Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Ноутбук Dell Inspiron 1501 і його харчування

Далеко в 2007 році, десь у листопаді або грудні, купив я собі ноут Dell Inspiron 1501. Купив так як мій старий комп на процесорі AMD Duron 950 здався убитим, виявилося що здалося. Так ось, рік потому, коли до закінчення гарантії на ноут залишалося менше місяця у мене перестав працювати блок живлення від ноута. Приніс я його в сервіс, я мені сказали що там шнур перетиснено і тому тимчасову заміну не дадуть, але я можу сам купітьПробежался я до магазину електроніки і купив там універсальний блок живлення, у якого був найбільший діаметр штекера. Ціна була близько 2 тис руб. На той момент я вважав що все блоки живлення для ноутов маю два дроти - плюс і землю. Я дуже помилявся.

Встромивши універсальний БП в ноут ... я не зміг його увіткнути. Малуватий діаметр виявився. Після доведення напильником ... Шуруповерти ... свердлом. Допив все-таки. Штекер увійшов і ... ноут не включили. Тут я засумував - вирішив що у нього материнка здохла. Шукав я сервісні центри, які саме перепаять там чогось зможуть. На той момент їх було мало. Або ж я просто не знав як їх шукати. Порадили мені одного майстра, який якраз ремонтом Dell'овскі ноутов займається. Я йому приніс ноут, показав зарядку. І почув сумну фразу - «З цим блоком живлення і не буде працювати! У делла 3-х дротове харчування, а це звичайний двухпроводной ... ». А ще сказав що ра'ём розбитий і його міняти треба (ну це я його так розбив). Оголосив цінник - 850 рублів за сам роз'єм плюс ще за роботу стільки ж. У ті часи у мене була робота, але грошей вистачало тільки на знімну квартиру, тому ноут був відкладений до відповіді з сервісного центру по гарантії. Так як мені терміново потрібні були файли з Жестяк ноута, то як раз купив usb-кейс для жорсткого диска ноутбучного.

Через місяць мені передзвонили. Виявилося що випадок гарантійний і мені просто видали новий блок живлення. Прикро. Почекав би місяць і не було б нічого зламано.

Як би там не було, ноут з новим БП пропрацював ще рік або півроку.

Крім злого жарту конструкторів Dell з 3х провідним блоком живлення варто розповісти про штекер. Власне а як в такому звичайному штекері поміщається три контакту? Штекер на вигляд звичайний - циліндр, а всередині штир. Зовнішня частина циліндра - це земля, внутрішня сторона циліндра - це плюс, між ними ізолятор пластиковий, а по центру - тооооненькій штир.

Зазвичай на штекерах поширених блоків живлення для ноутбуків є канавка на зарядному - для того щоб штекер фіксувався в роз'ємі і не вивалювався Зазвичай на штекерах поширених блоків живлення для ноутбуків є канавка на зарядному - для того щоб штекер фіксувався в роз'ємі і не вивалювався. А ось інженери Dell вирішили що ця функція зовсім зайва. Саме тому у мене дуже часто це штекер просто вилітав, залишаючи ноут без піталова. І саме тому в один прекрасний день він вилетів так, що зламався той самий центральний штирек.

До слова сказати, цей штирек, як я вже потім з'ясував, - це контакт, через який ноут ідентифікує блок живлення і його потужність. Власне, якщо штиря немає, то ідентифікації немає, а значить ноут не працюватиме. Новий зарядник коштував непомірно дорого, але ноут потрібен був терміново. Та й грошей було ще менше ніж в минулий раз. І було прийнято вольове рішення - переробити роз'єм живлення.

Старий штекер був відірваний. На його місце був пристосований комплект роз'ємів типу XLR . Тому як це єдині які я знайшов в магазині 3-х контактні. Один повісив на кабель. Інший через шматочок кабелю припаяв безпосередньо на материнську плату - до контактів роз'єму на платі.

Інший через шматочок кабелю припаяв безпосередньо на материнську плату - до контактів роз'єму на платі

XLR роз'єми (взято з вікіпедії)

В принципі все добре працювало. Ось тільки роз'єми були моторошно важкі і не мобільні - в сумку ноут складно було помістити. Коли мені набридло в десятий раз приклеювати вже розірвану ізоляцію шматочка кабелю, на якому висів важкий роз'єм, я позбувся роз'єму і припаяв кабель від блоку живлення безпосередньо в ноут.

Так я втратив деяку мобільність ноута, але тепер він працював стабільно і зручно. Працював досить довго, поки не перестав працювати, але це вже наступна історія, про яку я розповім пізніше.

Власне а як в такому звичайному штекері поміщається три контакту?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика