Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Огляд Nokia Lumia 1520: плафон на Windows Phone

Смартфони Nokia займають сьогодні вельми специфічну ринкову нішу - «киндерсюрприз» Стівен Елоп після свого приходу постарався на славу. Кому-то ця самобутність подобається, комусь ні - обговорювати зараз політику партії все-таки справа невдячна, адже компанія вже фактично куплена софтверним гігантом на букву М.

Проте, певним ринковим тенденціям, незважаючи на самобутність, компанія слід - і однією з цих тенденцій є, безумовно, випуск «плафонів», або на англійський манер, «фаблет» - смартфонів з дуже великою діагоналлю екрану, які, скоріше, є міні-планшетами, з яких іноді можна зателефонувати.

Ринок цей створила Samsung зі своєю лінійкою Galaxy Note, і закони жанру встановлює теж вона: корейський рецепт - це взяти флагманський смартфон, розтягнути це за рахунок великого екрану і використовувати також і найпотужнішу на сьогоднішній день начинку - саме цим можна залучити гиків, на яких ці моделі і розраховані. Ну або не тільки гиків, але і людей, що претендують на те, щоб їх вважали розбираються в мобільних технологіях.

Ну або не тільки гиків, але і людей, що претендують на те, щоб їх вважали розбираються в мобільних технологіях

Nokia вирішила піти схожим, але трохи іншим шляхом: фаблет Lumia 1520 зовні, звичайно, схожий на флагманські смартфони компанії, але схожість ця вельми умовна - адже, врешті-решт, все «віндофони» випускаються в різних яскравих кольорах, а майже всі «люміі» робляться з натурального полікарбонату, так що пластиковим корпусом канаркового кольору вже нікого не здивуєш. Хоча інших «плафонів» з таким дизайном я щось не пригадую. З конструктивних особливостей в порівнянні з іншими старшими моделями Nokia Lumia слід зазначити «правильне» розташування роз'єму microUSB в нижній частині корпусу, а 3,5-міліметрового - у верхній, а також переїзд роз'ємів для SIM-карти і карти пам'яті (!) На бік .

) На бік

Правда, з SIM-картами все не так гладко. Навіщо щось Nokia в черговий раз пішла на поводу у Apple: якщо перші Nokia Lumia типу 800 стали першими після iPhone, що використовують microSIM, то 1520 - одне з перших пристроїв з nanoSIM. Використання цього формату можна виправдати тільки маркетинговими міркуваннями - мабуть, хтось у Nokia сподівається, що власники iPhone в терміновому порядку побіжать купувати саме 1520, а тут їм раз - сюрприз - не потрібно міняти «сімку» або використовувати перехідник! Насправді ж Nokia, по суті, є штрейкбрехером: все А-бренди дружно бойкотують формат nanoSIM (крім Motorola з її Moto X ), Використання якого не має ніяких переваг з точки зору виробничого процесу або додаткових можливостей для абонента. Тому знайти nanoSIM в першому-ліпшому офісі оператора - та ще проблема, а nanoSIM з LTE у «Мегафона» - взагалі раритет, оскільки їх власники «айфонів» поки не питають, а інших масових смартфонів, яким вона була б потрібна, на ринку і немає .

Більш того, конструктив слота SIM-карти в 1520 такий, що картка запросто може перекоситися при установці, після чого застрягти там абсолютно особливим чином так, що її буде не витягти (і при цьому смартфон не буде її «бачити»). Так що перший тестовий зразок 1520 від мене поїхав прямо в сервіс, не будучи протестованим, і довелося запитувати вже другий. Загалом, я б порадив довіряти установку SIM-карти тільки дипломованим фахівцям, які закінчили Ленінградський Інститут Точної Механіки і Оптики, а від гуманітаріїв і селюків з Автодорожнього коледжу тримати апарат якомога далі.

Тим часом в цілому Lumia 1520 в плані ергономіки - один з найбільш зручних «фаблет». Незважаючи на нескромні розміри, він якось примудряється вміщатися в руці, і тримати його зручно навіть під час довгих розмов; габарити заважають хіба що при спробі витягнути апарат з кишені джинсів. І якщо інші «плафони» - це, в першу чергу, КПК для рідкісних дзвінків, то 1520 можна використовувати і в якості основного, і навіть єдиного телефону.

І якщо інші «плафони» - це, в першу чергу, КПК для рідкісних дзвінків, то 1520 можна використовувати і в якості основного, і навіть єдиного телефону

6-дюймовий екран має дозвіл Full HD, матриця виконана по IPS-технології, забезпечуючи відмінну передачу кольору і кути огляду. Є включається програмно режим читання на яскравому сонці: при високій зовнішній освітленості контрастність картинки штучно завищується - зрозуміло, на шкоду передачі кольору, однак у цій ситуації, погодьтеся, головне - не те, щоб ялинки на екрані були ідеально зеленими, а небо - синім, а взагалі розрізнити хоч якісь контури. І з цим завданням технологія справляється прекрасно.

Хоча на вулиці зараз і не те, щоб зима, важливо відзначити наявність надчутливої ​​сенсорної панелі, завдяки якій плафон прекрасно реагує на торкання пальцями в рукавичках. З огляду на розміри дисплея, в них можна без проблем навіть вводити текст на екранній клавіатурі, а не тільки набирати номер, як на маленьких смартфонах. Правда, з чутливістю все ж трохи перемудрили, в зв'язку з чим часом екран реагує навіть на біополе людини (а насправді, звичайно, статичну електрику) - при спокійному читанні веб-сторінки зображення може раптово почати сіпатися туди-сюди, а на торкання пальців дисплей при цьому не реагує. На щастя, функція надчутливості відключається в налаштуваннях, проте будемо сподіватися, що така поведінка - це витрати ранньої версії прошивки.

Апаратна платформа - найпотужніший на ринку процесор Qualcomm Snapdragon 800 - у надлишку для цієї моделі, оскільки одна з особливостей Windows Phone полягає в тому, що під нею в принципі не «гальмують» додатка, так що відчути всю його продуктивність особливо і нема на чому. З іншого боку, підтримка чотирьох ядер і FullHD-екранів з'явилася тільки в останньому оновленні Windows Phone 8, так що додатки, яким все це буде потрібно, все-таки можуть з'явитися, але пізніше. Поки ж залишається просто радіти тому, що у вас смартфон з характеристиками не гірше топових «андроїдів».

Тим часом інтерфейс «вінди» до великого екрану адаптований лише частково: так, на головний екран поміщається більше «живих ікон», але ж цим все і обмежується, всі інші елементи інтерфейсу, по суті, просто збільшені в розмірах, і говорити про те, що на екран поміщається більше інформації, можна тільки при перегляді веб-сторінок. Ніяких натяків на стілуси або навіть ідеологічну можливість їх використання, як у Samsung, немає і в помині - відповідно, ні рукописного введення, ні додатків для створення малюнків і заміток ви не знайдете: Nokia явно пропонує не маленький планшет, а великий смартфон - ну а що, не всі ж власники того ж Note користуються стилусом, врешті-решт!

Ніяких натяків на стілуси або навіть ідеологічну можливість їх використання, як у Samsung, немає і в помині - відповідно, ні рукописного введення, ні додатків для створення малюнків і заміток ви не знайдете: Nokia явно пропонує не маленький планшет, а великий смартфон - ну а що, не всі ж власники того ж Note користуються стилусом, врешті-решт

Так що з додаткових додатків ви отримуєте, як зазвичай, безкоштовні оффлайн-карти Here Maps з прокладкою маршрутів на автомобілі, громадському транспорті або пішки, та безліч утиліт фотографічного толку - починаючи з «Ожилих фото» і закінчуючи цілком придатним мобільним «фотошопом» і функцією «Проектор» для відображення контенту на будь-якому пристрої, підключеному до Інтернету.

Так що з додаткових додатків ви отримуєте, як зазвичай, безкоштовні оффлайн-карти Here Maps з прокладкою маршрутів на автомобілі, громадському транспорті або пішки, та безліч утиліт фотографічного толку - починаючи з «Ожилих фото» і закінчуючи цілком придатним мобільним «фотошопом» і функцією «Проектор» для відображення контенту на будь-якому пристрої, підключеному до Інтернету

І, якщо вже ми заговорили про камері, то Lumia 1520 - мабуть, «плафон» з найкращою камерою на ринку. Мегапікселів тут багато - 20, плюс оптика Carl Zeiss і стабілізатор зображення, так що розмиті знімки можна отримати тільки дуже сильно постаравшись. Камера радує майже повною відсутністю шумів при наявності хоч якогось осудної освітлення, а ось в темряві не те, щоб пасує - але знімає не краще за інших смартфонів, ніяких одкровень тут немає.

Стабілізатор працює і при зйомці відео, правда, на кінцевих роликах видно програмна обробка: об'єкти по сторонам кадру сюрреалістично «пливуть», змінюючи форму, але зате немає ніякої тряски. А чотири мікрофони і просунута система автоматичного регулювання рівня запису роблять 1520 фактично єдиним «плафоном», здатним нормально зняти відео на концерті.

Приклади фото:

А ще завдяки батареї ємністю 3 400 мАг і хорошою оптимізації «заліза» і ПО Lumia 1520 - це найдовший «плафон», з яким можна не підходити до розетки два активних або три помірно активних світових дня: за часом автономної роботи йому, що ні говори, дійсно немає рівних.

Загалом, якщо вам потрібний великий смартфон, то аргументом проти Lumia 1520 може стати тільки, власне, операційна система від хлопців на букву М - її зараз вже дуже модно ганити. Насправді все ті ж основні функції вона виконує, і навіть Instagram є, просто розуміння всіх переваг, які лежать на поверхні, приходить лише через пару місяців активного використання цієї платформи, і більшість накидів пов'язано не з технічними особливостями ОС або її функціональністю, а з інертністю мислення: в ній багато зроблено не так, як в звичних iOS або Android. Ну і піарить свою мобільну операційну систему компанія з Редмонда трохи гірше, ніж ніяк.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика