Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Чи не працює клавіатура ноутбука: інструкція щодо вирішення проблеми

 1. Заводський брак
 2. NumLK
 3. вірус
 4. Вся справа в роботі клавіш
 5. збій
 6. шлейф
 7. забруднення
 8. Вся справа в заряді
 9. Перегрів або переохолодження
 10. «Чай, кава, посидимо?»

Нерідкі випадки, коли не працює клавіатура ноутбука. Причому, ніякої ролі не грає, якої марки ваш пристрій. Це може статися раптово, як то кажуть само по собі, або ж після певних маніпуляцій користувача. Що ж робити і які причини неполадок? Розглянемо найбільш часті з них.

Заводський брак

Однією з причин того, що не працює клавіатура ноутбука, є заводський брак. У тому випадку, якщо ви придбали лептоп зовсім недавно і є на нього гарантія, то слід звернутися до майстрів в сервісний центр. Нерідкі випадки, коли власники комп'ютерів вдаються до допомоги знайомих. У цьому є свої мінуси. Він може не тільки не полагодити поломку, але і зірвати пломби. У такому випадку гарантія не діятиме, а платити за ремонт доведеться з власного гаманця.

NumLK

Багато хто стикався з проблемою, коли не функціонує певна частина клавіатури. В такому випадку просто затисніть NumLK одночасно з клавішею FN, все знову почне працювати справно.

вірус

Так, саме віруси часто стають причиною неполадок. Вірус пошкоджує драйвера, які будуть відповідати за її роботу. Крім того ваш апарат може повністю відмовитися працювати або гальмувати.

Часто можна спостерігати, коли при включенні пристрою потрібен певний час для «розігріву» (хвилин 20-90). Весь цей час працювати практично неможливо. Деякі кнопки можуть не спрацьовувати, а якщо і будуть, то для виведення інформації на екран потрібен якийсь час. Після закінчення 20-90 хвилин клавіатура продовжить працювати так, немов з нею нічого не було. Це свідчить про те, що на лептопі є вірус.

Вся справа в роботі клавіш

Якщо ж у вас не функціонують певні клавіші, а на комп'ютері немає вірусів, то розглянемо наступне. Більшість клавіш ноутбука складаються з 3 частин: майданчик, ліфт, пружної елемент. З'єднуються всі елементи за допомогою засувок. Якщо використовувати, наприклад, викрутку, і підняти клавішу, то зняти її не складе труднощів. Почистіть майданчик і встановіть клавішу назад. Перевірте, чи реагує вона на натискання.

збій

Розглянемо той варіант, коли клавіатура завжди працювала справно і з деяких причин ви не можете з нею працювати в самій системі. У такому випадку можна говорити про збій. Насправді, ця одна з найчастіших причин, за якими користувачі звертаються до фахівців. І не секрет, що вони зажадають за роботу чималі гроші. Але досить таки легко самостійно визначити - збій чи це.

 1. Перезавантажте комп'ютер.
 2. Зайдіть в BIOS. Для цього необхідно під час включення натиснути клавішу DELETE, також можна скористатися клавішею F2.
 3. Поява вікна з англійськими літерами на синьому, іноді сірому тлі буде свідчити про те, що вам вдалося зайти в BIOS.
 4. Вхід в BIOS означає, що апарат відреагував на натискання кнопок і зараз потрібно всього лише вийти з нього і заново перезавантажити. Тобто, таким чином можна було визначити, що це всього лише збій і в подальшому все буде працювати справно.

Тобто, таким чином можна було визначити, що це всього лише збій і в подальшому все буде працювати справно

шлейф

Не вийшло увійти в BIOS? Саме зараз робота буде полягати в розбиранні пристрою. Справа, звичайно, не настільки складне. Переживати з цього приводу теж не варто.

 1. Скористайтеся інструкцією. Різні моделі розбираються по-різному.
 2. Ні інструкції? В такому разі скористайтеся інтернетом. Введіть модель вашого ПК і питання «Схема збірки».
 3. Виймайте клавіатуру, суворо дотримуючись інструкції.
 4. Зараз необхідно уважно оглянути шлейф. Нерідко саме він стає причиною несправності клавіатури.
 5. Якщо відійшли контакти або окислилися, то проблема криється саме тут. В такому випадку необхідно замінити шлейф.

забруднення

Якщо ж шлейф в порядку, то є можливість, що причиною непрацюючої клавіатури стало саме забруднення. Для цього необхідно просто очистити її від пилу і сміття.

Вся справа в заряді

У тих випадках, якщо ви працюєте на акумуляторної батареї, можна говорити про наступне: при занадто низькому заряді батареї клавіатура може не працювати зовсім. Привести все до попереднього стану допоможе елементарна зарядка акумулятора.

Перегрів або переохолодження

Однією з причин може служити те, що апарат протягом довгого часу знаходився в жаркому приміщенні або під впливом прямих сонячних променів, після чого його різко перемістили в прохолодну середу. Або інший варіант: лептоп перебував в холодному приміщенні, після чого благополучно «переїхав» у більш тепле. У такому випадку можна говорити про те, що контакти просто тимчасово заклинило. У цьому немає нічого страшного, просто потрібно дати техніці трохи «відійти» і клавіатура буде працювати як раніше. Просто вимкніть ПК. Ні в якому разі не потрібно його включати.

Нехай його компоненти охолонуть до кімнатної температури саме в вимкненому стані. Відведіть на це не більше 40 хвилин. Після цього все буде працювати.

«Чай, кава, посидимо?»

Дуже частою причиною поломок є те, що на клавіші була пролита рідина. В такому випадку не варто зволікати. Необхідно відразу вимкнути пристрій. Якщо воно довго вимикається, в такому разі не залишається іншого виходу, як зробити аварійне вимкнення. Вийміть акумулятор, дайте рідини стекти, просушіть. Не забувайте про те, що харчування потрібно від'єднати заздалегідь.

Просушити комп'ютер можна за допомогою звичайного фена. Дуже добре, якщо в ньому є функція подачі холодного повітря. Цим можна домогтися наступного: уповільнити, а деяких випадках і зовсім уникнути процесу окислення плат, мікросхем і контактів. Запам'ятайте, рідина і техніка - несумісні.

Якщо рідина пошкодила доріжку клавіші, то іншого варіанту, як віднести на ремонт ноутбук немає.

Незважаючи на все, якщо можливості самостійно полагодити клавіатуру немає, а вона потрібна безпосередньо в даний момент, є вихід
Незважаючи на все, якщо можливості самостійно полагодити клавіатуру немає, а вона потрібна безпосередньо в даний момент, є вихід. Скористайтеся віртуальними клавішами ОС Windows. Вони виступають емуляторами кнопок. Для того щоб відкрити програму потрібно:

 • натиснути «Пуск»;
 • вибрати «Спеціальні можливості»;
 • далі «Екранна клавіатура».

Використовуйте мишку і натискайте на потрібні клавіші для введення певних символів.
Інший варіант: підключення звичайної клавіатури до ноутбука через USB-порт або модуль Bluetooth.

Що ж робити і які причини неполадок?
Ні інструкції?
«Чай, кава, посидимо?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика