Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд GSM-телефону Motorola ROKR E1

  1. Дизайн і конструкція
  2. Меню і функції
  3. Враження й висновки

слухати подкаст   Функція програвання MP3 лавиноподібно набирає популярність, і профіль використання оснащених нею телефонів однозначно вимагає виділення їх в структурі лінійок виробників слухати подкаст

слухати подкаст

Функція програвання MP3 лавиноподібно набирає популярність, і профіль використання оснащених нею телефонів однозначно вимагає виділення їх в структурі лінійок виробників. Справа в тому, що технічно MP3-телефоном може бути будь-який апарат, що володіє великим об'ємом пам'яті (64 MB і вище) або слотом розширення. Щоб «фіналізувати» створення MP3-телефону за таким рецептом, потрібно переконатися, що потужності процесора досить для декодування формату (а так зазвичай у будь-якого камерафона), написати програму, яка відтворювала б музику і покласти в коробку гарнітуру hands-free з двома навушниками замість одного, тобто - стереонавушники. Підхід, безсумнівно, простий, але має зворотну сторону - низька якість виконання Плеєрна функції. Копійчані гарнітури розбірливо відтворюють мова, але музика в них звучать жахливо, аудіотракт виходу hands-free також хороший для розмови, але для прослуховування пісень його якості не вистачає, до того ж катастрофічно бракує потужності. Програми-плеєри зазвичай мають два варіанти програвання послідовності композицій: в алфавітному порядку імен файлів, і у випадковому; про роботу з плейлистами мова не йде. Плеєр з такого телефону виходить дуже примітивний, і якщо користувач хоч скільки-небудь вимогливий, він все ще відмовляється від такого рішення на користь або «дискретного» MP3-плеєра (окремого пристрою), або КПК, де більшість проблем з функціональністю вирішуються установкою відповідної програми , а аудіороз'єм дозволяє підключати стандартні навушники.

Виробники телефонів останнім часом взяли курс на серйозну опрацювання функцій, пов'язаних з MP3, і усунення згаданих вище проблем. Але як повідомити покупцеві, що перед ним не черговий «телефон з функцією програвання MP3», а щось більш солідне? Зрозуміло, створивши у своїй лінійці серію продуктів з особливою назвою або виділяється дизайном. В останньому напрямку працюють деякі корейські компанії, однак геометрична стилізація під плеєр шкодить ергономіці самого телефону. Що ж стосується першого шляху, то найбільш правильно його долає Sony Ericsson - вона використовувала потужний бренд Walkman і допрацювала MP3-телефони, що продаються під цією маркою, якісніше, ніж це зробили конкуренти. За подібним шляхом йде і Motorola, правда, їй не дісталося відомого «побутового» бренду, і вона винайшла свій - ROKR, що звучить як «рокер», і явно відсилає до музичної тематики.

На сьогодні відомо вже два телефони Motorola під маркою ROKR, перший - E1 - створений на базі популярного Motorola E398 ( «створений на базі" - це м'яко сказано, телефони ідентичні багато в чому), другий, E2, являє собою самостійну і вельми цікаву розробку . Сьогодні ми знайомимося з E1, який являє собою мінімально дооснащення версію E398, основною відмінністю якої є підтримка сервісу iTunes і наявність програми-плеєра для завантажених звідти композицій. Можливо, настільки докладно писати про цю модель не було б сенсу, якби не один нюанс: E1 в асортименті Motorola поступово замінює E398 і повинен зайняти досить цікаву для споживачів цінову нішу.

Дизайн і конструкція

Motorola ROKR E1 - моноблочний телефон середніх, як на теперішній час, розмірів. Вага телефону суб'єктивно здається трохи більшим, ніж очікується від його габаритів, але не надто, так що не викликає дискомфорту. Геометрія апарату цілком пропорційна, виглядає він гармонійно. Motorola ROKR E1 - моноблочний телефон середніх, як на теперішній час, розмірів

На відміну від E398, E1 не має тієї приємної на дотик бархатистою обробки, яка нам сподобалася в попередньої моделі. Поверхня ROKR покрита звичайним твердим напівглянцевим немарким лаком з перламутровою фактурою. Однак апарат не виглядає як жіночий, зокрема, завдяки тому, що його колір не білий, а палевий - темніший, з сірувато-жовтуватим відтінком. E1 виглядає акуратно і солідно.

Клавіатура E1 складається з стандартного цифрового блоку, п'ятипозиційного (натискати) джойстика, кнопок виклику і відбою, пари софт-клавіш, а також традиційної для Motorola спеціальної кнопки виклику меню. У режимі очікування функція виклику головного меню дублюється натисканням джойстика, але у вікнах різних аплетів окрема клавіша використовується для виклику контекстного меню з опціями, недоступними іншими способами.

Клавіатуру можна вважати цілком зручною. Цифрові кнопки, хоч і розташовані разом, добре розрізняються завдяки профілю, вони характеризуються середньою глибиною ходу і м'яким натисканням, хоча поріг спрацьовування позначений досить чітко. Головне, що конструкторам вдалося поєднати в одному продукті великий екран і дуже зручну, не "спресовану» клавіатуру, а також забезпечити таку балансування апарату, при якій можна спокійно працювати з ним однією рукою, верхня частина при цьому не переважує. Деякі побоювання викликав металізований джойстик, але вони, на щастя, не виправдалися - зусилля спрацьовування і плече відхилення підібрані настільки вдало, що всі напрямки відпрацьовуються легко і чітко, без помилкових спрацьовувань, а палець не прослизає практично ніколи. Клавіатура заслуговує найвищої оцінки.

Відмінністю ROKR E1 від E398 є додаткова клавіша для виклику iTunes-плеєра, вона розташована в керуючої групі і позначена ноткою. Корисність цієї функції визначається інтенсивністю використання сервісу iTunes.

Додаткові елементи управління включають двопозиційний хитну клавішу - регулятор гучності на лівій грані біля самого кута, кнопку виклику адресної книги посередині тієї ж межі, а також клавішу включення вбудованої камери, що знаходиться на правій грані, також у верхньому кутку. Скроллер і кнопка виклику камери розташовані надто високо, до них, часом, незручно дотягуватися. Тильна поверхня «прикрашена» об'єктивом вбудованої камери, незахищеним, але досить глибоко втопленим - його складно подряпати, але також складно і чистити. Біля об'єктива перебувають дзеркальце для автопортретної зйомки і світлодіодний «фара», а також заміна в камерафонах імпульсну спалах, втім, без особливого успіху.

Екран в E1 використовується такий же, як і в моделях другого покоління на «триплетної» платформі (v535 / 620). Це 262000-кольорова TFT-матриця з роздільною здатністю 176 × 220 пікселів - яскрава, насичена, що забезпечує гладке зображення. У приміщенні картинка на екрані дуже якісна, на яскравому сонці вона вицвітає, але її цілком можна розглядати. В E398 встановлювався 65000-кольоровий екран з аналогічними іншими характеристиками - різниці в зображенні на дисплеях обох апаратів практично немає, так що велика кольоровість нового екрану видно виключно на папері.

Телефон оснащується літій-іонною батареєю ємністю 860 мА · год, яка тримається в гнізді за допомогою спеціальних виступів в нижній частині, верхня ж фіксується тільки силою тертя, але батарея сидить настільки щільно, що підчепити верхню частину нігтями досить важко. Зате якщо перевернути апарат тильною стороною вниз і легенько стукнути верхньою частиною корпусу по руці, акумулятор сам випаде в підставлену долоню. Кришка батарейного відсіку має кріплення зрушення, для цього вона обладнана чотирма виступаючими зачепами на внутрішній стороні. У закритому положенні кришка фіксується за допомогою легкої кнопки-засувки. Сидить вона без люфту, але матеріал кришки досить тонкий і м'який, так що при стисненні корпусу ця деталь видає скрип.

Під батареєю розташовані гнізда карт SIM і T-Flash. Слот SIM-карти обладнаний металевою відкидною притискною планкою, яка має кріплення зрушення, що не викликає жодних проблем при установці і витяганні картки. Слот T-Flash розташований навпроти SIM, він відрізняється мініатюрними розмірами, і забезпечений нерухомою притискною планкою. Взаємне розташування слотів таке, що дістати карту пам'яті, що не вийнявши SIM, неможливо. Так що про гарячу заміну носія мова не йде, для цього потрібно вийняти не тільки батарею (відключивши, природно, при цьому телефон), але і SIM-карту.

Меню і функції

Як і більшість інших Motorola, E1 будується на стандартній програмній платформі, лише незначно модифікованої в нинішньому поколінні. Однак в цій моделі немає вдосконалених бізнес-функцій, що з'явилися в новому поколінні Motorola (наприклад, розширеної адресної книги). Зате у нього є свої нововведення, викликані специфікою використання апарату як плеєра.

Апарат оснащений телефонною книгою, розрахованої на 1000 записів. Як і в інших високорівневих телефонах Motorola при введенні дозволяється вносити кілька номерів для одного і того ж імені - у вікні введення є пункт More, що дозволяє додавати номер телефону або адресу e-mail на те ж ім'я. Однак коли інформація зберігається в пам'яті і користувач переглядає телефонну книгу, він виявляє кілька окремих записів - стільки, скільки було введено номерів і адрес, - з одним і тим же ім'ям, що містять по одному блоку інформації. Тобто, фактично, ми говоримо про наявність простої телефонної книги. Вибравши спеціальну опцію відображення адресної книги, ці записи можна згрупувати за принципом «одне ім'я - кілька номерів», однак це ще не межа, адресна книга продовжує залишатися недостатньо функціональної. Записи з пам'яті телефону і SIM-карти виводяться в єдиному списку.

В меню Останні виклики традиційно знаходяться списки вхідних, вихідних і пропущених викликів, а також лічильники трафіку GPRS. Незвичайним є тільки пункт Блокнот, за допомогою якого можна швидко записувати номера, з тим, щоб згодом переносити їх в пам'ять телефону.

При натисканні на клавішу виклику в режимі очікування в E398 виводяться тільки недавні набрані виклики.

В меню Повідомлення містяться всі опції роботи з повідомленнями. Телефон підтримує SMS, MMS і e-mail. Для SMS і MMS передбачені загальні папки вхідних і відправлених повідомлень, служба електронної пошти має свій Inbox. Перед створенням нового повідомлення потрібно вибрати його тип.

Меню Інструменти містить калькулятор, щоденник, функцію програмування меню швидкого доступу, будильник, а також аплет для налаштування додаткових опцій виклику (фіксований, службовий і швидкий набір). Календар має традиційні для Motorola щомісячний і щотижневий режими відображення і дозволяє заносити до 1000 нагадувань, що спрацьовують однократно, щодня, щотижня, щомісяця в певний день тижня або в певне число, а також щорічно. Будильник дозволяє програмувати безліч сигналів, але всі вони - тільки одноразові. Дивує відсутність диктофона - ця функція затребувана користувачами, більш того, вона реалізована в інших моделях на тій же програмно-апаратній платформі.

У меню Ігри та програми можна знайти і запустити встановлені в телефоні Java-мидлети, як ігрового, так і ділового призначення. Ще раз відзначимо, що Java-машина в телефонах Motorola з «триплета» має можливість автоматичної зупинки виконання мидлета по команді або при закритті кришки. Мидлет знаходиться в «сплячому» стані весь наступний час (якщо телефон не вимикається) поки його знову не викличуть через меню, після цього він запуститься практично моментально і в тому стані, в якому був припинений.

У Motorola ROKR E1 встановлені дві гри (Worms, і ще одна гра за аналогічним принципом - Crazy), програма для зберігання конфіденційної інформації Safe, а також написаний на Java MP3-програвач Digital Audio Player, на можливостях якого варто зупинитися окремо.

Програма дозволяє відтворювати музику в форматі MP3 з файлів, що знаходяться в пам'яті телефону або на карті T-Flash. Вона зчитує дані з ID 3-тегів і дозволяє переглядати композиції за назвою імені виконавця або жанру. Можна формувати плейлисти з довільним порядком відтворення пісень. Ця утиліта є основним плеєром телефону в тому випадку, якщо не використовується сервіс iTunes. Додаток оформлено у вигляді стандартного Java-аплета, і тому при бажанні може бути інстальовано і на E398.

У меню Налаштування Інтернет знаходиться WAP-браузер, а також опції його настройки, список закладок і т. Д.

Пункт Мультимедіа відкриває доступ до тем оформлення інтерфейсу телефону, камері, графічному броузеру, аудіо- та відеоброузерам. Відеоплеєр гранично простий у використанні, він дозволяє відтворювати MP4-файли (в звичайному Internet на сьогодні досить рідкісні), попередньо завантажені через стільникову мережу. Аплет Мелодії в цій моделі є саме аудіоброузером, з нього виключена можливість послідовного відтворення декількох композицій, тому він фактично перестав бути MP3-плеєром.

Можливості вбудованої камери стандартні для «триплетної» платформи, вони відрізняються тільки можливістю використання світлодіодного підсвічування. Є функція таймерної зйомки, за допомогою джойстика в видошукачі регулюється експозиція і цифрове збільшення. Якість знімків також посередньо, що характерно для вбудованих CMOS-камер. Можливості запису відео в телефоні немає.

Піктограма iTunes відкриває доступ до контенту, завантаженому за допомогою однойменного сервісу. Тут все організовано точно так же, як в звичайному MP3-плеєрі - можливий вибір композицій за назвою, імені виконавця, жанру, альбому. Звичайні файли MP3 плеєр не бачить і не програє.

І, нарешті, меню Параметри відкриває доступ до налаштувань телефону (тут розташоване управління сигналами виклику, персоналізація меню і багато іншого), а також мережних функцій.

Відмінною особливістю меню налаштувань E1 є можливість включення так званого «Режиму Авіа», в якому відключаються радіовипромінювальні модулі (GSM і Bluetooth) для безпечного використання апарату в режимі плеєра на борту літака. Для подорожуючих користувачів MP3-телефонів основною проблемою є те, що вони не можуть користуватися під час польоту, так як телефон доводиться вимикати. Всі виробники «серйозних» MP3-телефонів реалізують в своїх продуктах режим, в якому телефон включений, всі його функції працюють, але радіовипромінювальні блоки відключені. Перший ROKR в цьому сенсі - не виняток.

Об'єм вбудованої пам'яті в Motorola ROKR E1 становить 5 MB. Це мало, проте не слід забувати, що розробники розраховували на використання змінної карти T-Flash, що значно розширює обсяг ЗУ апарату. У комплекті з телефоном поставляється модуль ємністю 64 MB, при бажанні можна докупити більш ємкі. На картах T-Flash може зберігатися не тільки музика, а й файли інших типів, Java-програми і т. П.

Враження й висновки

Motorola ROKR E1 в експлуатації практично повністю ідентичний E398. Від повного заряду батареї він працює близько 3 діб при помірно великий тривалості телефонних розмов і епізодичному прослуховуванні MP3. Це цілком нормальний показник. Гучність дзвінка, скоріше, середня, як на теперішній час, наявність стереодинамиков добре тим, що розширює діаграму спрямованості випромінювання звуку, потужність сигналу стає менш залежною від положення телефону в кишені або сумочці, закриття прорізи сторонніми предметами. При використанні MP3 як дзвінок чутність, звичайно, помірна (позначається широка смуга спектра такого складного сигналу), але це не фатально. У разі чого рятує хороший вібродзвінок. Як і в E398, у E1 всередині корпусу є не твердо закріплені елементи (як видно, це деталі динаміків), які вібрують при легкому ударі по корпусу. Під час роботи вібромотора вони резонують, посилюючи коливання корпусу.

Як бачимо, перший ROKR є свого роду паліативом, викликаним до життя необхідністю термінового чином представити і вивести на ринок спеціалізоване музичне рішення під маркою Motorola. Це мінімально доопрацьований E398, апаратно відрізняється новим екраном і кнопкою виклику iTunes-плеєра, програмно - наявністю вищезгаданого iTunes-плеєра з підтримкою відповідного сервісу, спеціалізованим MP3-плеєром на Java і відповідно, «обрізаними» функціями роботи з плейлистами в штатному плеєрі, що перетворився в аудіоброузер, наявністю «літакового» режиму з виключенням родючості при працюючій системної електроніці, відсутністю голосового набору, а також зміненим складом Java-мидлетов. Ще одна відмінність ROKR - в комплектації, музична модель поставляється з 512-мегабайтной картою T-Flash замість 64 MB - це точна копія рішення Sony Ericsson щодо моделей K750 і Walkman W800.

Технічно апарат цілком вдалий, хоча його можливості, якість гарнітури і відповідно - звуку, в ньому слабкіше, ніж у Walkman. Він цілком зручний у використанні, солідно виглядає і володіє нормальним для молодіжного апарату набором можливостей.

Однак в ряді оглядів ця модель отримала різко негативну оцінку. Спробуємо розібратися, в чому справа.

Порівняння цен на Motorola ROKR E1 в России и Україні дает вельми Незвичайні результати. У Росії апарат продається за $ 350, що явно неадекватно для цієї моделі - приблизно за такі гроші вже цілком можна розраховувати на Walkman W800i, на кілька порядків кращий, ніж E1. Однак дослідження українського ринку дають зовсім іншу вартість цього рішення - приблизно $ 200, при тому, що E398 в той же час варто $ 195.

В останньому випадку ситуація з оправданностью покупки E1 радикально змінюється. Все стає на свої місця, і E1 виявляється вельми раціональної заміною на ринку для минає E398. Модель надає користувачеві практично за ті ж гроші 512 MB карту пам'яті у вигляді бонусу, а також підтримку iTunes, яка може виявитися корисною для меломана, в іншому ж випадку її можна просто не використовувати - вона нітрохи не заважає роботі зі звичайним MP3-плеєром.

При вартості, як в Україні, ROKR E1 може стати дуже цікавим вибором в сегменті бюджетних телефонів-плеєрів. Крім нього до $ 200 можна придбати тільки продукти LG і брендів другого і третього ешелону. LG G1800 і новітній C2500 дуже зручні і функціональні, але страждають від низької якості обробки і мають строго фіксований 64-мегабайтовий обсяг пам'яті. В якості альтернативи виступають продукти Fly (слайдер SL300 m і розкладачка MX200), оснащені слотом розширення, але трохи дорожчі, а також ряд продуктів більш дрібних компаній - або з картами пам'яті, або з обсягами вбудованого ЗУ в 64-128 MB. Motorola на тлі цієї «компанії» виглядає дуже презентабельно завдяки кращій якості корпусу, Bluetooth і солідної марки.

При ціною, еквівалентною нинішньої вартості E398 у телефону з'являються хороші шанси на успіх. Здається, до такого стану справ прийде і російський ринок, невдало встановлена ​​ціна буде швидко знижена виробником.

Але як повідомити покупцеві, що перед ним не черговий «телефон з функцією програвання MP3», а щось більш солідне?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика