Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд портативного SSD-накопичувача Transcend ESD200

  1. продуктивність
  2. підсумки
  3. Пристрій для тестування надане компанією Transcend, www.transcendusa.com

Компактний портативний SSD, що підключається за допомогою USB 3

Компактний портативний SSD, що підключається за допомогою USB 3.0. Чи не про це мріють ті, хто бажає обзавестися швидкісним зовнішнім накопичувачем для швидкого створення резервних копій і зберігання своїх даних? Сама ідея подібних пристроїв вже не нова. З повсюдним поширенням USB 3.0, виробники все сміливіше пропонують зовнішні твердотільні накопичувачі. Компанія Transcend випускає вже друге покоління портативних SSD - лінійка ESD200 прийшла на зміну SSD18С3. Ємність нових дисків збільшилася, при цьому вони стали ще миниатюрнее і легше.

Накопичувач дуже компактний, пристрій має габарити 92 × 62 × 10,5 мм і важить всього 56 грам. Тобто, він як мінімум втричі легше звичних зовнішніх HDD форм-фактора 2,5 ".

Передня панель Transcend ESD200 глянцева, при цьому вона має накладку з вираженим ромбоподібним візерунком. При підключенні накопичувача один з осередків активується, відображаючи поточний стан накопичувача. В даному випадку використовується двоколірний LED-індикатор. Якщо для передачі даних використовується USB 2.0, світлодіод горить зеленим, якщо ж диск підключений за допомогою більш швидкісний USB 3.0 - індикатор забарвлюється в синій колір.

Нижня панель виконана з практичного матового пластика чорного кольору.

Бічні і нижня грань вільні від будь-яких елементів, а ось на верхньому торці розташований роз'єм mini-USB 3.0, а також кнопка активації функції One Touch Auto-Backup, що дозволяє одним натисканням провести швидке резервне копіювання даних.

Як і 2,5-дюймові портативні HDD, пристрій підключається до ПК лише за допомогою кабелю, не вимагаючи додаткового харчування.

В даному випадку в поставку включений кабель довжиною 45 см. Відзначимо, що він досить великий і окремо важить 30 грам (більше 50% маси самого накопичувача).

Пристрій також комплектується невеликим чохлом для захисту від механічних пошкоджень корпусу SSD під час транспортування. З цим завданням він цілком справляється, а ось замшевий матеріал, з якого виготовлений кейс, досить швидко покривається пилом, вимагаючи окремого догляду.

Накопичувач цілком можна використовувати і в «зачохленими» стані, проте в цьому випадку не видно індикатор стану пристрою.

продуктивність

Порівняно високі лінійні трансфери, а також мінімальний час доступу - очевидні переваги твердотільних накопичувачів, які частково дозволить проявити використання USB 3.0. Заявлені виробником швидкісні показники для 256-гигабайтовой моделі (TS256GESD200K) досить значні. Швидкість читання - до 260 МБ / c, записи - до 225 МБ / c.

Отримані в процесі практичних випробувань результати дещо менш оптимістичні, проте також досить гарні, особливо якщо порівнювати з показниками портативних HDD.

Згідно з даними утиліти HD Tune Pro 5.0, лінійна швидкість читання 256-гигабайтовой моделі Transcend ESD200 становить близько 210 МБ / c.

Швидкість запису - 180 МБ / c. При цьому в обох випадках відзначимо хороший час доступу - 0,16-0,23 мс.

При підключенні диска по USB 2.0, швидкість передачі даних обмежується можливостями інтерфейсу. Читання знижується до рівня 34 МБ / c, запис - до 30 МБ / c.

Утиліта CrystalDiskMark більш оптимістична в оцінках можливостей накопичувача. Отримані лінійні трансфери тут трохи вище - 222 МБ / c для читання і 194 МБ / c на запис. Диск також має хороші показники для роботи з 512-кілобайтовий блоками.

Диск також має хороші показники для роботи з 512-кілобайтовий блоками

У тесті накопичувачів з пакета PCMark 7 диск набирає 4109 балів.

У тесті накопичувачів з пакета PCMark 7 диск набирає 4109 балів

Втім, коли мова заходить про продуктивності зовнішніх накопичувачів, як правило, під нею мається на увазі швидкість передачі даних. Копіювання файлу об'ємом 8,3 ГБ з системного диска на Transcend зайняв всього 51 секунду. Тобто процес відбувався зі швидкістю ~ 175 МБ / c. Звичайно, потрібно врахувати, що в даному випадку копіювання проводилося з швидкого SSD, але це єдиний спосіб перевірити реальний потенціал Transcend ESD200. Очевидно, що якщо в ПК встановлено жорсткий диск, то саме він стане обмежувачем - час копіювання безпосередньо залежатиме від швидкості читання системного HDD.

Після тривалого використання, корпус накопичувача злегка нагрівається, проблем з охолодженням ніяких немає.

Для розширення функціональності диска виробник пропонує використовувати додаток Transcend Elite, яке дозволяє створювати резервні копії, відновлювати дані, встановлювати безпечні конфіденційних даних і навіть синхронізувати закладки браузерів, якщо для цих цілей ви все ще не користуєтеся онлайн-сервісами.

Інтерфейс утиліти на перший погляд здається трохи перевантаженим, однак розібратися з ним нескладно. Щоб активувати функцію One Touch Auto-Backup знадобиться один раз налаштувати параметри, визначивши вміст яких папок буде резервуватися на зовнішній накопичувач після натиснення відповідної кнопки на пристрої.

Ймовірно, сама ідея створення резервних копій на SSD комусь здасться не цілком заможної. Частково такі побоювання виправдані, адже при виникненні проблем з твердотілим накопичувачем, відновити дані не завжди можливо. Втім, з урахуванням типового алгоритму роботи зовнішнього накопичувача мова про передчасне зношування комірок MLC зовсім не йде, тоді як від механічних пошкоджень пристрій апріорі захищено краще, ніж HDD. Проте, найбільш важливі дані все ж надійніше зберігати на декількох накопичувачах.

підсумки

Transcend ESD200 - швидкісний портативний SSD-накопичувач, який підключається за допомогою USB 3.0 і здатний забезпечити швидкість передачі даних на рівні 200 МБ / c.

Роздрібна вартість моделі на 256 ГБ становить близько $ 250, що трохи більше ціни типового SSD схожою ємності і відчутно дорожче портативного HDD об'ємом 1 ТБ (від $ 80). Стрімке поширення SSD в цілому все ще стримує досить висока ціна. І якщо використання твердотільного накопичувача в якості системного диска в ПК вже не викликає питань - переваги відчуваються ще на етапі завантаження операційної системи, то у випадку з недешевим зовнішнім накопичувачем важливо розуміти для яких завдань він буде використовуватися, і отримаєте ви від диска практичну вигоду.

сподобалося

+ Висока швидкість передачі даних

+ Компактні габарити і малу вагу

+ Функція One Touch Auto-Backup

Не сподобалося

- Висока ціна

- Чохол закриває доступ до індикатора активності

Пристрій для тестування надане компанією Transcend, www.transcendusa.com

Конфігурація тестового стенда

Процесор Intel Core i7-3770K @ 4,5 ГГц Intel, www.intel.ua Кулер Thermalright Archon Rev.A «1-Інком», www.1-incom.com.ua Материнська плата MSI Z77A-GD65 MSI, ua.msi.com Оперативна пам'ять Team Xtreem TXD38192M2133HC9KDC-L (2 × 4 ГБ DDR3-2133) DC-Link, www.dclink.com.ua Накопичувач Intel SSD 520 (SSDSC2CW240A3, 240 ГБ) Intel, www.intel.ua Блок живлення Thermaltake Toughpower Grand TPG-1200M (1200 Вт) Thermaltake, www.thermaltakeusa.com

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика