Новостной блок

Ходячий робот фирмы «Одетикс»

Это именно тот случай, когда «милого» можно узнать не только по внешнему облику, но и по походке. Ходячий робот фирмы «Одетикс» (США) имеет шесть ног, обеспечивающих ему маневренность, и отличается от множества своих собратьев, предназначенных для работы в опасных зонах (например, на атомных электростанциях или химических производствах), не только конструкцией, но и способностью на ходу изменять свой рост и походку.


Подробнее ...
Главная


Bluetooth може більше. 6 корисних додатків

  1. Bluetooth може більше. 6 корисних додатків
  2. підключення Bluetooth
  3. Bluetooth - профілі для різних застосувань
  4. Bluetooth - настройка драйверів в ОС Windows
  5. Bluetooth - для управління пристроями в Windows
  6. Bluetooth - Передача файлів між комп'ютерами
  7. Bluetooth - доступ до загальних папок в локальній мережі

Стандарт Bluetooth має безліч застосувань і не споживає занадто багато цінних енергетичних ресурсів в портативних пристроях. Це дозволяє не тільки передавати дані, але використовувати його для самих різних завдань.

Bluetooth може більше. 6 корисних додатків

технологія Bluetooth є основою для бездротової передачі даних на короткі відстані. Хоча в теорії відстань між передавачем і приймачем може бути до 100 метрів, на практиці, навряд чи буде більше, ніж 25 метрів. Bluetooth використовується, крім іншого, для установки зв'язку між пристроями, які б в іншому випадку, були пов'язані коротким кабелем. Типові області застосування включають в себе передачу аудіо сигналів в навушники або колонки, передачу даних на ПК, синхронізацію ресурсів з мобільних пристроїв і передачу бездротових сигналів від пристроїв введення, таких як клавіатури і миші.

Bluetooth також підходить для зв'язку електроніки, наприклад, смарт годинник зі смартфоном. Додаток розумний будинок є ще однією областю, де застосовується Bluetooth. Термостати опалення, світлодіодні лампи і гніздо з дистанційним управлінням потужності об'єднані з центром комутації через WLAN.
Проте, в реалізації цієї технології, необхідно звернути увагу на кілька аспектів. В результаті різних стандартів не всі з них сумісні. Наявність у продажу окремих послуг залежить від моделі пристрою, драйверів і використовуваного програмного забезпечення.

технологія Bluetooth почала підкорювати світ ІТ в 1990 році, коли почалася робота над новим стандартом для бездротової передачі даних. Перша версія з'явилася на світ в кінці дев'яностих років минулого століття, але незабаром була замінена з поправками, які усували виявлені вразливості. Швидкість передачі досягала ок. 730 кб / с. Творці наступних версій працювали, перш за все, над розширення охоплення, велику стійкістю до перешкод і збільшенням потужності передачі. Максимальна швидкість передачі даних стандарту Bluetooth 3.0 досягає 24 Мб / с.

Bluetooth 4.0. Слідуючи тенденціям, що склалися в секторі мобільних пристроїв, творці Bluetooth 4.0 керувалися питаннями зниження споживання енергії. Адже, смартфони та інші гаджети, повинні працювати від батареї. Багато моделей пристроїв, які підтримують цей стандарт містять суфікс LE (Low Energy). Bluetooth 4.0 реалізований у всіх смартфонах і ноутбуках, які в даний час є у продажу. Цей стандарт сумісний з версією 3.0. Сучасні мобільні пристрої оснащені гібридним адаптером, який підтримує як класичний Bluetooth, так і Bluetooth Low Energy. Моделі цього типу зазвичай називають Bluetooth Smart Ready. Устаткування для малої потужності, такі як датчики і SmartWatch, належить до категорії Bluetooth Smart і не сумісно з Bluetooth версії 3.0.

Bluetooth 4.1. Цей стандарт представлений в кінці 2013 року. Головне нововведення в цій версії є можливість прямого обміну даними між Bluetooth-пристроями, між смартфонами і іншими пристроями. Крім того, поліпшена стабільність вихідних дзвінків і знижено споживання електроенергії. Доповнено стандартом для IPv6. Надалі, кожен датчик може отримати унікальну адресу IPv6. Ринок пристроїв з Bluetooth 4.1 ще дуже скромний. Цей стандарт має підтримку в IOS і Android, а також, наприклад, в SmartWatch Samsung.
Bluetooth 4.2 був доступний з грудня 2014 року. У цій версії реалізований ряд незначних поліпшень - перш за все, в плані швидкості, безпеки і функціональності. Перші пристрої з підтримкою

підключення Bluetooth

Для підключення двох пристроїв через Bluetooth, ви повинні спочатку синхронізувати їх один з одним. Це може бути зроблено декількома способами. Майже всі пристрої за замовчуванням невидимі для інших Bluetooth передавачів і приймачів. По-перше, включите видимість пристрою, з яким ви хочете встановити зв'язок. Потім включите пошук пристроїв Bluetooth, які доступні в даній області. Виберіть потрібну модель зі списку. Цей метод є ідентичним у всіх операційних системах і дозволяє здійснювати дзвінки не тільки в тій же платформі, але також між різними платформами. Таким чином, ви можете обмінюватися даними між робочими столами з системами MacOS X, Linux або Windows, а також між смартфонами з Android або Windows Phone (це не можливо в умовах IOS).

Мікрофон і навушники завжди видно в мережі Bluetooth або тільки на мить з моменту включення. У деяких моделях, ви повинні натиснути на кнопку на акустики, щоб синхронізувати з іншими пристроями. Більше зручності дає стандарт NFC (Near Field Communication). Просто підключіть смартфон до динаміка, і він самостійно встановить з'єднання.

Bluetooth - профілі для різних застосувань

Можливості технології Bluetooth - 50 визначених профілів. Комплект доповнює шість протоколів для передачі даних. Підключення до пристроїв для обміну даними відбуваються за допомогою доступних профілів. Профілі визначають діапазон функцій, які доступні користувачеві. Наприклад, для передачі музики необхідний профіль AD2P (Advanced Audio Distribution Profile), щоб підтримати навушники HSP, а для друку HCRP. Для того, щоб встановити зв'язок на всіх пристроях, ви повинні використовувати профілі GAP (Generic Access Profile) і SDAP (Service Discovery Application Profile).

Залежно від доступних профілів кожен пристрій Bluetooth надає користувачеві різні послуги. Наприклад, миша доступна тільки з профілем HID (Human Interface Device Profile). Стандартні контролери встановлені на комп'ютерах, що працюють під управлінням ОС Windows, як правило, забезпечують тільки сервіс передачі файлів.

Bluetooth може більше.

Проте, стандартизація профілів сама по собі не гарантує ефективну комунікацію між пристроями. Динаміки, навушники, клавіатура і миша мають збої вкрай рідко. Але зв'язок між смартфоном і персональним комп'ютером або між настільним комп'ютером і ноутбуком іноді вступить в силу тільки після декількох спроб. Буває так, що ви можете легко переносити файли, але не вдається підключити аудіо. Програмне забезпечення для управління з'єднаннями Bluetooth на всіх пристроях (Android смартфон, комп'ютер з MacOS X або Windows, EM) не дуже корисні у вирішенні проблеми. У кращому випадку, ви отримаєте повідомлення, що не вдалося підключитися, або що пристрій не підтримується. Дуже часто, з'являється тільки коротке повідомлення Немає підключення - без будь-яких пояснень, які могли б служити для визначення причини.

Bluetooth - настройка драйверів в ОС Windows

Windows 7 і 8, здатні незалежно виявити більшість Bluetooth адаптери і встановити відповідний драйвер. Хоча на перший погляд це дуже зручне рішення, драйвер за замовчуванням забезпечує самий мінімальний набір функцій, що дозволяє тільки підтримати підключення і здійснити передачу файлів. Якщо ви хочете використовувати всі можливості технології Bluetooth, краще встановіть пакет драйверів, що надається виробником адаптера. Дуже багато моделей оснащені чіпами Broadcom. Цей виробник пропонує інсталяційний пакет для Windows XP, Vista, 7 і 8 на своєму веб-сайті. Програма установки перевіряє, чи містить система Broadcom адаптер, а потім завантажує і встановлює відповідну версію програмного забезпечення. Коли ви впораєтеся з цим завданням, вам доведеться перезавантажити комп'ютер.

Драйвери і програмне забезпечення Bluetooth також забезпечує Intel , Однак, обмежується власною продукцією - навіть для міні-комп'ютерів Intel NUC. Драйвери для ноутбуків з чіпсетом Intel можна отримати в розділі завантаження на веб-сайті виробника ноутбука. Крім того, інші виробники чіпів, наприклад Qualcomm, не дозволяють отримати драйвера на своїх веб-сайтах. Проте, ноутбуки з попередньо встановленою ОС Windows, оснащені Qualcomm Atheros Bluetooth Suite.

Підключення через Bluetooth. По-перше, включити видимість пристрою ви хочете підключити. Якщо адаптер Bluetooth включений, ви побачите значок Bluetooth в області сповіщень Windows (правий панелі задач). Натисніть її, а потім виберіть Додати пристрій Bluetooth з підтримкою. У Windows 8 повноекранний віконний з'явиться Управління Bluetooth пристроїв. У деяких випадках, система відображає тільки параметри програми на вашому комп'ютері. Потім вам потрібно, щоб перейти в текстове комп'ютера і устаткування | Bluetooth. Тепер комп'ютер бачимо для інших пристроїв і екран список пристроїв Bluetooth в області, з якої ви можете підключитися. Виберіть потрібний пристрій і натисніть Підключитися. Дотримуйтесь інструкцій на екранах обох пристроїв. Процес установки необхідних драйверів займе багато часу.

В Windows 7 , Вам потрібно натиснути на іконку Bluetooth в області сповіщень і натиснути Додати пристрій. На екрані з'являється Додавання пристрою з повідомленням, що система почала пошук нового обладнання. Коли ви бачите потрібний пристрій, виберіть його і підтвердіть Далі. Дотримуйтесь інструкцій на екранах обох пристроїв.
Примітка. Якщо ви хочете завжди мати під рукою список підключених пристроїв Bluetooth, додатки використовують BluetoothView. Вони дають не тільки свої імена, але також тип і статус підключення.

Bluetooth - для управління пристроями в Windows

Для керування пристроями Bluetooth викличте команду Перегляд пристроїв і принтерів в панелі управління (натисніть Пристрої та принтери). Натисканням Додати пристрій, ви можете налаштувати нові бездротові з'єднання.

У спливаючому меню пристроїв з'являються різні команди в залежності від встановленого контролера і доступних послуг. Натисканням Delete ви можете перервати поточний виклик. У більшості пристроїв доступні тільки для звукової настройки, що призводить до зміни аудіо пристрою.
При натисканні Властивості перейдіть на вкладку Служби, ви побачите список послуг, які надає пристрій. При необхідності, ви можете відключити окремі послуги.

Bluetooth - Передача файлів між комп'ютерами

Якщо система встановлена ​​на Broadcom, Qualcomm і Intel, двічі клацніть значок пристрою і з'являться додаткові параметри.
Ви можете передавати файли безпосередньо з Провідника Windows (Broadcom / Qualcomm). Виберіть потрібний файл або файли, клацніть правою кнопкою миші і виберіть Надіслати | Bluetooth. З'являється майстер екран, в якому можна вибрати цільове пристрій. Потім просто підтвердити передачу даного пристрою і почати передачу. При необхідності, ви можете налаштувати папку, де ви знаходитеся, за замовчуванням зберігаються файли, відправлені за допомогою Bluetooth. Натисніть на іконку Bluetooth в області сповіщень, і виберіть пункт Параметри.

Bluetooth також дозволяє передавати файли між ПК і Apple, Mac. На MacOS X, ви повинні викликати меню Система | Bluetooth і синхронізувати дані пристрою. У спливаючому меню ви знайдете команди для перегляду та передачі файлів. Дуже скромні можливості можуть запропонувати айфони за замовчуванням. Вони не підтримують профілі передачі файлів.
Примітка. Безкоштовний інструмент My Phone Explorer, також підтримує передачу через Bluetooth і може створювати резервні копії бази даних контактів і встановлених додатків.
Для отримання прямого підключення до Bluetooth загальних папок на іншому комп'ютері, вам потрібно налаштувати його в якості персональної мережі, із зазначенням команди.

Bluetooth - доступ до загальних папок в локальній мережі

Через Bluetooth, ви можете отримати прямий доступ до загальних папок на іншому комп'ютері під керуванням Windows.
Bluetooth - підключення до Інтернету через смартфон

Іноді є тільки одне доступне інтернет-з'єднання за допомогою WLAN, наприклад, в готелі. Або, може бути, у вас є доступ в Інтернет тільки від смартфона через мережу мобільного телефону, і Ви хочете використовувати Інтернет також через ноутбук. Якщо ви використовуєте смартфон або планшет з Android 4.0, клацніть Настройки | Бездротові мережі | Детальніше | Модему і портативна точка доступу, а потім виберіть прив'язувати за допомогою Bluetooth. Потім підключіться до бездротової мережі.

Читайте нас:

Голосование

Какой раздел вам наиболее интересен?
 
Яндекс.Метрика