Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Чому Intel і AMD об'єднуються проти Nvidia / Новое Время

Закляті вороги Intel і AMD починають спільну розробку чипів для ноутбуків. Мета цього альянсу може бути тільки одна - вбити Nvidia

Технологічні гіганти Intel і AMD почали співробітництво в області створення рішення для ультрабуків - тонких, легких і "довгограючих" ноутбуків, попит на які в останні роки постійно зростає.

Йдеться про створення чіпа з процесором Intel і графічним ядром AMD. Метою є створення легкого ноутбука, здатного на відміну від більшості подібних рішень справлятися із завданнями, які вимагають великої продуктивності від відеокарти.

Це перша співпраця між Intel і AMD починаючи з 1980-х, відзначає американський аналітик Патрік Мурхед.

Чому закляті вороги об'єднуються, що з цього вийде і як на це відреагує їх єдиний по суті конкурент Nvidia?

Головне - вижити

Якщо ви хоч трохи стежили за розвитком персональних комп'ютерів в останні пару десятиліть, то повинні пам'ятати епічну війну між Intel і AMD на ринку процесорів. Вона завершилася перемогою Intel - процесори AMD стали за великим рахунком нішевим рішенням (80% проти 20% ринку).

Intel хоче випустити процесори нового покоління спільно з AMD Intel хоче випустити процесори нового покоління спільно з AMD

На ринку дискретних відеокарт AMD також перебуває в епічному протистоянні з компанією Nvidia. І там також справи йдуть не дуже. частка AMD становить лише 23% проти 76% у Nvidia.

Серед комп'ютерів з інтегрованими відеокартами спостерігається дещо інша картина, тут в боротьбу включається третій гравець - Intel, який пропонує інтегровані відеокарти в своїх процесорах. Люди, що не грають в ігри, що не займаються монтажем відео, часто вважають за краще купити ноутбук без дискретної відеокарти, щоб заощадити на тому, що їм не потрібно.

Отже, картина в цілому виглядає так.

AMD програє обидва своїх протистояння і несе серйозні втрати. За період з 2011 по 2016 рік прибуток AMD скоротилася на 40%. За цей же період прибуток Nvidia зросла втричі.

При цьому Intel - компанія начебто вельми успішна - знаходиться в дуже цікавому положенні. Домінуючи на ринку, вона ризикує опинитися серед тих, хто програв, оскільки фокус все більше зміщується в бік портативних рішень.

Наприклад, Microsoft оголосив про співпрацю з Qualcomm для створення свого мобільного процесора для ноутбуків і планшетів.

Apple оснащує останні iPhone і iPad процесорами власної розробки, які по продуктивності вже не поступаються процесорам Intel, використовуваним в MacBook. Експерти припускають, що Apple готується рано чи пізно перейти на ці процесори в своїх ноутбуках.

Samsung випускає ультрабуки (точніше, chromebook) на своїх процесорах Exynos, які спочатку створювалися для смартфонів.

Що стосується Nvidia, то ця компанія, на перший погляд, не є прямим конкурентом Intel, оскільки її "проби пера" на ринку процесорів погоди не робили. А сама Intel дискретні відеокарти не виробляє, не потрапляючи таким чином на територію Nvidia.

Однак, в перспективі ринок портативних комп'ютерів може пережити ряд серйозних змін. На горизонті - чіпи для нейронних мереж і штучного інтелекту, машинне самонавчання, віртуальна реальність і т.д. І Nvidia проявляє серйозні ініціативи в цьому напрямку.

Іншими словами, Intel ризикує в доступному для огляду майбутньому втратити домінуюче становище на ринку портативних комп'ютерів.

Спільний проект Intel і AMD може сильно вдарити по Nvidia Спільний проект Intel і AMD може сильно вдарити по Nvidia. А може виявитися холостим пострілом

Одним із способів боротьби за місце під сонцем для Intel може стати випуск портативних рішень підвищеної продуктивності.

Це дозволить створювати ультрабуки, придатні для "важких" задач - відеомонтаж, геймінг і т.д.

Запропонувавши портативний, але продуктивне рішення, Intel може забезпечити собі місце під сонцем, навіть якщо частина ринку буде відвойована іншими виробниками.

Що вийде?

AMD може дати Intel то, чого останній так сильно не вистачало останнім часом.

Вузьке "пляшкове горлечко" ультрабуків і трансформерів - продуктивність графіки. Інтегровані відеочіпи Intel чудово справляються з офісними завданнями, Full HD-відео і нескладними іграми. При цьому такі рішення компактні, не вимагають додаткового охолодження і економлять енергію, підвищуючи автономність ультрабука.

Але відеомонтаж, серйозні ігри, віртуальна реальність і інші складні завдання таким ультрабуків не по зубах.

Рішення з дискретними відеокартами можуть серйозно підвищити продуктивність ноутбука, однак, окремий чіп вимагає інших рішень в області охолодження, збільшує товщину і вагу ноутбука, знижує його автономність.

Фактично, завдання Intel полягає в тому, щоб втиснути продуктивність дискретної відеокарти в інтегрований чіп. І зробити так, щоб ноутбуки, за великим рахунком, перестали потребувати дискретних відкритих. Тобто нанести удар по основній "годівниці" Nvidia.

Очевидно, що самостійно інженери Intel цю задачу вирішити не можуть, тому компанія вирішила вдатися до послуг старого (і давно поваленого) ворога AMD, щоб атакувати свого нинішнього ворога Nvidia.

Аналітики припускають, що вже в наступному році Intel представить наступне покоління процесорів Intel Core, в яких замість звичного графічного ядра Intel, буде інтегровано графічне ядро ​​Radeon, розроблене AMD.

За даними PC World, проект є ініціативою Intel і курується інженерами Intel. Також саме Intel буде відповідати за випуск драйверів і програмного забезпечення для роботи нового чіпа.

Інженери AMD готують свою версію чіпа Radeon по специфікаціям Intel, так само як раніше компанія робила це на замовлення Microsoft і Sony для ігрових приставок Xbox і Playstation 4.

Технічні характеристики майбутнього чіпа поки не розголошуються. Так само як і його назва. У деяких ЗМІ прийдешній процесор вже охрестили Kaby Lake G, однак представники Intel поки офіційно не підтверджують (але і не спростовують), що він буде називатися саме так.

У ЗМІ ці процесори поки умовно називають Core-Radeon.

Все-таки куплять?

Для деяких аналітиків новина про партнерство Intel і AMD стала приводом згадати про старі чутки. Протягом багатьох років в індустрії говорили про те, що Intel може купити AMD або хоча б частину бізнесу, пов'язану з розробкою і виробництвом відеокарт Radeon.

Сумні фінансові показники AMD і постійно загострюється конкуренція між Intel і Nvidia робили цю угоду досить логічною.

Однак, на поточний момент підтверджень того, що це може насправді статися, немає.

В AMD не тільки ухиляються від розмов про продаж або злиття, а й всіляко підкреслюють, що нові чіпи стануть проектом Intel, в якому AMD лише "бере участь". Тобто Intel представляється одним із замовників, на зразок Microsoft і Sony в колишні роки.

Чи варто Nvidia або іншим гравцям ринку турбуватися про своє майбутнє в зв'язку з альянсом Intel і AMD? Очевидно, поки не варто, констатують експерти.

Варто почекати нових процесорів, оцінити їх продуктивність і інші параметри і зрозуміти, наскільки сильно нові ультрабуки на платформі Intel зможуть змінити наші уявлення про портативних комп'ютерах.

На той час також стане зрозуміло, чим відповідять конкуренти.

Чому закляті вороги об'єднуються, що з цього вийде і як на це відреагує їх єдиний по суті конкурент Nvidia?
Що вийде?
Все-таки куплять?
Чи варто Nvidia або іншим гравцям ринку турбуватися про своє майбутнє в зв'язку з альянсом Intel і AMD?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика