Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд Sony XA1 Plus (G3412)

  1. Технічні характеристики
  2. Зовнішній вигляд і зручність використання
  3. дисплей
  4. звук
  5. продуктивність
  6. Камера
  7. Автономна робота
  8. висновок

Sony XPERIA XA1 Plus є середнім за розміром смартфоном в сучасній лінійці XA1. Але, що дивно, просять за нього в роздробі, як і за більший XA1 Ultra, хоча по начинці він ближче до базової моделі Sony Xperia XA1.

Sony стала одним з небагатьох великих і знаменитих виробників, який зважився будувати свої смартфони на базі SoC від MediaTek. У разі всієї лінійки XA1 і моделі Plus зокрема - це MediaTek helio P20 (MT6757). Дисплеї у всіх моделей лінійки різні. Молодша обладнана 5-дюймовим HD-дисплеєм, XA1 Ultra - 6-дюймовим FullHD-дисплеєм. Тестируемому смартфону дістався дисплей з діагоналлю 5,5 дюймів і роздільною здатністю 1920х1080 точок. Камери у базовій моделі лінійки XA1 та тестової смартфона - однакові, тоді як старший смартфон лінійки обладнаний більш просунутою селф-камерою. Але у XA1 Plus є перевага у вигляді значно більш ємного акумулятора. Загалом, видно, що виробник намагався розширити спектр представлених пристроїв таким чином, щоб не допустити канібалізму усередині власного модельного ряду.

Технічні характеристики

Розмір і тип дисплея 5,5 дюйма, 1920х1080 точок, IPS Процесор MediaTek helio P20 (MT6757), 8 ядер (4 × 2,3ГГц, 4х1,6 ГГц) Графічний прискорювач Mali-T880 MP2, 900 МГц Вбудована пам'ять, ГБ 32 Оперативна пам'ять, ГБ 4 Розширення пам'яті microSD (до 256 ГБ) Кількість SIM-карт 2 Стандарти зв'язку 2G GSM GPRS / EDGE Стандарти зв'язку 3G UMTS HSPA + Стандарти зв'язку 4G LTE (4G) категорії 6 Wi-Fi Wi-Fi 802.11b / g / n / ac, 2,4 / 5 ГГц Bluetooth v4.2 NFC Є IrDA Ні Роз'єм USB USB Type-C Роз'єм 3,5 мм Є FM-радіо Є Сканер відбитків пальців Є Навігація Beidou, Galileo, ГЛОНАСС, GPS Вбудовані датчики Акселерометр, гіроскоп , датчик освітленості, магнітовимірювачі, датч ик гравітації Основна камера 23 Мп, f / 2, f = 24 мм Фронтальна камера 8 Мп, f / 2,0, f = 23 мм Операційна система Adroid 7.0 Клас захисту Ні Акумулятор 3430 мАг Габарити, мм 155 * 75 * 8,7 вага, г 190

Зовнішній вигляд і зручність використання

Дизайн смартфонів Sony, іменований як «Loop Surface» або ж «закільцьованих поверхню», за кілька років деяким вже встиг приїстися, а деякі від нього до цих пір в захваті. Загалом, загального усередненого думки, як у випадку смартфонів Samsung або Apple, - немає. Противники такого підходу в дизайні нарікають на відсутність хоч якогось розвитку, протираються кишені штанів через гострих кутів, а також великі габарити. Прихильники ж роблять упор на впізнаваність в загальній масі безликих пристроїв. Та й чого гріха таїти - мені дизайн смартфонів припав до душі зразу. Ось тільки якщо в старших моделях нижній і верхній торець виготовлені з алюмінієвих панелей, прикрашених невеликими фасками, то вся лінійка XA1 задовольняється пластиковими вставками, через що смартфон виглядає значно простіше. Так, тут не пошкодували металу на ліву і праву бічні грані, але це не так сильно впадає в очі.

При візуальному огляді до якості збірки зауважень немає. При спробах скручування смартфон трохи піддається, але при цьому не видає ніяких звуків. На жаль, під час подібних екзекуцій в двох точках екрану з'являються райдужні розводи. Схоже, це вже стало традицією всієї сучасної лінійки смартфонів Sony Xperia. Втім, при звичайній повсякденній роботі зі смартфоном спотворення на екрані навряд чи вдасться помітити.

Дисплей безрамковий, що з урахуванням використання 2,5D скла і вигину бічній панелі виглядає вельми цікаво. Над дисплеєм знаходиться світлодіодний індикатор, віконце фронтальної камери, датчик освітленості, а також розмовний динамік.

Sony трохи схитрувала, встановивши в нижній частині фронтальної поверхні декоративну решітку, під якою по аналогії з лінійкою XZ в теорії міг би бути другий динамік, що забезпечує відтворення стереозвуку. Міг би, але є тільки мікрофон.

З тильного боку помітні тільки модуль камери і вбудована світлодіодний спалах.

На лівій бічній поверхні видно лоток установки пари SIM-карт формату nanoSIM, а також окремий слот для установки носіїв формату microSD, за що смартфон отримує плюс в скарбничку.

На лівій бічній поверхні видно лоток установки пари SIM-карт формату nanoSIM, а також окремий слот для установки носіїв формату microSD, за що смартфон отримує плюс в скарбничку

На правій бічній поверхні знаходиться клавіша-гойдалка регулювання гучності, клавіша блокування з інтегрованим сенсором читання відбитків пальців, а також виділена клавіша фотозйомки, яка дозволяє викликати додаток камери і робити фотозйомку навіть в зимових рукавичках. Дрібниця ..., а руки в теплі.

, а руки в теплі

На верхньому торці знаходиться мікрофон і аналоговий аудіороз'єм mini-jack (3,5 мм). У нижній частині встановлений роз'єм USB Type-C і системний динамік.

дисплей

У тестованого смартфона діагональ дисплея на півдюйма більше, ніж у базової моделі сімейства XA1, - 5,5 проти 5,0 дюймів. Але відмінність полягає не тільки в цьому. Вище і дозвіл - 1920х1080 проти 1280х720. Крім того, дисплей підтримує до 10 одночасних дотиків, тоді як Sony XA1 допускає не більше 4. Кути огляду IPS-матриці дуже великі, а кольори не інвертуються навіть при погляді під гострим кутом. А ось контрастність при відхиленні кута огляду падає досить суттєво, а темні відтінки світлішають. Втім, найчастіше це не стає проблемою. Яскравість дисплея досить висока. При максимальній потужності підсвічування на білому полі був зафіксований рівень 473,99 кд / кв.м. На жаль, при цьому яскравість чорного поля теж досить висока (0,53 кд / кв.м). Статична контрастность- 894: 1, що є досить непоганим результатом.

В налаштуваннях дисплея передбачено три режими роботи: стандартний, «поліпшення зображення» і «режим граничної яскравості». Як показали вимірювання і візуальне спостереження, відмінностей в даних режимах практично немає, тому результати випробувань наведені тільки для стандартного режиму. Відхилення кольору на відтінках сірого порівняно невелике - від 1,5 до 10,2 (збільшується в міру зростання світлини). На основних кольорах (CMYRGB) Delta E зовсім не перевищує 5,2. Звичайно, це більше граничного значення 3, вище якого людське око вже здатний вловити різницю, але на практиці і це помітити складно. Баланс кольорів зрушать убік холодних відтінків, а колірна температура трохи завищена - 7544 ... 8343 K. У налаштуваннях передбачено ручне регулювання по каналах RGB, тому якщо прикласти деякі зусилля, то перенесення кольорів можна підтягнути до більш правильною. Дивно, але в налаштуваннях не передбачена функція «фільтр синього», яка зменшує навантаження на очі при тривалому читанні, хоча ця функція поступово переходить в розряд стандартної, як наприклад, адаптивна регулювання яскравості підсвічування.

Це слайд-шоу вимагає JavaScript.

звук

Смартфон обладнаний лише одним системним динаміком, хоча всім своїм виглядом натякає на наявність пари динамічних випромінювачів. Проте, звучить єдиний динамік несподівано добре. Явних дефектів на кшталт скрипу і шуму помічено не було. Звичайно, басів тут немає взагалі, та й ВЧ діапазон опрацьовано слабенько, тому навіть для прослуховування аудіо супроводу музичних відео динамік годиться з натяжкою, але для перегляду фільму в польових умовах він цілком підійде. До того ж, запас гучності цілком достатній - при відтворенні тестового синусоїдального сигналу з частотою 1 кГц на відстані 1 метр був зафіксований рівень 75,3 дБА, а це більш ніж в два рази голосніше, ніж в разі Sony Xperia XA1, а також можна порівняти з результатом поточного флагмана, XZ Premium, який обладнаний парою динаміків. Потужність сигналу на аналоговому аудіовихід невисока, але достатня для навушників з невисоким опором, яких серед навушників-вкладишів - більшість. При відтворенні тестового сигналу з роботою на навантаження 32 Ом був зафіксований рівень 262,2 мВ.

Різноманітних «улучшайзеров» у тестованого смартфона поменше, ніж у недавно розглянутого XZ Premium , Але все ж вони є. Є динамічний нормалізатор, функція Clear Audio +, функція настройки об'ємного звучання, а також вже звичний 5-смуговий еквалайзер з виділеним регулятором басів (Clear BASS). Для оцінки якості звучання використовувався пакет Right Mark Audio Analyzer, а також звуковий інтерфейс Creative E-MU 0204 USB. Всі спецефекти під час тестування були відключені.

Загальний результат 24 біт / 48 кГц

Нерівномірність АЧХ (у діапазоні 40 Гц - 15 кГц), дБ +0.58, +0.40 Дуже добре Рівень шуму, дБ (А) -103.0 Відмінно Динамічний діапазон, дБ (А) 98.7 Відмінно Гармонійні спотворення,% 0.0028 Відмінно Гармонійні спотворення + шум, дБ (A) -85.6 добре Інтермодуляційні викривлення + шум,% 0.0053 Відмінно Взаємопроникнення каналів, дБ -100.0 Відмінно Інтермодуляції на 10 кГц,% 0.0039 Відмінно Загальна оцінка Дуже добре

продуктивність

Смартфон заснований на базі системи-на-чіпі Mediatek Helio P20 (MT6757). Дана SoC обладнана 8 ядрами Cortex-A53, половина з яких працює на частоті до 2,3 ГГц, а друга половина - на частоті до 1,6 ГГц. Відеопідсистема заснована на базі Mali-T880 MP2 з частотою 900 МГц. Обсяг ОЗУ складає 4 ГБ.

Це слайд-шоу вимагає JavaScript.

Продуктивність системи вимірювалася в синтетиці PCMark, 3DMark, Geekbench 4 і AnTuTu v6. Швидкість роботи з пам'яттю була оцінена за допомогою додатка AndroBench. Також тестування було проведено в кроссплатформенних тестах javascript (Mozilla Kraken JavaScript і SunSpider). Результати даних тестів істотно залежать від використовуваного браузера, тому для мінімізації впливу у всіх оглядах буде використовуватися Google Chrome, як найбільш поширений. Як опоненти були вибрані наступні смартфони:
Samsung Galaxy A7 2017 : Samsung Exynos Octa 7880, 8 ядер (1,87 ГГц), 3 ГБ ОЗУ, 5,7 дюймів, 1920 * 1080;
ASUS ZenFone 4 (ZE554KL) : Qualcomm Snapdragon 630, 8 ядер (4 × 2,2 ГГц + 4 × 1,85 ГГц), 4 ГБ оперативної пам'яті, 5,5 дюймів, 1920 * 1080;
Moto G5 Plus : Qualcomm Snapdragon 625, 8 ядер (8 × 2 ГГц), 3 ГБ ОЗУ, 5,2 дюйма, 1920 * 1080.

Камера

Основна камера побудована на базі сенсора Sony Exmor RS IMX300 з фізичним розміром 1 / 2,3 дюйма і дозволом 23 Мп. Зрозуміло, при такому дозволі розмір пікселя невеликий - всього 1,08 мкм. В автоматичному режимі зйомки користувачеві доступний тільки вибір дозволу. В ручному режимі настройки передбачено управління фокусуванням, витримкою, експозсуву, вибір настройки балансу білого, а також вибір режиму визначення експозиції і рівня чутливості. Але два останніх параметра знаходяться не в швидкому меню, а заховані в основному меню камери, що трохи незручно. Потужність світлодіодного спалаху виявилася невисокою - на відстані метра від смартфона був зафіксований рівень 18,15 лк.

Для оцінки якості зображення тестовий шаблон був відзнятий на основну камеру з чутливістю від ISO 50 до ISO3200 з кроком 1 EV.

Результати, прямо скажемо, далеко не кращі. А адже в основі лежить досить гідна 23 Мп матриця Sony IMX300, яка використовувалася в смартфонах Sony Z5 Premium і торішньому флагмані Sony Xperia XZ ! Програмна обробка знімків, яка вкрай важлива в мобільній фотографії, кульгає на обидві ноги. Це давня проблема камер в смартфонах Sony, і пора б вже почати з цим щось робити, особливо з огляду на той факт, що конкуренти з матрицями від самої ж Sony здатні робити більш якісні знімки. На щастя, можлива передача управління камерою стороннім додаткам за допомогою Camera 2 API. Формат RAW не підтримується, тому отримати «сирі» необроблені фото не вийде. Але порівняти з обробкою фото в мобільній версії Lightroom можна. Тестовий шаблон був відзнятий з того ж ракурсу при тому ж освітленні, що і при використанні штатної програми управління фотозйомкою. Як бачимо, стороннє додаток зйомки з завданням впоралося набагато краще. Варто відзначити, що Lightroom не справляв корекцію бочкообразной дисторсии.

приклади знімків

макрозйомка


Зйомка при слабкому освітленні

відеозапис

Тестований смартфон обмежений режимом 1080 / 30p. Але тут варто відзначити, що система-на-чіпі MediaTek Helio P20 підтримує запис відео з роздільною здатністю 3840 * 2160 пікселів (4K), а також режим 1080 / 60p. Більш того, дані режими відеозапису підтримуються в тому числі і матрицею Sony Exmor RS IMX300. Тобто обмеження виключно штучне, і закладено на програмному рівні. В налаштуваннях можливо активування режиму HDR і стабілізації SteadyShot. Якість відео не викликає захоплення. Крім того, в складних умовах освітлення автоматика постійно підлаштовує експозицію, але не плавно, а східчасто, причому часто, що кидається в очі. Автофокус під час відеозйомки працює, часто досить коректно.

Фронтальна камера
Селфі-камера, як і в базовій моделі лінійки Sony Xperia XA1 , Побудована на базі 8 Мп матриці, тоді як у разі XA1 Ultra встановлений сенсор на 16 Мп. Камера здатна робити цілком непогані селф-знімки. На жаль, автоматика активно витягує тіні, через що проявляється відразу дві проблеми: вибиваються світлі ділянки кадру (наприклад небо), а також істотно збільшується витримка, що призводить до змазування кадру при слабкому освітленні.

Автономна робота

Смартфон обладнаний акумулятором ємністю 3340 мАг, що є середнім показником в класі. При тестуванні за нашою методикою в режимі читання XA1 Plus протримався 956 хвилин, а в режимі перегляду відео лише на 3 хвилини менше. При високому навантаженні в іграх і максимальної яскравості підсвічування піддослідний вимкнувся через 254 хвилини. Чи не найкращий показник, але Sony Xperia XA1 протримався і того менше - лише 180 хвилин. На жаль, комплектне зарядний пристрій надано на тестування не було, тому тривалість поповнення заряду виміряти не вдалося. Як і всі сучасні смартфони герой матеріалу підтримує режим «Догляд за батареєю», який спочатку визначає в який час ви зазвичай залишаєте пристрій на тривалу зарядку, а також звичайний час від'єднання зарядного пристрою. Після цього зарядка до 90% здійснюється максимальним струмом, а останні 10% дотягуються низьким струмом до часу звичайного від'єднання зарядного пристрою.

висновок

Явно виражених недоліків у смартфона не так вже й багато, а достоїнств, навпаки, - пристойно. Але Sony Xperia XA1 Plus не єдиний смартфон з середнього цінового сегмента, і конкурентів вистачає навіть серед іменитих виробників, не кажучи вже про «китайців». У діапазоні 300-360 $ без прив'язки до діагоналі екрану можна подивитися в сторону Samsung Galaxy J7 (2017), Motorola Moto G5s Plus, ZTE Axon 7 Mini , Huawei Mate 10 Lite. Так навіть в модельному ряду Sony є досить цікаві пропозиції. наприклад, Sony Xperia X Compact з меншим дисплеєм, але з точно такою ж основною камерою, більш якісної Фронталки, значно більш потужною системою-на-чіпі, чудовою якістю звуку і дуже високим рівнем сигналу на аналоговому аудіовихід.

мінуси:
- габарити і вага;
- порівняно невисокий рівень сигналу на аналоговому аудіовихід;
- слабка світлодіодний спалах;
- програмна обробка знімків не витримує ніякої критики.
плюси:
- дизайн (суб'єктивно);
- окремий слот для установки карти пам'яті формату microSD;
- висока яскравість дисплея;
- досить гучний системний динамік;
- якість звуку на аналоговому аудіовихід;
- NFC;
- WiFi-модуль з підтримкою діапазону 5 ГГц;
- USB Type-C;
- хороша основна камера (потрібне використання стороннього ПЗ);
- наявність виділеної фізичної клавіші камери.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика