Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


охолодження відеокарти

  1. Безшумні (Silent ) системи охолодження відеокарти

З комплектуючих найчастіше відеокарта займає перше місце по енергоспоживанню серед комп'ютерних комплектуючих . А при великому споживанні енергії виділяється тепло, яке необхідно відводити за допомогою охолодження. При поганому охолодженні графічного процесора відеокарти в кращому випадку будуть повісанія в ігрових додатки, в гіршому випадку згорить кристал.

Охолодження поділяють на пасивне (Silent) і активне . При пасивному або безшумному охолодженні використовують радіатори або теплопровідні матеріал. В активному охолодженні тепло відводиться за допомогою вентиляторів (кулерів), проте чим потужніший кулер, тим більше від нього буде шуму.

Безшумні (Silent ) системи охолодження відеокарти

Проблема шумності турбує багатьох користувачів комп'ютерів. При виборі відеокарти все досить просто: або ви купуєте дешеву модель з пасивним охолодженням (Silent) або продуктивну, але з кольором.

Чим производительней відеокарта, тим потужніше кулер на ній встановлений і навіть невеликі кулери при високих оборотах досить сильно шумлять. Відкрите з пасивним охолодженням часто складають нішу дешевого і середнього цінового діапазону.

Радіатори входять в категорію пасивного (Silent) охолодження відеочипа. Охолодження графічного процесора відеокарти відбувається за рахунок відведення тепла і збільшення площі теплообміну з повітрям. Площа теплообміну збільшується завдяки ребрам розташованих на радіаторі. І чим більше кількість ребер і поверхню радіатора, тим краще буде проходити охолодження.

І чим більше кількість ребер і поверхню радіатора, тим краще буде проходити охолодження

Охолодження за допомогою радіатора малоефективно, якщо порівнювати з іншими видами охолодження відеочипа, тому їх встановлюють на слабопроізводітельние відеокарти.

Відкрите з радіаторами можуть бути досить громіздкими, в зв'язку з цим можуть виникнути труднощі при установці додаткових комплектуючих в сусідні слоти. І якщо комплектуючі будуть розташовані досить щільно, то доведеться подумати про додаткове охолодження всього корпусу. Якщо все ж вам необхідно місце і безшумне охолодження, тоді варто звернути увагу на теплові трубки.

Коли радіатор не справляється з охолодженням відеочипа або радіатор займає надто багато місця, то доводиться використовувати теплові трубки для отримання безшумного охолодження відеокарти.

Коли радіатор не справляється з охолодженням відеочипа або радіатор займає надто багато місця, то доводиться використовувати теплові трубки для отримання безшумного охолодження відеокарти

Теплові трубки забезпечують більш ефективне відведення тепла, ніж радіатор. До відеочіпі кріпиться теплоотводних пластина з високою теплопровідністю. До цієї пластині кріпиться теплова трубка, завдяки якій відводиться тепло до радіатора на іншому кінці, а вже там тепло простіше розсіюється.

Саме визначення «активне охолодження» має на увазі, що система охолодження складається з рухомих частин. Найчастіше таке охолодження вдає із себе комбінацію радіатора з охолоджуючим його кулером. Кулер обдуває ребра радіатором і таким нехитрим чином відводить тепло.

У продажу кулери для охолодження графічного процесора часто називають VGA-кулери. Має сенс придбати новий кулер на заміну стандартному якщо старий сильно шумить або слабо охолоджує.

Має сенс придбати новий кулер на заміну стандартному якщо старий сильно шумить або слабо охолоджує

В основному кулери охолоджують тільки відеочіпи, але можна зустріти моделі, де ще охолоджуються і чіпи відеопам'яті.

Кулери умовно поділяють на однослотові і двослотових. Все залежить від того, скільки простору займає система охолодження. Двошарові кулери закривають собою сусідній слот і його вже використовувати не вийде.

Однослотові кулери не закривають сусідній слот. Такі кулери компактні і вони не будуть заважати при установці додаткових карт розширення.

Такі кулери компактні і вони не будуть заважати при установці додаткових карт розширення

Ідеальний варіант, коли кулер закриває і відеочіп і чіпи відеопам'яті

Такі кулери досить громіздкі і їх розмір не дозволить використовувати найближчий слот. Такі кулери найчастіше можна зустріти в відкритих hi-end класу, зроблені вони у вигляді турбіни.

Завдяки розміру можна відводити гаряче повітря через задню стінку системного блоку, а значить гарячий повітря не буде накопичується всередині системника.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика