Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Дискретна відеокарта для ноутбука. Критерії вибору + відео

 1. Що є дискретна відеокарта?
 2. На що ще необхідно звертати увагу при виборі ноутбука з дискретною відеокартою
 3. висновок

У сусідній статті  Як вибрати відеокарту

У сусідній статті Як вибрати відеокарту? детально розповів як вибрати дискретну відеокарту для стаціонарного комп'ютера . у статті як вибрати процесор так само була розмова про вбудованої або інтегрованої графіку. У цій статті розповім що таке дискретна відеокарта для мобільних пристроїв. Наведу її позитивні і негативні властивості в порівнянні з інтегрованою. Скажу, на що необхідно звертати увагу при виборі ноутбука з дискретною відеокартою. В кінці статті є відео в якому все коротко розказано.

Що є дискретна відеокарта?

Дискретна - значить окрема, в переважній більшості виготовляється на окремій платі. На якій розташовується графічний процесор і кілька чіпів пам'яті. Пам'ять і графічний процесор пов'язані незалежної шиною. Чим остання «ширше» тим більше продуктивності може видати дискретна відеокарта.

Інтегрована відеокарта це протилежність дискретної. Графічний процесор знаходиться безпосередньо в процесорі або в чіпсеті материнської плати . Своєю пам'яті у інтегрованого графічного ядра немає, воно відкушує частину оперативної пам'яті і використовує по свої потреби.

Своєю пам'яті у інтегрованого графічного ядра немає, воно відкушує частину  оперативної пам'яті  і використовує по свої потреби

У дискретної відеокарти є своя пам'ять. Вона позначається як GDDR3 або GDDR5. Дана пам'ять швидше оперативної, що позитивно позначається на продуктивності.

Переваги дискретної відеокарти:

 • висока продуктивність графіки

Недоліки дискретної відеокарти:

 • високе енергоспоживання
 • додаткові 200 грам до ваги мобільних пристроїв)

Поговоримо про недоліки. Високе енергоспоживання обумовлено наявністю набагато більш потужного графічного чіпа і наявністю окремої пам'яті.

Високе енергоспоживання істотно зменшує час автономної роботи від батареї , Що критично для портативних пристроїв.

Наслідком високого енергоспоживання є більш потужна або окрема система охолодження дискретної відеокарти. Яка в свою чергу додає рівень шуму пристрою, будь то стаціонарний або мобільний комп'ютер.

Для вирішення перерахованих вище недоліків в портативних комп'ютерах пішли на такі рішення. Почали встановлювали відразу інтегровану і дискретну відеокарту. Була можливість при включенні ноутбука задіяти одну з них. Це було зручно, тому що дозволяло працювати на вбудованій графіці, а грати на дискретній. Незручність було одне - необхідність перезавантаження.

Дане рішення набуло розвитку і виробники почали робити перемикач, на корпусі ноутбуків або програмно в панелі управління, для дискретної та інтегрованої графіки. Необхідність перезавантаження відпала, але проблеми з перемиканням були. Так як необхідно було зображення передати від однієї карти до іншої при цьому включити одну і вимкнути іншу.

Наступним етапом розвитку цієї технології було автоматично перемикається графіка. Суть була в наступному, інтегрована відеокарта працює постійно і саме вона відповідає за виведення зображення на дисплей . Коли навантаження немає працює тільки вбудована відеокарта, при навантаженні підключається дискретна відеокарта і бере на себе всю обробку графіки. При цьому виводить зображення все одно інтегрована. Це дозволило виключити зависання при перемиканні графіки.

У NVIDIA дана технологія називається Optimus. Завдяки їй користувачам тепер не треба нічого перемикати вручну, все робить автомат. Так як інтегрована відеокарта в будь-якому випадку виводить зображення на екран то вирішується проблема з перемиканням.

Відмінна аналогія, між NVIDIA Optimus і автоматичною коробкою передач в автомобілі, була проведена на сайті. Час роботи від батареї при використанні даної технології менше рівно як і автомобіль з автоматичною коробкою споживає більше палива. Швидкості коробка включає іноді невчасно так само і Optimus може не включитися при запуску якоїсь гри або під час гри відключити дискретну відеокарту. Так само є можливість вручну для кожної програми задати графічний чіп, який буде її обробляти = режим ручного перемикання передач в автоматичній коробці автомобіля.

Технологія NVIDIA Optimus буде особливо приваблива тим, хто не хоче морочитися з ручним перемиканням карт. Для них з інтернету будуть поставлятися настройки на найбільш популярні додатки і утиліта nVidia Optimus tool сама буде підключати дискретну відеокарту.

На що ще необхідно звертати увагу при виборі ноутбука з дискретною відеокартою

 • дискретні відеокарти для мобільних пристроїв це сильно урізані карти для стаціонарного комп'ютера . Плюс до всього мають так само занижені частоти. Зроблено це для приведення енергоспоживання карт до більш земним рамкам. (Як відомо топові дискретні графічні адаптери для стаціонарних комп'ютерів можуть споживати в навантаженні до 300 Ват - NVIDIA GeForce GTX 690). Це відображено в таблиці нижче

Це відображено в таблиці нижче

 • обсяг пам'яті в дискретної відеокарти нічого не означає. Продуктивність залежить від графічного процесора і шини якої він зв'язується з відеопам'яттю. Якщо ви вибираєте між двома однаковими картами з різним об'ємом пам'яті різниця буде тільки в грошах. Ніякого підвищення продуктивності не буде. Це чистої води маркетинг. Виробник не встановлюватиме обсяг пам'яті для відеокарти обмежує її продуктивність.
 • продуктивність дискретної відеокарти залежить від типу пам'яті GDDR3 або GDDR5
 • Shared Memory - колективна пам'ять. Графічний процесор під свої потреби може відкушувати від оперативної пам'яті частина. У NVIDIA ця технологія називається TurboCache,

у ATI - HyperMemory  Дискретна відеокарта має невеликий обсяг своєї пам'яті і використовує її як буфер для зберігання часто використовуваної інформації у ATI - HyperMemory Дискретна відеокарта має невеликий обсяг своєї пам'яті і використовує її як буфер для зберігання часто використовуваної інформації. Всю решту пам'ять вона бере з оперативної пам'яті. Чим більше останньої, тим більше може забрати собі дискретна відеокарта. Зроблено це для зниження вартості дискретної карти. Через це страждає продуктивність, так як оперативна пам'ять комп'ютера повільніше пам'яті відеокарти. Аналогію можна провести з файлом підкачки на HDD . Так ви зможете запустити купу додатків (важку гру), але продуктивність файлу підкачки (виділеної оперативної пам'яті) зведе весь кайф від процесу до мінімуму. Це так само маркетинг. Різниця полягає в тому, що оперативної пам'яті можна без праці додати і відмовитися від використання файлу підкачки , А відеопам'яті ви вже ніколи не додасте. Відкрите з підтримкою технології HyperMemory містять букви HM і LE.

висновок

При виборі дискретної відеокарти перше на що необхідно звертати увагу це на графічний процесор. можна подивитися порівняльну таблицю відеокарт для ноутбуків. Для порівняння продуктивності з відеокартами для стаціонарних комп'ютерів можна дивитися статті найкраща відеокарта для ігор. Уникайте красивих технологій з відкусуванням пам'яті від оперативки і у вас буде оптимальна дискретна відеокарта.

В цьому відео коротко виклав вибір дискретної відеокарти для ноутбука

Дякую за те, що поділилися статтею в соціальних мережах. Всього Вам Доброго!

З повагою, Антон Дяченко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Що є дискретна відеокарта?
Що є дискретна відеокарта?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика