормальний повітрообмін всередині корпусу і грає роль «шуби». Часом причина перегріву ноутбука полягає в пересиханні термопасти або растрескивании термопрокладки.

Вентилятор з часом також може вийти з ладу: його лопаті деформуються, а вісь обертання зміщується, так що кулер не справляється з відведенням зайвого тепла. В результаті навіть на максимальних обертах відбувається підвищення температури, спрацьовує датчик, і портативний комп'ютер вимикається.

Що зробити, щоб ноутбук не перегрівався

Якщо ви зацікавлені в довгому терміні служби цифрової техніки, важливо знати, що робити, якщо ноутбук перегрівається. Перш за все, рекомендується вчасно (раз на півроку-рік) проводити чистку від пилу і заміну термопасти. Ні в якому разі не можна ставити пристрій таким чином, щоб сторонні предмети закривали вентиляційні отвори. Також варто уникати установки ноута на м'які поверхні - пледи, дивани, подушки, оскільки погіршується тепловіддача.

Коли ноутбук сильно гріється і вимикається в літню спеку, можна забезпечити додаткове охолодження корпусу за допомогою спеціальних підставок. Воно допоможе більш ефективно справлятися з перегрівом.

Способи очищення від пилу

Серед профілактичних операцій чистка ноутбука від пилу вважається найбільш затребуваною. Якщо внутрішні поверхні стаціонарного комп'ютера легко почистити самостійно, то конструкція портативного пристрою не завжди дозволяє це зробити. Окремі виробники встановили систему охолодження таким чином, що для доступу до кулера доводиться здійснити часткову або повну розборку корпусу.

Незважаючи на величезну кількість інструкцій, не всі можуть зрозуміти, як почистити ноутбук від пилу зсередини. Справа в тому, що внутрішній устрій різних марок і моделей істотно розрізняється, а значить, алгоритм дій також буде різним. Якщо у вас немає досвіду, чистку від пилу краще довірити професіоналам. Жителі Одеси можуть звернутися в сервіс-центр 24МАСТЕР , Де можна замовити чистку ноутбука від пилу за доступними розцінками.

У домашніх умовах чистка ноута від пилу може здійснюватися кількома способами. Перший - з використанням балончика стисненого повітря. Перед очищенням важливо вимкнути пристрій (а не перевести його в режим сну) і від'єднати батарею. Далі за допомогою викрутки откручиваются кріпильні елементи задньої кришки. Потім, використовуючи балончик зі стисненим повітрям, короткими натисканнями здуваємо пил з усіх доступних елементів. У професійному сервісному центрі використовується другий спосіб очищення, при якому повністю демонтується система охолодження ноутбука, прочищаються ребра радіатора, очищається поверхню процесора і чіпа відеокарти. При цьому також використовується балончик зі стисненим повітрям, щоб видути пил з усіх доступних місць. Всі дії необхідно виконувати акуратно, щоб не пошкодити тендітні деталі.

Чистка ноутбука від пилу в Одесі обходиться зовсім недорого, так що не варто її відкладати з міркувань економії. нагородою стане швидка робота техніки і відсутність збоїв.

Перегрів ноутбука - заміна термопасти

Під час очищення проводиться заміна термопасти на процесорі і відеочіпі. Вона гарантує більш швидке видалення тепла і забезпечує щільний контакт з елементами системи охолодження. Якщо ви не знаєте, як поміняти термопасту на ноутбуці, найкраще звернутися до професіоналів, які виконають цю операцію максимально швидко і акуратно.

Перед заміною залишки старої термопасти акуратно счищаются, причому під час цієї операції не можна використовувати металеві предмети, а всі маніпуляції рекомендується проводити в спеціальних антистатичних рукавичках.

Термопасту необхідно наносити дуже тонким шаром. Для цього зручно використовувати спеціальний шпатель, який йде в комплекті. В процесі установки елементів важливо переконатися, що прилягання досить щільне і відсутні повітряні бульбашки.

Після заміни термопасти і чищення від пилу температура процесора і відеочіпа знижується на п'ять-десять градусів. Цього, як правило, виявляється досить.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика