Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


лукавство Apple

вчорашній текст   за підсумками презентації Apple викликав бурхливе обговорення в коментарях

вчорашній текст за підсумками презентації Apple викликав бурхливе обговорення в коментарях. Як завжди, знайшлися люди, які яро захищають політику компанії, які б дивні рішення вона не приймала. Відразу згадується серія мультсеріалу «Південний парк», в якій Apple презентувала інноваційний гаджет HumancentiPad. Повертаючись до нового MacBook Pro, хотілося б ще раз прояснити, що не так з цим комп'ютером, і як в Apple тримають всіх нас за ідіотів.

Знову про USB Type-C

Почнемо з цифр:

· Кабель USB-C / Lightning - 2490 рублів;

· Адаптер USB-C / USB - 1590 рублів;

· Багатопортовий цифровий AV-адаптер USB-C для підключення медіа-носіїв і HDMI - 5790 рублів

· Адаптер Belkin USB-C / Gigabit Ethernet - 3 490.00 pyб.

· Адаптер Thunderbolt 3 (USB-C) / Thunderbolt 2 - 5790 рублів.

Немає жодної проблеми в тому, що Apple радикально переходить на USB Type-C в MacBook 12 і MacBook Pro. Це надійний, універсальний і поступово поширюється інтерфейс. Проблем в тому, що ключове слово - поступово. Перше покоління MacBook 12 надійшло в продаж у квітні 2015 року. Багато у вас з'явилося пристроїв з USB Type-C за ці півтора року? Може бути у вас є флешка з таким інтерфейсом? Жорсткий диск? Картрідер? Не думаю.


Але тут нема чому дивуватися. Apple завжди в своїй історії так надходила, змушуючи ринок і користувачів підлаштовуватися під себе. Тільки справа в тому, що в сучасному світі продажу електронної техніки починають падати. Навіть Apple відчуває це на собі. Ринок наситився комп'ютерами, смартфонами і планшетами всіх мастей. Уже немає вагомих причин змінювати свій телефон минулого року на нову модель - відмінності між ними мінімальні. Тому процес переходу не відбудеться так різко, як свого часу перехід на USB, а затягнеться на роки.

Я б не писав всі ці рядки, якби Apple вчора презентувала новий MacBook Air, а не комп'ютер з приставкою Pro. Лобіюючи останні кілька років Thunderbolt, Apple підсадила всю професійну індустрію на цей інтерфейс, який став таким же стандартом, як і USB. У новий MacBook Pro без перехідника нічого не підключити. І це повний провал. Якщо не вірите мені, сходіть на сайт BlackMagic і погортайте каталог їх продуктів.

Якщо не вірите мені, сходіть на сайт BlackMagic і погортайте каталог їх продуктів

У коментарях мені писали, що ті, хто можуть дозволити собі такий комп'ютер і дорогу професійну периферію, не сісти купити і перехідник. Все так, тільки цифрові перехідники не просто так називаються цифровими. У них є свої «мізки», які теж можуть ламатися та виходити з ладу. Коли ти збираєш складне технічне інсталяцію з безліччю підключаються джерел, будь перехідник - завжди потенційно слабке місце, яке може підвести в самий невідповідний момент. Саме тому, будь-перехідник - пекельне зло.

Саме тому, будь-перехідник - пекельне зло

Ще одна приємна несподіванка, пов'язана з новою «Прошко» - SSD диск, розпаяний на материнську плату. Новий MacBook Pro - одноразовий комп'ютер. Якщо у вас закінчиться гарантія і полетить SSD-диск, а з ними це відбувається часто, то комп'ютер можна сміливо викидати на смітник. Заллєте його водою? Втратите всі дані. Але це ж нічого, правда? Коли ти можеш купити собі такий комп'ютер, то будь люб'язний, купи ще Time Capsule для автоматичного бекапа.

У ньому є миниджек!

Я обожнюю Apple. У вересні на презентації iPhone 7 Філ Шиллер вийшов на сцену і з покерфейсом розповів нам про те, що вони прибрали роз'єм для мініджек, тому що це морально застарілий інтерфейс, яким людство користується вже 75 років! Пора йти далі! Проходить рівно місяць, Філ Шиллер презентує найсучасніший ноутбук в світі, де встановлений роз'єм для мініджек. Браво, Apple. А що там з бездротовими Air Pods сталося, нам чомусь розповідати не стали. Ну добре, почекаємо ще місяць.

Універсальні інтерфейси - це добре

Універсальні інтерфейси - це добре

Головне лукавство Apple полягає в тому, що компанія, прикриваючись турботою про користувачів, продовжує цинічно заробляти на них гроші. Показуючи новий MacBook Pro, нам розповідали про те, яке благо універсальний USB Type-C для всіх нас: він і дані передає, і відео, і швидкість у нього висока. Тепер логічне запитання: чому в iPhone встановлений пропріетарний Lightning, а не USB Type-C? Відповідь гранично проста: Apple це невигідно.

Type-C - відкритий стандарт, що розробляється консорціумом виробників. Lightning - розробка Apple. Будь-яке використання цього інтерфейсу на увазі фінансові відрахування Apple. Якщо хтось хоче зробити док-станцію, навушники, перехідник, своє зарядний пристрій, то потрібно заплатити Apple гроші. З огляду на, популярність iOS-пристроїв і аксесуарів до них, ніхто при здоровому глузді не буде відмовлятися від такої легкої прибутку заради якоїсь там стандартизації використовуваних інтерфейсів.

Коли iPhone перетворюється в цеглу, таке буває після невдалих оновлень і нелегальних маніпуляцій з iOS, на його екрані загоряється картинка, де зображена ікона iTunes і кабель Lightning. Мається на увазі, що для відновлення работоспобності пристрою, його треба підключити до комп'ютера. І що робити людині, якщо він купив собі новий MacBook Pro в такій ситуації? Ну ось серйозно, це ситуація, яка обов'язково з кимось трапиться. Ти прийдеш після роботи, захочеш оновити телефон, отримаєш цегла. Перехідник ти заздалегідь не купив, бо навіщо, адже все синхронізується без проводів, час 0-00, завтра на роботу, телефон не працює, а там дзвінки, календар, усе твоє життя. Можна обмазатися технікою Apple на 500 тисяч рублів і опинитися в ситуації, коли вона не може взаємодіяти один з одним. Все це ще забавно, якщо врахувати, що будь-який сучасний Android-смартфон можна без проблем підключити до MacBook Pro. Така ось яблучна екосистема.

Багато у вас з'явилося пристроїв з USB Type-C за ці півтора року?
Може бути у вас є флешка з таким інтерфейсом?
Жорсткий диск?
Картрідер?
Заллєте його водою?
Але це ж нічого, правда?
Тепер логічне запитання: чому в iPhone встановлений пропріетарний Lightning, а не USB Type-C?
І що робити людині, якщо він купив собі новий MacBook Pro в такій ситуації?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика