Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд телефону Nokia Asha 302

  1. Дизайн
  2. клавіатура
  3. екран
  4. Інтерфейс, функціональність
  5. Дзвінки, мультимедіа
  6. Камера
  7. акумулятор
  8. підсумки

Колись за наявністю в телефоні qwerty-клавіатури можна було точно визначити його приналежність до «розумним» пристроїв

Колись за наявністю в телефоні qwerty-клавіатури можна було точно визначити його приналежність до «розумним» пристроїв. Але поступово все змінилося - динозаври ринку на кшталт BlackBerry випускають повністю сенсорні флагмани, а повнорозмірні клавіатури все частіше можна зустріти в звичайних телефонах. Таким самим шляхом пішла і компанія Nokia - в її портфоліо давно з'явилися моделі на платформі з S40 з qwerty-клавіатурами, регулярно виходять нові моделі. Саме з таким пристроєм ми і познайомимося сьогодні.



Дизайн

Апарат поставляється в невеликій картонній коробці, де крім самого телефону і документації можна знайти зарядний пристрій на 450 мА і просту стереогарнитуру.

За зовнішності Nokia Asha 302 легко дізнатися, хто є виробником цього телефону. Дана модель вийшла в 2012 році, коли виробник не так активно використовував напрацювання дизайну лінійки Lumia, вона більше схожа на «традиційні» моделі Nokia. Основний матеріал корпусу - пластик. Боковини і три кнопки керуючого блоку клавіш виконані з пластика «під метал», а задня кришка - алюмінієва. Відтінок кришки відрізняється від основного кольору корпусу. Модель випускається в п'яти кольорах - чорному, синьому, червоному, білому і золотом.

Збірка апарату знаходиться на хорошому рівні: деталі щільно підігнані, зазори рівномірні, задня кришка досить щільно сидить на своєму місці. Тільки при сильному стисненні або скручуванні можна почути невелике поскрипування задньої кришки. Всі роз'єми розташувалися на верхньому торці апарату: гніздо для зарядки апарату (2 мм), mini-jack, порт micro-USB. Зліва під заглушкою ховається слот під карту пам'яті microSD. Заглушка виконана добре - вона непомітна, сидить на своєму місці як влита, але в той же час досить легко відкривається, якщо підчепити її нігтем. Зліва від кришки є гніздо для ремінця на руку, зверху розташовані вічко камери і зовнішній динамік. Вічко камери помітно втоплений щодо рівня кришки, це добре відчувається пальцем, а через невеликий вигину задньої кришки виходить нерівномірний перепад. У цьому можна знайти навіть деяку перевагу - подряпати пластик камери практично нереально. Ще один несуттєвий недолік корпусу апарату - підсвічування клавіатури, яка трохи просвічує крізь боковини корпусу, проте побачити це можна тільки в темряві.

клавіатура

Клавіатура Nokia Asha 302 розділена на два логічних блоку. Верхній блок - керуючий, складається з шести клавіш і навігаційної клавіші з вписаною кнопкою вибору. Великі посил, відбій виклику і дві керуючих клавіші виконані на одній з одного шматка пластика. По краях - дві кнопки, на які можна призначити запуск певних додатків або меню. Всі клавіші керуючого блоку зручні, добре помітні на дотик, легко натискаються з характерним кліком. Навколо навігаційної клавіші описаний світловий індикатор. Якщо на телефоні є пропущені події, він повільно блимає приблизно раз в п'ять секунд.

Qwerty-клавіатура складається з 37 кнопок. Вони розташовані впритул один до одного, мають опуклу форму і досить жорстке натискання. Клавіатура програє qwerty-апаратів Nokia минулих поколінь і пристроїв Blackberry по комфорту набору і тактильним відчуттям. Однак, якщо ви власник, або скоріше володарка невеликих долоньок і ніколи раніше не користувалися qwerty-моноблоками, то вам вона може здатися досить зручною. При довгому натисненні на пробіл і клавішу введення додаткових символів можна швидко перейти в меню настройки Wi-Fi і Bluetooth.

При довгому натисненні на пробіл і клавішу введення додаткових символів можна швидко перейти в меню настройки Wi-Fi і Bluetooth

Всі позначення, за винятком цифр і символів * і # нанесені однаковим шрифтом. За рахунок рівномірної білого підсвічування вони добре помітні. Кількість символів у кирилиці більше ніж в латиниці, тому букви «Е» і «Комерсант» доступні через довге утримання «Ю» і «З», а літери «Ж» і «Х» перемістилися в нижній ряд клавіш до пробілу. Розкладка виглядає цілком вдалою, і після невеликого періоду звикання плутанини не виникає. Швидке введення спецсимволов і цифр доступний через Alt (нижня ліва клавіша), для змінити мову введення потрібно натиснути Alt + Ctrl (нижні ліва і праві клавіші). Перемикання мови введення в один клік недоступно, натискання відповідної комбінації переводить вас в меню вибору одного з п'яти мов введення. Кнопка Ctrl змінює режим введення - доступний «інтелектуальний» режим введення, коли телефон пропонує варіанти закінчення слова.

екран

В Nokia Asha 302 встановлено 2,4-дюймовий екран з роздільною здатністю 320х240 пікселів. З огляду на те, що перед нами простий телефон, його можна назвати досить якісним. Яскраві іконки і контрастні теми оформлення сприяють хорошій читання. Кути огляду - середні, при відхиленні по вертикалі кольору інвертуються. На сонці екран помітно вицвітає, але інформація залишається легко читається. П'ять можливих значень яскравості регулюють підсвічування в широкому діапазоні.

Інтерфейс, функціональність

Телефонна функціональність реалізована стандартним для телефонів Nokia чином. В меню викликів зібрані всі дзвінки, можна переглянути тривалість кожного виклику, значок праворуч показує тип виклику - вхідний, вихідний або пропущений. У повідомленнях з'явилося відображення смс у вигляді чатів. При відправці повідомлення можна ввести номер адресата, вибрати зі списку викликів, адресної книги або обраних контактів. Для кожного контакту можна зберегти до 6 номерів, адресу електронної пошти та іншу інформацію (дату народження, місце роботи та інше). Кожному контакту можна призначити свою мелодію виклику або об'єднувати контакти в групи.

Змінивши назву з S40 на Series 40 Asha, платформа трохи розширила свій функціонал. Наприклад, в ній з'явився магазин додатків. Правда, якісних додатків в ньому практично немає.

У телефоні за замовчуванням встановлені клієнт електронної пошти, Facebook, Twitter, What's App. Всі вони - прості Java-додатка з базовою функціональністю. Їх наявність може допомогти в деяких ситуаціях, користуватися ними зручніше, ніж мобільними веб-версіями відповідних сервісів.

Традиційно присутня велика кількість налаштувань телефону - можна налаштувати власний розсуд основний екран, швидкі дії для функціональних клавіш і джойстика.

На ваш ПК можна встановити програмне забезпечення Nokia PC Suite. За допомогою програми можна повноцінно управляти всіма даними на телефоні, синхронізувати їх, створювати резервні копії, оновлювати прошивку апарату. Доступно управління контактами, історією листування, прослуховування музики збереженими у ньому. Магазин додатків тут також присутній - встановлювати додатки таким чином набагато зручніше.

Дзвінки, мультимедіа

Якість розмовного динаміка знаходиться на хорошому рівні - голоси співрозмовників звучать чисто і природно. Його гучності достатньо в більшості ситуацій, але великого запасу немає. Викличний динамік традиційно дуже гучний і дзвінкий - на максимальній гучності потрібно постаратися, щоб пропустити викликів. Вібродзвінок досить потужний, відчувається в кишенях верхнього одягу.

У телефоні присутній музичний плеєр з еквалайзером і FM-радіо. Nokia Asha 302 програє музику досить якісно, ​​але для того щоб оцінити це потрібні нормальні навушники. Телефон легко замінить простий музичний плеєр.

Камера

У телефоні встановлений модуль камери з роздільною здатністю 3,2 мегапікселя без автофокусу, є можливість записувати VGA-ролики з частотою 15 кадрів / с. Камера - одна з найпростіших, деталізація знімків знаходиться на дуже низькому рівні. Нижче ви можете самостійно ознайомитися з прикладами знімків.

Приклади фотографій знятих Nokia Asha 302

акумулятор

Телефон живить знімний акумулятор ємністю 1430 мА * год. Для пристрою з 2,4-дюймовим екраном такої батареї більш ніж достатньо - при півгодини-годину дзвінків, відправлення до десяти СМС і годині музики він живе від чотирьох днів до тижня. Заряджати телефон можна як комплектним зарядним пристроєм, так і через USB-порт.

підсумки

Asha 302 - традиційний телефон Nokia. Оновлена ​​платформа, по суті, залишилася старою доброю S40 і в порівнянні з апаратами минулих поколінь привносить тільки косметичні зміни. На жаль, одна з головних фішок цього телефону - повнорозмірна клавіатура вийшла не зовсім вдалою. Тому, якщо ви вибираєте телефон в першу чергу для смс-листування і дзвінків, то краще звернути увагу на інші, можливо більш прості моделі Nokia.

сподобалося
+ Якість звуку в навушниках
+ Наявність Wi-Fi
+ Ємний акумулятор

Не сподобалося
- Жорстка qwerty-клавіатура
- Відсутність клавіші регулювання гучності
- Відсутність ліхтарика

Продукт наданий на тестування компанією Nokia, http://www.nokia.com/ua-uk/

Nokia Asha 302 (White)
Повідомити про появу в продажу

Тип Мобільний телефон Тип корпусу моноблок Стандарт GSM 850/900/1800/1900, WCDMA 850/900/1900/2100 Високошвидкісна передача даних GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA Габарити (мм) 115,2 × 58,9 × 13,5 Маса (г) 106 Пам'ять 256 MB ROM, 128 МБ RAM Слот розширення microSD (до 32 ГБ) Основний екран TFT, 2,4 ", 320х240 пікселів, 262 тис. квітів Тип клавіатури QWERTY-клавіатура Акумуляторна батарея Li-Ion, BL-5J час роботи (дані виробника) розмова - до 9 / 5,9ч (2G / 3G), очікування - до 707 / 830ч (2G / 3G), МР3-плеєр - до 50ч Комунікації USB 2.0 (microUSB), Bluetooth 2.1 + EDR ( A2DP), Wi-Fi 802,11 b / g / n Підтримка 2-х і більше SIM-карт - Тип SIM-карти Mini-SIM Фотозйомка 3,2 МП, фіксування ий фокус, 4-х цифровий зум Відеозйомка 176 × 144 точок, 30 к / с Спалах - Операційна система пропріетарна (Series 40) Телефонна книга + Робота з повідомленнями SMS, MMS, E-mail Органайзер календар, будильники, годинник, замітки, список справ Голосові функції немає даних Гучний зв'язок є Інтернет-доступ WAP 2.0, xHTML, HTML Додаткові утиліти калькулятор, конвертер валют, диктофон, годинник світового часу Ігри + Звуковий сигнал поліфонічний, підтримка МР3 MP3 плеєр є FM-радіо є (з підтримкою RDS) Додаткові можливості медіаплеєр, налаштовують віджети робочого столу, інтеграція з соціальними мережами, сервіси Nokia (Store, Life Tools, Money)

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика