Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Нокіа Asha 300, огляд, характеристики нового Nokia Asha 300

  1. Зовнішній вигляд Нокіа аша 300
  2. Дисплей Нокії аша 300
  3. Комплектація телефону аша 300
  4. Нокіа Asha 300, фото екрану
  5. Основний дисплей аша 300
  6. Nokia Asha 300 як фотоапарат
  7. Nokia Asha 300, тест фотокамери

Нещодавно я захотів поміняти свій старенький смартфон, бо віджив він своє і різко почав подглюківать, що для мене важливо:

Нещодавно я захотів поміняти свій старенький смартфон, бо віджив він своє і різко почав подглюківать, що для мене важливо:   1 - відмінна звонилка

1 - відмінна звонилка.

2 - бажано Нокіа, бо звично.

3 - з простої телефонною клавіатурою.

Чому Нокіа аша 300? Так як мені захотілося глянути на гібрид традиційної «не смартфон» Нокії з класичною телефонною клавіатурою і сенсорним дисплеєм. Ну і ще розфарбування попалася приємна - яскраво-червона. А я щось в останні роки помічаю за собою тягу до яскравих кольорів.

Купувався телефон через інтернет-магазин, вийшло дешевше на третину від магазину.

Отже почнемо - коротке резюме

Нокіа аша 300 - цілком гідний мобільний телефон на одному рівні з його дітищем Нокіа h311 (Asha311) . Легкий, приємний, звучний. Чи не смартфон, але трошки фотокамера, плеєр і радіо. І ще веб чуть-чуть, який не відключити. А резистивний сенсорний дисплей виявився повністю приємним доповненням до класичної клавіатурі. Хоча ні, швидше, клавіатура виявилася доповненням до сенсорного дисплея.

Хоча ні, швидше, клавіатура виявилася доповненням до сенсорного дисплея

У моєму розповіді не буде величезної кількості знімків екрана і докладного опису всіх функцій мобільника. Щоб ознайомитися з ними, рекомендую вивчити відео огляд.

Спершу мені постійно хотілося перетягнути на новий мобільний телефон контакти і кохану мелодію на дзвінок. Без їх я себе якось не комфортно почуваю.

З мелодіями на Нокіа аша 300 проблем не виникло. Підключив телефон по usb до комп'ютера (в комплекті, до речі, подібну до кабелю немає, так що якщо у вас немає microUSB - доведеться прикупити), залив мелодію на мобільний телефон (на microSD-картку), пішов в конфігурації / встановлення - вуаля - композиція встановилася . Mp3-файл в якості дзвінка, на мій смак, трохи тіховат, ну а з моєї коханої мідішкой - ніяких проблем. Кричить як різана потрібно.

З контактами було зручніше. Для початку я спробував просто скопіювати контакти з іншого телефону, Нокіа Lumia 710 (да, теж Нокіа, лише на Windows). На теоретичному рівні, обидва апарата копіювання контактів з блютуз підтримують. На Люмію я їх якраз за цією самою блютуз заливав - зі смартфона. А в описі Аши російською по білому пишеться що саме так контакти і прийнято переносити.

Пристрій один одного благополучно дізналися, але спроба копіювання контактів провалилася - Аша сказала мені, що «послуга не підтримується іншим апаратом». Що тут сказати - Маладца, ноківци!

Що тут сказати - Маладца, ноківци

Добре, з що з будь-якої ситуації є мінімум два виходи (... навіть якщо вас з'їли ...), так що здував пил з колись встановленого на компі фірмового нокіевского Ovi Suite, який з моменту останнього користування встиг перейменуватися в Нокіа Suite, підключаю мобільний телефон до комп'ютера і благополучно переливаю контакти. Ура запрацювало.

Зовнішній вигляд Нокіа аша 300

Надзвичайно приємно пластиковий мобільний телефон. Легенький. Червона розфарбування - просто супер. Сріблясту забарвлення теж дивився - в магазині. Теж повністю нормальна, але червона прикольней. Мені було важко вибрати меду 300 моделлю і Нокіа h311 але ціна мене перемогла.

Цифрова клавіатура надзвичайно хороша. Точна і комфортна. Є «залізні» кнопоки прийому / відбою. На мій смак, дрібнуваті. Але сама їх наявність дуже радує.

На правій грані - гойдалка гучності і кнопка блокування. Надзвичайно тверді, жати важко.

На верхній грані - гніздо для навушників (3.5 міліметрів), роз'єм для вузької зарядки і роз'єм microUSB. microUSB - як для підключення до комп'ютера, так і для зарядки. Для чого при наявності живого microUSB робити до того ж окреме роз'єм для зарядки - неясно.

Задню кришку відкрив з якимось працею. Тоненький пластик, природно. Картка microSD живе під кришкою. Так що картку краще поставити один раз і забути про неї.

Дисплей Нокії аша 300

Сенсорний і резистивний, дозвіл маленьке - 240 × 320, діагональ - 2.4 дюйма. Дуже і дуже «сіруватий». Глянцево блискучий, як зазвичай.

Кути огляду у дисплея надзвичайно великі. Тобто світле на чорному ясно видно мало не під кутом 180 градусів, при цьому з усіх боків. Але при цьому ступінь вицвітання кольорів з різних сторін різна. Трохи дивно.

Ручного регулювання яскравості немає. Взагалі, до автоматичної частини у мене ніяких питань не виникло.

Сенсор дуже чіткий, хоча, природно, далеко не такий приємний як хороший ємнісний. І жати потрібно сильніше, і мультитач немає - що, природно, дуже незручно і в Злих пташки, і при гулянні по інтернету. Порадувала прокрутка, цілком терпима. Лише потрібно чіткіше робити початкове натискання. Але звикаєш, навіть після хорошого ємнісного дисплея, цілком швидко.

Звичайні телефонні менюшки відмінно заточені під управління пальцями - все величезне, потрапляти просто. А ось тикати по маленьким об'єктів типу посилань в браузері надзвичайно важко. Взагалі то, можна застосовувати будь-якої стилус. Або стиренний з Ікєї олівець, як я.

Комплектація телефону аша 300

Комплектація телефону аша 300

Дуже скромно. Поклали зарядний «короткий» шнурок так навушники. Усе. Картки немає, microUSB-шнурка немає. Жадібні, в загальному.

Залізо

Судячи з офіційними характеристиками, в Asha 300 запхали гігагерцевий процесор і 128 Мб оперативної пам'яті. Для «не смартфон» - хоч греблю гати. І як власне мобільник як телефон, очевидно, дуже спритно. А ось Angry Birds спритні не дуже, навіть на самих перше, не наворочених рівнях.

Інтернет можливості

Блоку Wi-Fi в Нокіа аша 300 немає, так що доступ в веб - лише через 3G, за дорого. НУДО воно чи ні - сказати важко. Т. е. Якщо для вас необхідно час від часу згодувати Yandex'у запит в пошуковій системі - проблем немає. Якщо необхідно щось більше - краще пошукати іншу трубку, нехай навіть і трохи дорожче. Все-ж дисплей як на теперішній час відверто малий.

Є інтегрований браузер, але, захотілося поставити Opera Mini. Пішов інтегрованим браузером на opera. com, там мені підсунули версію браузера номер 4.4.

Образився, пішов туди ж через комп. Скачав версію 6.5. Залив на карту пам'яті, зайшов туди через файловий браузер і запустив. Благополучно встановилося, все працює. Навіть є екранна клавіатура. Лише ось щоб по ній (так само як і по посиланнях) тикати - краще знову ж будь-яким стилусом типу тупого олівця обзавестися. Пальцями, навіть не дуже сосисочного виду, потрапляти по маленьким буквах важкувато, з першого разу вдається не завжди.

Нокіа Asha 300, фото екрану

Нокіа Asha 300, фото екрану

Як виявилося, є інтегрований твіттер / фейсбук клієнт. Живе за адресою Додатки / Додатково / Колекція / Товариства. Фейсбук не чіпав, а ось твіттер абсолютно не пристосований для читання новинних стрічок. Тикати в кожне повідомлення щоб його прочитати - це пекло. І дисплей на 90 градусів не повернути. Загалом, фу.

відключити інтернет

Здавалося б - так просто - будь-який пункт меню. Тиць - і мобільний телефон в веб паче не вивалюється. Ну треба іноді. Або ти в роумінгу, або тариф у тебе на даній симке абсолютно не інтернетний, а телефон потрібно віддати дитині. А мобільники сьогодні щодо інету поводяться адже ну дуже просто. Тиць в іконку і здрастє - мегабайт-другий вже з гойдався. На нашій Аше, наприклад, пункт «Магазин» в основному меню так себе веде.

В налаштуваннях меню є пункт «пакетних даних», яке можна поставити в положення «На прохання». І встановлені вами Софтинка типу Опери Міні чесно почнуть запитувати - а чи справді можна виповзти в веб? Проблема лише в тому, що рідні нокіевскій додатки типу Магазину або Співтовариств плювати на цю настройку.

Довелося трохи поспілкуватися зі службою саппорта. Було цікаво. Кому цікаво - привожу переписку повністю. Кому ні - пропустіть ту частину тексту, що виділена курсивом. Якщо коротко - виправити ситуацію не можна.

Я:

Купив телефон Нокіа Asha 300. Т. к. Потрібно буде часом давати його дитині, хочеться мати можливість вимикати доступ до стільникового інету. Т. е. Щоб при випадковому натисканні на «Магазин» або при запуску браузера або ще чогось подібного не відбувалося підключення. Але, на жаль, не зміг відшукати як це зробити. Підкажіть будь ласка.

Нокіа:

Відповідаючи на Ваше питання, рекомендуємо Вам зайти в: «Меню> Установки> З'єднання> Пакетні дані> З'єднання пакетних даних» виберіть «На прохання».

Але, при всьому цьому мобільний телефон буде запитувати підключитися, або ні до мережі. Для повного відключення інету, для вас буде потрібно видалити всі точки доступу зайшовши в: «Меню-Налаштування-Конфігурація-Стандартні параметри конфігурації» - видаліть всі крапки доступу. Після чого, у міру необхідності скористатися інтернетом, вийміть і заново вставте Сім карту, при цьому всі точки доступу збережуться автоматом.

На жаль, інших можливостей, немає.

Я:

«На прохання» встановлено. І, допустимо, при запуску Opera Mini справді майже заповниться. Але, при заході в Магазин ніяких попереджень немає. Воно просто підключається до інету і все тут.

[До речі, видалення всіх точок доступу теж не допомагає. По крайней мере, в Мегафоні. Забув це службі саппорта Нокії сказати.]

Нокіа:

В продовження нашої переписки, відповідь Вам що дійсно при вході в магазині Нокіа відбувається автоматичне підключення до інету. Дану функцію, не можна поміняти. У цій ситуації, можемо Вам порекомендувати відключити інет обратівшесь до оператора.

Але, ми бажаємо Вас запевнити, що неодмінно передамо Ваше питання розробникам і програмістам Нокіа.

Я:

А що робити в роумінгу? Там-то не свій оператор. Чи вірно я розумію, що випадкове натискання не на ту клавішу - і ти потрапляєш на гріш, і уберегтися від цього в роумінгу можна?

Нокіа:

В продовження нашої кореспонденції, відповідаємо - якщо Ви перебуваєте в роумінгу, рекомендуємо вибрати як пріоритетну точку доступу GPRS-Internet Вашого оператора мобільної мережі. Тому що при цьому оплачуєте кошти тільки за завантажений контент з інтернету.

Я:

Чи не про те мова.

Я не бажаю нічого оплачувати в роумінгу. Мені потрібно щоб в роумінгу мій Asha 300 не міг випадково увійти в інтернет, якщо, наприклад, випадково буде натиснута кнопка «Магазин» або щось подібне.

Дуже добре, якщо я вдома - я можу просто попросити оператора взагалі вимкнути інтернет. А що мені необхідно зробити, якщо я в роумінгу? Чи вірно я вас зрозумів, що захиститися не можна?

Nokia:

Ми розуміємо Ваше питання, але на жаль в телефонів під OS Nokia S40 немає іншої настройки не рахуючи: Меню - Настройки - Підключення пристроїв - Пакетні дані - пакетних даних - На прохання.

Основний дисплей аша 300

За замовчуванням на ньому знаходяться годинник-будильник з календарем (верхній рядок), чотири швидких контакту і чотири посилання куди-небудь. Під годинами - порожній рядок, туди теж можна чогось поставити. Наприклад, радіо з муз. плеєром.

При кліці на годинник вискакує будильник. На дату - календар. Комфортно.

«Іконки» швидких контактів, трохи, дивні. Не, це потрібно бачити - придивіться до скриншоту, який трохи вище. Ну от не знаю як у вас, а у мене в швидких контактах - сім'я. І у їх чомусь здебільшого одноманітні прізвища. Зручно вийшло, чи не так? 🙂

Будильник зроблений зручно. Що весело, час можна вводити як з клавіатури, так і «прокручувати», як в якомусь Windows Mobile. І воно навіть нормально прокручується, хоча, природно, натиснути час на клавіатурі можна в 5 разів швидше. Але, чорт, будильник знову тільки один! Т. е. Мені його за тиждень довелося переставляти три рази, т. К. В будні, суботу та неділю треба прокинуться в різний час.

Nokia Asha 300 як фотоапарат

Фотокамера тут хоч і п'яти мегапіксельна, але хорошого слова, на мій погляд, не варто. І справа навіть не в тому, що тут немає автофокусу і спалаху. Справа просто в якості знімків. Хоча, буває і набагато гірше.

Може, чіпляюся? Не знаю може бути. Ось кілька прикладів.

Nokia Asha 300, тест фотокамери

Загалом, дивіться самі.

Як завжди, особисто мені сильно не вистачає «сталевий» кнопки фотографування. Не люблю натискати на дисплей.

Ще з маленьких особливостей. Якось звик, що камери потрібно тримати «горизонтально», щоб фото виходили найбільш широкими ніж високими. Тут же, якщо знімати в цьому положенні, фото виходить «заваленої» на 90 градусів. Ні, зніметься рівно те, що показано на дисплеї, не проблема. Але якщо ви спробуєте дивитися фотографію на компі, доведеться її повертати на ці самі 90 градусів. Проблема не дуже велика, але смішна. Викликана, зрозуміло, тим, що в Asha 300 немає датчика, який би стежив за спрямування верхньої частини пристрою в просторі.

Нокіа аша 300 як плеєр

Для мене - більш-менш прийнятно. А ось опцій типу еквалайзерів - немає. І папки грати інтегрований плеєр не вміє.

Нокіа Asha 300 як годинник

Мобільний телефон міцно і впевнено замінив мені наручний годинник лет20-ть тому.

Якщо Аша спить, то, щоб викликати на екран годинник, потрібно натиснути або кнопку відбою, або кнопку блокування. Дисплей загориться - здадуться і годинник - яскраві і чіткі. Слабенько світяться годинник у фоновому режимі, як, наприклад, було в E52, це телефон не вміє. Вообщем, з потрапляли мені останнім часом сенсорних телефонів так ніхто себе вести не вміє.

Нокіа Asha 300 як іграшка

Наявність Angry Birds порадувало, але не вразило. Напевно, якщо пошкребти по засіках - повністю можна знайти ніж розважитися. Як дозволять помірний резистивний дисплей, звичайна телефонна клавіатура і творці, останнім часом орієнтуються більше на Андроїд та Айфони.

Традиційно незручна змінити мову введення тексту з перемиканням через меню. .

Контакти. Можна показувати на початку прізвище, потім ім'я. Можна - навпаки. При цьому, як прикро б це не звучало, пошук йде лише «з початку рядка». Т. е. Можна знаходити по імені, якщо у вас на початку йде прізвище. І навпаки. На мій погляд, дуже незручно.

Файловий провідник. Якщо зайти в Меню / Додатки / Додатково, то там можна побачити вставлену в мобільний телефон microSD-карту. І навіть помандрувати по ній на приклад файлового браузера. Можна редагувати файли, «запускати» їх і т. Д.

При підключенні по usb визначається як один диск - видно лише карта пам'яті. Як щось закачати конкретно у внутрішню пам'ять пристрою, я так і не зрозумів. Ну в загальному зрозуміло, що можна закачати на microSD, а пізніше перемістити туди файловим браузером. Питання лише - для чого це робити.

приклади роботи

Також дивіться Asha 300 відео:

висновок

Не здивуюся, якщо після читання даного тексту у вас складеться враження, що брати Нокіа аша 300 не можна ні за яких обставин. Та ні, по суті. Вісім балів з 10 я б поставив, мабуть. Телефон дуже хороший, спочатку - як просто телефон. Ну і просто приємна дрібничка. Хоча, мабуть, для просто мобільника 150 доларів - дорогувато все таки. Це вже вартість простого смартфона. З іншого боку, майже всі з смартфони функцій так чи інакше доступні і тут.

Він призначений для любителів Нокіа і людей, які не бажають розлучатися з класичною телефонною клавіатурою, але бажаючих помацати справжній сенсорний дисплей, але якщо ви віддаєте перевагу сенсорний екран то ваш вибір телефон нокиа h311 нехай і дорожче але він виправдає витрачені кошти.

Якщо вам сподобалася і навіть чимось допомогла 🙂 моя стаття, будь ласка, не полінуйтеся клікнути «поділитися або» «мені подобається» або «+1» трохи нижче, або кинути посилання на статтю в свій блог або форум. Спасибі 🙂

Чому Нокіа аша 300?
І встановлені вами Софтинка типу Опери Міні чесно почнуть запитувати - а чи справді можна виповзти в веб?
Чи вірно я розумію, що випадкове натискання не на ту клавішу - і ти потрапляєш на гріш, і уберегтися від цього в роумінгу можна?
А що мені необхідно зробити, якщо я в роумінгу?
Чи вірно я вас зрозумів, що захиститися не можна?
Зручно вийшло, чи не так?
Може, чіпляюся?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика