Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Чи варто купувати портативний ігровий комп'ютер?

  1. Чи варто купувати ігровий комп'ютер
  2. Чи варто купувати ігровий ноутбук
  3. Що потрібно знати перед покупкою ігрового ноутбука

«Ігровий комп'ютер» - термін досить неоднозначний

«Ігровий комп'ютер» - термін досить неоднозначний. Адже не дарма прийнято вважати, що скільки людей - стільки й думок. Для однієї людини «ігровим» може називатися будь ПК, здатний запускати тривимірні ігри. Інші зі зневагою дивляться на представлені в магазинах системні блоки і вважають, що воістину геймерской може бути лише конфігурація, що складається з дюжини ядер, пари-трійки відеокарт рівня GeForce Titan, надшвидкого SSD і багато-багато (від 16 - і до безкінечності) гігабайт оперативної пам'яті. Чимало й тих, хто дотримується «золотої середини»: вважає, що будь-якого бюджетного комп'ютера для ігор недостатньо, а «монстри», чий цінник навіть в доларах (не кажучи вже про переживає важкі часи рубль) лякає - це для заможних людей, які хочуть графіки, як в реальності.

І якщо з настільними ПК все відносно просто: чим дорожче комплектуючі, тим вони, загалом, продуктивніше (як самому зібрати ігровий комп'ютер, ми недавно писали), то з ноутбуками складніше. Є, наприклад, MacBook , Які відрізняються якістю, надійністю і стильним дизайном, але по продуктивності відповідають лептопам від конкурентів, які стоять в 2-4 рази менше (за красу і зручність доводиться доплачувати, це закономірно). За ці гроші можна зібрати ПК, який потягне гри 2015 року якщо не в дозволі 4к, то в 2к точно.

Читайте також: Як самостійно зібрати ігровий комп'ютер

Ноутбуки, на перший погляд, не відстають від «великого брата», і створюються на базі аналогічних апаратних рішень. На цьому тлі назріває питання: чи варто купувати ігровий комп'ютер? Адже можна отримати те ж саме, але в компактному корпусі.

Чи варто купувати ігровий комп'ютер

Чи варто купувати ігровий комп'ютер

Основною відмінністю настільних ПК від лептопів є відсутність ряду обмежень. Інженерам не потрібно думати про те, як розмістити потужну начинку в пристрої, товщиною 2-5 см: на ринку вистачає великих корпусів. Обмеження по харчуванню теж досить умовні: потужний БП вирішить всі проблеми. Перегрів енергоємні комплектуючі можна усунути, встановивши радіатор побільше, або зовсім підключивши рідинне охолодження.

Читайте також: Як вибрати потужний блок живлення для ПК

У розробці ноутбуків інженери обмежені більше. Збільшити габарити кулера можна (інакше він просто не поміститься). встановити процесор , Що споживає більше 100 Вт, теж не вийде - час роботи від батареї скоротиться в рази. Те ж саме і з відеокартою.

Таким чином, ігровий ПК є своєрідним «вінцем творіння», що дозволяє розробникам втілити самі передові і продуктивні рішення. Лептоп - продукт вторинний, який базується на сучасних, але урізаних на догоду компактності і енергоефективності, розробках.

Тому, якщо мобільність не важлива, а від ігор хочеться кращої графіки - купувати ігровий ПК однозначно варто. Тільки геймерський комп'ютер дозволить побачити ігровий світ ще більш детально і барвисто, ніж це демонструють консолі .

На тлі тотальної переваги ПК виникає питання: а чи варто купувати ігровий ноутбук в такому випадку? Які вигоди він принесе геймеру?

Чи варто купувати ігровий ноутбук

Чи варто купувати ігровий ноутбук

Основне призначення ноутбуків - стати функціональної заміною настільним ПК, що відрізняється мобільністю. Варто відзначити, що виробникам це вдається. Все те, що дозволяє робити десктоп, лептопи теж вміють, в тій чи іншій мірі.

Мобільність, яка ставиться в якості основної вимоги до ноутбуків, у великій мірі обмежила рівень їх розвитку. Незважаючи на те, що і в десктопах, і в лептопах, використовуються комплектуючі (процесори, відеокарти, жорсткі диски) зі схожими назвами (нерідко модельні номери збігаються, відмінність полягає тільки в літері M в маркуванні), по суті це - абсолютно різні «залізяки ». Незважаючи на застосування технологій одного покоління, мобільні рішення базуються на базі більш енергоефективних розробок і поступаються настільним аналогам.

Процесори Intel Core i5 Mobile не можуть повноцінно змагатися зі «старшими братами». Їх рівень - це бюджетні Core i3. Аналогічно, i7 з літерою M в найменуванні - це скоріше аналог десктопних i5, ніж i7, як в плані швидкодії, так і внутрішньої архітектури.

Обумовлена ​​така ситуація зовсім не бажанням виробників заробити побільше, продаючи не найкращі свої продукти. Зробити так, щоб процесор споживав 50 Вт, замість 150, не обмежуючи його можливості, технічно неможливо реалізувати. Подібним чином йде справа і з відеокартами.

Подібним чином йде справа і з відеокартами

Обмежені розміри кулера не дозволяють встановити в ноутбук «гаряче» залізо

Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити висновок, що лептопам не судилося перевершити можливості ігрових ПК. Але чи означає це, що купувати ігровий ноутбук не варто? Насправді, немає: той факт, що за три десятиліття ноутбуки лише набувають більшої популярності, говорить про затребуваність цього виду комп'ютерів на ринку. Не всім потрібні принади тривимірної графіки в 4к-дозволі. Багато людей вважають марним незначне збільшення FPS в улюбленій грі, зате на ура сприймуть збільшення часу роботи від батарей.

Що потрібно знати перед покупкою ігрового ноутбука

  • Настільний ПК завжди перевершить за продуктивністю ноутбук аналогічного класу. У будь-якій ситуації, пов'язаної зі зростанням енергоспоживання і нагрівання, проблему можна вирішити шляхом збільшення потужності БП і поліпшення кулера. У лептопі це реалізувати важко, в силу обмежень за розміром пристрою і ємності батарей.
  • Ігрові ноутбуки відрізняються схильністю до підвищеного нагрівання. Інженери розробляють для геймерських лептопів системи охолодження достатньої потужності, але пил і бруд погіршують їх можливості. Тому рекомендується доглядати за кольором і своєчасно чистити його.

Читайте наш матеріал: Як правильно чистити кулер ноутбука

  • Не всім до смаку припадають клавіатура і маніпулятор ігрових ноутбуків. Незважаючи на те, що ці компоненти розробляються з урахуванням побажань геймерів, близькість до екрану багатьох не влаштовує. Та й сам дисплей може здатися замалим. Використання зовнішніх компонентів (екрану, клавіатури, миші) нівелює плюс у вигляді мобільності.
  • Ігровий ноутбук більший і важчий робочих лептопів. Розробники прагнуть знизити масу і розміри пристроїв, але потужні комплектуючі вимагають багато місця, а невеликий екран робить ігровий процес не таким комфортним. Тому нерідко маса геймерского ноутбука перевищує 3-4 кг, а розміри дисплея - 17-18 дюймів.

Ігровий ноутбук Dell Alienware 18 важить близько 5 кг

  • Час автономної роботи в іграх обмежена. Технологія виробництва літієвих батарей майже досягла своєї межі. Зробити акумулятор одночасно ємним і компактним вчені поки не можуть. Тому нерідкі випадки, коли геймерський ноутбук в режимі гри розряджається за півгодини-годину.

Якщо всі перераховані нюанси не є критичними - купувати ігровий ноутбук варто. Лептопи для геймерів створені з урахуванням комфортної гри, мають високу продуктивність, до того ж, їх легко переміщати. Придбати геймерський лептоп варто, якщо мобільність відіграє значиму роль. Настільні варіанти більш кращі для тих, кому якість графіки важливіше можливості переміщати ПК з місця на місце. Для таких людей вдалим придбанням стане десктоп.

На цьому тлі назріває питання: чи варто купувати ігровий комп'ютер?
На тлі тотальної переваги ПК виникає питання: а чи варто купувати ігровий ноутбук в такому випадку?
Які вигоди він принесе геймеру?
Але чи означає це, що купувати ігровий ноутбук не варто?

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика