Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд ноутбука Huawei MateBook X Pro

  1. Якість збірки, матеріали, зовнішній вигляд
  2. екран
  3. Клавіатура і тачпад
  4. звук
  5. Продуктивність і оснащення
  6. Кому підійде ноутбук Huawei MateBook X Pro

Цікаво, що ще кілька років тому Huawei складно було уявити виробником ноутбуків. Мережеве обладнання - так. Смартфони і роутери - так. Планшети на Android - теж звично. Але зараз компанія пропонує споживачам повноцінний ультрабук на базі операційної системи Windows 10.

Причому сьогоднішній MateBook - не перший ноутбук від Huawei. Компанія набила руку в цій сфері за пару років і оцінила свої старання відповідним чином, випустивши ультрабук MateBook X Pro: в офіційному інтернет-магазині за нього просять 99 990 рублів.

Якість збірки, матеріали, зовнішній вигляд

Корпус MateBook X зроблений з металу. Матовий алюміній, блискуче лого на кришці, скоси по краях, акуратна перфорація динаміків у внутрішній частині, великий екран з дуже вузькими рамками, покритий захисним склом - виглядає якісно і дорого. Шарнірні з'єднання екрану міцні, ноутбук не тремтить і не хитається навіть під час швидкого друку. Лептоп дуже тонкий, що надає йому ще більш сучасний і технологічний вигляд.

Кришка ноутбука запросто піднімається одним пальцем, і при цьому лептоп НЕ завалюється назад. Максимальний кут - близько 135 градусів.

Максимальний кут - близько 135 градусів

Знизу 4 прогумовані ніжки, які не дають ноутбуку ковзати. З лівого торця - роз'єм для навушників, порти USB-C і Thunderbolt. Праворуч - тільки USB 3.0.

У комплекті з ноутбуком йде тільки зарядний пристрій і набір документації. Ніяких мишок, чохлів та інших аксесуарів немає. Корпус досить жорсткий і міцний, але запросто дряпається, тому ми радимо докупити окремий кейс, щоб якомога довше зберегти первозданний вигляд лептопа.

екран

З огляду на скромну діагональ ноутбука (13,9 дюймів), у Matebook X Pro досить великий дозвіл - 3000 x 2000 пікселів. Точки на екрані виходять настільки дрібними, що навіть самий прискіпливий користувач не зможе розгледіти пікселі. Картинка і текст виглядають чітко: комфортно працювати з документами або писати код.

Але у такого високого дозволу є свої недоліки - зокрема, не завжди коректне масштабування операційної системи. Деякий новий софт здається замиленим, наприклад, клієнт для Battle.net або Steam. Старі програми при цьому адаптуються нормально.

Старі програми при цьому адаптуються нормально

Користуватися Windows при 100% масштабі ви не зможете - все буде виглядати занадто дрібно. Huawei пропонує за замовчуванням масштаб 200%, але ми використовували 175% - на ділі він виявився найзручнішим. Елементи управління стають трохи більш компактними і акуратними, а робочий простір збільшується. Однак при зміні масштабу ви ризикуєте «зламати» відображення додатків: Windows 10 запропонує активувати алгоритми адаптації, але вони не завжди допомагають.

Екран Matebook X Pro сенсорний і швидко реагує на дотики. Чи потрібен сенсор в ноутбуці - питання спірне. Windows все ще слабо адаптована для управління без миші, а багато елементів інтерфейсу настільки дрібні, що курсором в них потрапляти куди зручніше, ніж пальцями або стилусом. До того ж, екран не можна відкинути на 360 градусів, так що використовувати ноутбук «в режимі планшета» не надто комфортно.

Дисплей ноутбука глянсовий, і це досить дивне рішення. Власне відображення і відблиски від джерел світла заважають під час роботи. Єдиний вихід - викрутити яскравість на максимум. Екран, до речі, дуже яскравий, особливо якщо управляти цим параметром вручну. Кути огляду максимальні, зображення не спотворюється, навіть якщо ви дивитеся збоку.

Клавіатура і тачпад

Розкладка класична, острівного типу, цифрового блоку немає, а кнопка харчування винесена окремо. Клавіші низькі, з мінімальним ходом - до ноутбука легко звикнути і почати швидко друкувати без помилок.

Мультимедійні кнопки активуються за допомогою Fn: її досить натиснути один раз для спрацьовування необхідних поєднань. Клавіша оснащена індикатором, і очей постійно чіпляється за палаючий світлодіод, що трохи відволікає від роботи.

Клавіша оснащена індикатором, і очей постійно чіпляється за палаючий світлодіод, що трохи відволікає від роботи

З цікавого - в клавіатурі захована веб-камера, вона знаходиться між кнопками F6 і F7. Натискаєте на неї - визирає камера. Ще одне натискання - вона ховається в корпусі, і ніхто не може стежити за вами через «вебкам». Однак у такого рішення є мінуси - найчастіше ви або співрозмовник будете бачити лише половину вашого обличчя: десь до носа або навіть губ, а також все, що знаходиться нижче. Щоб обличчя помістилося цілком, вам доведеться розслабитися і відкинутися на спинку крісла, а не дивитися на ноутбук «зверхньо».

Індикатор мікрофона винесено на клавішу F7, запис звуку можна швидко відключити за допомогою Fn-комбінації.

Символи обох алфавітів нанесені білим кольором. Підсвічування клавіатури м'яка, але не багаторівнева: або є, або немає.

Підсвічування клавіатури м'яка, але не багаторівнева: або є, або немає

Посварити інженерів і дизайнерів Huawei стоїть за те, що завдаючи символи на клавіші, вони не вказали, де розташовані PgUp, PgDn, Home і End. Дослідним шляхом ми з'ясували, що вони на стрілках і активуються через Fn. При цьому Huawei по-своєму обробляє натискання. Наприклад, якщо вам потрібно виділити рядок тексту, то слід використовувати комбінацію Fn + Shift + Вліво. Хоча у більшості виробників спрацьовує також Shift + Fn + Вліво. Аналогічна поведінка тут з End, PgUp і PgDn. Кнопки Break у ноутбука Huawei і зовсім немає.

Тачпад розташований під клавіатурою, строго по центру. Він великий і зручний, відмінно розуміє натискання і спритно справляється з мультитач-жестами. Форм-фактор ультрабука має на увазі те, що ви будете носити його з собою і часто використовувати без миші.

звук

Huawei використовує в MateBook X Pro чотири динаміки і технологію Dolby Atmos. Однак ніякого особливого Dolby нам почути не вдалося. Звук чистий і приємний, об'ємно обволікає з усіх боків. Чути стереоефект, коли ви прямо перед ноутбуком, але басів трохи не вистачає. Як тільки рука лягає на клавіатуру, ви частково закриваєте динаміки - при наборі тексту звук стає помітно тихіше, а верхні частоти пропадають.

Продуктивність і оснащення

У MateBook X Pro встановлений сучасний енергоефективний процесор Intel Core i5 8250U, 8 Гбайт оперативної пам'яті і SSD від Samsung на 256 Гбайт.

Ноутбук швидко завантажується і практично моментально переходить в режим сну. До речі, Huawei пропонує використовувати вбудований в кнопку харчування сканер відбитків пальців і технологію Windows Hello, яка дозволяє прискорити запуск системи. З режиму сну MateBook X Pro виходить приблизно за 2 секунди. Повне завантаження з нуля до екрану аутентифікації займає 7 секунд - це дуже швидко. Додатки відкриваються також спритно, а пам'яті вистачає на одночасний запуск великої кількості програм.

Додатки відкриваються також спритно, а пам'яті вистачає на одночасний запуск великої кількості програм

Що стосується гейминга, то на багато розраховувати не доводиться. Ми запустили на Matebook X Pro Diablo III, випущену в 2012 році. На високих налаштуваннях не вистачає плавності кадрів, є деякі пригальмовування і просідання по частоті. Це можна виправити, виставивши більш низькі налаштування зображення і змінивши дозвіл, але чим нижче настройки графіки, тим гірше якість картинки.

Ми спробували також оптимізувати гру за допомогою NVIDIA GeForce Experience. Вийшло непогано: мінімальні налаштування графіки і дозвіл 2560x1600 пікселів, але при 48 Гц. У такому режимі Diablo III видавала чесні 35-50 fps.


Загалом, грати на MateBook X Pro можна, але або в прості ігри на зразок Hearthstone, або в щось не дуже нове. При цьому будьте готові, що ноутбук буде відчутно нагріватися, а вентилятор шуміти.

Кому підійде ноутбук Huawei MateBook X Pro

Huawei MateBook X Pro - компактний ноутбук, який ідеально підійде для роботи з документами і мультимедіа, а також запуску невимогливих ігор. Пристрій розрахований на тих, хто багато подорожує або їздить у відрядження - лептоп легкий і мобільний.

Перш за все, модель оцінять бізнесмени і різного роду офісні співробітники. Для будинку ж можна вибрати щось більш універсальне - з великим екраном і можливістю кастомізації.

плюси:

- легкий і компактний

- плавна робота система і хороша продуктивність

- високий час автономної роботи

- великий дозвіл екрана, відмінна картинка

- дуже приємна клавіатура, що забезпечує швидкий набір тексту

мінуси:

- гріється навіть без ігрових навантажень

- система не завжди коректно адаптується під дозвіл

- глянсовий екран

- мало портів

Huawei MateBook X Pro (див. картку товару )

Операційна система

Windows 10 Home 64 bit Процесор

Intel Core i5 8250U,

4-ядерний

екран

LTPS 13,9 '',

3000x2000 пікс.,

глянсовий, сенсорний.

відеокарта

Intel UHD Graphics 620

+ NVIDIA GeForce MX 150, 2 Гб GDDR5.

Оперативна пам'ять

8 Гб Вбудована пам'ять 256 Гб Фронтальна камера 1 Мп Інтерфейси

Bluetooth 4.1,

Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, 2.4 ГГц / 5 ГГц 2x2 MIMO,

стерео 3,5 мм,

USB Type-C,

Thunderbolt,

USB A 3.0

Сканер відбитків пальців

є Акумулятор 57,4 Вт * ч Габарити і маса

14.6 x 304 × 217 мм,

1,3 кг


Джерело: ZOOM.CNews

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика