Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд малобюджетного офісного ноутбука Acer Extensa 5200

Компанія Acer, великий тайванський виробник комп'ютерів і серверних систем, стрімко підкорює світовий ринок ноутбуків Компанія Acer, великий тайванський виробник комп'ютерів і серверних систем, стрімко підкорює світовий ринок ноутбуків. Продукція цього виробника досить популярна, в основному, завдяки унікальному поєднанню "ціна / характеристики": до якого б класу не відносився ноутбук Acer, його ціна, в порівнянні з аналогами інших іменитих виробників, буде дуже доступною. Особливою популярністю користуються малобюджетні моделі середнього Масогабаритні класу, дешеві і з хорошою ергономікою, непоганим функціональним оснащенням. Ціна дуже часто стоїть на першому місці, а якщо ноутбук до того ж випущений відомим виробником, що має на увазі гарантію певного рівня якості ... Ось чому чаша терезів часто схиляється саме на користь Acer.

Йдучи назустріч побажанням масового користувача, Acer налагодив випуск спеціальної недорогий лінійки - Extensa. Вона адресована, насамперед, корпоративним працівникам, які виконують нескладні офісні завдання і потребують універсальному і компактному мобільному комп'ютері. У нашому огляді ми розглянемо молодшу модифікацію серії Extensa - 5200, представлену в справжній момент тільки однією моделлю з фіксованою конфігурацією (5204NWLMi). Якщо коротко, це стандартний 15-дюймовий ноутбук з широкоформатного "скляної" ЖК-матрицею, який побудований на недорогому варіанті платформи Intel і оснащений базовим набором портів. Ми будемо розглядати його з точки зору саме корпоративного користувача, якому потрібен надійний, практичний і зручний апарат для широкого кола завдань.


Дизайн, ергономіка

Власне, свій дизайн серія Extensa успадкувала від недорогий серії споживчих ноутбуків - Aspire. Фірмовий дизайн ноутбука робить його схожим на папку з документами: плоска, трохи "дута" кришка зі згладженими кутами і гранями, закруглена передня кромка з акуратними решеточкой динаміків, трохи вдавлені бічні грані. Кольорове рішення ноутбуків Extensa стандартне: верхня половина кришки і панель навколо клавіатури матові сріблясті, нижня половина і боковини корпусу, внутрішня поверхня кришки, клавіатура та інші поверхні - чорні. Невелике різноманітність в дизайн вносять скромні елементи оформлення: рельєфна панель під екраном, глянцевий "куточок" в правому верхньому куті клавіатури, вже згадані решітки динаміків, круглі роз'єми в передній кромці. В цілому, дизайн ноутбуків Acer, в тому числі даної моделі, в чем-то оригінальний і добре впізнаваний - стриманий, але не аскетичний.

Слід зауважити, що в недорогих моделях Acer застосовує досить тонкий і м'який пластик, що негативно впливає на загальне враження від дизайну. Якість збірки корпусу також не ідеальна, в деяких місцях він поскрипує. Що ж, низька ціна повинна в чомусь виявлятися, і м'який пластик - не найбільша проблема з числа традиційно властивих малобюджетним моделям.

Екран ноутбука має глянсову поверхню, позбавлену анти-відбиваючого покриття. Такі екрани гарні більш високим рівнем контрасту і яскравими, насиченими кольорами. Звичайно, матриця в даній моделі недорога (виробництва Chi Mei), з невеликими кутами огляду і невисокою контрастністю. Однак хороший запас яскравості і насичені кольори дозволяють із зручністю розглядати фотографії, дивитися відео, працювати з документами і Інтернетом.

Вбудовані колонки знаходяться в передній кромці, а тому можна почути при закритій кришці. Грають вони голосно і гучно, але трохи плоско; для озвучування, наприклад, фільмів вони цілком підходять.

клавіатура ноутбука має стандартну розкладку, з подовженими правим і лівим рядами (Shift, Enter, Tab і т.д.). Розробники не стали економити на клавішах - навпаки, вони встановили дві додаткові, для введення символів американської та європейської валют, між курсорними кнопками. Згідно з новою модою, кнопка Ctrl поставлена ​​перед Fn, а не навпаки, що зручно при перемиканні розкладки клавіатури по Ctrl-Shift. Хід клавіш стандартний, але пружність, на наш погляд, надлишкова, і натискання не зовсім чітке, кнопки злегка деренчать.

Тачпад, великий, з "широкоформатними" пропорціями, забезпечений двома плоскими чорними кнопками, між якими поміщена чотирипозиційна навігаційна клавіша. Виглядає вона злегка грубувато, але свою функцію - прокрутку вікна на екрані по двох осях - виконує справно.

Ноутбук оснащений набором з 4 додаткових кнопок, вписаних в уже згаданий "куточок" клавіатури. За традицією, вони відведені під запуск email-клієнта, веб-браузера, калькулятора і панелі настройки, але користувач при бажанні може "повісити" будь-які інші програми. Не можна сказати, щоб кнопки виглядали ефектно і прикрашали дизайн, як і три індикатори, розташовані тут же: непомітні позначення, малопомітні віконця. Ще два індикатори, харчування і зарядка батареї, знаходяться на передній кромці, вони добре видно при закритій кришці.

До речі, передня кромка як ніколи насичена елементами: крім згаданих динаміків, аудіо-роз'ємів і двох індикаторів, тут же знаходяться дві засувки, керуючі станом антени Wi-Fi і модуля Bluetooth (останній в ноутбуці відсутній). У засувок є свої індикатори.

Компонування ноутбука в чомусь вдалий: акумулятор розташований в нижньому лівому відсіку, а значить, задня панель звільнена для роз'ємів: тут розташовані виходи на монітор і телевізор, два USB-порту, модемний розетка, вхід для адаптера живлення. Решта роз'єми, а це ще два USB, розетка, кард-рідер і слот PC Card, знаходяться на лівій грані; справа немає нічого, крім лотка оптичного приводу. Масивна система охолодження має безліч отворів - як припливних (в основному знизу), так і витяжних (зліва і ззаду); вентилятор включається нечасто і майже не шумить. Втім, деякі панелі ноутбука, особливо ті, що знаходяться під долонями, під час роботи залишаються теплими, це можна зарахувати до недоліків компонування.


платформа

Модель Extensa 5200 побудована на найпоширенішою платформі - Intel "Napa" з процесором Celeron M 440 (одноядерний варіант Yonah, частота 1.86 ГГц) і інтегрованою відеокартою. Зауважимо: з огляду на те, що процесори серії Celeron не здатні управляти тактовою частотою, енергоспоживання ноутбука Acer може виявитися досить високим, у порівнянні з ноутбуками, які використовують процесори серії Core. Ноутбук комплектується модулем пам'яті 512 Мб DDR2-533 (один слот SO-DIMM вільний), жорстким диском об'ємом 80 Гб, мульти-форматним DVD-приводом виробництва Pioneer, кард-рідером з підтримкою карток не тільки форматів SD і MS, а й xD.

Модель і виробник Acer Extensa 5200 Профіль Бюджет / бізнес Дисплей 15.4 "WXGA (1280x800) TN глянець Габарити, мм 36 x 27 x 3.4-3.7 Вага, кг 2.6 Платформа Intel Centrino 3 (Napa) Процесор Celeron M 440 (1.86 ГГц) Чіпсет Intel 940GML Пам'ять, тип 512 Мб DDR2-533 Графіка Intel GMA950 Жорсткий диск Hitachi 80 Гб 5400 об / хв Оптичний привід Pioneer DVD-RW SuperMulti Батарея, Втч 42.7 Комунікаційні функції Провідна мережа Broadcom 100 Мбіт / с Бездротова мережа Broadcom Wi-Fi 802.11b / g Модем Conexant HDA Modem Bluetooth, IrDA - Мультимедіа-функції Звукова карта Realtek ALC883 Колонки 2 x 2 Вт Сабвуфер - Аудіопорти Line Out, Line In, Mic In TV-Out + Мікрофон + Картки пам'яті SD / MMC / MS / MS Pro / xD Розширення Порти 4 х USB, VGA Слоти розширення 1 х PC Card Type II

Комунікаційні можливості Extensa дещо обмежені: модуль Wi-Fi на місці, але мережевий контролер не підтримує гігабітні мережі, відсутня Bluetooth. Ноутбук позбавлений порту FireWire, але має цілих чотири USB 2.0. Звуковий кодек - з недорогої серії: виведений лінійний вхід, але не підтримується перепризначення роз'ємів, немає S / PDIF, не можна підключити багатоканальну акустику. В цілому, можливості ноутбука реалізовані лише в рамках базового набору мікросхем, розробники постаралися максимально "полегшити" апаратну платформу, що не заощадивши при цьому на роз'ємах.

Ноутбук Acer дещо легше своїх "однокласників" - багато в чому завдяки "полегшеної" платформі. Він комплектується акумулятором з ємністю 42,7 Втч, типовою для сучасних малобюджетних моделей.

Сьогодні виробники звертають пильну увагу на сумісність своїх продуктів з операційною системою Windows Vista. Зокрема, для забезпечення підтримки графічного інтерфейсу Aero вони застосовують недорогі дискретні відеокарти, нарощують базовий обсяг пам'яті, встановлюють більш ємкі жорсткі диски. Ноутбук Acer Extensa не має таких особливостей, він пристосований до роботи лише під найпростішої версією нової операційної системи - Vista Home Basic.


тестування

Ми вирішили порівняти розглянутий ноутбук з двома іншими недорогими моделями, які, втім, відносяться до трохи більш високого класу, ніж Extensa:

  • Acer Aspire 3690 - повна копія Extensa, але з більш широким функціональним оснащенням;
  • ASUS F2Hf - також недорогий офісний ноутбук, але з матрицею стандартних пропорцій; побудований на дуже схожою платформі.

Зауважимо, що у моделі Aspire 3690 процесор мав меншу тактову частоту - 1.73 ГГц, що неминуче відбивається на результатах тестування.

Продуктивність. Жодних сюрпризів: ноутбуки дуже близькі по продуктивності, у Aspire 3690 показники на 6-12% нижче. Різниця між ASUS і Acer Extensa вельми невелика, за невеликою перевагою ноутбука Acer. В цілому, всі три ноутбука демонструють хороший рівень швидкодії, достатній для виконання більшості сучасних завдань, і не тільки офісних.

Назва і виробник Acer 5204 ASUS F2Hf Acer 3693 Клас Середній Середній Середній Профіль Малобюдж. Бізнес Мультимедіа Екран 15.4 "WXGA 15" XGA 15.4 "WXGA Платформа Intel Centrino 3 Intel Centrino 3 Intel Centrino 3 Процесор Celeron M 440 Celeron M 440 Celeron M 430 Пам'ять DDR2-533 512 MB DDR2-533 512 MB DDR2-533 512 MB Графіка Intel internal Intel internal Intel internal Жорсткий диск, обсяг / RPM / Int. 80/5400 / SATA 80/5400 / SATA 80/5400 / SATA Ємність батареї, Втч 42.7 50.5 43.8 режим MobileMark2005 Productivity 236 234 217 - Battery Life 2:26 3 : 20 2:44 - Reader 2:30 3:41 2:57 SYSMark2004 Office 133 133 124 - Communication 105 102 99 - Document 165 165 154 - Data Analysis 138 142 125 - Battery Life 2:00 2:38 2:10 SYSMark2004 Content Creation 173 169 162 - 3D Creation 167 164 156 - 2D Creation 212 214 198 - Web Publication 146 141 137

Продуктивність в іграх перевіряти марно, більшість сучасних ігор з відеокартою Intel GMA950 коректно працювати не можуть.

Автономність. Обидва ноутбука Acer, на жаль, не відзначилися, продемонструвавши недостатню оптимізацію апаратної платформи. У ASUS ємність акумулятора трохи вище - на 10-15%, але цей ноутбук здатний забезпечити більше 3 годин роботи від батареї . У ноутбука Acer Extensa межа - 2,5 години, більш реальна цифра - Два години; за цей час складно підготувати документ або знайти в Мережі потрібну інформацію.

Підтримка Vista. Згідно вбудованому тесту Windows Vista, ноутбук Acer Extensa відчуває брак оперативної пам'яті і потужності 3D-прискорювача (індекс менше 3), а за такими показниками, як продуктивність процесора і жорсткого диска, він цілком придатний для нової операційної системи.


висновки

Незважаючи на те, що серія Extensa позиціонується як ділова, ми не знайшли в моделі 5200 ніяких ознак бізнес-ноутбука. Це досить стандартний бюджетний комп'ютер на апаратній платформі Intel, злегка полегшеною за рахунок комунікаційних можливостей. До явних плюсів ноутбука Acer можна віднести 4 порту USB з широким кутом огляду непоганої якості, кілька додаткових кнопок, порівняно невелика вага. На жаль, є у нього і недоліки, найзначніші з яких - невисока якість корпусу і скромне час автономної роботи. Втім, за ті гроші, що просить виробник, досить складно знайти апарат з більш гідними параметрами, ніж нова модель Extensa.

Вартість ноутбука Acer Extensa серії 5200 становить від $ 605 до $ 730 в залежності від форми поставки.

плюси:

  • широкоформатний екран непоганої якості;
  • функціональність - 4 порту USB, кард-рідер, Wi-Fi;
  • невелика вага і помірні габарити;
  • відмінна продуктивність для свого класу;
  • дуже вигідна ціна.

мінуси:

  • не більше 2.5 години від батареї ;
  • посередню якість пластика.

Макс КУРМАЗ, [email protected]
проект GIGAMARK.com

Дякуємо інтернет-магазин www.BelGates.by за наданий ноутбук Acer Extensa 5200

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика