Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Найцікавіші і перспективні технології для майбутніх смартфонів

  1. З'явилися приблизно двадцять років тому в якості альтернативи, які мали досить обмежений функціонал...
  2. гнучкі екрани
  3. Мобільні проектори
  4. Голосове управління і персональні помічники
  5. Тривимірні екрани і голограми

З'явилися приблизно двадцять років тому в якості альтернативи, які мали досить обмежений функціонал мобільних телефонів, смартфони тепер є майже у кожного. Сьогодні ці пристрої об'єднують в собі технології безлічі інших гаджетів, таких як фотоапарати, КПК або портативні консолі.

Як і будь-яка техніка, смартфони еволюціонують і розвиваються. Безрамкові дисплеї, сканери відбитків пальців, бездротова зарядка - все це стало реальністю і вже зараз використовується в пристроях поточного покоління. Важко уявити, куди заведе їх прогрес, проте деякі з майбутніх нововведень можна передбачити вже зараз.

Доповнена реальність

Доповнена реальність (або AR) має на увазі отримання інформації за допомогою людського зору, доповнену за допомогою програмних рішень - звуку, відео, графіки або даних GPS. Іншими словами, AR доповнює інформацію, об'єднуючи дані пристрої і те, що людина бачить в реальному житті. Наприклад, можна отримати інформацію про предмет, просто навівши на нього камеру смартфона.

Телефони завдяки своїй портативності служать хорошою платформою для доповненої реальності. Досить вийняти гаджет з кишені, щоб отримати найсвіжішу і актуальну інформацію, яку в іншому випадку потрібно було б шукати в інтернеті або питати у кого-небудь. Багато сучасні програми AR зараз використовують GPS, щоб полегшити пошук місця розташування користувача. Швидше за все, ця функція буде активно розвиватися протягом наступних кількох років з огляду на її високого потенціалу.

Однак є і складності. Обмеження накладає мала точність розпізнавання «живих» поглядів при вказівці місць, будівель або людей. Для того, щоб доповнена реальність була плавною і надійної, технологія повинна мати певний стандарт, який поки ще не заданий.

гнучкі екрани

Все веде до того, що смартфон повинен володіти великим екраном для перегляду і відтворення фільмів або ігор, і при цьому мати маленькі розміри. Майбутні дисплеї можна буде складати і розгортати, використовуючи технологію органічного светоизлучающего діода (OLED). Цей тонкий екран навіть дозволить продублювати зображення на задню частину смартфона, так що можна буде показувати контент з одного боку, а з іншого - управляти процесом.

Завдяки гнучкості технології легко можна уявити переносні смартфони, здатні змінювати свою форму в залежності від необхідних в потрібний момент функцій. Таку ідею свого часу пропонувала компанія Nokia. Її проект Morph припускав інтеграцію функцій сучасних смартфонів в переносну електроніку, здатну змінювати зовнішній вигляд.

Мобільні проектори

Якщо розмірів гнучких дисплеїв все ще недостатньо, можна використовувати для вирішення цієї проблеми мобільні проектори. Так свого часу зробила Samsung , Випустивши Galaxy Beam ще в 2010 році. У нього був вбудований проектор WVGA DLP, який здатний проектувати відео розміром до 50 дюймів і яскравістю в 15 люмен. Завдяки такій функції майбутні смартфони можна буде перетворити, наприклад, в портативну консоль, зробивши підключення до телевізора необов'язковим. Для цього знадобиться тільки плоска поверхня світлого кольору, а заміною контролера послужить управління жестами і голосом, як в технології Kinect . Якщо розмірів гнучких дисплеїв все ще недостатньо, можна використовувати для вирішення цієї проблеми мобільні проектори

Звичайно, при цьому буде споживатися маса енергії, що погано вплине на автономність гаджета. Також є заковика з потужністю лампи. Вбудовані проектори для смартфонів повинні бути невеликими, а розміри проектора безпосередньо впливають на кількість світла, яке він може видати. Частково відповідь на це питання запропонувала компанія Motorola, перетворивши мобільний проектор в знімний модуль для своєї лінійки Moto Z . Можливо, в майбутньому цю проблему вирішать більш витонченим шляхом.

Голосове управління і персональні помічники

Голосове управління використовувалося ще в ранніх моделях мобільних телефонів, але його якість залишала бажати кращого. Однак завдяки Siri і іншим персональним помічникам подібні технології зараз перебувають в тренді.

Siri на своєму прикладі показала як потрібно використовувати голосове управління і програмування розпізнавання мови. Замість розпізнавання команд за допомогою звукових хвиль, як робить більшість подібних систем, Siri сприймає дикцію і синтаксис так само, як люди сприймають промову, що робить розпізнавання більш точним і ефективним.

Можливість голосового управління пильно вивчалася ще з тих пір, як в 1980 році першопрохідці з MIT Research вивчили різні способи спілкування з ПК. Завдяки нещодавно поліпшеному додатком для розпізнавання голосу Siri можна припустити, що безшовне голосове керування, мабуть, є досяжною планкою. Разом з управлінням жестами голосове управління істотно розширить можливості управління телефонами.

Тривимірні екрани і голограми

Смартфони поточного покоління мають дозволу екранів, деталізацію яких людський погляд розрізнити вже не в змозі. Але навіть зараз у компаній є до чого прагнути. Деякі виробники намагаються переходити від 2D до 3D екранів. На ринку є кілька пристроїв, що реалізували цю технологію: LG Optimus 3D, Motorola MT810 і Samsung AMOLED 3D.

Наступним кроком в цьому напрямку можуть стати голограми, які, по суті, будуть являти собою комбінацію тривимірних дисплеїв і проекцій зі смартфона. Так, компанія MasterImage 3D продемонструвала свою розробку відображає 3D-голограми проекційної системи на щорічному конгресі Mobile World Congress в лютому 2016 року. Такі 3D-дисплеї можуть бути інтегровані з проектуються інтерфейсами, що дають користувачам можливість взаємодіяти зі смартфоном. Наприклад, можна буде міняти розмір фотографій жестами рук, витягаючи або стискаючи голографічні зображення, або переміщати об'єкти в просторі простим перетягуванням.

Без сумніву, такий підхід може перевернути розуміння принципів управління смартфонами. Але ці технології шалено дорогі і складно навіть уявити, скільки буде коштувати смартфон, керований за допомогою голограми. Крім того, є й інші проблеми, що стосуються конфіденційності особистих даних.

Звичайно, це далеко не всі технології, які можна представити у майбутніх персональних пристроях зв'язку, але тут перераховані найперспективніші і цікаві. Які з них стануть повсюдним явищем, а які кануть в лету, покаже час.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика