Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Навіщо виймати батарею ноутбука, що працює від мережі

  1. Старіння батареї ноутбука - природний процес
  2. З чого складається акумулятор ноутбука
  3. Як збільшити термін служби акумулятора ноутбука
  4. Як вийняти батарею з ноутбука

Ще збереглася думка, що для збереження життя і працездатності акумулятора потрібно виймати батарею ноутбука, коли він працює від мережі. З такими користувачами, можливо, сперечатися марно, адже, і я таким же був, поки не знайшов потрібну інформацію з даного питання. Раніше, я просто витягав батарею і клав її, кудись на поличку. А навіщо?

Як виявилося батарея абсолютно не «псується» при заряді ноутбука від мережі. Всі акумулятори мають спеціальний контролер, який реагує на рівень заряду і розряду. Він не дасть батареї зарядитися або розрядиться до критичного стану, тобто до 1% або 100%. Єдиний нюанс, який можна врахувати - контролер пошкоджений через що перезаряджати батарею дійсно може бути небезпечно.

При повному, заряджений акумулятор, можна спокійно користуватися ноутбуком від мережі. Тому, батарею цілком можна і не виймати. В акумуляторі крім елементів живлення міститься спеціальний контролер, який регулює заряд і розряд. Завдяки йому акумулятор протягом часу працює

Також ноутбук у випадках з стрибків електрики і його повного знеструмлення буде продовжувати роботу, оскільки батарея стоїть на своєму законному місці. Вона як би виконує роль ДБЖ - джерела безперебійного живлення, який ставлять у всіх сучасних офісах, щоб уникнути втрати важливих даних при відключенні електрики.

Контролер акумулятора ноутбука

Старіння батареї ноутбука - природний процес

Навіть якщо ви будете виймати батарею, це не врятує їх від старіння. Всі речі старіють. Акумулятори в тому числі. За деякими оцінками батарея вже через 2 роки служби втрачає 20% своєї ємності, навіть якщо вона буде лежати на «поличці».

Мій ноутбук практично 5-річної давності працює щодня від мережі і з акумулятором нічого не сталося. Все, що зазнала батарея - сильне старіння за весь цей час. Якщо раніше без підзарядки пристрій працювало 6 годин, то зараз максимум годину, навіть при включенні режиму енергозбереження.

Зараз існують програмне забезпечення, яке здатне перевірити поточний стан акумулятора . У разі незадовільних результатів батарею краще замінити.

З чого складається акумулятор ноутбука

З чого складається акумулятор ноутбука

Поки що ні придумані такі батареї, які б могли забезпечити для пристроїв автономність високого рівня. Зараз в портативні пристрої вбудовують в основному літій-іонні (Li-ion) і літій-полімерні (Li-Polymer) акумулятори. (Читати: Експлуатація літій іонних акумуляторів ноутбуків ).

Наприклад, перший тип акумуляторів (літій-іонні) зараз дуже популярні і використовуються не тільки в мобільній техніці, але і в побутовій. Вони повільно втрачають заряд і у них відсутній так званий ефект пам'яті. Якщо їх неправильно експлуатувати, то на довгий термін життя розраховувати не варто.

А ось літій-полімерні батареї досконалішу технологію, яка доступна в смартфонах і іншої цифрової техніки. Має велику ємність, ніж літій-іонні і ефект пам'яті. Їх переваги так само в низькій ціні і більшої щільності енергії, низькому розряді, меншій вазі і екологічності.

Як збільшити термін служби акумулятора ноутбука

Ми розібралися з важливими моментами даної статті. Тобто перезарядити сучасні акумулятори не вийде. Є моменти, які варто врахувати при експлуатації на протязі всього терміну служби.

  • Стежити за температурою - перепади температури дуже негативно позначаються на стані акумуляторної батареї. Були моменти, коли при різкому охолодженні на морозі вимикався смартфон? У мене бували. Те ж саме з ноутбуками. Якщо так вийшло, що ви принесли пристрій після морозу - не вмикайте відразу а дайте трохи відігрітися. У літню пору не ставте ноутбук (відноситься до будь-якого пристрій з акумулятором) під прямі сонячні промені.
  • Бути акуратним в обігу - під цими пунктами я маю на увазі моменти, коли пристрій можна випадково випасти і вдаритися. Такі навантаження не призначені для акумуляторів.
  • Не розряджайте - бували випадки, коли після дуже глибокого розрядки батарея більше не заряжалась. В окремих випадках це проблема вирішується за допомогою спеціального блоку живлення. Тому варто заряджати навіть ті акумулятори, які лежать на поличці. Заряд в цьому випадку бажано тримати в діапазоні від 40 до 60%.

Як вийняти батарею з ноутбука

Як вийняти батарею з ноутбука

Якщо у вас виникло бажання вийняти з ноутбука акумулятор з якихось причин, то це зробити дуже просто.

На задній стороні ноутбука зазвичай є два перемикача. Один фіксує батарею, що не дозволяє їй випасти, а інший перемикач дозволяє її витягнути. Ви можете одночасно два повзунки переключити і тим самим витягніть батарею.

Навіщо виймати батарею:

  • При розбиранні ноутбука, його чищення і заміну обладнання.
  • При заміні акумулятора.
  • Для перезавантаження пристрою час.

підсумок

Отже, я нікому не нав'язую свою думку, можете зберігати свою батарею де хочете. Але пару нюансів, які ми вивчили це - контролер не дозволить батареї критично заряджатися або розряджатися. Також акумулятор має властивість старіти і втрачати ємність. І при збої в електриці, допомагає продовжити роботу. Думаю, доводи переконливі і користувачі не стануть виймати батарею з ноутбука. Якщо тільки для чищення та заміни обладнання.

А навіщо?
Були моменти, коли при різкому охолодженні на морозі вимикався смартфон?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика