Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Lenovo Yoga 900S - тест ноутбука на «повільному вогні»

  1. Конструкція: з прицілом на максимальний тепловідвід
  2. Процесор - холодне серце
  3. Дисплей - дуже хороший
  4. режим планшета
  5. Батарея і енергоспоживання
  6. Як ми тестували
  7. резюме
  8. Специфікація

У ноутбуках з активним охолодженням зайве тепло, що виділяється процесором та іншими електронними компонентами, відводиться за допомогою системи радіаторів і вентилятора. Чим більше навантаження на процесор і чим вище його температура - тим швидше крутиться вентилятор для відведення зайвого тепла.

У пристроях з пасивним охолодженням вентилятора немає, все тепло відводиться тільки за рахунок системи радіаторів. Звичайно, і TDP (Thermal Design Power) чіпів, які використовуються в таких лептопах, зазвичай не перевищує 5-7 Вт, що можна порівняти з чіпами для планшетів. Проте, якщо конструкція тепловідводу продумана погано, процесор почне перегріватися і піде в режим троттлінга (throttling). Нагадаємо, що троттлінг називається механізм захисту процесора від термічних ушкоджень при перегріву системи. Чим вище температура процесора, тим більше машинних тактів він пропускає, одночасно знижуючи і продуктивність. До речі, якщо троттлінг не допомагає знизити температуру чіпа, то останній просто «гасить» всю обчислювальну систему.

Система пасивного охолодження відрізняється особливою конструкцією - фактично весь корпус тут може грати роль більшого радіатора. І якщо апарат добре обдувається зовнішнім повітрям, то особливих проблем не виникає навіть при великій обчислювальної навантаженні. А що якщо з провітрюванням корпусу проблеми? Як поведе себе ноутбук в цьому випадку, як швидко процесор перейде в режим троттлінга? Для експерименту ми взяли на тестування модель Lenovo Yoga 900s, супертонкий ультрабук-трансформер на базі процесора Intel Core m5 6Y54 з системою пасивного охолодження.

Конструкція: з прицілом на максимальний тепловідвід

Lenovo Yoga 900s - це трансформер преміум-класу, оснащений сенсорним IPS-екраном і спеціальним фірмовим шарніром з декількох сотень елементів, який дозволяє відкривати кришку лептопа на 360 °, тим самим перетворюючи його в планшет. Пристрій дуже тонке - менше 13 мм в товщину, таких показників вдалося досягти, в тому числі, за рахунок застосування анодованого листового алюмінію - з нього виконані передня і задня панелі. Бічна рамка виготовлена ​​з пластмаси, клавіатурна панель також складається з пластмаси зі спеціальним матовим покриттям, на дотик схожим на штучну шкіру. Притому самі клавіші теж зроблені з алюмінію і оснащені підсвічуванням. Під клавіатурою розташований широкий тачпад діагоналлю 4 дюйми, з підтримкою мультікасаній.

Під клавіатурою розташований широкий тачпад діагоналлю 4 дюйми, з підтримкою мультікасаній

Lenovo Yoga 900S в позиції «стенд». Клавіатура в такій позиції відключається і ультрабук переходить в режим планшета. На бічній грані можна побачити порт зарядки, порт USB Type C і кнопку перезавантаження

На лівій бічній грані знаходиться роз'єм живлення, що працює, як порт USB 2.0, індикатор заряджання або включення, а також порт USB 3.0 Type C з відеовиходом. Поруч знаходиться непримітна втоплена кнопка перезавантаження. На правій бічній грані розташовані порт USB 3.0 (Type A), комбіноване аудіогнезда і кнопка включення / перекладу в сплячий режим.

Фірмовий металевий шарнір Lenovo Yoga

Вищезгаданий металевий шарнір додатково грає роль тепловідводної компонента. До речі, при гарній навантаженні він стає помітно теплим. Алюмінієва кришка ноутбука, поєднана з шарніром - це ще один з елементів відведення тепла. Ну і, звичайно ж, важливу роль в розсіюванні зайвої теплової енергії грає основний корпус.

На правій бічній грані розташовані порт USB 3.0, поєднане аудіогнезда і кнопка включення / перекладу в сплячий режим

Основні компоненти, які гріються в ноутбуці - це процесор, чіп дискретної карти (якщо є) і чіпсет материнської плати (якщо є). У просте або при низькому навантаженні виділення тепла буде незначним, проте при повній обчислювальної завантаженні температура за кілька хвилин може піднятися до дуже високих значень. З усього вищеописаного в Lenovo Yoga 900s є тільки процесорна система-на-чіпі, саме вона нагрівається найбільше.

Процесор - холодне серце

Yoga 900s оснащений дуже енергоефективним двоядерним SoC (System-on-Chip, система-на-чіпі) Intel Core m5 6Y54 архітектури Skylake, орієнтованим на застосування в ультрабуках-трансформерів. Починаючи з чіпів 6-го покоління, компанія Intel розділяє їх за класом так само, як процесори серії Core i3 / i5 / i7.

Починаючи з чіпів 6-го покоління, компанія Intel розділяє їх за класом так само, як процесори серії Core i3 / i5 / i7

Yoga 900S зі знятою задньою кришкою. Всю поверхню під клавіатурою займає акумулятор, у верхній частині знаходиться обчислювальний блок

Завдяки технології Hyper-Threading два процесорних ядра обробляють дані в чотири потоки. Штатна частота Core m5 6Y54 дорівнює 1100 МГц, але при слабкій обчислювальної навантаженні за рахунок технології Turbo Boost вона може падати до 480 МГц, а при зростанні автоматично збільшується до 2400 МГц. SoC також містить інтегрований графічний адаптер Intel HD Graphics 515. Система-на-чіпі підтримує системну пам'ять DDR3L / LPDDR3 з частотою до 1866 МГц і об'ємом до 16 ГБ.

У правому верхньому куті (на фото зі знятою кришкою - в лівому) розташований процесор. Саме в цьому місці корпус нагрівається найбільше

При роботі на базовій частоті параметр TDP для моделі Core m5 6Y54 становить 4,5 Вт, завдяки чому ці чіпи можна використовувати в гаджетах з пасивним охолодженням. При активному використанні технології автоматичного розгону Turbo Boost тепловиділення може збільшуватися до 7 Вт. З цієї причини розробники пристроїв повинні коректно розподіляти надлишки тепла, в іншому випадку процесор не зможе задіяти всі переваги Turbo Boost і буде працювати на базовій частоті.

Результати тестування Lenovo Yoga 900S допомогою утиліти NovaBench

Результати тестування Lenovo Yoga 900S допомогою утиліти NovaBench

Результати тестування Lenovo Yoga 900S за допомогою утиліти PCMARK 7

Графічний адаптер HD Graphics 515 відрізняється посередньою продуктивністю, до того ж не здатний довго працювати з максимальною продуктивністю через обмеження по тепловиділенню. В результаті такої адаптер добре справляється лише з невибагливими іграми і відео з невисоким дозволом.

Ультрабук Lenovo Yoga 900S оснащений дуже швидким SSD-накопичувачем об'ємом 256 ГБ. Утиліта HD Tune оцінила середню швидкість передачі файлів в 837 МБ / с, а час доступу - 0,045 мс

Дисплей - дуже хороший

Тестована модель Lenovo Yoga 900S оснащена чудовим 12,5-дюймовим сенсорним IPS-дисплеєм, що підтримує максимальний дозвіл QHD (2560 x 1440). Екран має гарний запас по яскравості, відрізняється чудовими яскравими і соковитими кольорами. Разом з тим, застосування QHD-дозволу для 12,5-дюймової діагоналі навряд чи виправдано, оскільки, по-перше, це підвищує вартість пристрою, по-друге, скорочує час роботи від батареї.

Разом з тим, застосування QHD-дозволу для 12,5-дюймової діагоналі навряд чи виправдано, оскільки, по-перше, це підвищує вартість пристрою, по-друге, скорочує час роботи від батареї

Yoga 900S підтримує максимальний дозвіл QHD (2560 x 1440 пікселів). Але якщо текст на екрані при такому дозволі вам здасться занадто дрібним, його можна змінити через меню Intel HD Graphics

Крім того, в разі якщо програма не адаптовано до такого високого дозволу, робота з ним може спричиняти незручності. Багато сайтів при перегляді в веб-браузері будуть займати лише вузьку смугу посеред екрану, або відрізнятися дрібним і незручним для читання текстом. Звичайно, QHD має свої переваги, наприклад, це дозволяє дивитися відео з якістю 2560 × 1440 пікселів. Однак відеоролики QHD на YouTube помітно гальмують, навіть якщо процесор не зайнятий іншими додатками. Разом з тим, відтворення відео з HD-дозволом 1440P проводиться практично без затримок.

режим планшета

Якщо кришку Lenovo Yoga 900S відкрити на 180 °, апарат продовжує працювати в режимі ноутбука, якщо ж її відкрити на більший кут, аж до 360 °, стандартна фізична клавіатура відключається і пристрій переходить в режим планшета. Орієнтація дисплея встановлюється в залежності від положення Lenovo Yoga 900S - це може бути книжкова або альбомна (пряма або перевернута). Апарат можна поставити в форматах «будиночок» або «стенд».

Апарат можна поставити в форматах «будиночок» або «стенд»

Yoga 900S в позиції «будиночок». Ультрабук не має апаратних кнопок регулювання гучності, що іноді може бути незручно

Як згадувалося вище, Lenovo Yoga 900S не має апаратних кнопок регулювання гучності, що трохи незручно для планшетного режиму. Крім того, позначаються недоліки ОС Windows: на відміну від пристроїв на Android або iOS, які при блокуванні миттєво «засипають» і «прокидаються», в Yoga 900S цей цикл займає близько 10 сек. Це незручно, хоча не так і критично, оскільки основний режим для Lenovo Yoga 900S - використання в якості ноутбука, а не планшета.

Батарея і енергоспоживання

За допомогою функції енергомоніторингу, інтегрованої в смарт-розетку TP-Link HS110 , Ми заміряли енергоспоживання Yoga 900S в різних режимах роботи. Отже, в режимі тільки заряду батареї пристрій споживало приблизно 33 Вт, а при активному його використанні з одночасною підзарядкою батареї споживання сягало 44 Вт / год. У разі, якщо акумулятор повністю заряджений (здійснюється тільки крапельна підзарядка), а процесор максимально завантажений, ноутбук бере приблизно 18-19 Вт / год. При низькому завантаженні процесора (робота в офісних додатках) і повністю зарядженій батареї споживана потужність знижується до 7-8 Вт.

При низькому завантаженні процесора (робота в офісних додатках) і повністю зарядженій батареї споживана потужність знижується до 7-8 Вт

Максимальне енергоспоживання Lenovo Yoga 900S при інтенсивній обчислювальної навантаженні з одночасною підзарядкою батареї не перевищує 45 Вт / год

Апарат продемонстрував хороші показники автономності. В режимі інтенсивного використання процесора (рівень навантаження не нижче 80% і аж до 100%) ноутбук пропрацював 4 години 40 хвилин. Зате в режимі невеликого навантаження - відключений модуль Wi-Fi, яскравість виставлена на 50%, гучність на 20%, здійснюється циклічне відтворення HD-відео в форматі MKV - Lenovo Yoga 900S протримався майже 10 годин.

Судячи по товщині кабелю мережевого адаптера, він здатний витримати навантаження як мінімум 1 КВт. Притому що ультрабук споживає не більше 50 Вт / год. Надлишковий запас по міцності збільшує загальну вагу конструкції

Повна зарядка батареї апарату займає близько двох годин, блок живлення при цьому трохи нагрівається. Варто відзначити, що входить в комплект блок живлення - все ж надмірно габаритний і великий. З огляду на, що максимальне енергоспоживання апарату не перевищує 50 Вт / год, хотілося б отримати більш мініатюрний блок живлення з тонким і легким проводом. Нерідко розробники творять чудеса винахідливості, щоб зменшити на чергові частки міліметра товщину корпуса і знизити на пару грамів вага пристрою, але при цьому, на жаль, зовсім не замислюються над мінімізацією конструкції блоку живлення.

Як ми тестували

Щоб перевірити, як ноутбук поведеться при перегріванні, ми імітували роботу в дуже жаркому кліматі, з мінімальним провітрюванням. Для цього Lenovo Yoga 900S обернули в ковдру, щоб відведення тепла через металеві елементи корпусу був мінімальним.

Для цього Lenovo Yoga 900S обернули в ковдру, щоб відведення тепла через металеві елементи корпусу був мінімальним

При низькій обчислювальної навантаженні тактова частота процесора може знижуватися більш ніж в 2 рази менше базової

При мінімальному навантаженні процесора (3-4%) його частота падає до 500-600 МГц. Щоб навантажити процесор ми запустили перекодування відеофайлу в форматі Full HD, а також паралельне відтворення двох потоків Ultra HD (4K) на YouTube.

При перегрів процесор знижує тактову частоту навіть при високій обчислювальної навантаженні

При перегрів процесор знижує тактову частоту навіть при високій обчислювальної навантаженні

Поки процесор холодний, він підтримує високу тактову частоту, відповідно обчислювальної навантаженні

Як показало тестування, через 20-30 хвилин інтенсивної роботи (95-100%) нижня панель Lenovo Yoga 900S досить сильно нагрілася, найбільш гаряча точка - справа, приблизно під клавішею Enter. Але далі процесор переходить в режим троттлінга: система автоматичного розгону Turbo Boost знижує «обертів». Тому при незмінній і стабільної інтенсивної навантаженні рівень використання ресурсів процесора не піднімався вище 90%, а робоча частота - вище 1,2 - 1,3 ГГц. Притому вже помітно виявлялося зниження продуктивності системи. І якщо на холодному процесорі під час запуску програми або інших короткочасних сплесках навантаження робоча частота іноді короткочасно стрибала до 2,4 ГГц, то в «гарячому» режимі вона вже не піднімалася вище 1,6 ГГц.

Навіть при дуже несприятливих умовах для охолодження температура процесора не піднімалася вище 65ºС

Далі ми спробували посилити умови роботи. Що, якщо ноутбук використовувати в спекотний сонячний день, поклавши його на гарячий стіл, нагрітий літнім сонцем? Для імітації таких умов ми поставили Lenovo Yoga 900S на гарячий радіатор центрального опалення і дали повну обчислювальну навантаження. Результат не змусив себе довго чекати: через кілька хвилин частота процесора знизилася до базових 1,1-1,2 ГГц.

Утиліта AIDA64 показала, що навіть при найнесприятливіших умовах для охолодження температура процесора не піднімалася вище 62-65º С, незважаючи на повне завантаження процесора і зовнішній додатковий підігрів корпусу знизу. Додатки, що вимагають інтенсивного навантаження, в такому режимі, звичайно ж, починали пригальмовувати, разом з тим робота в не особливо вимогливих офісних додатках не доставляла жодних незручностей.

резюме

Незважаючи на конструкцію з пасивним охолодженням, Lenovo Yoga 900S відмінно поводиться навіть в умовах, коли неможливо забезпечити нормальний тепловідвід. Частота процесора знижується до базової 1,1-1,2 ГГц, паралельно падає і продуктивність, однак цього з лишком вистачає для веб-серфінгу, роботи з офісними програмами та програвання відео в форматі Full HD. Lenovo Yoga 900S не призначений для 3D-рендірінга або відеоредагування і навряд чи доцільно застосовувати його для таких завдань. Але якщо потрібно уникнути зайвого нагріву системи і забезпечити її максимальну продуктивність протягом довгого часу, то можна використовувати для поліпшення охолодження спеціальні підставки під ноутбук, як пасивні, без вентиляторів, так і активні - з вентиляторами.

Окремо варто відзначити відмінну автономність апарату: фактично Lenovo Yoga 900S без проблем витримує повний робочий день без електроживлення, і тільки ввечері його можна ставити на пару годин для підзарядки батареї.

Що стосується дисплея, то дозвіл QHD при такому розмірі екрану і рівні продуктивності графічного адаптера швидше можна назвати невиправданими «понтами». І якщо застосування QHD в 5,5-дюймовому смартфоні чудово тим, що його можна встановити в якості дисплея для шолома віртуальної реальності, то різниця в якості між QHD і Full HD на планшеті або ноутбуці не забезпечує будь-яких істотних переваг. При цьому меню і текст в більшості додатків стає дрібніше і не дуже зручним для читання.

Специфікація

Процесор Intel Core m5 6Y54 Графічний адаптер Integrated Intel HD Graphics Оперативна пам'ять 8 ГБ LPDDR3 Жорсткий диск Samsung SSD 256 ГБ Дисплей 12.5 "QHD (2560 x 1440) IPS, сенсорний Аудіо Stereo Speakers with Dolby® Audio Premium Мережеві можливості 2 x 2 802.11 a / c, Bluetooth® 4.0 Конектори

  • 1 x USB 3.0 (Type A)
  • 1 x USB 3.0 with Video-out (Type C)
  • 1 x DC-in with USB 2.0 Function
  • комбіноване аудіогнезда

Веб-камера 720p Батарея

  • FHD: до 12 годин відтворення відео з диска
  • QHD: до 10,5 годин відтворення відео з диска

Операційна система Windows 10 Home Розміри, мм 305 x 208 x 12,8 Вага, г 999

А що якщо з провітрюванням корпусу проблеми?
Як поведе себе ноутбук в цьому випадку, як швидко процесор перейде в режим троттлінга?
Що, якщо ноутбук використовувати в спекотний сонячний день, поклавши його на гарячий стіл, нагрітий літнім сонцем?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика