Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд Xiaomi Redmi 5: модний екран за розумною ціною

  1. Характеристики Xiaomi Redmi 5:
  2. дисплей
  3. продуктивність
  4. автономність
  5. Камера
  6. додаткові особливості
  7. Комунікації і звук
  8. конкуренти
  9. висновки
  10. 3 причини купити Xiaomi Redmi 5:
  11. 2 причини не купувати Xiaomi Redmi 5:

Xiaomi робить бюджетну лінійку Redmi все більш просунутою, в актуальному модельному ряду компанія впровадила модні витягнуті екрани. Tehnot.com познайомився з найдешевшим варіантом, Xiaomi Redmi 5.

Характеристики Xiaomi Redmi 5:

  • екран: IPS, 5,7 дюймів, дозвіл 1440х720 пікселів, співвідношення 2: 1
  • платформа: Qualcomm Snapdragon 450
  • ОЗУ: 2 ГБ, ПЗУ: 16 ГБ (microSD)
  • основна камера: 12 Мп, фронтальна камера: 5 Мп
  • Wi-Fi 802.11 a / b / g / n, Bluetooth 4.2, microUSB, GPS
  • акумулятор: 3300 мАч
  • акселерометр, датчик світла, сенсор наближення, сканер відбитку пальців, ІК-порт
  • габарити: 151,8х72,8х7,7 мм, маса: 165 г
  • ОС: Android 7.1.2, MIUI 9

Зовнішній вигляд

Xiaomi Redmi 5 естетично нагадує c десяток інших апаратів виробника лінійки Redmi: металева пластина ззаду з пластиковими заглушками вгорі і внизу, сканером відбитку пальців і злегка виступає камерою.

Пристрій зберегло грунтовно округлені грані, в парі з невеликою шириною корпусу це забезпечило зручний хват. Компонування елементів в точності повторює інші апарати лінійки - зручно і знайоме, але головним оновленням стала відмова від сенсорних клавіш на користь наекранной піктограм.

Легкий корпус і приємні тактильні відчуття стимулюють користуватися пристроєм частіше, благо апарат не слизький. Але проста зовнішність і неодноразове повторення протягом декількох років змістили дизайн зі статусу «строгий» в «нудний».

Xiaomi захопилася стандартизацією бюджетному сегменті, споживачеві все складніше зрозуміти, навіщо міняти старий смартфон на більш свіже пристрій. Апарат не приваблює увагу, дізнатися в ньому новинку по спинці практично неможливо, що не сказати про лицьовій стороні за рахунок самого важливого зміни, яке і є єдиним стимулом до того, щоб вибрати цей апарат.

дисплей

Xiaomi Redmi 5 став першим смартфоном компанії з екраном, співвідношення сторін якого склало 2: 1 - новий стандарт освоювали флагмани в 2017 році, а тепер витягнутий екран стає нормою навіть у бюджетному сегменті. Діагональ склала 5,7 дюйма з роздільною здатністю 1440х720 точок, що забезпечило щільність пікселів 282 ppi - на дрібному тексті помітна драбинка, але більшість покупців не відчує дискомфорт.

Кути огляду відмінні, є режим підвищеної контрастності, який робить кольори трохи більш насиченим - хороший баланс між кислотними варіантами AMOLED і типовою блідістю IPS. Налаштування дозволяють вибрати і температуру між теплою, холодної і стандартної, саме остання найближче до природного відображенню.

Яскравість екрану не найвища: коли світить сонце, складно розібрати текст, в яскравий день вицвітають фарби, але до мінімуму претензій немає, пізно вночі світло не подразнює очі. Ситуація порівнянна з середніми представниками класу, зате залишилася фішка апаратів Xiaomi з автоматичною максимальною яскравістю, яка в точності відповідає ручному максимуму (зазвичай, автоматика на 15-20% нижче).

Дисплей за якістю не виділяється нічим особливим, він максимально схожий на такий у Redmi 4X . Проте, саме Redmi 5 викликає значно більший інтерес, для чого вистачає лише нової пропорції, саме ця особливість виявляється єдиною вагомою причиною задуматися про зміну торішніх Redmi на новинку.

продуктивність

Xiaomi Redmi 5 отримав процесор Qualcomm Snapdragon 450, результати в бенчмарках очікувано середні:

Результат в AnTuTu отриманий в новій версії, яка показує в середньому на 15-20% більше папуг, ніж попередня.

Тестування в Asphalt 8 показало сильну залежність частоти кадрів від кількостей супротивників в кадрі: 28-30 к / с поки їдеш сам, 25 к / с в середньому при двох супротивників і 21-24 к / с при щільному супроводі п'яти конкурентів. Modern Combat 5 тримався в межах 29-37 к / с в моменти стрільби (на більш високій якості), грати в цілому комфортно, але графіка знижується нещадно.

Налаштування за замовчуванням: оптимальна продуктивність і блок на 28 к / с. Картинка вражає Полігональний і квітчасті (немає):

Повсякденне використання не викликало ніяких проблем: смартфон завжди працював плавно і швидко. Невеликі посмикування інтерфейсу виявлялися в Facebook, Twitter і Google Play, але це стандартна ситуація для недорогих смартфонів і додатків з підвантаженням контенту з інтернету.

Апарат підійде як приклад нижньої планки ігрового пристрою, але неоднозначна ситуація з оптимізацією графіки зіпсувала загальне враження, а посилив негатив легкий нагрів - не сильно заважає, але відчувається. Якщо вимогливі 3D-ігри не потрібні, новинка тільки радує.

автономність

Ємність акумулятора в Xiaomi Redmi 5 склала 3300 мАг, традиційно для бюджетних смартфонів виробника, тривалість роботи від одного заряду порадувала. Смартфон в середньому приходилося заряджати раз на два дні.

Два месенджера, дві поштові скриньки, три клієнти соцмереж, десяток прикладних програм, щоденні півгодини YouTube і 20 хвилин в казуальних іграх висаджували апарат за 46-49 годин з середніми 6,5-7 годинами активного дисплея. Апарат при невеликій активності (2-2,5 години екрану в день, трохи соцмереж і пошти) може пропрацювати два з половиною - три дні, а якщо максимально завантажувати трубку, смартфон протримається більше доби при 11,5 годинах активного дисплея.

Смартфон не підтримує швидку зарядку, але харчування все одно відновлюється швидко: штатний блок (5В / 2А) заряджає з 3 до 18% за 15 хвилин, за півгодини індикатор показав 33%, через півтори години рівень склав 89%, повний заряд досягається за 1 годину 54 хвилини. Розумного режиму прискореного відновлення харчування не вистачає, але ця функція все ще не часто зустрічається в даному ціновому сегменті, тому на мінус ця особливість не тягне.

Значна автономність робить цей смартфон потенційно цікавим для всіх казуальних користувачів, він точно не сяде через затримку на роботі або в барі, та й деякі далекі поїздки можна осилити без розетки або павербанка . Втім, тривалі сеанси в вимогливих іграх або довга фотозйомка сильно знизять час роботи через нагрівання.

Камера

Xiaomi Redmi 5 отримав 12-Мп основну камеру з апертурою f / 2.2, фотографії можна робити тільки в умовах гарного освітлення, що типово і для трохи більше дорогих смартфонів. Втім, навіть денні фотографії періодично викликають питання.

Більшість знімків демонструє легке спотворення квітів через завищену констрастності, особливо це помітно на яскравих об'єктах. Також камера робить зображення занадто різким, а коли їй це не вдається, фон замість це вдаряється в іншу крайність - стає аквареллю.

Автоматика теж посередня: фокусування іноді не спрацьовує, HDR занадто повільний, щоб користуватися ним в принципі. Втім, результат теж не назвати зразковим, тому функцією можна знехтувати:

Навіть з урахуванням цих недоліків, Xiaomi Redmi 5 знімає непогано для свого класу, той же динамічний діапазон здається більш широким, ніж у конкурентів, не кажучи про хорошу деталізації і близькому до точного балансі білого. Камера не стане хітом, але для лінійки Redmi це прогрес, нехай і невеликий.

Всі фото в оригіналі тут .

додаткові особливості

Xiaomi Redmi 5 отримав не найшвидший сканер відбитку пальців - реакція при першому зчитуванні займає до секунди. Зате точність виявилася ідеальною, за час тестування не було жодного збою, незважаючи на періодично вологі руки або нечіткі торкання.

ІК-порт, необхідний для управління побутовою технікою в будинку, присутній, але це не дивно для смартфонів Xiaomi. Також тут є традиційний світлодіод, який не радує настройками, але повідомляти про нові повідомлення може, цього вистачить. Слот для карт пам'яті присутній, він сполучений з другим роз'ємом під SIM-карту, що робить тестовий апарат фактично односімочним, оскільки 16 ГБ постійної пам'яті в 2018 році не вистачає для комфортного використання.

Програмні фішки MIUI присутні повною мірою, зокрема, режим управління однією рукою, створення другого простору для різних робочих середовищ, клонування додатків для месенджерів без мультілогіна і жести, в оболонці також присутній «растягівалка інтерфейсу», яка відображає неоптимізовані програми на весь екран.

Перехід на наекранной кнопки дозволив реалізувати іншу корисну опцію - тепер можна поміняти місцями кнопки «Меню» і «Назад» місцями, причому з'їдуть на нові місця і піктограми. Прибрати навігаційну панель теж дозволяється, що оцінять любителі займати контентом максимум простору, особливо це корисно при читанні.

Виробник, схоже, відмовився від штучних обмежень функціональності в програмній частині, завдяки чому практично всі функції з флагманів, наприклад, Xiaomi Mi 6 , Тепер доступні і в бюджетних апаратах. Це не рятує від Android 7.1.2, але MIUI 9.2 успішно компенсує неактуальну версію системи.

Комунікації і звук

Родючості Xiaomi Redmi 5 працює стабільно, але залишається практично незмінною в порівнянні з попередником, навіть підтримку 5 ГГц для Wi-Fi не додали, що вже казати про NFC і Type-C. Всі ці опції стають необхідними як для залучення просунутої аудиторії, так і зачепила на майбутнє, але в бюджетному сегменті поки не дають всі актуальні досягнення індустрії.

Зовнішній динамік в міру гучний, для відеороликів розмовного жанру відмінно, але музичні кліпи доведеться дивитися на гучності не вище 80%, інакше не сховатися від перевантажень. Чистим звуком тут не радує і розмовний динамік, він просто нормальний, зате шумодав добре прибирає сторонні звуки, співрозмовники розберуть кожне слово.

Чистим звуком тут не радує і розмовний динамік, він просто нормальний, зате шумодав добре прибирає сторонні звуки, співрозмовники розберуть кожне слово

Звук в навушниках за якістю не відрізняється від того, що зазвичай пропонують смартфони без ЦАП, звук прийнятний. Здивував рівень максимальної гучності - на 15-20% вище того, що зазвичай зустрічаєш в і без того не тихих пристроях Xiaomi.

Підвищена гучність в навушниках - єдине, що хоч якось виділяє новий апарат, в іншому це той же Redmi 4X або Note 5A , Та й в принципі будь-який з найдешевших Xiaomi останніх двох років. Таке положення ставить під сумнів необхідність оновлювати смартфон.

конкуренти

Xiaomi Redmi 5 доступний в модіфіфікаціях з 2 ГБ оперативної і 16 ГБ постійної пам'яті, також є більш просунута версія з 3 ГБ ОЗУ і 32 ГБ ПЗУ . Різноманітність присутній і в кольорах: чорний, "рожеве золото" , Золотий, блакитний . Ціна стартує від 4399 грн .

Meizu m6s з аналогічною пропорцією і розміром дисплея виділяється наявністю швидкої зарядки, більш цікавою зовнішністю і сканером відбитка на торці смартфона, що виявилося незвично і зручно, ще й присутній Wi-Fi 5 ГГц. Базова модифікація смартфона пропонує 3 ГБ ОЗУ і 32 ГБ ПЗУ, а й вартість вище - від 5999 грн в офіційній роздробі.

Базова модифікація смартфона пропонує 3 ГБ ОЗУ і 32 ГБ ПЗУ, а й вартість вище - від 5999 грн в офіційній роздробі

Redmi 5 Plus теж коштує від 5999 грн за версію 3/32 ГБ, але при цьому користувач отримує 6-дюймовий екран з роздільною здатністю 2160х1080 пікселів, процесор Snapdragon 625 і акумулятор ємністю 4000 мАг. Всі бонуси гідні доплати, але обов'язковими їх не назвати, тому якщо питання ціни стоїть гостро, краще звернути увагу на звичайний Redmi 5 з накопичувачем місткістю 32 ГБ.

Всі бонуси гідні доплати, але обов'язковими їх не назвати, тому якщо питання ціни стоїть гостро, краще звернути увагу на звичайний Redmi 5 з накопичувачем місткістю 32 ГБ

Найсерйознішу конкуренцію новинці складають смартфони 2016 і 2017 років виходу того ж бренду ( Redmi 4A , Redmi 4X , Redmi Note 5A , Redmi 4 Pro ), Які поступаються тільки в пропорціях дисплея - стандартний формат 16: 9 виглядає не так модно, але більше пристрій нічим не виділяється (більш дешеві смартфони з А в назві також позбавлені сканера відбитку пальців). Цього вистачить, щоб переконати частину споживачів змінити пристрій, але прогрес відчувається слабо через день, після того, як звикнеш до витягнутому дисплею, а різниця в ціні виявляється суттєвою, аж до 30%.

висновки

Xiaomi Redmi 5 став чудовим пропозицією на ринку - це один з найдешевших смартфонів з витягнутим дисплеєм, його базова функціональність відмінна, продуктивності вистачає для більшості сценаріїв використання. Чудова автономність і гучний звук в навушниках додають бонусів, апарат точно задовольнить запити будь-якого покупця бюджетного пристрої і навіть змусить заздрити власників трохи більше дорогих смартфонів іменитих брендів.

Мінімальні відмінності від попереднього покоління сильно скорочують потенційне коло покупців, оскільки фанати бренду не відчують суттєву різницю, їм варто дивитися на більш дорогі пропозиції, той же Redmi 5 Plus або Xiaomi Mi A1 , Якщо хочеться відійти від MIUI. Звичайно, хтось спокуситься нової пропорцією дисплея, але в іншому це черговий смартфон Xiaomi, нічого незвичайного.

Звичайно, хтось спокуситься нової пропорцією дисплея, але в іншому це черговий смартфон Xiaomi, нічого незвичайного

Xiaomi Redmi 5 впишеться в ритм будь-якої людини, незалежно від його виду діяльності і переваг, якщо головною метою не є гри або помітна зовнішність. Невелика вартість дозволяє розглянути його як варіант для школяра або студента, а пристойна швидкість роботи не стане дратувати менеджера середньої ланки при спробі переглянути великий PDF або Excel-таблицю.

Хоч апарат не дивує і в цілому залишається не багато емоцій через схожість з іншими пристроями лінійки, це не робить його гірше, особливо в своєму класі. Смартфон потрібно купувати, це одне з кращих пропозицій в своєму ціновому сегменті, як в питанні виконання, так і функціональності.

3 причини купити Xiaomi Redmi 5:

* Доступний апарат з пропорцією дисплея 2: 1
* Чудова автономність
* Гучне відтворення в навушниках

2 причини не купувати Xiaomi Redmi 5:

  • мало відрізняється від попередників
  • заїжджена зовнішність

Tehnot.com дякує інтернет-магазин Stylus.ua за наданий Redmi 5 для огляду.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика