Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Навчання дітей грі на фортепіано: що робити на перших уроках?

  1. Специфіка клавішних інструментів
  2. Знайомство з музично-виконавськими засобами
  3. Формуємо посадку за інструментом
  4. Вивчення клавіатури і перший дотик до клавіш

Навчання дітей на фортепіано - це планомірний процес, початковий етап якого ділиться на два періоди: донотний і нотний Навчання дітей на фортепіано - це планомірний процес, початковий етап якого ділиться на два періоди: донотний і нотний. Що робити на перших уроках? Як ввести маленького музиканта в таємниці музичного світу?

Перші уроки навчання дітей грі на фортепіано базуються на знайомстві з музичним інструментом, його клавіатурою і назвою нот, на осягненні виражальних можливостей музики.

Специфіка клавішних інструментів

Розкажіть про історію виникнення клавішних інструментів. Поясніть: чому фортепіано - це і піаніно, і рояль. Покажіть внутрішнє пристрій піаніно , Доведіть, що звук інструменту, залежить від натискання. Від того з яким настроєм доторкнеться до клавіші виконавець, так фортепіано йому і відповість. Дайте в цьому переконатися учневі - нехай він вже з першого уроку відчує себе "граючим". Перші натискання - це можливість познайомити учня з регістрами і октавами інструменту. Пофантазуйте вшити над створенням "музичного зоопарку" на клавішах, поселите різних тварин в "будиночки-октави".

Знайомство з музично-виконавськими засобами

Музиканти, приходячи на перший урок, вже виявляють музичну грамотність - знають і визначають прості жанри музики, розрізняють тембри інструментів. Завдання педагога не вчити музиканта дізнаватися жанри музики на слух, а розгадати механізм створення музичних творів. Нехай учень відповість на питання "Як це зроблено? Чому марш - це марш і під нього хочеться рівно крокувати, а під музику вальсу танцювати? "

Поясніть юному музикантові що музика - це інформація, передана специфічною мовою - засобами музики, а музикант - це перекладач. Створіть музично-художню комунікацію. Пограйте в музичну гру-загадку: учень придумує образ, а ви виконуєте мелодію-відгадку і аналізуєте звучання.

Формуємо посадку за інструментом

Подивіться відео дитячих фортепіанних концертів. Подумайте разом про те, як виконавець сидить, тримає корпус і руки. Поясніть правила посадки за фортепіано. Учень повинен не тільки запам'ятати своє становище за фортепіано, а й навчитися так сидіти за домашнім інструментом.

Вивчення клавіатури і перший дотик до клавіш

Маленький музикант горить бажанням грати. Навіщо йому відмовляти в цьому. Основна умова для учня - це правильне натискання. Піаніст повинен знати:

  • ніж натиснути клавішу (пучкою)
  • як натиснути (відчути "дно" клавіші)
  • як зняти звук (пензлем)

Без спеціальних вправ - відразу навряд чи вийде. Перед тим як грати на клавішах, навчіть учня влучно попадати пучкою на гумовий кінчик олівця.

Багато проблем постановки вирішить звичайний теніссний м'ячик в долоньці учня. Нехай учень пограє з ним на клавішах - з м'ячиком в руці відчувається не тільки "дно", але і кисть.

Разучите з малюком знамениту п'єску "Два кота" на клавішах, але вже правильним натисненням. Транспонується її від всіх семи клавіш фортепіано . Ви вивчіть не тільки їх назви, а й знаки альтерації . Тепер відомі нотки-клавіші потрібно знайти в різних "будиночках - октавах".

Скільки часу буде потрібно на вивчення цих тем - вирішувати вам, адже навчання дітей грі на фортепіано - індивідуальний процес.

Автор - Олена Лавренова

Що робити на перших уроках?
Як ввести маленького музиканта в таємниці музичного світу?
Нехай учень відповість на питання "Як це зроблено?
Чому марш - це марш і під нього хочеться рівно крокувати, а під музику вальсу танцювати?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика