Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Нетбук нетбуку ворожнечу, але ...

Прогрес не стоїть на місці і не перестає дивувати, а багато технологічні новинки, на вигляд зовсім нецікаві, часом бувають дуже успішними на світовому ринку. Так сталося і з нетбуками, які, з'явившись відносно недавно (в 2008 році цей термін знову ввела в ужиток компанія Intel), стали хітом продажів у всьому світі. Звичайно, з технічної точки зору «начинка» нетбуків не являє собою нічого революційного і поступається за своїми характеристиками найслабшим конфігурацій справжніх ноутбуків. Слабкий одноядерний процесор Intel Atom, має низьку тактову частоту, малий обсяг кеш-пам'яті і низкоскоростную, за сучасними мірками, системну шину; невеликий обсяг морально застарілої оперативної пам'яті DDR2, яка до того ж має низькими швидкісними характеристиками; бюджетний чіпсет Intel Calistoga GME i945GME з мінімальним набором можливостей і інтегрованим видеоконтроллером Intel GMA 950, а також невеликий екран з діагоналлю 10 дюймів - ось і вся «начинка» стандартного нетбука. Проте, не дивлячись на такі скромні характеристики - приголомшливий успіх у всьому світі. Треба віддати належне компанії ASUS, яка першою випустила такий пристрій на ринок і активно розрекламувала його. Адже до ASUS вже були спроби випуску подібних пристроїв, які не увінчалися особливим успіхом. Потім, дивлячись на успіх ASUS з її нетбуком EEE PC, за виробництво цих пристроїв взялися й інші компанії, і тепер нетбуки присутні в лінійках всіх відомих світових брендів. Треба розуміти, що спочатку нетбук був орієнтований лише на вихід в Інтернет і роботу зі стандартним офісним пакетом. Але хитрі маркетологи стали позиціонувати ці устойства як заміну бюджетним ноутбуків, що в корені невірно. Адже сама компанія Intel, яка і випустила цю успішну платформу, стверджує, що процесор Atom розроблявся для виходу в Інтернет, тобто для роботи з онлайн-додатками і простими офісними програмами, і не більше того. А сама платформа орієнтована на низьке споживання, а не на продуктивність. Рядові користувачі, внаслідок своєї некомпетентності і вміло поданої маркетингової інформації, стали змітати дешеві нетбуки. Лише згодом до них прийшло усвідомлення того, що це не повноцінний мобільний ПК. Зараз нетбуки міцно зайняли на ринку цінову нішу «ультрадешевих ноутбуків» і здавати свої позиції не збираються. В останніх анонсах все тієї ж компанії ASUS з'явилися прес-релізи про випуск нетбуків з великим екраном і дозволом, що робить перегляд інформації більш зручним. Таким чином, нетбуки захоплюють ще одну нішу, при цьому маркетологи продовжують вводити в оману простих покупців. Але в даній статті ми не будемо розглядати очевидні проблеми, пов'язані з продуктивністю цих пристроїв, а спробуємо вирішити їх шляхом невеликої модернізації нетбука.

При написанні цієї статті ми використовували нетбук MSI Wind U100 Plus (рис. 1). До слова, абревіатура Wind розшифровується як Wi-Fi Network Device. У нашому випадку ця модель спочатку відрізнялася від базових нетбуків, оскільки має процесор Atom N280 і обсяг пам'яті 2 Гбайт. Вона була куплена з попередньо встановленою системою SuSE Linux 10. Нагадаємо, що основна відмінність процесора Intel Atom N280 від процесора Intel Atom N280, який встановлюється в більшість нетбуків, - підвищена на 60 МГц тактова частота і змінена з 533 до 667 МГц шина FSB. Обидва процесора працюють з пам'яттю стандарту DDR2-800, є одноядерними і підтримують технологію Hyper-Threading, тобто обробку команд в два потоки на кожне ядро. Також, на відміну від більшості нетбуків, в даній моделі встановлений додатковий модуль об'ємом 1 Гбайт, за рахунок чого кількість оперативної пам'яті в ньому становить 2 Гбайт. Крім того, в нетбуці застосовується батарея з шістьма осередками ємністю 5200 мА (рис. 2).

2)

Мал. 1. Зовнішній вигляд MSI Wind U100 Plus

Зовнішній вигляд MSI Wind U100 Plus

Мал. 2. Акумуляторна батарея підвищеної ємності

Дана модель має звичайний рідкокристалічний екран з діагоналлю 10,1 дюйма. У ній встановлена ​​скорочена версія клавіатури зі зменшеним розміром клавіш (рис. 3), тому працювати на такому ПК спочатку досить складно, а людям з великими пальцями взагалі не рекомендується.

3), тому працювати на такому ПК спочатку досить складно, а людям з великими пальцями взагалі не рекомендується

Мал. 3. Компактна клавіатура нетбука

Щоб трохи модернізувати цю модель, ми замінили оригінальний жорсткий диск Western Digital Scorpio WD1600BEVT обсягом 160 Гбайт (рис. 4), шпиндель якого обертається зі швидкістю 5400 об. / Хв, на більш сучасний твердотільний диск OCZ Vertex об'ємом 120 Гбайт (рис. 5) , який не має рухомих частин, а його швидкісні показники значно вище. Для цього нетбук був розібраний практично повністю (див. Рис. 5), тим самим втративши гарантії.

5), тим самим втративши гарантії

Мал. 4. Оригінальний жорсткий диск

Оригінальний жорсткий диск

Мал. 5. Встановлений диск OCZ Vertex

В якості додаткової пам'яті була встановлена ​​SDHC-карта об'ємом 32 Гбайт (рис. 6). Після всіх цих модифікацій розглянемо, що може дати користувачеві такий наворочений нетбук. Для того щоб подивитися цю модель в справі, була встановлена ​​новітня операційна система Windows 7 Ultimate x86 і проведено ряд цікавих, на наш погляд, тестів.

Для того щоб подивитися цю модель в справі, була встановлена ​​новітня операційна система Windows 7 Ultimate x86 і проведено ряд цікавих, на наш погляд, тестів

Мал. 6. SDHС-карта Kingmax

Час роботи модернізованого нетбука в режимі роботи з документами і браузером за рахунок установки твердотільного жорсткого диска, який споживає менше енергії, збільшилася приблизно на 30 хвилин - до 6 год 10 хв (з оригінальним диском Western Digital час автономної роботи склало 5 ч 41 хв). При цьому на нетбуці був включений вбудований бездротової адаптер Wi-Fi, за яким і здійснювався серфінг в Інтернеті. Іншими словами, за надбавку в 30 хвилин додаткового часу та сумнівну характеристику швидкості завантаження системи користувачеві доведеться викласти близько 400 дол. Додатково.

Нетбук MSI Wind U100 Plus відрізняється не тільки «начинкою», а й можливістю розгону за допомогою фірмової технології DOC. Шляхом збільшення тактової частоти процесора, шини FSB і пам'яті можна підвищити його швидкодію. Всього користувачеві доступні три варіанти роботи функції DOC - прибавка в 8, 15 і 24%. У досліджуваному нетбуці MSI Wind U100 Plus стояв процесор Intel Atom N280, з яким доступні тільки дві перші опції розгону, що пояснюється іншою частотою FSB в порівнянні з Intel Atom N270.

Щоб перевірити, наскільки ефективний метод розгону за допомогою технології DOC, був проведений невеликий тест, який полягав в програванні невеликих роликів трейлерів з високою роздільною здатністю. Результати цього тесту наведені в таблиці .

Як видно з таблиці, нетбук не дозволяє без пригальмовувань програвати HD-відеофайли. Турборежим включав розгін на 15%, коли частота процесора Intel Atom становила 1 886 МГц, частота системної шини - 688 МГц, а об'єм відеопам'яті збільшувався до 224 Мбайт (в оригіналі під потреби графічного процесора виділяється з оперативної пам'яті порядку 196 Мбайт пам'яті). При цьому в звичайному режимі нетбук не міг коректно відтворювати відео як формату HD720p, так і формату HD1080p. Однак при включенні режиму Turbo з 15% -ним розгоном системи нетбук дозволяв переглядати відеоконтент в форматі HD 720p з невеликими затримками. Відео в форматі HD 1080p нетбук в будь-якому з режимів відтворювати не міг. Також варто відзначити, що робота в режимі «Турбо» можлива тільки при підключеному харчуванні.

Отже, нетбуки навіть з самої навороченной «начинкою», яка доступна на даний момент для цього типу мобільних ПК, не дозволяють вийти за межі дозволеного вбудованим в них процесорам. Ці мобільні комп'ютери призначені лише для перегляду низькоякісних фільмів (перетиснений численними кодеками) і серфінгу в Інтернеті, нічого більш гідного вони користувачеві дати не можуть через слабке центрального процесора і слабкою інтегрованої відеопідсистеми.

КомпьютерПресс 12'2009


Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика